Na niektórych laptopach występuje znany problem, że ich kamera Lenovo nie działa poprawnie. Podczas próby użycia wbudowanej kamery na laptopie Lenovo kamera nie działa. Zamiast oglądać obraz z kamery, widzisz obraz z szarym tłem i białą kamerą z przekreślonym przez niego krzyżem.

Pokazuję ten sam obraz, który pojawia się w aparacie Lenovo nie działa.

Cóż, jeśli twój aparat Lenovo nie działa, jest to denerwujący problem, prawda? Jest to bardzo powszechny problem w kamerach Lenovo, ale może się zdarzyć w każdym laptopie. Pokażę ci, jak naprawić ten aparat Lenovo, a nie problem z działaniem. Może również pomóc w podobnych problemach z innymi markami kamer internetowych.

Główną przyczyną tego problemu jest to, że w laptopach Lenovo wyłączają kamerę z ustawień dla prywatności użytkowników laptopów. To naprawdę dobry krok, że Lenovo chce chronić prywatność użytkowników swoich laptopów. Ale jednocześnie istnieje efekt uboczny, który może nieco utrudnić prawidłowe działanie aparatu.

Nie musisz się tym martwić, ponieważ pokażę ci, co musisz zrobić, aby rozwiązać ten problem. Niektóre typowe problemy mogą wystąpić, jeśli aparat Lenovo nie działa. Ten dziwny mały problem wydaje się być błędem w oprogramowaniu Lenovo – bez interwencji użytkownika. Aparat został wyłączony przez privacy ustawienie i wymaga ponownego włączenia.

Kamera internetowa Lenovo nie działa?

Lenovo kamera internetowa jest naprawdę bardzo dobra, jeśli działa poprawnie. Jest dobry we wszystkim, kolory i detale są solidne, reakcja jest doskonała i sprawdzi się również w większości warunków oświetleniowych. Podanie opisu kroków, które podjąłeś. Ich wyniki i wszelkie inne obserwacje, które masz, będą pomocne w procesie rozwiązywania problemów.

Mam też Lenovo Ideapad, którego używam na co dzień i uważam, że jest doskonały.

spróbujmy po prostu wykonać pierwszy krok, aby rozwiązać ten problem, jeśli kamera internetowa Lenovo nie działa z samą aplikacją Lenovo. po prostu naciśnij klawisz F8 na klawiaturze laptopa. Ten klawisz służy do włączania lub wyłączania Easycamera.

Jeśli to nie zadziała, wypróbuj następujące kroki, aby naprawić, jeśli aparat Lenovo nie działa:

 • Najpierw wpisz Lenovo w swoim Pole wyszukiwania systemu Windows i wybierz Ustawienia Lenovo.
 • Wybierać Aparat fotograficzny a następnie przewiń do Tryb prywatny i zauważ, że ustawienie jest WŁĄCZONE lub WYŁĄCZONE.
 • Jeśli jest WŁĄCZONY, włącz tryb prywatności do WYŁĄCZONY.
 • Jeśli suwak trybu prywatności zmienia się z powrotem na NA samodzielnie, sprawdź opcję na swoim laptopie, aby ręcznie Odblokuj to.
 • Zresetuj swój Aparat fotograficzny.

Szczegół:

Stosunkowo bardzo łatwo jest włamać się do czyjejś kamery internetowej, jeśli dostaniesz się do komputera. dlatego Lenovo zaprojektowało tę prywatność i ochronę użytkownika. i faktycznie zdarza się wiele przypadków, w których to się dzieje.

Hakerzy mogą również użyć Twojej kamery, aby Cię szpiegować. mogą nawet używać aparatu do powodowania innych problemów. na przykład, wymieniając Cię w ataku DDoS i wielu innych, jeśli Twoja kamera jest zagrożona.

Chociaż w grę nie wchodziły kamery Lenovo. Atak typu Distributed Denial of Services (DDoS) z 2016 r. omal nie spowodował awarii Internetu. W rzeczywistości zostało to spowodowane przez złośliwe oprogramowanie, które w zasadzie zawierało armię zombie kamer. Wszyscy wysyłali dane do celów w tym samym czasie. Chodzi mi o to, że kamery są bardzo popularne wśród hakerów z różnych nikczemnych powodów. To jest powód, dla którego Lenovo pomyślało, że ustawienie prywatności na wysokim poziomie zapobiegnie temu również Tobie.

Jeśli nadal to nie działa, wypróbuj niektóre z tych ogólnych poprawek, które dla Ciebie przygotowujemy. Będzie działać na każdym komputerze i systemie Windows, które mają problem z aparatem.

Menedżer urządzeń, jeśli aparat Lenovo nie działa:

Czy kamera internetowa jest włączona w Menedżerze urządzeń? Ten problem może wystąpić, jeśli używasz niewłaściwego sterownika aparatu lub jest on nieaktualny. Powinieneś więc zaktualizować sterownik aparatu, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem. Przed przejściem do poniższej procedury rozwiązywania problemów przeprowadź szybką kontrolę. Wypróbuj różne aplikacje, aby określić, czy jest to problem ze sprzętem. Różne aplikacje to Youcam, Skype, Line, Facebook Messenger itp. Jeśli nadal, aparat Lenovo nie działa.

Cóż, jest tylko jeden sposób, żeby się przekonać. musisz wykonać następujące kroki, aby sprawdzić:

 • Kliknij przycisk Start systemu Windows po lewej stronie i wybierz Menadżer urządzeń.
 • Następnie wybierz Urządzenia obrazujące. Następnie wybierz Lenovo EasyCamera. jeśli obok ikony znajduje się żółty trójkąt ostrzegawczy, oznacza to, że wystąpił problem.
 • Jeśli jest mała strzałka w dół, oznacza to, że kamera jest wyłączona.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy Lenovo EasyCamera i upewnij się, że nie ma opcji włączenia. Jeśli kamera jest już włączona, opcję należy wyłączyć.

Jeśli kamera jest już włączona, możesz również zaktualizować sterownik, po prostu wykonaj następujące proste czynności:

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy Lenovo EasyCamera ponownie i wybierz Uaktualnij sterownik.
 • Następnie wybierz opcję automatyczną, aby sprawdzić, czy system Windows może znaleźć nowy sterownik.
 • Pozwól mu się zainstalować i ponownie przetestuj.

Jeśli aktualizacja sterownika nie działa, a aparat Lenovo nadal nie działa, warto spróbować pełnego odświeżenia. Oznacza to odinstalowanie sterownika, ponowne uruchomienie laptopa i zainstalowanie nowego sterownika.

Starsze ustawienia mogą pozostać w grze nawet po nadpisaniu przez nowszy sterownik. Bardzo to sugeruję w przypadku źle działającego sprzętu na komputerach z systemem Windows.

Aparat Lenovo

Sprawdź program:

Jeśli kamera internetowa działa w niektórych programach, a nie w innych, być może przyczyną problemu jest program, a nie ustawienie aparatu. Jeśli tak jest, wykonaj następujące dwa kroki:

 • Otwórz dany program i znajdź Ustawienia opcja menu.
 • ten Lenovo EasyCamera powinien być ustawiony na domyślna aparat w tych ustawieniach.

Usuń aplikację Lenovo Settings:

Jeśli żadne z wyżej wymienionych ustawień nie działa, musisz całkowicie usunąć aplikację Lenovo Settings na wypadek, gdyby przeszkadzała. Większość ustawień w aplikacji i tak można kontrolować z poziomu systemu Windows, więc w żaden sposób nie uszkadzasz laptopa.

Aby usunąć aplikację ustawień Lenovo, wykonaj następujące czynności:

 • Najpierw przejdź do Panel sterowania w oknach.
 • Wybierać Programy i funkcje oraz Odinstaluj.
 • Następnie wybierz Pakiet zależności ustawień Lenovo z listy i wybierz Odinstaluj.
 • na koniec uruchom ponownie laptopa i przetestuj ponownie.

Końcowe przemyślenia:

Lenovo jest znane z tworzenia produktów wysokiej jakości, ale niektórzy użytkownicy zgłaszają problemy z niedziałającymi kamerami internetowymi. Jeśli tego doświadczyłeś, wiesz, że może to być bardzo frustrujące.

Podsumowując, jeśli chodzi o naprawienie Lenovo nie działa w systemie Windows 7, 8, 10, te sposoby powyżej cam odzyskują aparat Lenovo z powrotem. Jeśli nie, masz również przywilej, aby odwiedzić witrynę Lenovo w celu uzyskania profesjonalnej pomocy. Zwykle oficjalna witryna Lenovo oferuje możliwość zainstalowania oprogramowania aparatu na komputerze.

Mamy nadzieję, że dzięki poniższym wskazówkom udało Ci się naprawić aparat laptopa Lenovo nie stanowi już problemu. Jeśli masz jakieś pomysły, sugestie lub pytania, zostaw nam komentarz poniżej. Dziękuje za przeczytanie!

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, powinieneś również zobaczyć: Wyświetl liczbę utworów na iPhonie