Aplikacje zapory dla systemu Android: W Androidzie możesz łatwo przełączać się między mobilną transmisją danych a Wi-Fi. Możesz także całkowicie go wyłączyć w razie potrzeby. Jednak system Android nie oferuje możliwości lepszego zarządzania tym, jakie aplikacje mogą, a których nie mogą łączyć się z Internetem lub w jaki sposób się łączą. Nie oznacza to, że nie możesz kontrolować sposobu, w jaki Twoje urządzenie łączy się z Internetem.

Wyłączyć dostęp do Internetu dla niektórych aplikacji w Androidzie?

Jeśli używasz Androida N lub nowszego, możesz zablokować aplikacjom dostęp do Internetu w tle w ustawieniach aplikacji. Po prostu idź do Ustawienia > Aplikacje, wybierz aplikację, którą chcesz zablokować dostęp do Internetu w tle, a następnie dotknij Data usage i pozwól Restrict app background data. Teraz żadne aplikacje nie będą mogły korzystać z Internetu, gdy działają w tle.

Jeśli jednak otworzysz aplikację, będzie ona korzystać z internetu. I tutaj pojawiają się aplikacje Firewall. Oto niektóre z najlepszych aplikacji zapory sieciowej do zarządzania dostępem do Internetu do aplikacji na urządzeniu z Androidem.

Najlepsze aplikacje zapory dla systemu Android

Zapora sieciowa NoRoot

android-firewall-noroot-firewall

Kiedy mówimy o zaporze dla niezrootowanego urządzenia z Androidem, Zapora sieciowa NoRoot jest jednym z najlepszych pod względem funkcji i kontroli, którą otrzymujesz. Za pomocą zapory NoRoot możesz kontrolować, które aplikacje mogą i nie mogą łączyć się z Internetem. Możesz także ograniczyć aplikacjom łączenie się z Internetem przez Wi-Fi lub komórkową transmisję danych za pomocą jednego kliknięcia. Poza tym możesz również zablokować dostęp do wybranych stron internetowych i adresów IP.

Tak dobra jak to, NoRoot Firewall nie obsługuje adresów IPv6. Więc nie może działać na połączeniach LTE.

Wymeldować się Zapora sieciowa NoRoot

NetGuard

android-firewall-netgaurd

NetGuard jest taki sam jak zapora NoRoot. W ten sposób możesz zablokować dostęp poszczególnych aplikacji do Internetu za pośrednictwem danych mobilnych lub Wi-Fi. Jeśli porównamy go do NoRoot Firewall, upewnij się, że NetGaurd ma znacznie czystszy interfejs użytkownika, lepsze zarządzanie ustawieniami, a przede wszystkim jest open source. Za pomocą jednego kliknięcia możesz zablokować cały ruch sieciowy lub na podstawie aplikacji. Możesz także zablokować określone adresy dla określonych aplikacji. NetGuard ma inne zaawansowane opcje, takie jak możliwość filtrowania pakietów IP, rejestrowania dostępu do Internetu, zarządzania dostępem do Internetu do aplikacji systemowych, umieszczania aplikacji na białej i czarnej liście itp.

Jeśli szukasz bezpłatnej, otwartej i pełnej funkcji aplikacji, NetGaurd jest dla Ciebie.

Wymeldować się NetGuard

AFWall+ (wymaga rootowania)

Zapora ogniowa androida

Jeśli pomyślnie zrootowałeś swoje urządzenie i szukasz lepszej kontroli aktywności internetowej urządzenia, to Ściana AF+ jest dla Ciebie. Korzystając z AFWall+, możesz kontrolować dostęp do Internetu dla każdej aplikacji, czy to aplikacji systemowych, czy zainstalowanych aplikacji. Aplikacja jest bardzo prosta w użyciu i ma mnóstwo opcji, aby skonfigurować ją tak, jak chcesz. Niektóre z najlepszych funkcji Ściana AF+ są:

Możliwość blokowania i ochrony ustawień AFWall+

 • Zasady eksportu
 • Preferencje
 • Ustawienia profilu
 • Wsparcie dla modułów zadań i Xposed
 • Ukryj aplikacje
 • Obsługa sieci LAN, VPN i tether
 • Wsparcie dla wielu profili
 • Widżet do szybkiego przełączania się między profilami
 • Szczegółowe logi
 • wiele więcej…

Wymeldować się Ściana AF+

Mobiwol: zapora sieciowa NoRoot

android-firewall-mobiwol

Mobiwol umożliwia blokowanie dostępu poszczególnych aplikacji do Internetu za pośrednictwem Wi-Fi lub danych mobilnych. Jest bardzo łatwy w użyciu i nie wymaga skomplikowanych ustawień. Po prostu wybierz aplikację, którą chcesz zablokować połączenie internetowe i gotowe. Możesz blokować zarówno aplikacje systemowe, jak i zainstalowane. Ważne jest to, że możesz zobaczyć, ile danych zużywa każda aplikacja, i możesz ograniczyć poszczególne aplikacje, używając tylko określonej ilości danych mobilnych. Gdy aplikacja osiągnie ten limit, nie będzie mogła uzyskać dostępu do Internetu za pośrednictwem danych mobilnych.

