Android TV i Roku TV zasadniczo robią to samo, ale ich użycie różni się w zależności od użytkowników.

Roku TV jest bardziej odpowiedni dla osób bez wcześniejszej wiedzy technicznej. Z drugiej strony Android TV jest lepszym wyborem dla zapalonych graczy i ciężkich użytkowników.

Jeśli więc szukasz porównania: Android TV a Roku TV, jesteś we właściwym miejscu. Przedstawiamy ten przewodnik, który zawiera szczegółową dyskusję, która pomoże Ci zrozumieć różnicę między Android TV a Roku TV. Porozmawiajmy teraz szczegółowo o każdej funkcji.


Android TV vs Roku TV: Która platforma Smart TV jest dla Ciebie odpowiednia?

1. Interfejs użytkownika

Roku TV

1. Jest to sprzętowa platforma mediów cyfrowych oferująca dostęp do strumieniowe przesyłanie treści multimedialnych z różnych źródeł internetowych. Za pomocą internetu możesz teraz oglądaj darmowe i płatne treści wideo w telewizorze bez konieczności używania kabla. Kilka aplikacji może być używanych do tego samego, a Roku jest jedną z nich.

2. To fantastyczny wynalazek, który jest wydajny i trwały. Dodatkowo jest dość przystępny, nawet dla przeciętnego konsumenta smart TV.

3. Interfejs użytkownika Roku to prosty, i nawet początkujący użytkownicy mogą z łatwością go obsługiwać. Dlatego jest idealny dla osób, które nie znają się na technologii.

4. Wszystkie kanały, które masz zainstalowany zostanie przedstawiony na pulpit. Jest to dodatkowa zaleta, ponieważ jest łatwa w użyciu.

Android TV

1. Interfejs użytkownika Android TV to dynamiczny i dostosowany, który jest odpowiedni dla intensywnych użytkowników.

2. Korzysta z systemu operacyjnego Android, aby uzyskać dostęp Sklep Google Play. Możesz zainstalować wszystkie wymagane aplikacje ze Sklepu Play i uzyskać do nich dostęp na swoim Android TV.

3. Możesz bezproblemowo połącz telewizor z systemem Android ze smartfonem z systemem Android i ciesz się z jego używania. Jest to wyjątkowa funkcja oferowana przez ten inteligentny telewizor, ponieważ oba urządzenia działają na tej samej platformie.

4. Aby surfowanie było bardziej przystępne, z preinstalowanym systemem Android TV Google Chrome. Ponadto możesz uzyskać dostęp Asystent Google, który działa jako Twój osobisty przewodnik. Tutaj Android TV wypada lepiej niż Roku TV i Smart TV.


Aby surfowanie było bardziej przystępne, Android TV jest wyposażony w Google Chrome i możesz uzyskać dostęp do Asystenta Google.

2. Kanały

Roku TV

1. Roku TV obsługuje szeroką gamę kanałów, takich jak:

Netflix, Hulu, Disney Plus, Prime Video, HBO Max, The Roku Channel, Tubi-Free Movies & TV, Pluto TV-It’s Free TV, Sling TV, Peacock TV, Discovery Plus, Xfinity Stream Beta, Paramount Plus, AT&T TV, Philo, Plex-Free Movies & TV, VUDU, SHOWTIME, Happykids, NBC, Apple TV, Crunchyroll, The CW, Watch TNT, STARZ, Funimation, Frndly TV, ABC, BritBox, PBS, Bravo, Crackle, TLC GO, Locast. org, FilmRise, Viki, Telemundo, Redbox., QVC & HSN, HGTV GO, Investigation Discovery Go, BET Plus, Pływanie dla dorosłych, CBS, HISTORIA, Hotstar, FOX NOW, XUMO – bezpłatne filmy i telewizja, MTV, IMDb TV, jedzenie Network GO, USA Network, Lifetime, Discovery GO, Filmy i TV Google Play, PureFlix, Pantaya, iWantTFC, Tablo TV, Fawesome, FXNOW, Shudder, A&E, VRV, UP Faith & Family, Watch TBS, E!, BET, Hallmark TV, FilmRise British TV, OXYGEN, VH1, Hallmark Movies Now, WatchFreeFlix, Freeform-Movies & TV show, CW Seed, SYFY, Movies Anywhere, BYUtv, TCL CHANNEL, VIX – CINE. TELEWIZJA. GRATIS, WOW Presents Plus, CuriosityStream, FilmRise Western, Watch OWN, Lifetime Movie Club, YuppTV- Live, CatchUp, Movies, Nat Geo TV, WETV, ROW8, AMC, Movieland. Telewizja, FilmRise True Crime, The Criterion Channel, Nosey, Travel Channel GO, Oglądaj TCM, ALLBLK, FilmRise Horror, TCL CHANNEL, Kanopy, Paramount Network, FilmRise Mysteries, Vidgo, Animal Planet Go, Popcornflix, FilmRise Sci-Fi, FandangoNOW, ReDiscover Television, FilmRise Action, KlowdTV, GLWiz TV, DistroTV Free Live TV & Movies, Western TV & Movie Classics, JTV Live, PeopleTV, OnDemandKorea, Sundance Now, hoopla, Comet TV, ShopHQ, EPIX NOW, Classic Reel, TV Cast( Dziennik), Rumble TV, Freebie TV, FilmRise Comedy, FailArmy, DOGTV, Science Channel Go, FilmRise Thriller, SHOP LC, aha, FilmRise Classic TV, Globoplay Internacional, truTV, EPIX, DUST, VICE TV, Gem Shopping Network, FilmRise Documentary , B-Movie TV, Brown Sugar i TMZ.

2. Wymienione powyżej kanały są głównymi kanałami strumieniowymi. W tym Roku obsługuje około 2000 kanałów, zarówno bezpłatne, jak i płatne.

3. Możesz cieszyć się nawet tymi kanałami w Roku, które nie są obsługiwane przez Android TV.

Android TV

1. Android TV to wolny od sporów przewozowych w porównaniu do telewizji Roku. Jest to dodatkowa korzyść, ponieważ zapewnia dostęp do wielu kanałów strumieniowych.

2. Oto kilka głównych kanałów strumieniowych oferowanych przez telewizor z systemem Android: Pluto TV, Bloomberg TV, JioTV, NBC, Plex, TVPlayer, BBC iPlayer, Tivimate, Netflix, Popcorn Time itp.,

Przeczytaj także: Jak wykonać twardy i miękki reset Roku

3. Sterowanie głosowe

Roku TV

Roku obsługuje oba rodzaje Alexa oraz Asystent Google. Jednak nie będziesz w stanie korzystać ze wszystkich funkcji Asystenta Google. Możesz uzyskać dostęp do warunków pogodowych lub kalendarza, ale nie będzie dostępna pełna obsługa Asystenta Google.

Android TV

Jak wspomniano wcześniej, możesz cieszyć się wszystkimi funkcjami Asystent Google oraz Google Chrome na Android TV. Pod względem wyszukiwanie głosowe i surfowanie po internecie, Android TV wygrywa grę z dużą przewagą nad wszystkimi innymi.

4. Obsługa Bluetooth

Roku TV

1. Możesz połącz Bluetooth z telewizorem Roku, ale nie wszystkie urządzenia będą zgodne. Tylko ograniczona liczba urządzeń Roku może być połączona przez Bluetooth, jak podano poniżej:

  • Model Roku Ultra 4800.
  • Inteligentny soundbar Roku.
  • Roku TV (z edycją głośników bezprzewodowych)
  • Roku Streambar.

2. Możesz cieszyć się słuchaniem Bluetooth za pomocą aplikacji mobilnej Roku o nazwie Prywatne słuchanie mobilne. Można to zrobić, włączając funkcję Mobile Private Listening, łącząc głośnik Bluetooth z telefonem komórkowym.

Android TV

Możesz słuchać piosenek lub przesyłać strumieniowo dźwięk przez parowanie telewizora z systemem Android z Bluetooth. Jeśli chodzi o obsługę Bluetooth, Android TV jest lepszym wyborem w porównaniu do Roku TV, ponieważ jest bezproblemowy.

5. Aktualizacje

Roku TV

Roku TV jest aktualizowane częściej niż Android TV. W związku z tym funkcje i rozszerzenia kanałów Roku TV są poprawiane i aktualizowane za każdym razem, gdy instalujesz aktualizację.

Jeśli jednak zdecydujesz się na automatyczną aktualizację w Roku TV, istnieje duże prawdopodobieństwo, że błąd może wniknąć do twojego systemu. Po tym czasie nie będziesz nawet mógł korzystać z telewizora Roku, dopóki problem z błędem nie zostanie naprawiony.

Przejdź do procesu ponownego uruchamiania, gdy utkniesz z tym problemem. Oto jak to zrobić.

ten uruchom ponownie proces Roku jest podobny do komputera. Ponowne uruchomienie systemu poprzez przełączenie z ON na OFF, a następnie ponowne włączenie pomoże rozwiązać drobne problemy z urządzeniem Roku.

Notatka: Z wyjątkiem telewizorów Roku i Roku 4, inne wersje Roku nie mają przełącznika ON/OFF.

Wykonaj poniższe czynności, aby ponownie uruchomić urządzenie Roku za pomocą pilota:

1. Wybierz System naciskając Pulpit.

2. Teraz wyszukaj Ponowne uruchomienie systemu i wybierz go.

3. Wybierz Uruchom ponownie jak pokazano niżej. To będzie potwierdź ponowne uruchomienie, aby wyłączyć i ponownie włączyć odtwarzacz Roku.


Uruchom ponownie Roku

4. Roku wyłączy się. Czekać dopóki nie zostanie włączony.

5. Przejdź do Strona główna i sprawdź, czy usterki zostały rozwiązane.

Android TV

Czynności związane z aktualizacją Android TV różnią się w zależności od modelu. Możesz jednak zapewnić regularne aktualizacje telewizora, włączając funkcję automatycznej aktualizacji w telewizorze.

Wyjaśniliśmy kroki dla Samsung Smart TV, ale mogą się one różnić w przypadku innych modeli.

1. Naciśnij Strona główna/Źródło na pilocie Android TV.

2. Przejdź do Ustawienia > Wsparcie > Aktualizacja oprogramowania.

3. Tutaj wybierz Włączona funkcja automatycznej aktualizacji aby urządzenie automatycznie aktualizowało system operacyjny Android.

4. Alternatywnie możesz wybrać Aktualizuj teraz opcja wyszukiwania i instalowania aktualizacji.

6. Obsługa Chromecasta

Roku TV

Roku TV nie zapewnia rozszerzonego dostępu do obsługi Chromecasta. Ale możesz wypróbować alternatywną opcję o nazwie dublowanie ekranu na Roku TV.

Android TV

Android TV oferuje rozszerzone wsparcie dla Obsługa Chromecasta jako wbudowana funkcja. Ponadto nie trzeba płacić za rozszerzony klucz sprzętowy Chromecasta, aby włączyć tę funkcję.

Przeczytaj także: Jak używać smartfona jako pilota do telewizora

7. Gry

Roku TV

Roku Android TV box był nie rozwinięty pamiętając o funkcjach gier. Możesz więc cieszyć się zwykłymi grami w węża lub Saperem na swoim telewizorze Roku, ale nie możesz na nim grać w zaawansowane, graficzne gry.

Mówiąc wprost, Roku TV nie jest dla graczy!

Android TV

Jak wspomniano wcześniej, możesz cieszyć się różnorodne gry na Android TV. Chociaż musisz kupić Telewizor NVIDIA Shield. Wtedy możesz cieszyć się grą tak, jak zapragnie twoje serce.

Dlatego pod względem funkcji gier Android TV jest lepszym wyborem.

Zalecana:

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i udało Ci się zrozumieć różnica między Android TV a Roku TV. Powiedz nam, w jaki sposób ten artykuł pomógł Ci zdecydować, która platforma Smart TV jest dla Ciebie odpowiednia. Ponadto, jeśli masz jakieś pytania/komentarze dotyczące tego artykułu, możesz je umieścić w sekcji komentarzy.