HomeKit Weekly je série, která se zaměřuje na doplňky pro chytrou domácnost, tipy a triky pro automatizaci a také na vše, co souvisí s rámcem chytré domácnosti Apple. V tomto článku budeme hovořit o Nest VS Ecobee – který z nich je nejlepší chytrý termostat.

Přestože Nest nemá nativní podporu HomeKit, je to stále neuvěřitelný termostat. Hardware je spolehlivý, software vám pomáhá šetřit peníze a aplikace pro iPhone je velmi dobře zpracovaná. Kromě chybějící nativní podpory HomeKit nemám k termostatu Nest žádné stížnosti.

Hnízdo

Chytré termostaty Nest jsou kruhové s vnějším kroužkem z nerezové oceli a také skleněnou obrazovkou. Jsou výrazně těžší než termostaty ecobee, přestože mají menší velikost obrazovky.

Nest Learning Thermostat je k dispozici v několika barevných variantách — leštěná ocel, zrcadlově černá, mosaz, nerezová ocel, bílá, černá a také měď. Jako, můžete získat barvu, která nejlépe odpovídá barvě vaší stěny. Nejnovější termostat Nest E je k dispozici pouze v jedné barvě, a to bílé. Oba termostaty Nest mají dotykové obrazovky, pomocí kterých můžete ovládat i základní jednotku.

ekovčela

Design ecobee je inspirován obdélníkovými programovatelnými termostaty z minulých desetiletí. Jejich aktualizace v designu zanechává chytré termostaty ecobee, které vypadají jako velké obdélníkové chytré hodinky se zaoblenými hranami.

Chytré termostaty ecobee jsou vyrobeny z černého plastového těla se skleněnou obrazovkou. Všechny mají velikost obrazovky 3,5, což je ve skutečnosti dělá výrazně větší než termostaty Nest. Dotykové obrazovky lze také použít k ovládání termostatů ze základní jednotky.

hnízdo vs ecobee – Instalace

ekovčela

Termostaty ecobee se nejsnáze instalují pomocí c-wire, také známého jako běžný drát. C-vodiče zajišťují konstantní tok energie k vašemu termostatu a obvykle se vyskytují pouze v nových systémech HVAC.

Instalace termostatu ecobee bude nejjednodušší, pokud máte ve svém aktuálním nastavení HVAC c-wire. Pokud nemáte c-wire, budete muset projít mírně rozšířeným řešením. Termostaty ecobee se dodávají s PEK (sada pro prodloužení napájení). Pokud tedy nemáte c-wire, postupujte podle pokynů k instalaci PEK. K ovládací desce budete muset připojit několik vodičů. Jakmile to uděláte, můžete také připojit svůj termostat ecobee.

hnízdo vs ekovčela

Instalace termostatů ecobee jako taková je opravdu snadná pro ty, kteří mají jednotky C-wire HVAC, ale opravdu komplikovaná pro ty, kteří nemají C-wire.

Hnízdo

Stejně jako je tomu v případě termostatů ecobee, termostaty You can Nest lze snadno nainstalovat, pokud máte jednotku HVAC s c-wire. Jak však již bylo zmíněno, c-dráty nejsou většinou dostupné ve starších HVAC jednotkách.

Pokud v jednotce HVAC nemáte c-wire, možná budete muset projít řešením, které se nazývá power stealing. Jedná se vlastně o metodu, při které se baterie termostatu nabíjí spuštěním ventilátoru HVAC. Tomuto řešení byste se však měli vyhnout, protože může zničit váš elektrický systém nebo termostat.

V ideálním případě, pokud nemáte c-wire, měli byste si zakoupit sadu add-a-wire pro instalaci c-wire do vaší HVAC jednotky. To také ochrání váš termostat Nest a zabrání potenciálnímu poškození.

Nest vs ecobee Voice Control

ekovčela

Termostaty ecobee spolupracují se zařízeními Amazon Alexa, Google Assistant, Microsoft Cortana a také Apple HomeKit. ecobee můžete také ovládat pomocí kteréhokoli z jejich nativních hlasových asistentů. Kromě toho mají ecobee4 a ecobee5 také vestavěný reproduktor Alexa, takže mohou také fungovat jako rozbočovač Alexa.

Hnízdo

Termostaty Nest fungují se zařízeními Amazon Alexa, Google Assistant a také Microsoft Cortana. Nemají vestavěný reproduktor Alexa a pravděpodobně nikdy nebudou mít podporu Apple HomeKit.

ecobee je jasným vítězem, pokud jde o hlasové ovládání a také kompatibilitu. ecobee4 a ecobee5 jsou vybaveny vestavěným reproduktorem Alexa a termostaty ecobee podporují Apple HomeKit, ale termostaty Nest ne.

aplikace ecobee vs aplikace Nest

Vzhledem k tomu, že aplikaci Nest používám tak dlouho, chvíli trvalo, než jsem si na aplikaci ecobee zvykl. Obě aplikace jsou velmi dobře provedeny, ale fungují velmi odlišnými způsoby. Obě aplikace vám umožňují vytvářet plány, ovládat aplikaci na dálku a také upravovat nastavení. Suma sumárum, oba jsou vlastně velmi dobře udělané.

hnízdo vs ekovčela

Skutečný hardware

Hnízdo je ve skutečnosti kruhový design, kde je ekovčela více hranatá. K Nest nemám žádné výtky, ale líbí se mi, jak je model ecobee větší a navíc umožňuje dotýkat se obrazovky. Větší půdorys usnadňuje zakrytí otvorů ze starého termostatu. Oba modely obsahují k tomu účelu i backplate, ale ten většinou raději nepoužívám. ecobee podporuje přehrávání hudby ze Spotify a používání Alexa spolu s tím, ale tyto funkce mě nezajímají. Obě jednotky podporují teplotní senzory, ale preferuji, jak je používá Nest. Můžete také vytvořit plány na základě toho, jak jednotka běží v konkrétních časech na základě vašich preferencí. S ecobee stahuje data ze všech vašich senzorů za účelem vytvoření plánu vytápění a chlazení.

hnízdo vs ecobee – nejlepší v aktualizacích?

ekovčela

Společnost ecobee pravidelně vydává aktualizace pro své chytré termostaty a zařízení. Nedávno společnost ecobee vydala aktualizaci, která se nazývá eko+ pro všechny její termostaty ecobee.

Tato aktualizace je určena pro zdraví, které šetří energii prostřednictvím mnoha nových funkcí. Například nová funkce nazvaná Time of Use využije výhody tarifů za elektřinu po dobu používání ke chlazení. Nebo vytápějte svůj domov, když jsou náklady na elektřinu nízké, a také šetříte energii, když jsou náklady vysoké. To může výrazně automatizovat vaše úspory energie.

Aktualizace jsou automaticky odesílány do vašich termostatů ecobee a můžete je také aktivovat jednoduchou aktualizací vaší aplikace ecobee. Obdržíte upozornění, že je k dispozici aktualizace aplikace ecobee. Když aktualizujete aplikaci, aktualizace eco+ se odešle do vašich termostatů ecobee.

Hnízdo

Nest Keeps představuje nové aktualizace softwaru. Jejich aktualizace se většinou zaměřují na opravu chyb a závad, ale příležitostně také zavádějí nové funkce. Jejich nejnovější aktualizace — verze 6.1 — byla vydána 18. listopadu 2019.

Stejně jako ecobee můžete také svůj termostat Nest aktualizovat stažením nejnovější aplikace Nest do telefonu.

hnízdo vs ecobee Zone Control

ekovčela

Chytré termostaty reagují na vnější teplotu, aby pomohly udržet optimální teplotu podle vašich preferencí. Ale teplota v místě, kde je termostat instalován, může být jiná, než kde trávíte čas. Pokud je termostat blízko otevřených dveří, může zaznamenat nižší teplotu z důvodu studeného průvanu. A pokud je na přímém slunci, pak může registrovat vyšší teploty.

ekovčela opravuje tento problém spolu se svými vzdálenými senzory. Tyto dálkové senzory můžete také nainstalovat do různých místností vašeho domova. Posílají informace o teplotě a také o pohybu do termostatu ecobee. Stejně tak termostat vždy přesně ví, kde se nacházíte, takže může upravit teplotu v potřebných místnostech. Díky tomu bude mít váš pokoj vždy optimální teplotu. Zároveň však šetří energii, protože HVAC jednotka neochlazuje ani nevytápí nevyužívané místnosti.

Každý termostat ecobee je dodáván s jedním dálkovým senzorem. Další dálkové senzory si však můžete zakoupit samostatně v balení po dvou.

Hnízdo

Od té doby, co ecobee3 také představil vzdálené senzory, uživatelé Nest pomalu posouvají svou loajalitu. Aby se tomu zabránilo, Nest nedávno vydal vlastní sadu vzdálených senzorů, aby řídil teplotu v různých zónách vašeho domova.

Dálkové senzory Nest jsou stejné jako vzdálené senzory ecobee, ale s jedním zásadním rozdílem – mohou zaznamenávat pouze teplotu a ne pohyb nebo obsazení. Když umístíte vzdálené senzory Nest do různých částí svého domova, posílají údaje o teplotě do termostatu, abyste mohli optimalizovat teplotu v různých místnostech.

Nicméně, Hnízdo vzdálené senzory neposílají informace o pohybu, to znamená, že neexistují ani informace o obsazenosti. Termostaty Nest tak nemohou identifikovat, které místnosti jsou obsazené nebo neobsazené. Mohou pokračovat ve vytápění nebo chlazení místností, i když nejsou obsazené, což je ve skutečnosti snižuje energetickou účinnost.

hnízdo vs ecobee Snadné použití

ekovčela

Jeho snadné použití a jednoduchost závisí na tom, jak snadno můžete inteligentní termostat naprogramovat nebo nastavit plány. Je to důležité vyvrcholení všech výše uvedených kvalit, tedy funkcí a aplikace pro chytré telefony.

ecobee má extrémně uživatelsky přívětivou aplikaci pro chytré telefony a také uživatelsky přívětivý design chytrého termostatu. Můžete také snadno vytvářet plány, i když to musíte dělat ručně nastavením teploty pro různé časy a dny.

hnízdo vs ekovčela

Hnízdo

Nest má uživatelsky přívětivý inteligentní termostat, ale aplikace pro chytré telefony není tak intuitivní, jak by mohla být. Největší výhodou termostatu Nest je ale přítomnost algoritmického učení.

Tato funkce, jak jsme se již naučili, umožňuje, aby se termostat naučil váš plán a rutinu automaticky, když nastavujete termostat. Opravdu brzy nebudete muset provádět žádné úpravy nebo nastavovat plány, protože termostat bude jednoduše sledovat vaše zavedené vzorce. Pokud se vám tato funkce nelíbí, můžete také povolit tradiční funkci plánování.

Závěr

Dobře, to bylo vše, Lidi! Doufám, že se vám tento článek hnízdo vs ecobee líbí a máte další dotazy a že vám pomůže. Také pokud máte další dotazy týkající se tohoto článku. Pak nám dejte vědět v sekci komentářů níže. Brzy se vám ozveme.

Přeji krásný den!

Viz také: Apple Watch versus Moto 360 – který z nich je lepší?