Chcete odstranit složku WindowsApps na Windows 10? Na disku Windows je spousta složek, které nemůžete odstranit nebo k nim přistupovat. Obvykle se jedná o systémové složky a jejich odstranění nebo změna může poškodit operační systém. Některé z těchto složek lze odstranit bez poškození operačního systému, ale vzhledem ke své povaze jsou zabezpečené nebo chráněné. Jednou z takových složek je složka WindowsApps. Windows 8 má velké množství vestavěných apps jako je pošta a fotografie do her. Tyto aplikace se nacházejí ve složce WindowsApps na vašem pevném disku, ke které nelze přistupovat bez úprav.

Úvod složky WindowsApps:

Složka WindowsApps je v místě, kde jsou nainstalovány aplikace UWP. Aplikace UWP lze přesunout nebo nainstalovat na jakýkoli disk v počítači. Znamená to, že pokud jste se pokusili nainstalovat aplikaci na disk mimo Windows, obsahuje složku WindowsApps. Také, pokud chcete odstranit složku WindowsApps z disku, ujistěte se, že na disku, na kterém je složka, není nainstalována žádná aplikace UWP. Pokud chcete odstranit složku WindowsApps, ponořte se níže!

Viz také: Tipy a triky, jak se zapsat do vojenských prověrek

Jak odebrat složku WindowsApps v systému Windows 10:

Složka WindowsApps

Než vám ukážeme, jak můžete odstranit složku WindowsApps, musíte se nejprve ujistit, že na disku, na kterém je, nejsou nainstalované žádné aplikace. Pokud chcete zkontrolovat, které aplikace jsou na disku nainstalovány, je to velmi jednoduchý a snadný proces.

Přejděte do aplikace Nastavení a přejděte do skupiny nastavení Aplikace. Na kartě Aplikace a funkce přejděte dolů na seznam aplikací. Poté otevřete Filtrovat podle rozevíracího seznamu a vyberte jednotku se složkou WindowsApps, kterou chcete odebrat nebo odstranit.

Zkontrolujte seznam a poté přesuňte aplikace, které si chcete ponechat, na jiný disk. Odstraňte ty, které nechcete používat. Seznam bude kombinací desktopových aplikací a UWP aplikací. Desktopové aplikace nemusíte mazat. Nejsou přítomny ve složce WindowsApps.

Konfigurace oprávnění ke složce

K tomu potřebujete administrátorská práva. Přejděte do kořenového adresáře jednotky se složkou WindowsApps. Klepněte na něj pravým tlačítkem a z kontextové nabídky vyberte Vlastnosti. Poté přejděte na kartu Zabezpečení a klepněte na „Upřesnit“. Pokud chcete odstranit složku WindowsApps, ponořte se níže!

V dalším okně, které se otevře, klepněte na možnost Změnit umístěnou vedle vlastníka.

No, otevře se další okno, kde zadáte nového vlastníka složky. V dolní části pole zadejte své uživatelské jméno správce a poté klepněte na tlačítko Zkontrolovat jméno. Po ověření názvu klepněte na OK a potom na Použít.

Odebrat složku WindowsApps

Kdykoli změníte oprávnění, přejděte dopředu a poté vyberte složku WindowsApps a klávesu Delete na klávesnici. Zobrazí se výzva s žádostí o povolení změny jako správce, ale když mu udělíte oprávnění správce, složka bude odstraněna.

Pokud někdy znovu přesunete nebo nainstalujete aplikaci UWP na stejný disk, bude tato složka znovu vytvořena. Nezůstanou v něm žádná data z předchozího modelu, který jste odebrali.

Závěr:

Tady je vše o Remove WindowsApps folder on Windows 10. Je tento článek užitečný? Znáte nějakou jinou alternativní metodu odstranění složky WinodwsApps v systému Windows 10? Podělte se s námi o své myšlenky v komentáři v sekci níže. Pokud máte další dotazy a dotazy, dejte nám vědět v sekci komentářů níže!

Přečtěte si také: