Szukasz najlepszych aplikacji trybu gościa na Androida? To, co zauważyłem, gdy oddaję swój telefon innym, takim jak krewni lub przyjaciele, to to, że najczęściej przenoszą się do innych części urządzenia, takich jak dzienniki połączeń, galerie itp. Cóż, to tylko ich ciekawość, może być trochę niezręcznie, gdy oglądają coś, czego nie chcesz, aby sprawdzali. Dotyczy to spraw finansowych lub osobistych. Jeśli chcesz zignorować tego rodzaju sytuacje, możesz włączyć tryb gościa w Androidzie przed przekazaniem urządzenia innym osobom. Przyjdź, sprawdźmy niektóre z najlepszych aplikacji trybu gościa na Androida.

Lista aplikacji trybu gościa

Wbudowany tryb gościa

Od Lollipop (v5.0) Android zapewnia wbudowany tryb gościa. Ta aplikacja utworzy kolejną przestrzeń równolegle do Twojego ostatniego konta użytkownika. Wiemy, że tryb gościa to całkowicie oddzielna przestrzeń, dane użytkownika, takie jak zainstalowane aplikacje lub dane aplikacji, nie mogą być udostępniane w trybie gościa. W rzeczywistości użytkownicy nie mogą również wykonywać połączeń telefonicznych.

Teraz oprócz zwykłych profili użytkowników możesz tworzyć także na Androidzie, tryb gościa to tylko tymczasowa przestrzeń. Za każdym razem, gdy wejdziesz w tryb gościa, dokonasz pewnych modyfikacji i przełączysz się na profil użytkownika, wprowadzone modyfikacje zostaną zachowane. Jednak po ponownym uruchomieniu trybu gościa system Android zapyta, czy chcesz wznowić wcześniejszą sesję, czy zacząć od nowa. Jeśli wybierzesz opcję rozpoczęcia od nowa, wcześniejsza sesja zostanie całkowicie usunięta i zostaniesz powitany nowym ekranem.

Jak włączyć tryb gościa w Androidzie?

Ponieważ tryb gościa jest wbudowany w system operacyjny, włączenie go jest dość łatwe. W przypadku wyszukiwania, możesz włączyć tryb gościa z Ustawienia > Użytkownicy i konta > Użytkownicy > Gość. W zależności od używanego modelu Androida opcja umieszczenia trybu gościa może być zupełnie inna. W magazynie lub w pobliżu systemu Android, takiego jak telefony Pixel lub OnePlus, możesz włączyć tryb gościa przez

Krok 1:

Przesuń w dół pasek powiadomień.

Krok 2:

Kliknij ikonę swojego awatara znajdującą się na pasku powiadomień.

Krok 3:

Kliknij Dodaj gościa.

Gdy użytkownik skończy, za pomocą telefonu kliknij ikonę użytkownika > Usuń gościa > Usuń

Wadą wbudowanego trybu gościa jest to, że jest niesamowity. tzn. nie można wybrać, które aplikacje mają być uruchamiane lub jakie aplikacje mają być blokowane. Zapewnia tylko najnowszą instalację. Ponadto, jeśli nie chcesz instalować innej aplikacji i nie masz nic przeciwko brakowi funkcji, musisz wypróbować tę aplikację.

Bezpieczne: chroń swoją prywatność

Bezpieczne: chroń swoją prywatność to kolejna bardzo lekka, prosta i łatwa w użyciu aplikacja, która tworzy rodzaj tymczasowej przestrzeni dla gości z wybranymi aplikacjami. Po włączeniu, inne niż aplikacje, które udzielasz uprawnień, każda inna aplikacja jest całkowicie zablokowana. W rzeczywistości, gdy tryb gościa jest włączony, użytkownicy nie mają dostępu do ekranu głównego.

To, co sprawia, że ​​Safe jest wyjątkowy, to to, że jest głupio prosty w użyciu. Wystarczy otworzyć aplikację, przejść do trybu gościa, wybrać aplikacje, na które chcesz zezwolić, i ustawić pinezkę. Następnie przełącz przełącznik na ekranie głównym, a następnie zablokuj urządzenie. To jest to. Od teraz użytkownicy mogą po prostu korzystać z wybranych aplikacji. Jeśli spróbujesz użyć innych aplikacji, chcesz wprowadzić wcześniej skonfigurowany kod PIN.

Jak widać, aplikacja jest bardzo prosta lub łatwa w użyciu. Jeśli więc zastanawiasz się nad prostą lub elegancką aplikacją trybu gościa na Androida, ta jest dla Ciebie.

Koszt: Aplikacja jest bezpłatna i nie zawiera żadnych reklam.

Zainstaluj bezpiecznie: chroń swoją prywatność

Wiele kont SwitchMe (root)

przełącz mnie

SwitchMe Multiple Accounts to niezbędna aplikacja, która może tworzyć zaawansowane profile użytkowników z różnymi uprawnieniami, tak jak na komputerze. Jego szczegółowa kontrola czyni go bardziej wyjątkowym. Na przykład, jeśli dajesz swój telefon znajomemu, możesz nie chcieć, aby miał dostęp do Twojego dziennika telefonu komórkowego lub WhatsApp. W takich przypadkach wystarczy utworzyć konkretny profil, aby spełnić te specyficzne wymagania. Oczywiście każdy profil można zabezpieczyć hasłem dla dodatkowego bezpieczeństwa.

Koszt: Aplikacja jest bezpłatna i wspierana reklamami. Niektóre niesamowite funkcje są zablokowane za zakupami w aplikacji.

Zainstaluj wiele kont SwitchMe

Blokada kiosku LimaxLock

Ta aplikacja zamienia Twój telefon komórkowy w kiosk. Jednak Kiosk to nic innego jak bardzo ograniczona maszyna, której celem jest wykonywanie wybranych aplikacji w celu spełnienia określonego celu. Na przykład możesz po prostu wyświetlić kiosk na dworcach kolejowych, w sieciach fast foodów, na lotniskach itp. Po zainstalowaniu i włączeniu aplikacji działa ona jako aplikacja w trybie gościa z bardzo ograniczonym dostępem.

Na przykład aplikacje zastępują domyślny program uruchamiający i ograniczają użytkownikowi dostęp do wszystkich aplikacji z wyjątkiem wyraźnie dozwolonych. Po zakończeniu trybu gościa możesz po prostu wprowadzić hasło, a aplikacja utworzy kopię zapasową normalnego środowiska użytkownika. Ponadto aplikacja zawiera śledzenie lokalizacji i obsługę wielu urządzeń.

Najlepsze jest to, że poza SwitchMe nie ma wymogu rootowania. Spróbuj więc i sprawdź, jak to działa dla Ciebie.

Cena: Podstawowa aplikacja jest bezpłatna i nie zawiera żadnych reklam. Jednak niektóre niesamowite funkcje, takie jak kiosk z wieloma aplikacjami lub monitorowanie w czasie rzeczywistym, są zablokowane za zakupami w aplikacji.

Zainstaluj Kiosk Lockdown LimaxLock

Podwójny ekran

Podwójny ekran

Double Screen umożliwia tworzenie różnych trybów lub profili za pomocą kilku kliknięć. Po utworzeniu te tryby można łatwo przełączać w razie potrzeby. Oczywiście każdy tryb może mieć własne dozwolone aplikacje i blokowane aplikacje. Po włączeniu aplikacji w określonym trybie cały ekran główny zostanie zmodyfikowany tak, aby używał niestandardowego programu uruchamiającego z wybranymi aplikacjami. Jedną z niesamowitych rzeczy w aplikacji Double Screen jest to, że ekran główny zawiera własne widżety, takie jak zegar i czy uczynić go bardziej użytecznym i nie czuć się ograniczonym.

Najlepsze jest to, że możesz także użyć aplikacji, aby nie tylko utworzyć niestandardowy tryb gościa, ale także utworzyć inne profile, takie jak osobisty lub służbowy. Ponieważ możesz łatwo przełączać się między różnymi profilami za pomocą zaledwie kilku kliknięć, te tryby są dość istotne.

Podsumowując, jeśli szukasz aplikacji, która nie tylko zapewnia dostęp do trybu gościa, wypróbuj Double Screen.

Koszt: Aplikacja jest całkowicie darmowa i zawiera reklamy.

Pobierz podwójny ekran

Miejsce dla dzieci

Jeśli szukasz aplikacji trybu gościa dla swoich dzieci, ta jest dla Ciebie najlepsza. Jest to aplikacja do kontroli rodzicielskiej, która działa jako tryb gościa dla dzieci.

Za każdym razem, gdy instalujesz aplikację, chcesz wprowadzić 4-cyfrowy kod PIN i podać swój adres e-mail, aby odzyskać dostęp do aplikacji na wypadek, gdyby go zapomnisz. Następnie pozwalasz aplikacjom, z których lubisz korzystać swoim dzieciom.

Podobnie jak inne aplikacje trybu gościa, ogranicza dostęp do niektórych aplikacji, funkcji i funkcjonalności urządzenia. Jednak oprócz innych z listy, możesz także ustawić limit korzystania z telefonu komórkowego przez Twoje dzieci.

Jedynym problemem z aplikacją jest to, że dzieci mogą ją ominąć, ponownie uruchamiając telefon.

Zainstaluj miejsce dla dzieci

Wniosek:

To wszystko. Jeśli uważasz, że przegapiłem którąś z twoich ulubionych aplikacji trybu gościa, daj nam znać poniżej i podziel się nimi ze mną.

Przeczytaj także: