Milovníci hudby, dobrou správou je, že už nemusíte zakladať drahé štúdiá len na vytváranie hudby pre zábavu. Dnes je na trhu k dispozícii množstvo aplikácií pre skladateľov hudby, ktoré možno použiť na vytvorenie úchvatných hudobných skladieb. V tomto článku budeme hovoriť o najlepších aplikáciách na skladanie hudby pre Android. Poďme začať!

Ak ste hudobník alebo niekto, kto práve začína vo svete hudby, môžete si tiež zo svojho smartfónu urobiť najlepšieho spoločníka v procese tvorby hudby. Aplikácie na tvorbu hudby, ktoré sú dnes k dispozícii, majú všetky funkcie, ktoré potrebujete na experimentovanie spolu s vaším hudobným skladateľským kalibrom.

Na vytvorenie dobrej hudby nepotrebujete žiadne drahé hardvérové ​​syntetizátory namontované v racku ani výkonný počítač. Váš smartfón vo vrecku je oveľa výkonnejší, než si v skutočnosti uvedomujete. Ak ste hudobník alebo len niekto, kto sa práve začína učiť skladať hudbu. Potom tu sú niektoré z najlepších aplikácií pre Android, aby ste mohli skladať hudbu na cestách.

Najlepšie aplikácie na skladanie hudby pre Android

Drážkový mixér

Groove Mixer je len jednoduchá aplikácia, ktorá umožňuje vytvárať rytmy bubnov. Ak sa zaujímate o vytváranie hudobných beatov, Groove Mixer je skutočne dobrá aplikácia aj vďaka užívateľsky prívetivému používateľskému rozhraniu. Aplikácia obsahuje mixér vzorov, sekvencer vzorov, krokový sekvencer atď. na správne miešanie a vytváranie hudobných rytmov.

Cena: Aplikácia je úplne zadarmo a obsahuje reklamy a nákupy v aplikácii. Reklamy môžete odstrániť aj zakúpením profesionálnej verzie za 7,49 USD.

Aby ste dosiahli moderný zvuk, budete potrebovať vreckovú rytmickú stanicu. Groove Mixer je skutočne skvelým predstaviteľom bicích automatov, ktorý vám umožňuje miešať hudobné rytmy elektronickej hudby spolu s tradičnými nástrojmi.

Ak ste začiatočník alebo len plánujete vytvoriť si vlastnú hudbu, Groove Mixer je jednoducho dokonalý. Aplikácia neobmedzuje vašu kreativitu a je skutočne navrhnutá tak, aby vám pomohla robiť to, čo chcete.

Okamžite sa naučíte, ako pracovať s Groove Mixer a ako môžete načítať svoje existujúce hudobné skladby. Každý hudobný kanál má stereo režim a môžete tiež nastaviť rytmus prehrávania.

V prípade, že máte stále nejaké problémy, môžete navštíviť webovú stránku vývojára. Nájdete tam demo verzie skladieb iných ľudí, návody na ich vytvorenie a mnoho ďalších zaujímavých informácií.

Music Maker JAM | aplikácie na skladanie hudby

Music Maker JAM je jednou z najznámejších aplikácií a má množstvo funkcií na skladanie hudby podľa vlastného výberu. Aplikácia má viac ako 300 mix balíčkov, remixových skladieb a tiež tisíce slučiek v štúdiovej kvalite. Okrem komponovania a tvorby hudby, môžete tiež nahrávať vokály a vytvárať skladby. Najlepšie na Music Maker JAM je, že ovládacie prvky pre rôzne nástroje, efekty a možnosti sú usporiadané tak, že je skutočne jednoduché upravovať časti skladby alebo hudby.

Keď vytvoríte svoju hudbu, môžete ju tiež zdieľať so svetom a dokonca ju podrobiť globálnym výzvam. Ak je to potrebné, existuje obrovská komunita používateľov Music Maker JAM, ktorí vám pomôžu začať.

Cena:

Aplikácia je bezplatná a obsahuje nákupy v aplikácii.

aplikácie na skladanie hudby

Music Maker JAM má 8-kanálový diaľkový ovládač, ktorý používajú aj profesionáli. Hudba sa v skutočnosti vytvára v reálnom čase a môžete tiež počúvať, čo práve robíte. Mimochodom, aplikácia má dokonca vokály, ktoré môžete použiť aj vy. Music Maker JAM v podstate funguje so všetkými hudobnými štýlmi a používa ich viac ako 200 – techno, house, jazz, pop a mnoho ďalších.

Ale ak chcete pracovať na svojej vlastnej skladbe, máte tiež túto možnosť. Music Maker JAM vám tiež pomôže nahrať váš vlastný hlas alebo vokály a potom ich za pochodu skombinovať s hudbou na pozadí. Ak aplikáciu používate doma, výsledok môžete zdieľať aj s priateľmi na sociálnych sieťach.

FL Studio Mobile | aplikácie na skladanie hudby

FL Studio Mobile je tiež ďalší veľmi populárna aplikácia na skladanie, úpravu a tiež mixovanie skladieb vo vašom mobile. To, čo robí FL Studio Mobile výnimočným, je jeho úžasné používateľské rozhranie a tiež množstvo nástrojov a možností, ktoré získate na skladanie hudby. Niektoré z nich v podstate obsahujú vstavané vysokokvalitné syntetizátory, bicie súpravy, MIDI ovládač, vstavaný audio engine, mixpult spolu so širokou škálou možností, vstavané efekty, piano roll editor, presety s patchovateľnými ukážkami ako dobre

aplikácie na skladanie hudby

Jednoducho povedané, FL Studio Mobile je zamerané hlavne na skúsených používateľov. To znamená, že ak hľadáte výkonnú mobilnú aplikáciu na skladanie hudby. Alebo ak chcete zlepšiť svoje zručnosti, FL Studio Mobile je určite pre vás.

Cena: Aplikácia vás v podstate stojí 14,99 $ a obsahuje nákupy v aplikácii pre ďalší obsah.

Maestro | aplikácie na skladanie hudby

Maestro je skutočne podobná aplikácii Score Creator v tom, že vám tiež umožňuje vytvárať noty. Aplikácia je zameraná hlavne na skladateľov a študentov hudby. Maestro podporuje viacero nástrojov, ako sú klavír, husle, bicie atď. Umožňuje vám tiež komponovať do viacerých skladieb. Keď to potrebujete, môžete prehrávať hudbu, ktorú ste napísali. Keď to urobíte, môžete ho dokonca exportovať aj ako obrázok.

Cena: Aplikácia je bezplatná a obsahuje aj nákupy v aplikácii.

Je ideálny pre študentov, skladateľov aj skladateľov, ktorí väčšinou nachádzajú inšpiráciu v tom najneočakávanejšom momente. S ním môžete tiež rýchlo a jednoducho vytvárať novú hudbu.

Aplikácia je skutočne zameraná na profesionálov, pretože využíva špeciálne nástroje. Napríklad pri nahrávaní budete môcť používať noty, rytmické vzory, predlžujúce bodky a mnoho ďalšieho.

Tiež ich nie je potrebné kresliť ručne – Maestro už vie, čo vlastne potrebujete. Zohľadní sa aj všetka dynamika a prehrávanie a nič vám neunikne.

Maestro tiež dokáže pracovať s viac ako stovkou rôznych nástrojov, ako aj využívať zaujímavé zvukové efekty. Ak chcete do svojej melódie pridať zvuky prírody, všetko, čo musíte urobiť, je nájsť ten správny zvuk v katalógu.

Walk Band | aplikácie na skladanie hudby

Walk Band má veľa virtuálnych nástrojov, ako je Drum pad, Drum machine, basgitara, klávesnica klavíra atď. Aby ste mohli rýchlo skladať a vytvárať hudbu, ktorú chcete. Používateľské rozhranie aplikácie je skutočne minimálne, no veľmi priateľské pre začiatočníkov. Každý virtuálny nástroj zaberá celú obrazovku a poskytuje vám veľa priestoru na komponovanie hudby. Presne ako názov napovedá, keď máte viacero priateľov na hraniemôžete skutočne vystupovať ako kapela výberom jedinečných nástrojov pre každého používateľa.

Cena: Aplikácia je bezplatná a obsahuje nákupy v aplikácii.

Ak sa bojíte, že nemáte vlastnú kapelu, teraz môžete zabudnúť na takéto myšlienky. Walk Band ponúka gitary, bicie, basy a mnoho ďalších známych nástrojov na bezplatné použitie. Všetky zvuky sú realistické a človek ich nerozozná od skutočných.

aplikácie na skladanie hudby

Každý nástroj predstavuje v samostatnej funkcii Walk Band. Ako napríklad, klávesy vám ukážu kompletné rozloženie kláves klavíra alebo syntetizátora – v skutočnosti existuje celkom 5 programov pre klávesy.

Gitary sú tiež v skutočnosti odlišné, akustické aj nylonové. V Walk Band môžete pracovať v režime viackanálového nahrávania a tiež pridávať rôzne zvuky priamo počas úprav. Ak ste profesionálny hudobník, môžete pripojiť skutočnú MIDI klávesnicu cez USB a prenášať zvuk z klávesnice namiesto verzie na obrazovke.

DJ Studio 5 | aplikácie na skladanie hudby

Ako už z názvu viete, DJ Studio 5 je virtuálne DJ štúdio alebo gramofón so širokou škálou funkcií a nástrojov. Používateľské rozhranie aplikácie je skutočne dobre vyzerajúce a ergonomicky navrhnuté. DJ Studio 5 má v skutočnosti dva virtuálne gramofóny spolu s vlastnými scratch engine a fyzikou.

aplikácie na skladanie hudby

Okrem toho si môžete balíček prispôsobiť aj pomocou vlastných vzhľadov, nahrávať naživo svoje mixy, upravovať alebo tiež preusporiadať zoznam skladieb. Aplikujte podľa potreby aj viaceré zvukové efekty, slučky, ekvalizér, schopnosť živého zvukového spektra, prispôsobiteľné sample pady a oveľa viac. Ak máte radi DJing alebo mixovanie zvukov, potom by ste mali vyskúšať DJ Studio 5. Nebudete tiež sklamaní.

Cena: | aplikácie na skladanie hudby

Aplikácia je úplne zadarmo a obsahuje aj reklamy. Môžete tiež inzerovať a nakupovať vzhľady balíčkov prostredníctvom nákupov v aplikácii.

Aplikácia je vhodná aj pre tých najbežnejších používateľov. Jednoduché rozhranie nespôsobuje žiadne problémy, kedykoľvek sa naučíte funkčnosť. A budete mať príležitosť cítiť sa ako DJ.

Na všetky skladby, ktoré ste vytvorili, nebudú žiadne vodoznaky ani obmedzenia. Naozaj získate novú skladbu, ktorú už máte vo svojom smartfóne. Aplikácia má jedinečný scratch-engine na miešanie zvukov a hudby.

Pre každý zvuk existujú samostatné ekvalizéry a môžete kombinovať veľa zvukových stôp naraz. Samozrejme, na pohodlnejšiu a efektívnejšiu prácu potrebujete smartfón spolu s veľkou obrazovkou alebo tabletom.

Potrebujete tiež viacdotykovú funkciu – aby ste mohli ovládať disky oboma rukami. Dokonca aj začiatočník sa môže cítiť ako hlavný DJ na párty s DJ Studio 5 nainštalovaným na jeho smartfóne.

Žieravina 3 | aplikácie na skladanie hudby

Zo všetkých tu zdieľaných aplikácií je Caustic 3 skutočne jedinečný v tom, že používateľské rozhranie aplikácie je inšpirované stojanovými vzorkovacími zariadeniami. Znamená to jednoducho, že pri komponovaní sa budete môcť pohrať aj s množstvom číselníkov, sklíčok a tlačidiel. Po nainštalovaní Caustic 3 si môžete vytvoriť svoj vlastný rack a pridať iný stroj, ako je FM synth, SawSynth, SubSynth, Organ, BeatBox, 8BitSynth, Modular, atď. Nielenže môžete pridať rôzne stroje, ale môžete nastaviť dva efekty na stroj. Na väčšine strojov v Caustic 3 môžete tiež automatizovať celý rad vecí a dokonca prispôsobiť automatizáciu zmenou kriviek tak, aby vyhovovali vašim potrebám.

Cena: Základná aplikácia je bezplatná, nemôžete si však ukladať svoje výtvory. Ak chcete uložiť svoje kompozície, musíte si ich zakúpiť Kaustický odblokovací kľúč za 9,99 USD a potom odomknite plnú verziu.

Mobilné štúdio Audio Evolution

Audio Evolution Mobile Studio je vlastne slušný mobilný DAW (digitálna audio pracovná stanica). Má veľa potrebných vecí, ktoré zahŕňajú sekvenovanie MIDI, viacstopé nahrávanie a prehrávanie, prehrávanie v slučke, metronóm, korekciu latencie a všetky druhy úhľadných malých trikov. Rovnako ako väčšina DAW, je to na mobilných telefónoch trochu neprehľadné, dokonca aj na tých, ktoré majú veľké obrazovky. Dá sa však použiť.

Aplikácia v podstate stojí 6,99 $ vopred s nákupmi v aplikácii za doplnky, ak ich skutočne chcete. Je tu trochu krivka učenia, ale v tomto priestore je to nadpriemerné. FL Studio Mobile je naozaj dobré aj v tomto priestore.

Hudobné štúdio | aplikácie na skladanie hudby

Music Studio je v podstate plne funkčná aplikácia na tvorbu hudby, ktorá má veľkú škálu produkčných nástrojov. Aplikácia obsahuje všetky konvenčné a moderné hudobné nástroje, ktoré potrebujete na vytvorenie a zostavenie obsahu vášho srdca. V sekcii skladieb môžete tiež kombinovať rôzne skladby a tiež vykonávať mastering a mixovanie skladieb.

aplikácie na skladanie hudby

V sekcii efektov môžete tiež upravovať svoje skladby. Aplikácia funguje najlepšie na zariadeniach so systémom iOS, variant pre Android však nie je vôbec zlý.

Cena: Aplikácia v skutočnosti stojí 14,99 $

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám to páči music composing apps článok a tiež vám to pomôže. Dajte nám svoj názor na to. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy súvisiace s týmto článkom. Potom nám dajte vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa vám ozveme.

Prajem pekný deň!

Pozri tiež: Ako vytvoriť odkaz na konkrétnu časť HTML stránky