ten Zegarek Apple, podobnie jak reszta smartwatchy, to świetna robota inżynierska. Przechowywanie tylu elementów na tak małej przestrzeni nie powinno być łatwe. To coś więcej niż ekstremalny Tetris, ponieważ wszystkie elementy muszą współistnieć w harmonii, nie powodując między nimi problemów.

Chociaż Apple Watch nie jest urządzeniem, które zwykle sprawia duże problemy swoim właścicielom, to jest jeden szczególnie niepokojący, który powtarza się na całym świecie. Jest tak wielka, że ​​przeciwko Apple wniesiono pozew o sprawiedliwość.

Bardzo powszechna wada akumulatorów litowo-jonowych

Gina Priano-Keyser, mieszkanka New Jersey (Stany Zjednoczone), złożyła skargę przeciwko Apple w sądzie okręgowym tego kraju. I to jest to, że jest bardzo powszechny problem, który dotyka wszystkie generacje Apple Watch i którego rozwiązania z Cupertino wciąż nie znalazły: spuchnięte baterie.

Zobacz także: Apple Watch EKG ratuje sceptyka po jego przybyciu do Europy

Bateria, kiedy inflamed, powoduje, że ekran smartwatcha opuszcza korpus, odsłaniając elementy wewnętrzne. W najlepszym przypadku wisi, ale często znika pod naciskiem. Jak pokazuje MacRumors, nie jest to problem użytkowania, ponieważ może się to zdarzyć zarówno w jednostkach z kilkuletnią eksploatacją, jak i tych właśnie wydanych lub z bardzo kilkoma dniami za sobą.

Apple zdaje sobie sprawę z problemu i w poprzednich przypadkach oferował bezpłatne naprawy do lat po nabyciu zegarka Apple Watch. Jednak pomimo tego, że jest to wina niekonsumencka, Kalifornijczycy twierdzą, że została spowodowana niewłaściwym użytkowaniem lub przypadkowym uszkodzeniem.

Baterie Apple

Tak jest w przypadku Giny Priano-Keyser

Poszkodowany kupił Apple Watch Series 3 w październiku 2017 r., czyli praktycznie nic innego nie trafiło do sprzedaży. Wszystko szło mu dobrze do lipca 2018 roku, kiedy ładował akumulator, ekran oderwał się od korpusu i pękł. Jego córce udało się go odłożyć na swoje miejsce, ale od tego czasu jest praktycznie bezużyteczny.

Zobacz także: Logitech przedstawia klawiaturę Slim Folio Pro do iPada Pro 2018

Kiedy poszła do najbliższego jej domu Apple Store – po wcześniejszym umówieniu – osoba, która do niej przyjechała, odmówiła bezpłatnej naprawy, płacąc 229 dolarów, jeśli chciała, żeby znów zadziałała.

Zegarek Apple

To nie jest odosobniony przypadek. W sieci, zwłaszcza na forach wsparcia Apple, można przeczytać referencje od kilkudziesięciu użytkowników o podobnych doświadczeniach. Zaskakujące jest to, że Apple nie rozwiązało jeszcze tej awarii (ani klawiatury MacBooka). Oszczędzając dystans, bardzo dobrze pamięta Samsunga Galaxy Note 7, który eksplodował z zaskoczenia.