Szukasz alternatyw QuickPic? Zanim telefony Cheetah przejęły QuickPic, była to aplikacja do galerii dla każdego użytkownika smartfona. Po niesławnym oszustwie podsłuchowym QuickPic i inne aplikacje z telefonu Cheetah zostały usunięte ze Sklepu Play. W tym miesiącu QuickPic ponownie powrócił do Sklepu Play.

QuickPic powraca z agresywną lub najgorszą reklamą, wycofaną obsługą CM Cloud i wieloma błędami. Teraz aplikacja Galeria nie może odtwarzać filmów i muszę wyeksportować wszystkie moje kopie zapasowe. Ponieważ kopia zapasowa w chmurze CM zostanie usunięta przed 15 lipca 2019 r. Nic nie wygląda tak dobrze w QuickPic, więc czas przejść dalej. W tym przewodniku poznasz najlepsze alternatywy dla aplikacji QuickPic Gallery.

Wszystkie te aplikacje nie wymagają połączenia Wi-Fi i nie chcesz się logować. Dlatego prywatność jest priorytetem. Ponadto te aplikacje mają od 0 do minimalnej liczby reklam. Oprócz najnowszej aplikacji QuickPic wszystkie odtwarzają filmy MP4.

Lista alternatyw QuickPic

Odrodzenie QuickPic

Zanim Cheetah Mobile przejął QuickPic, była to szybka, mała i bezpłatna aplikacja Gallery. A jeśli jesteś tym, który nie może żyć bez QuickPic, proponuję Ci sprawdzić QuickPic v4.5.2. To ostatni model przed zakupem Cheetah.

Jest jednak okazja w korzystaniu z tego modelu. Ze wszystkich niesamowitych funkcji kopia zapasowa w chmurze lub usługi w chmurze nie działają. Ponieważ API jest używane przez najnowszą wersję, prowadzi to do błędu API dla wcześniejszej.

Mimo to możesz go używać do zarządzania multimediami offline. Transfer WiFi działa dobrze, podobnie jak inne funkcje, takie jak Momenty, Pokaz slajdów, Wyszukiwanie zdjęć itp. Jeśli nie chcesz przełączać się na żadną inną aplikację galerii, ta wygląda na dobrą opcję awaryjną.

zainstalować Odrodzenie QuickPic

Alternatywy QuickPic — Rolka z aparatu

Camera Roll to kolejna aplikacja Galerii typu open source oparta na projekcie Zdjęć Google. Tak więc interfejs galerii aplikacji jest identyczny ze Zdjęciami Google. Poza tym wykorzystuje niektóre interfejsy API Google do płynnego przewijania i wyświetla miniatury.

Moją najlepszą cechą aplikacji jest obsługa zdjęć RAW, takich jak CR2, DNG itp. Nie tylko wyświetla zdjęcia RAW, ale może je także edytować. Może również zapisać go z powrotem w .png. Uwielbiam wbudowany odtwarzacz wideo, który przełącza się w tryb PIP (obraz w obrazie) za każdym razem, gdy wychodzisz z aplikacji.

Rolka z aparatu pokazuje również obrazy na urządzeniach zewnętrznych, ale nie mogłem znaleźć wyboru, aby przenieść lub skopiować multimedia do pamięci zewnętrznej. Eksplorator plików to najlepsza opcja, ale nie wyświetla podglądu multimediów. Aplikacja umożliwia przeglądanie ukrytych folderów, ale nie możesz ochrona hasłem ich.

Plusy:
 • Obsługuje wszystkie formaty zdjęć, w tym RAW.
 • Obsługuje zewnętrzne nośniki pamięci lub kartę SD.
 • Filmy w trybie PIP.
 • Wbudowany odtwarzacz wideo.
Cons:
 • Brak usług w chmurze i integracji Zdjęć Google/Dropbox.
 • Miniatura pokazuje maks. 8-bitowy kolor, czyli znacznie mniej.
 • Brak kosza.

LiśćPic

LiśćPic

LeafPic to kolejna niesamowita alternatywa dla QuickPic. Jest to jednak dość podobne do minimalnie zmniejszonego modelu. Interfejs użytkownika jest dość podobny, ale masz stosunkowo niesamowite funkcje. To jest dla użytkownika o ograniczonych wymaganiach.

LeafPic umożliwia wymuszenie obracania ekranu wyświetlacza, gdy funkcja automatycznego obracania jest wyłączona. Okazuje się, że jest to niezbędna funkcja za każdym razem, gdy oglądam zdjęcia w trybie poziomym. Możesz także skonfigurować lub używać ukrytych folderów i chronić je hasłem. Ponadto zapewnia obsługę kodu PIN i nie trzeba używać odcisku palca ani wzoru. LeafPic zapewnia również wbudowany odtwarzacz wideo, który odtwarza formaty MP4. Oprócz tego może obsługiwać obrazy RAW, a także można je edytować lub zapisywać. Próbowałem edytować obrazy CR2 lub DNG, a edytor poradzi sobie z nimi bez opóźnień.

Ogólnie rzecz biorąc, LeafPic jest bez wątpienia lekką opcją dla QuickPic, ale nie może spodobać się zaawansowanym użytkownikom. Otrzymasz wszystkie podstawowe opcje oprócz usług w chmurze.

Plusy:
 • Ochrona hasłem ukrytych plików
 • Wymuś obrót
 • Zgodne obrazy RAW
 • Odtwarzacz wideo
Cons:
 • Brak usług w chmurze lub opcji pokazu slajdów
 • Brak kosza.

zainstalować LiśćPic

Alternatywy QuickPic – Prosta Galeria Pro

Simple Gallery Pro to bardzo popularna aplikacja Galerii o otwartym kodzie źródłowym na Androida. Jego interfejs użytkownika przypomina QuickPic pro, a niektóre elementy sterujące są identyczne. Możesz także uzyskać opcję Sortuj i wyszukaj znajdującą się w prawym górnym rogu. Obrazy są umieszczane w siatkach lub kolumnach, które można zmniejszać lub powiększać za pomocą gestu uszczypnięcia, aby powiększyć.

Podobnie jak QuickPic, masz słynną opcję pokazu slajdów, która pomaga wyświetlić wszystkie zdjęcia w folderze. Simple Gallery Pro umożliwia: ukryj foldery i wtedy Ochrona hasłem ich. Możesz również wybrać wzór lub odcisk palca zamiast hasła. Moją ulubioną funkcją byłby kosz, który działa jak Śmietnik aplikacja. Jeśli przez pomyłkę usunę zdjęcie lub kilka zdjęć, zawsze mogę wrócić do Kosza, aby je przywrócić.

Staje się najlepszym zamiennikiem QuickPic, ale traci dostęp do usług w chmurze. Nie możesz dołączyć swoich Zdjęć Google ani multimediów DropBox.

Plusy:
 • Brak irytujących reklam.
 • Zabezpiecz hasłem ukryte foldery.
 • Wbudowany edytor i odtwarzanie multimediów.
 • Kompatybilny z plikami RAW i GIF.
 • Pokaz slajdów
Cons:
 • Brak integracji Zdjęć Google/Dropbox.

zainstalować Prosta Galeria Pro

Memoria

Memoria

Memoria zapewnia zaawansowany projekt interfejsu użytkownika. Ostatnio przeszedł metamorfozę i działa dość podobnie do Google Photos. Gest uszczypnięcia, aby powiększyć, umożliwia zwiększenie lub zmniejszenie rozmiaru siatki. Możesz także przesuwać palcem w lewo lub w prawo, aby przełączać między My Albums, My Photos, oraz My Favourites.

Mówiąc o Ulubionych, aby natychmiast dodać obraz do ulubionych, kliknij ikonę serca na obrazie, a zostanie on dodany do listy. Memoria wyświetla obrazy w oparciu o datę, ale możesz również zmienić je na rozmiar lub nazwę zgodnie z własnymi preferencjami. Niedawno uruchomiła w galerii Kosz. Kosz domyślnie zapisuje obraz do 30 dni. Można to jednak zmienić w menu Ustawienia. Aplikacja ma wysoce włączone wsparcie programistyczne.

Memoria jest dość płynne, gdy lubisz zajmować się plikami PNG lub JPEG. Ale żałośnie zawodzi podczas obsługi dużych obrazów RAW lub plików JPEG. Nie możesz nawet powiększyć obrazu. Nadchodzi czas, kiedy zauważyłem niewielkie opóźnienie podczas ładowania zdjęć. Co więcej, zawiera subtelne reklamy, które można usunąć po zakupie wersji pro za 1,5 USD.

Plusy:
 • Dodaj zdjęcia do zakładek
 • Kosz
 • Zaawansowany interfejs użytkownika i gesty
 • Odtwarzacz wideo
Cons:
 • Nie można edytować obrazów RAW.
 • Brak integracji Zdjęć Google.
 • Pokaz slajdów.

zainstalować Memoria

Galeria F-Stop

F-Stop to kolejna solidna alternatywa dla QuickPic. Obejmuje wariant premium, zapewnia pewną liczbę funkcji, takich jak dołączanie metadanych do zdjęć, integracja Zdjęć Google, usługi w chmurze itp. Interfejs użytkownika jest identyczny ze stylem układu karty QuickPic. Możesz uzyskać wszystkie szybkie akcje znajdujące się w prawym górnym rogu.

Za każdym razem, gdy otwierasz zdjęcie, jest ułożone na górze. A pod spodem pozostałe obrazy znajdują się w mniejszych siatkach. Możesz błyskawicznie przełączać się między zdjęciami, klikając je. Poza tym ma wbudowany odtwarzacz wideo, który obsługuje filmy MP4. Ponadto dostosowujesz gesty odtwarzacza multimedialnego, takie jak akcje machania, długość gestów machnięcia itp. F-Stop tworzy również pokaz slajdów folderów. Natywna opcja wyszukiwania jest bardzo potężna i możesz dołączyć wyszukiwania za pomocą operatorów Boolean.

Jest to pełnoprawna opcja dla QuickPic, ale niektóre funkcje są premium. Kategoryzacja folderów jest niesamowita, ale jest to rodzaj nieintuicyjny. Po prostu uwielbiałem to, gdyby było dostępne za jednym dotknięciem.

Plusy:
 • Zakładki obrazów
 • Tagowanie metadanych
 • Usługi w chmurze
 • Gesty machnięcia
 • Pokaz slajdów
Cons:

zainstalować Galeria F-Stop

Zdjęcia

Zdjęcia

Piktures mają najlepszą funkcję gestu. Potrafi sprawnie organizować lub zarządzać Twoją galerią. Interfejs użytkownika różni się znacznie od wszystkich aplikacji na liście. Możesz również uzyskać efekt paralaksy znajdujący się na górze z podglądem obrazu. Foldery są ułożone w stos po lewej stronie, które można przeciągnąć, przesuwając w lewo. Aplikacja jest dość płynna i możesz przesuwać po menu za pomocą gestów. Od początku nie zależy mi zbytnio na interfejsie użytkownika, ale po dalszym użytkowaniu ciągle rośnie.

Możesz także połączyć swoje konto One Drive, Google Drive lub DropBox z Piktures. Pozwala zarządzać mediami w usługach w chmurze. Aby zapewnić prywatność lub bezpieczeństwo, możesz przenieść swoje multimedia na tajny dysk znajdujący się w aplikacji Galeria. Hasło szyfruje lub chroni tajny dysk, aby media innych firm nie miały do ​​niego łatwego dostępu. Tajny dysk znajduje się na urządzeniu lokalnym, więc dobrze jest widzieć, że jest bezpieczny. Ponadto ma skaner kodów kreskowych, do którego można uzyskać dostęp, dotykając pływającego przycisku w prawym dolnym rogu.

Jest to idealny zamiennik QuickPic przy użyciu bezpłatnej integracji Dropbox lub Dysku Google. Irytuje mnie to, że nie radzi sobie z obrazami RAW. To było niesamowite, ponieważ spodziewałem się, że będzie to dość prosta funkcja.

Plusy:
 • Usługi w chmurze.
 • Intuicyjny interfejs użytkownika lub płynny
 • Tajny zaszyfrowany dysk.
 • Integracja z Dyskiem Google lub Dropbox.
Cons:

zainstalować Zdjęcia

Alternatywy QuickPic – Zdjęcia Google

Zdjęcia Google różnią się od QuickPic. Ale całkowita liczba funkcji lub narzędzi, które oferuje, jest niesamowita. Może automatycznie kategoryzować Twoje zdjęcia na podstawie twarzy, lokalizacji, typu itp. Wyszukiwanie obrazów lub kategoryzacja jest po prostu niesamowita. Ponadto tworzy dla Ciebie animowane kolaże oparte na codziennej aktywności. Te krótkie animacje lub filmy też mi się podobają i są rodzajem podsumowania moich podróży.

Oprócz zwykłych rzeczy w Zdjęciach Google znajduje się wiele najnowszych funkcji. Ostatnio obsługują Motion Photos z innych aplikacji aparatu, takich jak Samsung Motion Pictures. Nie tylko je odtwarza, ale także stara się je modyfikować lub stabilizować. Obiektyw Google dostarczany ze Zdjęciami Google to czysta funkcja, która pomaga zeskanować lub natychmiast wyszukać produkt w Google. Otrzymasz również PhotoScan. Może zmienić twoje zdjęcia lub stare dokumenty na cyfrowe, a ich wyniki są niesamowite.

zainstalować Zdjęcia Google

Wniosek:

To były niektóre z niesamowitych alternatyw QuickPic. Dla minimalnego użytkownika QuickPic bardzo polecam tobieLeafPic lub Camera Roll. Jeśli nie próbujesz używać Dysku Google lub usług w chmurze do zapisywania multimediów, najlepszym wyborem będzie QuickPic Revived lub Simple Photos Pro. Aby uzyskać najlepszą wymianę QuickPic, wolę wybrać aplikację Piktures lub premium F-Stop Gallery App.

W przypadku dalszych pytań, problemów lub pytań daj mi znać w komentarzach poniżej.

Przeczytaj także: