The Amazfit Bip sú úžasné inteligentné hodinky, ale majú určité obmedzenia, napríklad nemôžete navštevovať hovory, odpovedať na správy alebo sťahovať aplikácie. S hovormi a správami nemôžete nič robiť. Čo však môžete urobiť, je zmeniť ciferník, povoliť smajlíky, premapovať jediné tlačidlo na spustenie fotoaparátu, ovládať hudbu atď.

Pred niekoľkými týždňami som zistil niekoľko najlepších tipov a trikov, ktoré prekonávajú tieto obmedzenia a navyše posúvajú použiteľnosť na inú úroveň.

Tipy a triky Amazfit Bip

Aktivujte smajlíky

Amazfit Bip má veľkú priezračnosť slnečného svetla. Či už ste vonku alebo vo svojom dome, displej je na mieste. Okrem toho dostávate aj notifikácie na hodinky. Jedinou nevýhodou je, že nedokáže zobraziť smajlíkov ani emotikony. Teraz to urobíte inštaláciou vlastného firmvéru, ale je to trochu ťažké.

Okrem toho, aplikácie tretích strán ako Notify & Fitness pre Amazfit bude flashovať vlastný firmvér. Ale zvolil som iný prístup. Použil som GadgetBridge, čo je bezplatná alternatíva s otvoreným zdrojom pre aplikáciu Mi-Fit. Stiahol som si tieto Big Fonts z XDA. Jednoducho otvorte aplikáciu Súbory a prejdite na súbor s písmom (.ft) pomocou Gadgetbridge. Ponúkne inštaláciu písma do zariadenia, čo by udržalo váš firmvér nedotknutý a stále vykonával svoju prácu.

Stiahnuť ▼: GadgetBridge

Prispôsobte upozornenia aplikácií

alert-bridge-for-amazfit-app

The Mi-Fit aplikácia vám umožňuje nastaviť upozornenia pre každú aplikáciu tretej strany. Nedovolí vám však filtrovať tieto upozornenia ani ich prispôsobiť. Môžete teda použiť túto aplikáciu tzv Alert Bridge for the Amazfit ktorý vám umožňuje filtrovať upozornenia na základe textu. V prípade, že nechcem dostávať tie nechcené facebookové e-maily o tom, koho mám sledovať. Takže som nastavil filter na vyradenie e-mailov, ktoré obsahujú text Facebook. Okrem toho môžete aplikáciu nastaviť aj na preklad emotikonov do textu ASCII.

Stiahnuť ▼: Výstražný most

Vlastné ciferníky

vlastné ciferníky

The Amazfit Bip má veľa vstavaných ciferníkov, ktoré vyzerajú celkom dobre. Ale v prípade, že chcete zmenu, vždy môžete použiť aplikácie tretích strán. Xiaomi vám poskytuje možnosť nahrať ciferníky tretích strán do aplikácie Mi-Fit. Pre Bip existuje množstvo aplikácií ciferníka. Môžete vyskúšať Amazfit Bip WatchFaces alebo My WatchFace pre aplikáciu Amazfit Bip.

Ak si však chcete vytvoriť svoj vlastný ciferník alebo stiahnutý z internetu, musíte ho na hodinkách použiť manuálne.

Ovládanie kamery

camera-click-bip-1

Amaz fit poskytuje jediné tlačidlo korunky, môžete ho použiť na klikanie na obrázky. Uistite sa však, že táto možnosť nie je k dispozícii v aplikácii Mi-Fit. Na tento účel by ste museli použiť aplikáciu tretej strany s názvom Mi Band 2/3 a Amazfit Selfie. To vám umožní namapovať jedno tlačidlo na použitie ako diaľková spúšť fotoaparátu. Jediná vec je, že funguje s určitými aplikáciami fotoaparátu, ako je Kruhová kamera, Nočná selfie kamera, Bacon Camera, a Fotoaparát zadarmo.

Ovládanie prehrávača hudby

hudobný prehrávač

Ďalším úžasným využitím tlačidla korunky je ovládač hudobného prehrávača. Môžete to dokonca urobiť pomocou Amazfit BIP asistent aplikácie. Umožňuje vám premapovať jedno klepnutie, dvojité klepnutie a trojité klepnutie na pozastavenie/prehranie, nasledujúcu a predchádzajúcu akciu. Nielen to, ale funguje to aj pre všetky aplikácie na prehrávanie hudby, ako aj pre aplikáciu YouTube. Jediná zlá vec je, že jediné klepnutie teraz nebude fungovať ako tlačidlo späť.

Upraviť skratky a gestá

nastavenia displeja hodiniek

Ak potiahnete prstom doľava na obrazovke Bip, zobrazí sa vám Alipay a počasie, potiahnutím nadol získate DND Prepínač režimu, potiahnutím nahor máte nevymazané upozornenia. Toto jediné kliknutie na korunku funguje ako tlačidlo späť alebo sa môžete potiahnutím prstom doprava vrátiť späť do ponuky. Teraz je možné väčšinu akcií prispôsobiť v aplikácii Mi-Fit. Akciu pravého potiahnutia môžete upraviť tak, aby sa zobrazilo počasie alebo AliPay.

Maximalizujte životnosť batérie

Maximalizujte batériu

Výdrž batérie väčšinou závisí od ciferníka, ktorý používate. Ak sa budete držať ciferníka, predĺži vám to výdrž batérie. Ak používate ciferníky, ktoré obsahujú príliš veľa informácií, tieto informácie pravidelne aktualizuje. Predpokladajme, že používate ciferník, ktorý zobrazuje na obrazovke percento batérie, spálené kalórie, srdcový tep, počet krokov a teplotu. Teraz by tento ciferník vyžadoval všetky tieto údaje súčasne zo senzorov, aby bol ciferník aktualizovaný.

Aplikácia tretej strany

gadget-bridge-stats

Mi-Fit má skvelé rozhranie založené na kartách, ale jediný problém je, že pochádza z Číny a existuje vysoké riziko úniku údajov. Takže, ak máte obavy o súkromie, môžete ukončiť aplikáciu Mi-Fit a naďalej používať Bip. Máte aplikáciu Gadgetbridge s otvoreným zdrojom, ktorá vám umožňuje používať Bip bez čínskeho zásahu. Pomocou aplikácie si tiež môžete stiahnuť vlastný firmvér a písma do Bipu.

záver:

Je tento článok užitočný? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie!

Prečítajte si tiež: Ako spravovať viacero príspevkov Tumblr pomocou editora hromadných príspevkov