Szukasz aplikacji do identyfikacji utworu na Androidzie, komputerze lub tablecie? Która piosenka jest teraz odtwarzana? Czasami najlepszą rzeczą było mieć nadzieję, że twój przyjaciel zna lub spróbuje posłuchać tekstów piosenek i poszukać ich. Teraz możesz po prostu słuchać tego na telefonie komórkowym, tablecie lub komputerze. To wszystko jest wbudowane w zaawansowane systemy operacyjne.

Shazam był wbudowaną aplikacją, która umożliwiła masom identyfikację utworów. Jednak nadal jest dostępny na zaawansowanych telefonach i tabletach. Ale nie chcesz już Shazam. Jednak nie czynią tego oczywistym, asystenci głosowi, tacy jak Google Now, Siri i Cortana, mogą sprawdzać utwory.

Aplikacje do identyfikacji utworu na Androidzie, komputerze lub tablecie:

Oto kilka wbudowanych aplikacji, których niektórzy nie znają, aby zidentyfikować utwory:

Urządzenia iOS -> iPad lub iPhone

Na urządzeniach z iOS Siri może sprawdzić niektóre utwory. Jednak ta funkcja jest również obsługiwana przez Shazam, chociaż nie chcesz, aby osobna aplikacja Shazam z niej korzystała.

Jeśli chcesz zacząć. Udaj się do Siri, długo naciskając przycisk Home. Lub po prostu powiedz Hey, Siri jeśli masz włączoną tę funkcję. Powiedz coś takiego What song is playing? lub Name that tune. Siri może posłuchać piosenki i sprawdzić ją za Ciebie.

Siri zapewnia również Buy przycisk, który umożliwi zakup utworu w iTunes. Ale także zapisujesz wykonawcę i nazwę utworu, a następnie znajdziesz go w innych serwisach.

A jeśli chcesz zastanowić się nad listą utworów, które już zidentyfikowałeś z Siri, po prostu przejdź do iTunes Store.

Aplikacje Shazam do identyfikacji utworu -> Android

Aplikacja Shazam

Google zapewnia identyfikację utworu w wyszukiwarce Google na Androida. To część Google Now, sprawdzanie utworów to jedna z wielu OK Google polecenia głosowe, których możesz używać na Androidzie.

Jeśli chcesz zidentyfikować utwór, zapytaj Google OK Google, what is this song?— pod warunkiem, że masz włączoną funkcję OK Google. Jeśli nie, kliknij mikrofon na pasku wyszukiwania u góry ekranu głównego i powiedz What is this song?

Jednak Google oferuje również Okay Google, Shazam this song skrót, gdy masz zainstalowaną aplikację Shazam. To natychmiast otworzy aplikację Shazam, zamiast korzystać z własnej funkcji identyfikacji utworów Google.

Aplikacje Cortana do identyfikacji utworu -> Windows 10

Aplikacje Cortana do identyfikacji utworu

Na komputerze z systemem Windows 10 możesz użyć Cortana aplikacja do identyfikacji utworów. Udaj się do Cortany (lub powiedz Hey Cortana jeśli masz to włączone), a następnie powiedz What is this song? Cortana słucha muzyki za pomocą mikrofonu urządzenia, a następnie sprawdza ją za Ciebie.

W ten sposób możesz także sprawdzić utwory odtwarzane na komputerze. Możesz upewnić się, że nie słuchasz na słuchawkach, a mikrofon urządzenia może odbierać dźwięk z głośników.

Działa w ten sam sposób na telefonach z systemem Windows Phone 8.1 i telefonach z systemem Windows 10. Zawiera również Cortanę. Będzie również działać z aplikacją Cortana na iOS lub Androida.

Siri identyfikuje utwór -> macOS X

Aplikacje Siri do identyfikacji utworu

Cóż, Siri jest częścią macOS X, możesz następnie użyć jej do sprawdzania utworów, które tylko chcesz na iPhonie i iPadzie.

Udaj się do Siri — lub po prostu powiedz Hey, Siri jeśli masz włączoną tę funkcję. Powiedz coś takiego What song is playing? lub Name that tune. Siri posłucha piosenki i sprawdzi ją dla Ciebie.

Podobnie jak urządzenia z systemem iOS, Siri jest zasilany przez Shazam. Po zainstalowaniu programu Shazam możesz przejść bezpośrednio do utworu w aplikacji Shazam. Ale nie chcesz, aby aplikacja Shazam korzystała z identyfikacji utworu Siri.

Linx, Windows 7, Chrome OS i cokolwiek z przeglądarką internetową

Midomi.com to narzędzie internetowe udostępnione przez SoundHound — konkurenta Shazama. To najlepsza rzecz w internetowym modelu Shazama.

To narzędzie poprowadzi Cię do sing or hum konkretną piosenkę. Ale nie chcesz tego zrobić. Po prostu odtwórz oryginalną piosenkę dla mikrofonu komputera do odsłuchania, a on zidentyfikuje piosenkę.

Midomo wybiera również dźwięk pochodzący z głośników komputera, dzięki czemu można go użyć do sprawdzenia utworu odtwarzanego na samym komputerze.

Na szczęście identyfikacja utworu zależy od dopasowania utworu, do którego słyszysz, do odcisku palca nagranego utworu w bazie danych. Ponadto nie będzie działać z piosenkami odtwarzanymi na żywo i prawdopodobnie nie będzie działać z piosenkami, jeśli wokół jest hałas. Po usłyszeniu niektórych tekstów, samo podłączenie ich do Google lub innej wyszukiwarki często działa cuda. Po prostu spróbuj umieścić tekst w cudzysłowie, aby znaleźć strony zawierające tylko te konkretne frazy. Znajdziesz również strony z tekstami, które są powiązane z tą konkretną piosenką.

Wniosek:

Oto wszystko o Apps To Identify A Song. Bez względu na użyte aplikacje możesz łatwo zidentyfikować utwory. Jeśli chcesz podzielić się jakąkolwiek inną metodą lub wskazówkami dotyczącymi artykułu, daj nam znać poniżej. W przypadku dalszych pytań i pytań daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Przeczytaj także: