Czy chcesz, aby komputer blokował się automatycznie po braku aktywności w systemie Windows 10? Kiedy odchodzisz od komputera, chcesz zablokować go, aby inni użytkownicy nie mogli uzyskać dostępu do komputera i jego danych. Możesz także ręcznie zablokować swój Windows 10 komputer klikając Klawisz Windows + L lub Ctrl + Alt + Del. Ale na pewno zapominasz. Najlepsze jest to, że możesz sprawić, by system Windows 10 automatycznie blokował się po określonym czasie bezczynności. Oto spojrzenie na niektóre metody, które możesz skonfigurować.

Ze względów bezpieczeństwa możesz zablokować swój komputer z systemem Windows 10 po określonym czasie bezczynności, aby nikt nie mógł uzyskać do niego dostępu, gdy jesteś daleko od niego – a także będziesz mieć do niego dostęp tylko wtedy, gdy wpisujesz swoje hasło. Możesz to również zrobić po użyciu REGEDIT, Dynamic Lock, GPEDIT, ustawień wygaszacza ekranu lub bezpłatnego narzędzia.

Automatycznie blokuj komputer po braku aktywności za pomocą wygaszacza ekranu

To może być najłatwiejsza metoda i stara sztuczka.

Krok 1:

Po prostu przejdź do Startu i rodzaj: zmień/zmodyfikuj wygaszacz ekranu i dotknij Best Match wynik.

Krok 2:

Następnie otworzy się okno ustawień wygaszacza ekranu. Po prostu ustaw wygaszacz ekranu na coś, korzystając z listy rozwijanej. Cóż, ja osobiście używam Blank opcja. Ale najlepsze, co możesz zrobić, to sprawdzić On resume, display logon screen skrzynka. Następnie możesz ustawić Wait czas na wiele minut, które lubisz i dotknij ok.

To wszystko. Po skonfigurowaniu okresu bezczynności pojawi się wygaszacz ekranu i będzie wymagał wprowadzenia kodu PIN lub hasła, aby go odblokować.

Automatycznie blokuj komputer po bezczynności przez SecPol

Blokada komputera automatycznie po braku aktywności

Jeśli pracujesz w wersji Windows Pro, możesz użyć funkcji Zasady zabezpieczeń lokalnych. Jeśli chcesz go uruchomić.

Krok 1:

Po prostu naciśnij Klawisz Windows + R oraz rodzaj: secpol.msc i dotknij OK lub naciśnij Enter.

Krok 2:

Udaj się do Zasady lokalne > Opcje bezpieczeństwa a następnie przejdź w dół i dotknij dwukrotnie Interactive Logon: Machine inactivity limit z listy.

Krok 3:

Wprowadź wymagany czas, w którym system Windows 10 ma się wyłączyć po braku aktywności na komputerze. Po otwarciu okna Właściwości limitu. Możesz po prostu wprowadzić limit bezczynności od 1 do 599940 sekund. Pamiętaj tylko, że max to 166 godzin. Ponadto nie chcesz, aby liczba sekund była zbyt mała, ponieważ irytujące byłoby ciągłe blokowanie systemu.

Krok 4:

Po wykonaniu tej czynności chcesz wylogować się z sesji lub ponownie uruchomić komputer, aby nastąpiła modyfikacja.

Kiedy przychodzisz do sprawdzenia kilka sekund do wykorzystania, więc dobrze jest skorzystać z konwersji jednostek czasu za pomocą swojej ulubionej wyszukiwarki. Na przykład 10 minut to 600 sekund.

Włącz automatyczną blokadę systemu Windows 10 przez rejestr

Włącz automatyczną blokadę systemu Windows 10 przez rejestr

Po uruchomieniu systemu Windows 10 Home nie potrzebujesz żadnego dostępu do narzędzia Zasady zabezpieczeń lokalnych. Możesz jednak zrobić to samo po zhakowaniu Rejestru. Ale jest to technika, którą mogą wypróbować tylko doświadczeni użytkownicy. Jeśli używasz systemu Windows 10 Home, prawdopodobnie chcesz użyć sztuczki wygaszacza ekranu.

Ważna uwaga: Należy pamiętać, że ustawienia podkręcania rejestru nie są przeznaczone dla niedoświadczonych użytkowników. Modyfikacja niewłaściwej rzeczy może spowodować uszkodzenie całego komputera. Przed wprowadzeniem poprawek w Rejestrze pamiętaj, aby najpierw go odzyskać, a następnie utworzyć punkt przywracania systemu i przygotować pełny obraz kopii zapasowej na wypadek, gdybyś chciał wykonać kopię zapasową komputera.

Jeśli chcesz zacząć, naciśnij Klawisz Windows + R oraz rodzaj: regedit i dotknij OK lub naciśnij Enter, aby uruchomić Rejestr.

Następnie przejdź do następującej ścieżki:

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesSystem

Następnie możesz utworzyć nową 32-bitową wartość DWORD znaną jako Limit czasu bezczynnościSek. i podaje mu wartość od 0 do 599940 – ponownie. To jest liczba kilku sekund bezczynności, które chcesz minąć przed zablokowaniem komputera.

Następnie możesz wylogować się z sesji lub ponownie uruchomić komputer, aby ustawienia zaczęły obowiązywać. Jeśli chcesz zmienić czas, po prostu wróć do Limit czasu bezczynnościSek. klucz i zmodyfikuj go.

Automatycznie blokuj komputer za pomocą wbudowanej blokady dynamicznej

Dynamiczna blokada

Dynamic Lock może pomóc w automatycznym zablokowaniu systemu Windows 10 po odejściu. Ponadto automatycznie blokuje komputer z systemem Windows 10 po użyciu telefonu komórkowego. Ale gdy telefon komórkowy jest podłączony do komputera przez Bluetooth. Alternatywnie, gdy odchodzisz od komputera za pomocą telefonu komórkowego. Wtedy twój komputer się zablokuje. Ale może nie działać poprawnie, jeśli Twój komputer nie obsługuje funkcji Windows Hello.

Użyj zasad grupy, aby automatycznie zablokować komputer

Użyj zasad grupy — blokada komputera automatycznie po braku aktywności

Krok 1:

Przejdź do Edytora zasad grupy i przejdź do następującego ustawienia:

  • Konfiguracja komputera > Ustawienia systemu Windows > Ustawienia zabezpieczeń > Zasady lokalne > Opcje zabezpieczeń.
Krok 2:

Następnie kliknij dwukrotnie Logowanie interaktywne: Limit bezczynności maszyny ustawienie.

System Windows sprawdza brak aktywności sesji logowania. Jeśli jednak czas nieaktywności przekroczy limit nieaktywności, uruchomi się wygaszacz ekranu, blokując sesję.

Podaj wartość z zakresu od 1 do 599940 sekund, zapisz i wyjdź.

Użyj narzędzia innej firmy, aby automatycznie zablokować

smart pc locker pro - blokada komputera automatycznie po bezczynności

Smart PC Locker Pro to darmowe narzędzie, które pozwala łatwo zablokować komputer z systemem Windows. Ponadto oferuje wiele opcji konfiguracyjnych.

Wniosek:

Niezależnie od tego, czy przenosisz prostą trasę, czy wkopujesz się w komputer, jest to najlepsza rzecz do skonfigurowania, gdy odejdziesz od komputera i zapomnisz go zablokować. Będziesz także chciał zmodyfikować wartości czasu w zależności od sytuacji, w której się znajdujesz. Ale po wykonaniu kopii zapasowej z automatyczną blokadą zapewnisz dodatkowy spokój ducha.

Przeczytaj także: