Chcete řešit problémy s nedostupností herních služeb GTA 5 rockstar? GTA 5 je akční adventura navržená společností Rockstar North a vydaná společností Rockstar Games. Hra je první hlavní edicí v sestavě GTA. Je k dispozici pro platformy Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 a Microsoft Windows. Někteří hráči však čelí chybě GTA 5 Online Error, která obsahuje zprávu The Rockstar Game Services Are unavailable right now. Takže pokud jste také jedním z nich, postupujte podle tohoto článku úplně.

Konkrétní chyba je velmi nepříjemná, protože při hraní hry se může zobrazit chybové hlášení, které může nejen přerušit vaši hru, ale také zničit váš postup ve hře a váš čas nebo úsilí. Neznamená to tedy, že služby jsou skutečně nedostupné. Chyba se však týká síťového připojení nebo ovladačů zařízení nebo také programů brány firewall.

Viz také: Pověsti o Grand Theft Auto 6, více měst, konzole nové generace

Příčiny chyby GTA 5 Online:

Po zkombinování uživatelských zpráv a rozsáhlého výzkumu jsme dospěli k závěru, že k problému došlo z různých různých důvodů, ale hlavní důvod souvisí s problémy se sítí. Zde jsou některé z příčin:

 • Antivirový software: Firewall/antivirus vašeho PC blokuje komunikaci Rockstaru. Vypnutí brány firewall/antiviru vám může pomoci tuto možnost vyřešit.
 • Nastavení DNS: V tomto případě se DNS používá v omezeném rozsahu. Narazili jsme však na četné scénáře, kdy byl DNS nedostupný, kvůli čemuž se hra nemohla připojit k PC. Zde pomáhá úprava DNS.
 • GTA V ve Stuck State: Dalším častým důvodem je, když se moduly hry zasekají nebo jsou v chybovém stavu. Restartování celého PC může vše obnovit.
 • Výpadek serverů: Pokud jsou servery Rockstar nefunkční a nepřístupné, nemůžete je připojit a poté se zobrazí chybová zpráva, o které se diskutuje.
 • Počítač v chybovém stavu: Váš počítač může být také v chybovém stavu, kdy přestane správně fungovat a nemůže přenášet informace.
 • Problém s routerem: Při používání routeru se ujistěte, že funguje správně. Pokud router stále nefunguje a správně nepřenáší informace, zvážíme jeho resetování.

Než začneme, mějte na paměti, že jste na svém počítači přihlášeni jako správce.

Odstraňování problémů s nedostupnými herními službami Rockstar | Chyba GTA 5 Online:

Stává se to na jakékoli platformě, jako je PS3, Windows nebo Xbox One. Naštěstí máme některé z možných metod, které můžete vyzkoušet. Takže bez dalších řečí se do toho pustíme.

Online herní služby Rockstar GTA 5 nejsou k dispozici

Oprava 1: Vynutit reset modulů GTA

Než vyzkoušíme jakoukoli metodu, nejprve se pokusíme „nastartovat“ moduly připojení GTA 5 a zkontrolovat, zda toto řešení něco znamená. Narazili jsme na zajímavou metodu, která problém řeší okamžitě.

Ukazuje, že spuštění spustitelného souboru ‚změnit jazyk‘ a úprava jazyka přinutí GTA stáhnout a nainstalovat jazykový balíček. Během celého procesu začnou síťové moduly pracovat a udržovat spojení se servery Rockstar.

 • Přejděte na následující cestu k souboru:

Local Disk C > Program Files > Rockstar games

 • Nyní se zobrazí název hry, která způsobuje chybovou zprávu. Jednoduše ji otevřete.
 • Nyní jednoduše spusťte následující spustitelný soubor:

GTAVLanguageSelect.exe

 • Klepněte na něj pravým tlačítkem a vyberte Spustit jako administrátor. Upravte jazyk, uložte změny a ukončete.
 • Nyní znovu spusťte GTA V a zkontrolujte, zda je problém vyřešen. Pokud ano, můžete jazyk upravit zpět.

Pokud stále čelíte problému „Herní služby Rockstar jsou nedostupné“, ponořte se níže!

Oprava 2: Vypnutí antivirového softwaru / softwaru brány firewall

Antivirový software hraje důležitou roli a zároveň udržuje váš počítač neustále v bezpečí. Kontrolují také chování všech vašich aplikací a internetový provoz. Během této ochrany dochází k celým případům známým jako „falešné poplachy“, které označují legitimní software jako škodlivý a odebírají mu určitý přístup.

Stejný případ je Rockstar Games. Rockstar Games je herní klient, který zároveň spotřebovává příliš mnoho internetového provozu a zdrojů. Takže po zhlédnutí tohoto chování může spousta antivirového softwaru blokovat hry Rockstar, pokud je již nemohou přidat na svou bílou listinu. Po vypnutí antiviru restartujte počítač a zkuste znovu spustit hry Rockstar.

Oprava 3: Kontrola rozhořčení serveru

Než vyzkoušíte jiné technické metody, nejprve zkontrolujte, zda jsou servery her Rockstar skutečně funkční. V minulosti jsme také našli malé případy, kdy byly servery mimo provoz, a kvůli tomu uživatel čelí chybové zprávě „Rockstar Game Services jsou nedostupné na PC“.

Stačí se rychle podívat na následující webové stránky a zkontrolovat, zda servery běží a jsou v provozu.

Pokud stále čelíte problému „Herní služby Rockstar jsou nedostupné“, ponořte se níže!

Oprava 4: Resetujte router

Chybová zpráva souvisí s připojením Wi-Fi, mohou se vyskytnout různé případy, kdy vaše současná síť nepřenáší správně informace do vašeho počítače kvůli chybné konfiguraci routeru. Toto je vzácný případ, ale stává se. Úplně první indikace, kterou byste měli hledat, je, zda máte přístup k Wi-Fi na jiných zařízeních připojených ke stejné síti. Pokud fungují správně, znamená to, že váš router funguje dobře. Pokud nejsou, můžete pokračovat v opravě.

Než se pokusíte router resetovat, měli byste ho nejprve úplně resetovat napájecí cyklus a podívejte se, jestli to má nějaký rozdíl. Vypnutím napájení se plně restartuje váš počítač a všechny dočasné konfigurace budou odstraněny. Pokud cyklování napájení nefunguje, pokračujte dále.

 • Ujistěte se, že je váš router povolen. Nyní se jen hluboce podívejte na jeho zadní stranu. Bude tam dírka nebo malé tlačítko se štítkem Resetovat.
 • Kdykoli najdete díru, vezměte zavírací špendlík a udeřte a podržte ho, jakmile ucítíte zvuk klepnutí, když špendlík vložíte dovnitř. Před uvolněním jej několik sekund podržte.
 • Po resetování routeru restartovat vašeho PC a po připojení k síti hru jednoduše spusťte.
 • Pokud resetování přestane fungovat a nemůžete se připojit ke službám Rockstar. Zkuste zvážit připojení jiné sítě a zkontrolujte, zda to funguje.

Viz také: Wow Classic Server Population – Wordcraft 2021

Oprava 5: Vypnutí proxy serverů

Mnoho kanceláří nebo organizací využívá proxy servery při připojení k síti. Tyto servery mapují jednu IP adresu na různé pracovní stanice prostřednictvím sub-IP adres. Tímto způsobem mnoho lidí používá jednu hlavní IP adresu. Protože to šetří spoustu šířky pásma organizace.

Tyto proxy servery však někdy nedokážou pobavit aplikace, jako jsou hry Rockstar. Buď jsou tyto herní aplikace blokovány z backendu brány firewall, nebo nejsou kompatibilní. V této příručce přejdeme do nastavení proxy a deaktivujeme je, abychom zajistili, že hra má otevřené připojení.

Poznámka: V některých organizacích nebylo možné získat přístup k Wi-Fi bez proxy. V této situaci zkuste upravit síť a zkontrolujte, zda to pomůže.

 • Stiskněte Windows + R, vstup inetcpl.cpl v dialogovém okně a stiskněte Enter.
 • Nyní, když Vlastnosti Internetu bude otevřena. Klepněte na kartu Spojení a pak Nastavení LAN.
 • Pokud se tedy pokoušíte použít proxy server, pole bude označeno podrobnostmi uvnitř. Zrušte zaškrtnutí všechny proxy servery, pokud jsou zapnuté. Nyní restartujte hru a poté zkontrolujte, zda je ping nadobro vyřešen.

Pokud stále čelíte problému „Herní služby Rockstar jsou nedostupné“, ponořte se níže!

Oprava 6: Zapnutí a vypnutí počítače

Cyklování napájení je proces, při kterém se celý počítač úplně vypne a restartuje. Během celého procesu jsou všechny dočasné konfigurace PC odstraněny a po opětovném zapnutí PC. S výchozími hodnotami jsou však tyto konfigurace vytvořeny. Tento proces pomůže odstranit jakékoli problémy s moduly, pokud se v určitém bodě zaseknou nebo jsou v chybové konfiguraci.

Cyklování napájení se liší, pokud máte PC nebo notebook. Pokud chcete zapnout a zapnout a notebook, jednoduše vypněte počítač a poté vymažte napájecí kabel. Pak musíte odstranit baterii klepnutím na tlačítko baterie. Po vyjmutí baterie můžete udeřit a držet tlačítko napájení na několik minut, aby se zajistilo vyčerpání veškeré statické energie. Nyní vložte vše zpět a povolte počítač.

Pokud máte stolní PC, pak jednoduše odpojit hlavní zdroj napájení z PC vytažením síťové zásuvky. Nyní udeřit a držet tlačítko napájení na několik minut. Po uplynutí času připojte kabel zpět a zkontrolujte, zda to fungovalo.

Pokud stále čelíte problému „Herní služby Rockstar jsou nedostupné“, ponořte se níže!

Oprava 7: Přeinstalování hry

Problém vyřešíme přeinstalovat klient. Protože zajistí, že instalační soubory jsou aktualizované, čerstvé a úplné.

 • Stisknutím kláves Windows + I spustíte Nastavení a vyberte kategorii Aplikace.
 • Nyní hledejte následující:

Rockstar Games

Rockstar Games Social Club

še>

Odinstalovat všechny jeden po druhém.

 • Po odinstalování programů zcela restartujte počítač. Nyní zkuste spustit spouštěč hry a zkontrolujte, zda to fungovalo. Chcete-li hry znovu stáhnout, pokud jste je odinstalovali v předchozím kroku.

Závěr:

Zde je vše o Rockstar Game Services Are Unavailable. Doufám, že vám tento návod pomohl. Jedno z těchto řešení uvedených v této příručce také ochrání váš počítač před touto chybou. Pokud máte nějaké dotazy, dotazy nebo zpětnou vazbu, napište do sekce komentářů níže!

Přečtěte si také: