Analizator Wi-Fi dla Windows: Każdy router WiFi twierdzi, że ma określony zasięg, co daje dobre wyobrażenie o tym, czego się spodziewać. Ale niestety ten zasięg jest trafiony lub chybiony i nie uzyskasz tej samej siły sygnału w różnych kierunkach. Pytanie brzmi, dlaczego tak jest?

Siła sygnału routera zależy od jego zasięgu i wydajności. Jeszcze przed zainstalowaniem routera musisz znaleźć odpowiednie miejsce do jego zainstalowania. Dlatego potrzebujesz analizatora Wi-Fi, aby wiedzieć, gdzie siła sygnału jest najsilniejsza. Użyj map ciepła, aby zidentyfikować słabe obszary i dowiedzieć się, na których kanałach działa sygnał.

Analizator Wi-Fi dla Windows

Niezależnie od tego, czy korzystasz z systemu Windows 7, 8 czy 10, ten przewodnik pomoże Ci użyć najlepszego analizatora, aby znaleźć najbardziej optymalną pozycję do zainstalowania routera.

Analizator Wi-Fi

Analizator Wi-Fi jest dostępny w sklepie Microsoft. Mała aplikacja stworzona na platformę Windows 10. Możesz wyszukiwać określone kanały i identyfikować, korzystając z map ciepła, najlepszy możliwy punkt instalacji routera. Jednak ekran ciągle się wyłączał.

analizator-wifi-dla-window-10

Twoja nie jest jedyną siecią w okolicy. Zidentyfikuje pozostałe, które przeszkadzają w twoim. Każdy kanał otrzymuje ocenę w postaci gwiazdek, dzięki czemu możesz łatwo wybrać najlepszy.

WiFi Analyzer zmienia mój laptop z systemem Windows w analizator, który pozwala mi przeskanować mój dom w poszukiwaniu punktów dostępowych. Aplikacja jest bezpłatna i można ją pobrać, ale niektóre dodatkowe funkcje zostały zarezerwowane dla wersji premium.

Werdykt: Wifi Analyzer dla Windows 10 jest dobry, jeśli masz odpowiedni system operacyjny. Darmowa wersja jest wystarczająco dobra.

Ściągnij Analizator Wi-Fi (Freemium)

Netto

Netto to narzędzie do debugowania sieci, które zostało zbudowane jako rozwiązanie zaplecza. Działa nie tylko w systemie Windows, ale także iOS i Android. W przeciwieństwie do analizatora WiFi, Netcut jest bardziej odpowiedni dla profesjonalistów i użytku biurowego.

analizator-sieci-sieci

Ponieważ skanuje i analizuje wszystkie adresy IP w Twojej sieci. Zaawansowane funkcje obejmują protokół ARP, za pomocą którego można zarządzać przepustowością użytkownika i zapobiegać nadużyciom w sieci. Dobrą rzeczą w Netcut jest to, że pozwala wyrzucaj ludzi z twojej sieci Wi-Fi bez konieczności dostępu do routera.

Netcut zapobiega zakłóceniom i poprawia zasięg łączności oraz wydajność routera.

Werdykt: Netcut jest dostępny dla Windows 7/8/10. Jest to zaawansowane narzędzie do analizowania sieci Wi-Fi, które na początku może być trudne do zrozumienia, ale gdy już je opanujesz, okaże się bardzo przydatne.

Ściągnij Netto (Bezpłatny)

NetSpot

NetSpot to analizator WiFi, który ma dobrze wyglądający i interaktywny interfejs użytkownika. Jest dostępny w dwóch różnych trybach: Ankieta i Odkrywanie.

netspot-wifi-analizator-dla-window

Narzędzie Survey Tool służy do tworzenia map cieplnych, których można następnie użyć do sprawdzenia sieci i punktów w Twojej okolicy. Narzędzie Discover wykonuje zdjęcia sieci Wi-Fi w pobliżu. Po połączeniu pomogą one wybrać najlepsze miejsce, zwalczyć zakłócenia sygnału i zwiększyć siłę sygnału.

Werdykt: NetSpot to potężne oprogramowanie, które jest dobre zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów, ale jest dość drogie dla użytkowników domowych.

Ściągnij NetSpot (Płatny)

inSSIDer

inSSIDer to kolejne zaawansowane narzędzie do analizowania sieci Wi-Fi stworzone dla profesjonalistów. Do wyboru są trzy plany.

inSSIDer-wifi-analyzer-windows

Przeznaczony jest dla biur posiadających duże sieci. Siła inSSIDera polega na jego zdolności do obsługi dużych sieci, dokładności i niezawodności. Może monitorować nasycenie kanałów i sprawdzać źródła zakłóceń.

inSSIDer będzie śledzić i rejestrować siłę sygnału Wi-Fi przez określony czas. Dane są zapisywane w dBm.

Werdykt: inSSIDer to drogie narzędzie, a także potężne narzędzie i warte swojej ceny.

Ściągnij inSSIDer (Płatny)

Mistrz SpeedTest

Mistrz SpeedTest szybko przeanalizuje opóźnienia, szybkość sieci oraz szybkość pobierania/przesyłania. Następnie przeanalizuje pobliskie sieci. Najlepsze jest to, że umożliwi użytkownikom przełączanie sieci. Możesz się przełączać, nawet jeśli korzystasz z sieci kablowej.

speedtest-master-windows-analyzer

Cały proces jest szybki i łatwy i nie może zająć więcej niż kilka chwil.

Werdykt: Siła SpeedTest Master tkwi w jego prostocie. Szybko poda wyniki i podpowie, co robić. Aplikacja jest całkowicie wolna od reklam, podobnie jak wszystkie poprzednie analizatory WiFi firmy Microsoft.

Ściągnij Mistrz SpeedTest (Freemium)

Vistumber

Vistumber obsługuje również Google Earth i GPS na żywo. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacja zbierze dane, takie jak dostępna sieć, siła sygnału, lokalizacja i szyfrowanie, i wykreśli wszystko na mapie.

vistumber

Vistumber jest bardziej odpowiedni, jeśli ciągle poruszasz się samochodem i masz laptopa z systemem Windows. Pomoże Ci znaleźć odpowiednie sieci. Jest całkowicie darmowy do pobrania i używania.

Werdykt: Vistumber jest darmowy i przydatny, jeśli podróżujesz. Aplikacja jest przydatna, ale zawiera przestarzały interfejs użytkownika, który nie zrobi na nikim wrażenia.

Ściągnij Vistumber (Bezpłatny)

Wi-FiInfoView

Nirsoft to nasza ulubiona strona, która tworzy przydatne oprogramowanie i aplikacje oraz udostępnia je internautom za darmo. WiFiInfoView pokazuje wiele informacji o sieciach w okolicy. Ale nie ogranicza się to do SSID, typu PHY, prędkości i wielu innych.

Wi-Fi infoview

Dostępny jest poręczny tryb podsumowania, który służy do sortowania i wyświetlania wszystkich przydatnych danych. Możesz sortować dane według numeru kanału, nazwy firmy itp.

Werdykt: WiFiInfoView oferuje funkcjonalny interfejs użytkownika, który pomaga podejmować szybkie decyzje. Wyświetla wiele danych, które można łatwo filtrować i sortować.

Ściągnij Wi-FiInfoView (Bezpłatny)

Wniosek:

Wszystkie narzędzia wymienione na tej liście działają, ale rozwiązują problemy na różnych poziomach. Ponadto są kompatybilne z różnymi wersjami systemu Windows. W zależności od zapotrzebowania na analizator WiFi do domu lub biura, możesz skorzystać z jednej z powyższych aplikacji.

Przeczytaj także: