Cóż, smartwatche Amazfit zawsze zwracają na siebie uwagę ze względu na atrakcyjne funkcje i agresywne ceny. Ich najnowsze urządzenie Amazfit Bip2 trafiło do sprzedaży w sierpniu 2019 roku. Jednak Amazfit Bip2 jest bardziej urządzeniem do monitorowania zdrowia odpowiednim dla osób starszych. Ale niestety Bip2 nie jest dostępny online i skupmy się na modelach Bip vs Bip Lite. W tym artykule porozmawiamy o Amazfit Bip vs Bip Lite – który z nich jest najlepszy. Zaczynajmy!

Amazfit Bip i Bip Lite to znacznie więcej funkcji, a także są bardziej nastawione na młodzież. Czy planujecie kupić jeden z nich i utknąłeś z wyborem Amazfit Bip lub Lite? Porównajmy je teraz i dowiedzmy się, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni.

Cóż, bestsellerowy budżetowy tracker fitness Xiaomi Amazfit Bip ma lite wersja teraz – Amazfit Bip Lite (właściwie nie mylić z Bip 2). Jednak oba zegarki mają ten sam wyświetlacz i oprogramowanie, no cóż, Bip Lite przeszedł kilka poważnych zmian sprzętowych. Naprawdę łatwo jest się pomylić, a także kupić tańszy Bip Lite, który tak naprawdę nie jest wart swojej ceny. Przyjrzyjmy się więc kluczowym różnicom między Amazfit Bip i Amazfit Bip Lite, które powinieneś znać przed zakupem któregokolwiek z nich.

Wspólne cechy: Bip kontra Bip Lite

Zarówno Bip, jak i Bip Lite to naprawdę niesamowite wartości w swojej cenie. Ale wybierzmy lepszą. Najpierw przyjrzyjmy się cechom, które są wspólne dla tych dwóch urządzeń. Oba urządzenia mają 45 dni pracy na baterii po jednym ładowaniu, a także mają wyświetlacz transfleksyjny o przekątnej 1,28 cala i ochronę ze szkła goryla. Można również śledzić czujnik PPG, śledzenie snu i tryby sportowe z wieloma aktywnościami sportowymi, takimi jak jazda na rowerze, bieżnia, chodzenie i bieganie.

Oba urządzenia mają odblaskowy, zawsze włączony wyświetlacz wraz z powłoką AF (Anti-Fingerprint). Nie ma zmiany w rozdzielczości wyświetlacza, oba zegarki, Bip i Bip Lite, mają w zasadzie wyświetlacz 1,28″ 176x176PX.

Wraz z korpusem z poliwęglanu, zarówno Bip, jak i Bip Lite są lekkie (32g), wytrzymałe i bardzo wygodne w noszeniu. Całkowite naładowanie urządzeń zajmuje około 2,5 godziny. Powiadomienia o połączeniach, wiadomościach lub innych aplikacjach w podłączonym smartfonie są widoczne na obu urządzeniach. Alarmy wibracyjne są również obecne w Amazfit Bip i Bip Lite. Paski w obu modelach zegarków mają ten sam rozmiar, standard 20mm.

Amazfit Bip vs Bip Lite – który z nich jest najlepszy

Bip Lite ma mniejsze czujniki

Bip Lite jest w rzeczywistości zmniejszoną wersją Bip i oczywiście ma również mniej czujników. Na początek ma ten sam 3-osiowy akcelerometr i czujnik serca PPG. Tak więc w praktyce liczenie kroków i pomiar tętna są w rzeczywistości podobne do obu pasm.

Jednak Bip Lite traci na najważniejszy wbudowany GPS to był wyjątkowy punkt sprzedaży oryginalnego Bipa. Cóż, lubię biegać na świeżym powietrzu i biegać w terenie, a największym minusem jest to, że Bip Lite nie może śledzić Twojej trasy nawet bez telefonu. I w takim przypadku, w rzeczywistości staje się to bardzo niedokładne z odległością. Oznacza to, że śledzenie aktywności Bip Lite jest również całkowicie zależne od GPS smartfona.

Wreszcie Bip Lite przegrywa również na kompasie i barometrze. Nie korzystałem z tych opcji zbyt często, ale jeśli lubisz wędrówki lub bieganie pod górę, może to być dla ciebie nieprzyjemne.

Bip Lite nie ma niestandardowych tarcz zegarka

Cóż, kolejną rzeczą, która zrobiła na mnie wrażenie w Bip, była w rzeczywistości ogromna obsługa tarczy zegarka innej firmy. Macie możliwość stworzenia własnej tarczy zegarka lub pobrania niestandardowej tarczy zegarka z Internetu. Pukałem kamyczkową tarczę zegarka na moim Amazfit Bip przez ostatnie 6 miesięcy. A potem dodało dobrego smaku, aby wrażenia z oglądania. Niestety, aplikacja Mi Fit lub Amazefit nie obsługuje dodawania niestandardowych tarcz zegarka do Bip Lite i tak naprawdę nie ma możliwości, aby można było wcisnąć je do zegarka.

Amazfit Bip kontra Bip Lite

Mówiąc o rzeczach innych firm, nadal możecie korzystać z innych aplikacji innych firm, takich jak GadgetBridge lub Notify & Fitness for Amazfit z Bip.

Bip Lite nie ma wysokiej jakości paska

Może się to jednak nie wydawać na pierwszy rzut oka po kilku dniach użytkowania. Czułem, że jakość paska na Bip Lite jest nieco gorsza. Właściwie to bardzo irytowało mój nadgarstek i nie było tak w przypadku oryginalnego Bipa. Ale może to być problem z moim konkretnym urządzeniem, ale nadal chciałbym to podkreślić.

Bip Lite ma lepszą żywotność baterii

Cóż, żywotność baterii to jedyna przewaga Bip Lite nad Bipem. Zasadniczo ma nieco większą baterię 200 mAh w porównaniu z baterią 190 mAh w oryginalnym Bip. Jednak główny wzrost żywotności baterii wynika z zdejmowania czujników. Bip Lite obiecuje żywotność baterii około 45 dni przy średnim użytkowaniu i to faktycznie sprawdza się w moich testach. Przy nawet intensywnym użytkowaniu mogę z łatwością zdjąć Bip Lite na około miesiąc.

Cóż, z drugiej strony Bip wytrzymywał około 20-25 dni z aktywnością na świeżym powietrzu dziennie i ciągłym monitorowaniem tętna podczas snu.

Ile zaoszczędzicie między Bip vs Bip Lite

Zarówno Bip, jak i Bip lite to w rzeczywistości niesamowita wartość za tę cenę. Bip jest faktycznie dostępny na Amazon za mniej niż 80,00 USD w czterech kolorach, czerwonym, zielonym, białym i czarnym. Bip Lite sprzedaje od Gearbest za 59,99 USD, a od Amazon za ponad 60,00 USD w trzech dostępnych kolorach: różowym, niebieskim i czarnym.

W rzeczywistości różnica między urządzeniami wynosi 20,00 USD, a wy, za tę cenę, skompromitujecie kilka czujników. Czy różnica w cenie będzie miała ogromny wpływ? Cóż, zależy to od twoich potrzeb i lokalizacji, w której się znajdujesz.

Wniosek

W porządku, to wszystko ludzie! Mam nadzieję, że spodobał wam się ten artykuł, a także uznacie go za pomocny. Przekaż nam swoją opinię na ten temat. Również jeśli macie dalsze pytania i problemy związane z tym artykułem. Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej. Wkrótce się z tobą skontaktujemy.

Miłego dnia!