Gry to zdecydowanie jedna z nisz, które naprawdę dobrze znamy. Prawie każda osoba, która posiada inteligentne urządzenie lub urządzenie komputerowe, wie, jak fajne mogą być gry. Cóż, wybór gier całkowicie zależy od wyborów, które podejmujecie, a dokładniej od gatunku, którym chcecie grać. W tym artykule porozmawiamy o bezpiecznym zakresie temperatur GPU do gier.

Istnieje wiele urządzeń dedykowanych do gier, których ludzie używają, aby upewnić się, że maksymalnie wykorzystuje grę. Jednak w miarę potrzeby równie ważne jest zrozumienie faktu, że tak naprawdę nie potrzebujesz urządzenia dedykowanego do gier, aby grać w grę. Zamiast tego możesz grać w tę samą grę z tym samym doświadczeniem w zaciszu swojego inteligentnego urządzenia.

Czym jest GPU?

GPU to w zasadzie procesor graficzny. Ponieważ jednostka centralna (CPU) jest odpowiedzialna za wykonanie obliczeń, a także podaje wyniki. GPU jest głównie odpowiedzialny za: wyświetlaj obrazy filmów i gier.

W dzisiejszym świecie prawie każde urządzenie posiadające wyświetlacz ma w środku umieszczony procesor graficzny. Urządzenia komputerowe, telefony komórkowe, a także konsole do gier to główny przykład, który ma mocny procesor graficzny.

Dlatego właśnie te urządzenia są bardziej podatne na wysokie temperatury GPU. W celu rozwiązania tego problemu opracował również deweloper niezawodny monitor temperatury GPU co mówi nam, jak gorąco jest za gorąco dla GPU, czy nie.

Dlaczego GPU jest tak ważny | Zakres temperatur GPU

Wiele urządzeń, które pojawiają się w dzisiejszych czasach, jest w zasadzie wystarczająco wytrzymałych, aby upewnić się, że faktycznie obsługują gry. W dzisiejszych czasach gry są dostarczane z pakietami, które również wymagają intensywnego przetwarzania i błyskawicznej akceptacji przepustowości w Internecie. Aby mieć pewność, że rozgrywka jest płynna, upewnij się, że faktycznie.

Procesor GPU lub jednostka przetwarzania grafiki to to samo, co jednostka centralna (CPU). Jednak różni się sposobem, w jaki jest używany. Jeśli chcesz to ująć w prosty i laik, możemy powiedzieć, że GPU jest rdzeniem urządzenia. Aby upewnić się, że urządzenie działa poprawnie i przetwarza całą grafikę w grze w płynny i bezproblemowy sposób.

Istnieje wiele czynników, które z góry determinują wydajność systemu. Spośród wszystkich, największy priorytet ma procesor CPU, pamięć RAM i dysk twardy. Wszystkie te trzy elementy współpracują ze sobą, aby mieć pewność, że dane przetwarzane przez system są wykonywane bez żadnych problemów.

Te trzy są więcej niż wystarczające, jeśli używasz swojego inteligentnego urządzenia do niektórych typowych zastosowań. Jeśli jednak w grę wchodzi tworzenie grafiki przy użyciu ciężkiego oprogramowania lub uruchamianie gier, wtedy w zasadzie chodzi o zaangażowanie GPU. Wiele gier, które pojawiły się w ostatnich czasach, ma również bardzo wysoką grafikę. A to w zasadzie oznacza, że ​​w GPU jest o wiele więcej do zrobienia, niż po prostu instalować to samo w swoim systemie.

Jakiej temperatury powinien mój komputer potrzebować do grania?

Naprawdę trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jaka jest właściwie normalna temperatura GPU dla zwykłego komputera PC i komputera do gier? dwie główne firmy produkujące procesory graficzne, a mianowicie Nvidia oraz AMD otworzyli do tej pory różne nowoczesne modele.

Przeważnie wtedy, gdy na rynku pojawia się nowy model. Zasadniczo ma swoje Bezpieczna temperatura GPU zakres, który również się zmienia. Tak więc dobra temperatura dla wartości GPU jest jakoś trudna do podania.

