Pokud k tomu používáte inteligentní DNS obejít geografická omezení umístěno prostřednictvím hlavních služeb, jako je např Netflix, Hulu atd. Pak můžete čelit problémům, když se pokusíte odeslat pořad do televize nebo jiných zařízení prostřednictvím Chromecastu. V případě, že přemýšlíte, casting prostě nebude fungovat a Chromecast ve skutečnosti odmítne vysílat obrazovku. No, v některých případech totéž platí pro další populární streamovací zařízení Roku. V tomto článku budeme hovořit o obcházení Chromecast DNS a blokování Google DNS. Pojďme začít!

Obecně můžete také obejít geografická omezení Netflix na vašem smartphonu a počítači prostřednictvím služeb, jako je Smart DNS. Pokud se však pokusím odeslat totéž do vaší televize přes Chromecast, ve skutečnosti by to nefungovalo.

Co je vlastně problém?

Google v zásadě nutí Chromecast, aby používal server Google DNS. Takto vlastně nikdo nemůže streamovat geograficky omezený obsah na streamovacích službách jako Hulu, HBO now a Netflix atd. Je dobré, aby jejich obchodní partneři byli spokojeni.

Teď si možná někteří z vás myslí, co když změním nastavení serveru DNS na svém routeru?

Většinou, pokud změníte nastavení DNS na vašem routeru. Potom každé zařízení připojené k vašemu routeru, ať už je to váš počítač, smartphone nebo ps4 atd., bude automaticky používat tento server DNS. Ale v případě Chromecastu proto, že má od výrobce napevno zakódovaný DNS Google. Přepíše všechny DNS, které ve skutečnosti naprogramujete do svého routeru.

Řešení tohoto problému

Pokud můžete najít cestu zablokovat server DNS Google na vašem routeru. Přinutí Chromecast používat jakýkoli dostupný server DNS. No, v tomto případě to bude váš inteligentní DNS nebo jakýkoli jiný vlastní DNS, který chcete nastavit. A ve skutečnosti existují dva způsoby, jak toho dosáhnout.

Za prvé, můžete vytvořit a nová směrovací tabulka na routeru, aby se zablokoval server google DNS. Ale toto je opravdu těžké nastavit a může vyžadovat vlastní firmware, jako je DD-WRT nebo Tomato

Druhý je mnohem jednodušší, stačí, když do rozhraní routeru zadáte dvě hodnoty blokovat Google DNS skutečně ve vaší síti.

Druhá metoda je mnohem obezřetnější a její nastavení také zabere několik sekund.

Obcházení Chromecast DNS a blokování Google DNS

Nyní to uděláme ve 2 jednoduchých krocích

  • Nastavte si na routeru vlastní DNS, ve skutečnosti je to DNS server. Že v podstatě chceme, aby náš Chromecast používal. V tomto případě použiji Smart DNS Proxy, vy můžete použít cokoliv, co vám vyhovuje.
  • Chcete-li blokovat Google DNS, přidejte statické trasy. Chcete-li to udělat, je jít do advanced routing option na routeru a poté zadejte 2 hodnoty, které budou blokovat google DNS skutečně ve vaší síti.

Nastavte si na routeru vlastní DNS

V této příručce budu nyní předpokládat, že už máte vlastní DNS. Které chcete používat spolu se svým Chromecastem a ve skutečnosti se orientujete v routeru. Také si můžete vždy vytvořit bezplatný zkušební účet na Smart DNS Proxy a ve skutečnosti získáte 2 DNS servery.

  • Stačí napsat http://192.168.1.1 do webového prohlížeče a přihlaste se k routeru. Panel pro správu některých routerů se může také načíst s http://192.168.0.1 nebo http://192.168.2.1. (Také si v duchu poznamenejte IP adresu vašeho routeru, budeme ji potřebovat později.
  • Dále musíte zadat přihlašovací údaje webového uživatelského rozhraní vašeho routeru. Výchozí pověření je admin jak pro uživatelské jméno, tak pro heslo.
  • Když uvidíte webové rozhraní routeru, najděte DNS části panelu routeru (měl by být pod DHCP nebo LAN možnost, atd.). A pak už jen změňte DNS jako následující Smart DNS Proxy IP:

23.21.43.50

54.229.171.243

  • Chcete-li to provést, klepněte na Použít uložit změny. Po restartu routeru. Všechna zařízení připojená k vašemu routeru budou v podstatě používat vlastní DNS, které jste právě zadali.

Přidat statické trasy | DNS Chromecastu

Nyní musíme najít způsob, jak zablokovat Google DNS na vašem routeru. Postupujte podle kroků,

  • Hledejte možnost, kde můžete nastavit a statická trasa většinou tuto možnost najdete pod Pokročilé směrování.
  • Dále musíte vytvořit novou trasu. Stačí klepnout na Statické trasy volba. Pak ťukněte na Přidejte a poté zadejte následující do seznamu tras.

chromecast dns

Cílová IP adresa: 8.8.8.8

Maska podsítě IP: 255.255.255.255

IP brány: Zadejte adresu IP routeru, kterou jste si poznamenali v části 1, měla by být něco jako 192.168.1.1

  • Nyní klepněte Aplikovat a poté Opakujte krok 6 spolu s následujícími informacemi:

Cílová IP adresa: 8.8.4.4

Maska podsítě IP: 255.255.255.255

IP brány: Zadejte adresu IP routeru, kterou jste si poznamenali dříve.

  • Restartujte router a váš počítač, abyste vyprázdnili stávající DNS, které již ve vaší síti možná máte. A to je právě vše, nyní jste úspěšně obešli Chromecast DNS.

Jak můžete ověřit? | DNS Chromecastu

Nyní, abychom ověřili, zda jste úspěšně zablokovali Google DNS na svém Chromecastu nebo ne. Pak stačí otevřít cmd nebo terminál v systému macOS a zadat příkaz ping na google DNS ping 8.8.8.8.

Pokud není výsledek, pak jste úspěšně zablokovali Google DNS ve vaší síti. Nyní, když se váš Chromecast připojí k vašemu routeru, od této chvíle bude váš router nyní přesměrovávat google DNS na Smart DNS proxy IP. To je ve skutečnosti nastaveno jako výchozí DNS na vašem routeru.

Závěr

Dobře, to bylo vše, Lidi! Doufám, že se vám to líbí Chromecast DNS článek a také vám to pomůže. Dejte nám svůj názor na to. Také pokud máte další dotazy a problémy související s tímto článkem. Pak nám dejte vědět v sekci komentářů níže. Brzy se vám ozveme.

Přeji krásný den!

Viz také: Jak odstraním oznámení o dosaženém datovém limitu