Wymeldować się Mobiwol: zapora sieciowa NoRoot

Zapora danych NoRoot

android-firewall-noroot-data

Zapora danych NoRoot ma bardzo przejrzysty interfejs użytkownika. Domyślnie jest skonfigurowany do powiadamiania każdej aplikacji, która próbuje uzyskać dostęp do Internetu. Możesz odpowiednio zezwolić lub zablokować dostęp. Ważną rzeczą w aplikacji jest to, że rejestruje interakcje sieciowe wszystkich aplikacji. Wystarczy kliknąć aplikację i wybrać Analyze możliwość sprawdzenia, z jakimi witrynami lub adresem IP łączy się dana aplikacja. Oprócz tego możesz także blokować poszczególne domeny lub adresy IP, blokować ładowanie obrazów w celu zapisywania danych, modyfikować serwer DNS, ograniczać przepustowość, przechwytywać pakiety i chronić hasłem Zaporę danych NoRoot i jej ustawienia.

Wymeldować się Zapora danych NoRoot

LostNet NoRoot Firewall Pro

android-firewall-lostnet

Zapora sieciowa LostNet NoRoot to łatwa w użyciu i bogata w funkcje aplikacja zapory ogniowej na urządzenia z systemem Android. Za pomocą tej aplikacji możesz nie tylko blokować dostęp aplikacji do Internetu przez Wi-Fi i/lub dane mobilne, ale także ograniczać aplikacjom łączenie się z dowolnym krajem lub regionem. Może również blokować reklamy i chronić Twoje urządzenie przed szkodliwymi domenami lub witrynami. Jedną z dobrych rzeczy na temat zapory LostNet NoRoot jest to, że można ją skonfigurować tak, aby automatycznie blokowała dostęp do Internetu wszystkim aplikacjom podczas snu, tj. W nocy lub według własnego harmonogramu.

Cechy:

Poniżej wymieniono następujące funkcje:

 • Możliwość monitorowania ruchu sieciowego
 • Przechwytywanie pakietów
 • Wsparcie dla wielu profili
 • Natychmiastowe alerty
 • Możliwość blokowania niezaufanych sieci

Jeśli szukasz prostej, ale potężnej aplikacji, która nie wymaga rootowania, powinieneś wypróbować LostNet NoRoot Firewall.

Sprawdzać LostNet NoRoot Firewall Pro

Zapora sieciowa NetPatch

android-firewall-netpatch

Zapora sieciowa NetPatch to kolejna niesamowita aplikacja, która pozwala blokować i zarządzać połączeniem internetowym z poszczególnymi aplikacjami. Możesz kontrolować zarówno dane mobilne, jak i Wi-Fi indywidualnie dla każdej aplikacji. Oprócz innych aplikacji, NetPatch Firewall zapewnia skonfigurowanie, czy aplikacje mogą lub nie mogą łączyć się z Internetem, gdy ekran jest wyłączony. Ta funkcja jest bardzo przydatna, gdy chcesz oswoić aplikacje przed łączeniem się z Internetem, gdy nie korzystasz aktywnie ze smartfona. Za każdym razem, gdy odblokujesz urządzenie, aplikacje mogą łączyć się z internetem.

Sprawdzić Zapora sieciowa Netpatch

Zapora sieciowa Kronos

android-firewall-kronos

Kronos to nowa i prosta aplikacja zapory sieciowej dla systemu Android. Jeśli nie chcesz zajmować się mylącymi ustawieniami i zaawansowanymi funkcjami, ta aplikacja jest dla Ciebie. Ma prosty układ i za pomocą jednego kliknięcia możesz zezwolić lub zablokować aplikacji na połączenie z Internetem. W razie potrzeby możesz również zablokować wszystkim aplikacjom łączenie się z Internetem.

Upewnij się, że aplikacja nie ma opcji oddzielnego zarządzania danymi mobilnymi i Wi-Fi. Możesz zablokować aplikacji dostęp do Internetu lub zezwolić na to. Po użyciu aplikacji rejestruje cały ruch. Możesz uzyskać dostęp do dzienników ruchu z menu Ustawienia.

Wymeldować się Zapora sieciowa Kronos

Zapora sieciowa NetStop

android-firewall-netstop

Nie każdy z nas szuka mikrozarządzania wszystkimi aplikacjami, łącząc się z Internetem. Czasami, gdy wystarczy zablokować całą aktywność sieciową na swoim urządzeniu. Zapora sieciowa NetStop jest przeznaczony do takich przypadków. Wystarczy pobrać i zainstalować aplikację, włączyć zaporę i gotowe.

Wymeldować się Zapora sieciowa NetStop

Wniosek:

To wszystko na teraz. Jeśli uważasz, że przegapiłem kogokolwiek zapory na Androida, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Przeczytaj także: Najlepsze aplikacje Amazfit Bip, oglądaj twarze i porady / sztuczki