W każdym razie w nowoczesnych modelach normalna temperatura GPU podczas grania jest bardzo zróżnicowana.

Jaki jest bezpieczny zakres temperatur GPU do gier?

Na dzień dzisiejszy Nvidia i AMD to w zasadzie dwie gigantyczne firmy produkujące procesory graficzne. Podali różne wartości dobra Zakresy temperatur GPU również. Tak więc, zanim sprawdzisz temperaturę GPU, upewnij się, że wyszukałeś również maksymalną temperaturę GPU na ich oficjalnych stronach.

Dobra temperatura dla GPU faktycznie zależy od rozdzielczości gry

Temperatura karty graficznej również zmienia się w zależności od rozdzielczości gier. Jeśli grasz w gry o średniej rozdzielczości, dopuszczalna średnia temperatura GPU nie powinna przekraczać 60-65C faktycznie. W przypadku wysokiej rozdzielczości gry nie powinna przekraczać 65-70C.

To są normalna temperatura GPU jeśli gracie w grę 4-5 godzin. Jednak ten zakres temperatur GPU zmniejsza się bardziej, jeśli mieszkasz również w zimnym kraju. Tutaj powinno pozostać około 53-60 stopni Celsjusza.

Jak sprawdzić zakres temperatur GPU w systemie Windows?

Aby sprawdzić temperaturę karty graficznej, ważne jest, aby wiedzieć, jaki jest właściwy zakres temperatur GPU. W ten sposób możesz uniknąć niebezpiecznych skutków przegrzania GPU.

Niestety, Windows 10 i Windows 7 w rzeczywistości nie mają wbudowanego monitora temperatury GPU do sprawdzania temperatury GPU. Musisz więc pobrać monitor temperatury GPU również na komputer z systemem Windows.

Prawdą jest, że regularne sprawdzanie temperatury procesora w systemie Windows 10 lub 7 chroni przed niebezpiecznymi skutkami wysokiej temperatury komputera. Te monitory temperatury GPU są darmowe oprogramowanie, łatwe do zainstalowania a ich interfejs jest również bardzo prosty. Ich odczyty temperatury można zobaczyć w Fahrenheita oraz Celsjusz które są w większości poprawne.

zakres temperatur GPU

Jeśli jednak macie kartę graficzną Nvidia lub AMD, to thmi nmonitor GPU vidia o nazwie Panel sterowania Nvidia jest dostępny. I dla Monitor temperatury AMD o nazwie AMD Control Center też tam jest. Możesz pobrać te monitory temperatury również z ich oficjalnej strony.

Jak radzić sobie z wysokim zakresem temperatur GPU?

Jeśli temperatura GPU stale utrzymuje się na wysokim poziomie, istnieją pewne wskazówki, które mogą pomóc w obniżeniu temperatury GPU. Zanim jednak zapytasz, jak obniżyć temperaturę GPU, ważne jest, aby wiedzieć, co powoduje wysoką temperaturę karty graficznej.

Poniżej znajdują się niektóre z najczęstszych powodów gwałtownego wzrostu tempa GPU:

  • W rzeczywistości na GPU z czasem gromadzi się kurz. Musisz go wyczyścić razem ze sprężonym powietrzem.
  • Słabe zarządzanie kablami w obudowie komputera.
  • Mniejszy przepływ świeżego powietrza lub niewystarczająca ilość wentylatorów PC.
  • Wysoka temperatura otoczenia, czyli temperatura pokojowa.
  • Zła lokalizacja systemu, w którym jest umieszczony.
  • Stara pasta termiczna, chociaż nie musisz się bardziej skupiać na tym punkcie.

Wniosek

W porządku, to wszystko ludzie! Mam nadzieję, że wam się podoba GPU temperature range artykuł, a także uznasz go za pomocny. Przekaż nam swoją opinię na ten temat. Również jeśli macie dalsze pytania i problemy związane z tym artykułem. Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej. Wkrótce się z tobą skontaktujemy.

Miłego dnia!

Zobacz także: Różne sposoby na dodanie korektora dźwięku w systemie Windows 10