Alternatywy dla Winampa Szukasz alternatywy dla systemu Windows 10 dla Winampa? Obecnie użytkownicy zazwyczaj wybierają telefony komórkowe do słuchania muzyki. Jest jednak wielu użytkowników, którzy słuchają muzyki z komputera. Na mobilnym systemie operacyjnym, takim jak Android iOS. W sklepie z aplikacjami dostępnych jest wiele aplikacji do odtwarzania muzyki, które mogą znacznie poprawić wrażenia podczas słuchania muzyki. Jednak w systemie Windows dostępne są ograniczone opcje.

Niektóre odtwarzacze Windows Music, takie jak Winamp, GOM Player itp., mogą znacznie poprawić wrażenia podczas słuchania muzyki. Ze wszystkich programów do odtwarzania muzyki Winamp wydaje się być najlepszą opcją. Ponadto Winamp jest jednym z najstarszych programów do odtwarzania muzyki, które są dostępne dla systemu operacyjnego Windows.

Jednak Winamp jest bardzo przestarzały i zastąpiło go wiele doskonałych programów do odtwarzania muzyki. Ponadto programiści Winampa nie byli w nastroju do wysyłania aktualizacji. Jeśli więc z jakiegoś powodu nie lubisz używać Winampa, sprawdź najlepsze alternatywy dla Winampa.

Darmowe aplikacje do odtwarzania muzyki na PC – Alternatywy dla Winampa:

W tym przewodniku przedstawiamy niektóre z najlepszych alternatyw dla Winampa, które zapewniają lepsze wrażenia podczas słuchania muzyki. Przyjdź, sprawdźmy listę najlepszych alternatyw dla Winampa na komputer z systemem Windows 10.

MediaMonkey

To kolejne narzędzie do odtwarzania muzyki dostępne dla systemu operacyjnego Windows. Jeśli porównamy każdy inny odtwarzacz muzyki na komputer z systemem Windows, MediaMonkey oferuje wiele funkcji. Wykorzystuje zaawansowane algorytmy do organizowania plików audio opartych na seriach, wykonawcach, albumach itp. Jeśli mówimy o zgodności plików, MediaMonkey obsługuje szeroką gamę formatów plików muzycznych, takich jak WMA, OGG, FLAC, MP3, AAC itp. .

Ściągnij: MediaMonkey

AIMP

Jeśli szukasz narzędzia do odtwarzania multimediów dla systemu Windows z wieloma opcjami dostosowywania, AIMP może być dla Ciebie najlepszą opcją. Jest to aplikacja do odtwarzania muzyki, która jest zgodna z popularnymi formatami plików muzycznych. Zamiast tego oferuje użytkownikom bogate opcje miksowania dźwięku za pomocą 18-pasmowego korektora.

Pobierz alternatywy dla Winampa: AIMP

VLC

Jeśli używasz systemu operacyjnego Windows przez jakiś czas, prawdopodobnie dobrze znasz odtwarzacz multimedialny VLC. Jest to aplikacja do odtwarzania multimediów, która odtwarza zarówno pliki wideo, jak i audio. Najlepszą rzeczą w VLC jest to, że jest kompatybilny z prawie wszystkimi popularnymi formatami multimedialnymi, takimi jak MP3, MKV, AVI itp. Zamiast tego automatycznie tworzy listę odtwarzania muzyki opartą na albumach, artystach itp.

Ściągnij: VLC

Zuchwały

Zuchwały

Podobnie jak Winamp, Audacious obsługuje również szeroką gamę formatów plików audio, takich jak AAC, WAV, FLAC itp. Zamiast tego Audacious obsługuje również wtyczki. Korzystając z obsługi wtyczek, funkcje Audacious można uprościć, aby były lepsze. Audacious to kolejny najlepszy odtwarzacz multimedialny Windows, który powinieneś wziąć pod uwagę.

Ściągnij: Zuchwały

Chleb Player

Jest to aplikacja do odtwarzania muzyki premium dla systemu Windows 10. Ponieważ jest to narzędzie premium, jest zgodna z kodekami audio, których nie obsługuje wiele innych aplikacji do odtwarzania muzyki. Najlepszą rzeczą w Bread Player jest interfejs użytkownika, który wydaje się czysty i dobrze zarządzany. Po instalacji importuje lub skanuje utwory muzyczne zapisane na komputerze.

Ściągnij: Chleb Player

foobar2000

foobar2000-alternatywy dla Winampa

Jeśli szukasz łatwego w użyciu i lekkiego zamiennika Winampa dla Windows 10, to foobar2000 prawdopodobnie będzie dla Ciebie najlepszym wyborem. Jednak foobar2000 obsługuje ogromną gamę kodeków audio, takich jak WMA, OGG, MP3, AAC itp. Zamiast tego zapewnia interfejs użytkownika, który wyróżnia aplikację z tłumu.

Pobierz alternatywy dla Winampa: foobar2000

Spotify

Cóż, Spotify nie chce się przedstawiać, ponieważ chyba wszyscy o tym wiedzą. Jest to jedna z najczęściej używanych lub najlepszych aplikacji do odtwarzania muzyki dostępnych na Androida, komputery stacjonarne i iOS. Spotify to bez wątpienia samodzielna aplikacja do strumieniowego przesyłania muzyki, która zawiera wiele utworów w swojej bazie danych. Jednak Spotify nie jest darmowy, a użytkownicy chcą subskrybować pakiet premium, aby uzyskać dostęp do utworów.

Ściągnij: Spotify

Odtwarzacz muzyczny Groove

Odtwarzacz muzyczny Groove

Cóż, Groove to usługa oparta na subskrypcji, dostępna na Androida, iOS i Windows OS. Jednak usługa oparta na subskrypcji zapewnia użytkownikom ponad 40 milionów utworów, które można przesyłać strumieniowo za darmo. Jeśli nie lubisz subskrybować Groove Music, możesz użyć aplikacji odtwarzacza muzyki do odtwarzania lokalnych plików.

Ściągnij: Odtwarzacz muzyczny Groove

Klementyna

To kolejna niesamowita lub najwyżej oceniana opcja Winampa na liście, którą możesz rozważyć. Najlepszą rzeczą w Clementine jest to, że obsługuje różne usługi przechowywania w chmurze, takie jak Spotify, Dropbox, Dysk Google itp. Musisz więc odtwarzać pliki muzyczne zapisane na tych platformach w chmurze. Zamiast tego Clementine może być używany do słuchania muzyki strumieniowej lub podcastów.

Pobierz alternatywy dla Winampa: Klementyna

MusicBee

Alternatywy dla MusicBee-Winamp

Cóż, jeśli szukasz lekkiej aplikacji do odtwarzania muzyki na komputer z systemem Windows, musisz wypróbować MusicBee. MusicBee to w pełni konfigurowalna aplikacja do odtwarzania muzyki dla systemu Windows, która oferuje użytkownikom wiele funkcji odtwarzania muzyki.

Ściągnij: MusicBee

Winamp od Radionomy

Cóż, jedną z niesamowitych alternatyw Winampa jest nieco podrasowana odmiana Winampa. To, co rozpoczęło się przez Nullsoft w 1997 roku, trafiło w ręce Radionomy w 2014 roku, a teraz uruchomili wersję beta Winampa z pełnym wsparciem dla Windows 10, 8 i 8.1. Najnowsza wersja to 5.8, a Radionomy ogłosiło, że Winamp 6 pojawi się w 2020 roku z podcastami i innymi zintegrowanymi usługami online. Dobrą stroną jest to, że najnowszy Winamp trafi również na iOS lub Androida w nadchodzących dniach, więc to jest niesamowite.

Radionomy wyjaśniło również, że nadal masz dostęp do wszystkich rodzajów wtyczek lub skórek, dla których Winamp był tak popularny. Ponadto nie potrzebujesz teraz aktywnego repozytorium, możesz pobrać stare wtyczki lub pakiety skórek z Dziedzictwo Winampa. Sprawdzam również nowego Winampa 5.8 na moim komputerze z systemem Windows i działa on naprawdę dobrze. Możesz także zastosować klasyczny motyw, który pozwala powspominać lata 90.

Ściągnij: Radionomia

Winyl

Winyl

Winyl to lekka lub prosta aplikacja do odtwarzania muzyki z unikalnym interfejsem użytkownika, bogatą obsługą kodeków audio i nie tylko. To jest łatwy w użyciu odtwarzacz muzyczny, który poradzi sobie z dowolnym plikiem audio, który do niego wrzucisz. Aplikacja zapewnia również dedykowaną sekcję radiową, dzięki której możesz także dostroić się do swoich ulubionych programów na antenie.

Możesz także skorzystać z funkcji „Smartlist”, która automatycznie tworzy listy odtwarzania na podstawie 25 najczęściej odtwarzanych utworów. Zamiast tego, że Winyl może obsługiwać różne formaty plików, takie jak OGG, WMA, MPC, M4A, MP3, APE, FLAC itp., Winyl jest również kompatybilny z wyjściem audio w standardach takich jak ASIO lub WASAPI.

Ściągnij: Winyl

iTunes

iTunes to także kolejne oprogramowanie na tej liście, którego nie trzeba przedstawiać. Ten odtwarzacz muzyczny firmy Apple krąży po sieci odkąd się pojawił, a także jest jednym z najlepszych odtwarzaczy muzycznych.

Teraz istnieje również powszechne błędne przekonanie, że iTunes może być używany z urządzeniem z systemem iOS. Ale to nieprawda. Ponadto, jeśli nie masz urządzenia z systemem iOS, możesz użyć iTunes jako domyślnego odtwarzacza muzyki w systemie Windows. Jeśli chcesz zaimportować własną bibliotekę utworów, możesz wyszukiwać utwory i albumy online w sklepie Apple iTunes.

Pobierz alternatywy dla Winampa: iTunes

JetAudio Basic

JetAudio Basic — alternatywy dla Winampa

JetAudio to kolejny odtwarzacz muzyki, który wygląda i zachowuje się dość podobnie do Winampa. Wynika to z faktu, że oba produkty zostały wprowadzone w latach 90. i od tego czasu mogą zachować klasyczny wygląd. Jednak wariant Basic zajął centralne miejsce. Również jego cechy są zawinięte po brzegi. Możesz także odtwarzać zarówno filmy, jak i pliki muzyczne. Ponadto jego funkcje nie ograniczają się tylko do tego. Następnie możesz zgrywać i nagrywać płyty CD, edytować metadane plików multimedialnych, zmieniać formaty plików multimedialnych, nagrywać dźwięk i wiele więcej. Z odtwarzaczem multimedialnym można również zintegrować internetowe usługi radiowe.

Ale dobrą stroną JetAudio Basic jest to, że jest kompatybilny ze skórkami lub wtyczkami podobnymi do Winampa. W rzeczywistości jest kompatybilny z wieloma wtyczkami Winampa i można ich używać zamiennie.

Dopamina

Dopamina jest kolejnym niesamowitym odtwarzaczem multimedialnym i jest bliska popularności Winampa, ale jest również wydajna i bogata w funkcje. Dla fanów Winampa nie przypomina Winampa i nie może oferować trybu mini. Artyści, albumy, piosenki, wytwórnie – wszystkie są umieszczone na samej stronie głównej, zapewniając przejrzysty lub wyraźny wygląd. W przypadku formatów plików masz szeroki zakres obsługi MP3, WAV, FLAC, WMA, M4A/AAC itp.

Jeśli mówimy o ulepszeniach dźwięku, masz wiele opcji sterowania dźwiękiem za pomocą mikserów i różnych tabel dźwięków. Dobrą stroną jest to, że Dopamina oferuje kontrolę opóźnienia dźwięku, która jest bardzo pomocna, jeśli nie lubisz mikrosekundowego opóźnienia w dźwięku. Możesz także zintegrować usługi online z LyricWiki, MetroLyrics i pobrać teksty z sieci dla określonej piosenki. Ponadto Dopamina nie jest najlepszą alternatywą dla Winampa pod względem wyglądu, ale jest niesamowicie dobrze zaprojektowanym odtwarzaczem muzyki.

Wniosek:

Były to więc jedne z najlepszych alternatyw dla Winampa w 2020 roku, których można używać w systemie Windows. Jeśli znasz inne odtwarzacze muzyczne, takie jak Winamp, daj nam znać poniżej!

Przeczytaj także: