ten Zegarek Apple to jeden z najpopularniejszych smartwatchów na świecie od momentu jego ogłoszenia. I wyobrażamy sobie, że Moto 360 będzie najbardziej znanym zegarkiem Android Wear. Mamy teraz oba w domu, więc przyjrzyjmy się dwóm różnym podejściom do smartwatcha. W tym artykule porozmawiajmy o Apple Watch kontra Moto 360 – który z nich jest lepszy?

Zanim zaczniemy, pamiętaj, że Twój telefon może podjąć decyzję za Ciebie. Apple Watch wymaga iPhone’a (5 lub nowszego). A Moto 360 wymaga telefonu z Androidem do połączenia (z systemem Android 4.3 lub nowszym).

Trzeba pamiętać, że dla każdego zegarka jest wiele stylów do wyboru. Zajmujemy się 42-milimetrowym Apple Watch Sport w kolorze gwiezdnej szarości (cena detaliczna 400 USD). I srebrny Moto 360 ze srebrną stalową taśmą (technicznie 300 USD, jednak w sprzedaży w momencie publikacji za jedyne 230 USD).

Dalej

Każdy model zawiera czterordzeniowy procesor Snapdragon 400 1,2 GHz, 4 GB pamięci masowej i 512 MB pamięci RAM. W wersji 42 mm jest 1,37-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 360 × 325, jednak 46 mm ma 1,56-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 360 × 330. W porównaniu z tym, 1,5-calowy wyświetlacz OLED 42-milimetrowego Apple Watch ma nieco większą gęstość pikseli dzięki rozdzielczości 312×390.

Oba urządzenia są również wodoodporne, co jest zdecydowanie niezbędne w przypadku każdego urządzenia elektronicznego noszonego na nadgarstku. Śledzenie aktywności jest również dostępne wraz z czujnikami tętna na każdym urządzeniu i można śmiało powiedzieć, że po pełnym naładowaniu wystarczy około jednego dnia użytkowania. Chociaż Motorola twierdzi również, że Moto 360 wytrzyma do 1,5 do 2 dni w zależności od wybranej opcji rozmiaru. Tak czy inaczej, musisz spodziewać się ładowania któregokolwiek z tych zegarków w nocy.

Zegarek Apple kontra moto 360

Rozmiar Moto 360 daje mu jedną zaletę: jest to duży ekran. Moto prawie-okrągły wyświetlacz, który (widzisz ten punkt odcięcia na dole?) jest z grubsza 69 procent większy niż ekran Apple Watch.

Jednak Apple Watch ma lepszy ekran jakość. Jest zauważalnie ostrzejszy (gęstość pikseli 302 PPI vs. 205 PPI w Moto). Apple Watch ma też lepszy kontrast, a także bogatsze kolory. Ale rozmiar wyświetlacza Moto w połączeniu z tymi wąskimi ramkami nadal zapewnia hipnotyzującą jakość, której tak naprawdę nie można uzyskać z Apple Watch.

Oprogramowanie obu zegarków koncentruje się na powiadomieniach i natychmiastowym dostępie do innych widocznych informacji, na które normalnie można by szybko spojrzeć z telefonu. Google Android Wear ma prostsze podejście, a jego interfejs użytkownika obraca się wokół przeglądania kart Google Now. Apple Watch OS ma bardziej skomplikowaną koncentrację, wraz z większą krzywą uczenia się.

Obecnie Watch OS jest bardziej zorientowany na aplikacje niż Android Wear, a Apple cieszy się większym entuzjazmem ze strony programistów. Nosić ma przyzwoity wybór aplikacji, ale nawet po prawie rocznym działaniu Apple Watch pokonał go w dziale aplikacji innych firm pierwszego dnia. Nadchodząca aktualizacja Android Wear spróbuje jednak wzmocnić ten dział – zapewni użytkownikom łatwiejszy dostęp do bibliotek ich aplikacji.

Sytuacja z aplikacjami Apple nie jest jednak idealna. Załaduj aplikację Apple Watch, a po załadowaniu możesz czekać nawet pięć sekund. W dzisiejszym świecie mobilnych urządzeń mobilnych wyróżnia się i niestety nie w dobry sposób.

Dalej

Apple Watch kontra Moto 360

Jeśli potrzebujesz tylko powiadomień, bezpieczniejsze może być pozostanie przy Moto 360. Ale jego punkt wejścia dla modelu podstawowego o wartości 299 USD może skłonić potencjalnych klientów do Apple Watch w celu uzyskania natywnego wsparcia. To zaczyna się od prawie 349 USD za model Sport. Dobrze, że Android Wear ładnie gra z iOS. Ale w rzeczywistości istnieje oczywiste ryzyko, biorąc pod uwagę, że Google może obsługiwać tylko tyle, bez możliwości wykorzystania pełnego potencjału iOS. Jednak ostatecznie ten wybór sprowadza się do osobistych preferencji. Ale jeśli dążysz do prostoty, to naprawdę możliwe, że będziesz zadowolony z Moto 360 lub dowolnego Androida Wear. To jest oferta kompatybilna z iOS.

Dwa zegarki ostrzegają o powiadomieniach na zupełnie różne sposoby. Moto 360 sprawia, że ​​nadgarstek jest trochę brzęczący, tak samo jak wibrujący smartfon. Jednak Apple zastosował zaawansowaną technologię (Taptic Engine), który sprawia wrażenie, jakby zegarek rzeczywiście stukał w Twój nadgarstek. Jeśli znasz kogoś, kto również ma zegarek Apple Watch, możesz wirtualnie stukać się w nadgarstki. Lub nawet podziel się biciem serca (trochę sztuczka, ale dodaje element ludzki).

Żywotność baterii to również zaleta Apple Watch, ale nie jest to duży margines. Przy umiarkowanym użytkowaniu możemy zakończyć dzień z zegarkiem Apple Watch, który ma około 50 procent baterii. W Moto 360 zostało znacznie więcej niż 40 procent.

Wniosek

W porządku, to wszystko ludzie! Mam nadzieję, że spodobał Ci się ten artykuł dotyczący Apple Watch kontra Moto 360 i uznasz go za pomocny. Również jeśli masz dalsze pytania. Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Miłego dnia!

Zobacz także: Jak rozłączyć zegarek Apple Watch bez telefonu?