Keď už hovoríme o alternatívach k OBS Studio, mali by sme tiež vedieť, prečo to robíme. Predtým si teraz pohovorme o OBS, čo je softvér používaný na nahrávanie videa a živé vysielanie. V tomto článku budeme hovoriť o najlepších alternatívach OBS Studio pre Mac a Windows. Poďme začať!

Pomocou tohto softvéru si tiež môžete prispôsobiť svoju obrazovku počas živého vysielania. Je dostupný aj pre Linux, Windowsa macOS tiež. Najlepšie na tom je, že softvér je v skutočnosti open source, čo znamená, že ktokoľvek môže vykonať zmenu spolu s pomocou zdrojového kódu.

Spolu s nahrávaním videa a živým vysielaním potom môžete vykonávať menšie úpravy. Ako napríklad použitie filtra, prispôsobenie správy. Teraz vyvstáva otázka, prečo vlastne potrebujeme alternatívy vždy, keď to robí skvelú prácu.

OBS Studio je, samozrejme, správna voľba, avšak na trhu je vyvinuté množstvo softvéru. Tento softvér vám tiež poskytne lepšie funkcie ako OBS Studio. Na OBS Studio sa v skutočnosti nemôžete spoliehať celý život.

Najlepšie alternatívy OBS Studio pre Mac a Windows

Tieto alternatívy OBS Studio vám tiež pomôžu vylepšiť zážitok z úpravy videa a živého vysielania. Keďže sa technológia aktualizuje, teraz by ste mali byť aktualizovaní na tú najlepšiu. Tento softvér je v skutočnosti multitasking spolu s nahrávaním videa a živým prenosom, do značnej miery môžete tiež upravovať video.

V skutočnosti nehovoríme, že OBS Studio nie je vhodné. Najlepšie je na svojom mieste, mali by ste však mať alternatívy, ako vykonávať svoju prácu nepretržite. Poďme sa teraz pozrieť na alternatívy a potom nájsť tú najlepšiu pre vás.

Elgato

Elgato je v skutočnosti značka hardvéru, prichádza však s užitočným softvérom na nahrávanie zvuku a videa. Toto meno je známe po celom svete, najmä medzi hráčmi. Tento užitočný softvérový balík skutočne prichádza spolu s atraktívnym rozhraním, ktoré zvyšuje vašu náladu. Ponúka tiež skutočne širokú škálu funkcií na zlepšenie vášho zážitku zo živého vysielania.

No, jednou z najlepších funkcií je flashback záznam, ktorý vám umožní zaznamenať akúkoľvek vynechanú časť. Okrem funkcií umožňuje Elgato používateľom pridávať komentáre k živému vysielaniu. Nehovoriac o tom, že si môžete prispôsobiť video efekty a ovládať hlasové časti. Čo je na tom vlastne najlepšie? Tento softvér sľubuje vysokú spoľahlivosť a tiež výkon pre viacúčelové účely.

Elgato sa skutočne môže pochváliť spoľahlivým nahrávaním videa na 1080p kvalita s 60 frames za sekundu. Nie je tiež prekvapením, že hardvér a softvér Elgato sa vyberajú cez YouTubers a professional users. Softvér je dostupný aj pre Windows a Mac.

Navštívte Elgato

Para | Alternatívy štúdia OBS

Mnohí z vás už o tomto softvéri vedia, pretože je obľúbenou destináciou hráčov. Je to najlepší softvér, ktorý môže nahradiť OBS Studio v každom aspekte. Spolu so streamovaním hier tu môžete spravovať komunitu aj prostredníctvom komunikácie.

Para

Môžete si tu tiež zahrať množstvo hier spolu so svojimi online priateľmi ako multiplayer. Existuje komunita steam, ktorá vám tiež pomôže, ak sa stretnete s akýmkoľvek problémom.

Navštívte Steam

Xsplit Broadcaster & Gamecaster

V podstate existujú dva rôzne kusy softvéru vydané prostredníctvom Xsplit: Vysielateľ a Gamecaster. Úplne prvý spomínaný má rovnaké funkcie ako OBS pretože vám to umožňuje prispôsobiť si obrazovku. Pri nahrávaní videa môžete tiež vkladať zvuk. Gamecaster. Na druhej strane ponúka aj jednoduché rozhranie, ktoré vám umožní streamovať na Twitch.

Tento softvér je známy najmä medzi hardcore hráčmi, pretože ponúka plynulé a rýchle nastavenie. Ak si chcete užiť živé vysielanie alebo nahrávanie videa spolu s kvalitou vysokého rozlíšenia. Skvelou voľbou môže byť aj Xsplit Broadcaster & Gamecaster. Nehovoriac o tom, že podporuje veľa platforiem vrátane Facebook a YouTube. Stretnutie so svojimi sledovateľmi na sociálnych sieťach je teraz s týmto softvérom jednoduchšie.

Alternatívy štúdia OBS

Softvér Xsplit je v podstate zadarmo spolu s obmedzenými funkciami. Pri použití bezplatnej verzie vám bude chýbať prechod a nástroj na úpravu videa, obmedzené scény a tiež žiadne simultánne vysielanie. Ak si chcete užiť viac funkcií. Potom jednoducho upgradujte na prémiovú verziu spolu s mesačným predplatným. Mnoho používateľov hovorí, že Xsplit je lepší ako OBS, pretože používa menej CPU. Ďalej dáva 24/7 podporu, ktorá vám pomôže odpovedať na vaše otázky.

Navštívte Xsplit Broadcaster & Gamecaster

Svetelný prúd | Alternatívy štúdia OBS

Ak vám nevadí používať streamovaciu platformu založenú na prehliadači, Lightstream môže byť skutočne perfektnou voľbou na nahrávanie zvuku a živé vysielanie. Tento nástroj tvrdí, že ponúka výkonné funkcie a spotrebuje menej energie. Toto tvrdenie v skutočnosti môže tiež prilákať veľa používateľov, pretože iný softvér má tendenciu spotrebovať veľa zdrojov PC a graphic cards.

Ďalšou skutočne dobrou vecou, ​​​​ktorá prichádza spolu s Lightstream, je to, že v skutočnosti funguje dobre ako dobrý štartér pre vysielateľov alebo hráčov. Navyše, tento softvér je vhodný pre webovú kameru, takže môžete hádzať videá iba pomocou webovej kamery. Aj keď môže mať pre túto možnosť aj mnohé obmedzenia. Streamovanie pre viacerých osôb je teraz ďalším vrcholom, ktorý si môžete z tohto softvéru vychutnať.

Kamkoľvek by ste chceli streamovať YouTube, Twitch, alebo Facebook, Lightstream môže byť tiež skvelým partnerom pre živé vysielanie. Je úžasné, že tento softvér je úplne zadarmo, takže si môžete užívať všetky funkcie bez predplatenia. Ak hľadáte softvér na nahrávanie videa a tiež live streaming pre PC s nízkymi špecifikáciami, Lightstream môže byť naozaj dobrá stávka.

Navštívte Lightstream

Nesúlad

Discord prichádza spolu so svojimi výhodami aj ako alternatíva k štúdiu OBS. Toto je tiež herná komunita, kde môžete komunikovať s mnohými ďalšími hráčmi a tiež predávať svoju hru. To vám v podstate umožňuje nahrávať, robiť snímky obrazovky a zdieľať ich v komunite Discord. Najlepšie na Discord je, že ide o multiplatformovú službu a vy ju môžete hrať aj online.

Nesúlad

Odlišnou vlastnosťou tohto softvéru je, že môžete svoju hru vyvíjať a tiež ju predávať komunite nezhôd. Je to rovnaké ako steam, ale odlišná funkcia je, že môžete zavolať aj svojim pridaným priateľom, aby ste zlepšili herný zážitok.

Navštívte Discord

Nvidia Shadowplay

Ďalšou aplikáciou na zlepšenie vášho zážitku zo živého vysielania je Nvidia Shadowplay. Tento softvér je dodávaný s grafickými kartami Nvidia GeForce, takže možno budete musieť zvážiť kúpu karty, aby ste si tento nástroj užili. Kombinácia medzi hardvérom a softvérom vám umožňuje vykonávať pútavé živé vysielanie bez toho, aby ste museli spotrebovať veľa energie procesora.

Shadowplay môže v podstate streamovať iba herné obrazovky. Napriek tomu, že ide o rýchly a vynikajúci kódovač, kvalita streamu nie je v skutočnosti bezchybná. Niektorí používatelia hlásia rozmazanie, najmä pri náročných hrách. V porovnaní s inými aplikáciami na živé vysielanie mu v skutočnosti chýbajú funkcie, ako sú prekrytia pre viaceré zdroje alebo doplnky. Tento nástroj sa však považuje za dobrý videorekordér, najmä na hranie hier.

Nvidia Shadowplay

Nvidia Shadowplay je úplne zadarmo, ak máte grafické karty Nvidia. Ak potrebujete nástroj na nahrávanie a streamovanie videa, ktorý nespotrebováva veľa výkonu procesora. Potom môže byť tento softvér dobrou stávkou. Iba spolu s klávesovou skratkou môžete zaznamenať aj niekoľko minút hrania. Nie je tiež žiadnym prekvapením, že Shadowplay sa stal aj obľúbeným hráčom.

Navštívte Nvidia Shadowplay

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám tento článok bude páčiť a bude pre vás užitočný. Dajte nám svoj názor na to. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy súvisiace s týmto článkom. Potom nám dajte vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa vám ozveme.

Prajem pekný deň!