Reklamy mohou být tou nejotravnější věcí na celé planetě a nejen na internetu. Mnohem přilnavější než váš bývalý vás sledují všude, kam jdete na celosvětové síti. Zatímco reklamy na webových stránkách jsou stále tolerovatelné, reklamy, které se přehrávají před videi na YouTube, mohou být docela pobuřující. Naštěstí většinu z nich lze po několika sekundách přeskočit (přesněji 5). Některé je však nutné sledovat celé.

Před pár lety by si s tím člověk musel pohrát JavaScript webu, abyste se zbavili reklam. Nyní existuje několik rozšíření prohlížeče, která to dělají za vás. Ze všech aplikací na blokování reklam je Adblock možná nejoblíbenější. Adblock automaticky blokuje všechny reklamy na webu, aby vám poskytl lepší zážitek z prohlížení.

Po nedávné změně zásad od společnosti Google však Adblock nebyl tak úspěšný v blokování reklam před videem nebo uprostřed videa na YouTube. Níže jsme vysvětlili několik metod opravit Adblock nefunguje na problém YouTube.

Proč jsou reklamy důležité?

V závislosti na tom, na kterou stranu kreativního trhu spadáte, reklamy buď milujete, nebo je absolutně nenávidíte. Pro tvůrce obsahu, jako jsou YouTubeři a blogeři, slouží reklamy jako primární zdroj příjmů. Pokud jde o spotřebitele obsahu, reklamy nejsou ničím jiným než mírným rozptýlením.

Když se soustředíte pouze na YouTube, vaši oblíbení autoři jsou placeni na základě počtu kliknutí na reklamu, doby sledování konkrétní reklamy atd. YouTube, která je bezplatnou službou pro všechny (kromě obsahu YouTube Premium a Red), spoléhá pouze na reklamy, které tvůrcům platí na své platformě. Abych byl upřímný, za miliardy bezplatných videí nabízí YouTube každou chvíli několik reklam, což je víc než jen férová nabídka.

Takže i když se vám může líbit používání blokátorů reklam a konzumace obsahu bez otravných reklam, mohou být také příčinou toho, že váš oblíbený tvůrce vydělává mnohem méně peněz, než si dotyčný za své úsilí zaslouží.

YouTube, jako protiklad k rostoucímu používání blokovačů reklam, změnil svou politiku již v prosinci loňského roku. Cílem změny zásad je zcela zakázat používání blokátorů reklam a dokonce zablokovat uživatelské účty, které je využívají. I když zatím žádné takové zákazy nebyly hlášeny, možná budete chtít zůstat informovaní.

V nástroji pro odstraňování problémů také hodně spoléháme na příjmy generované reklamami, které vidíte na našich webových stránkách. Bez nich bychom našim čtenářům nemohli poskytnout stejný počet bezplatných návodů a průvodců k jejich technickým hlavolamům.

Zvažte omezení používání blokátorů reklam nebo jejich úplné odstranění z webových prohlížečů, abyste podpořili své oblíbené tvůrce YouTube, bloggery a webové stránky; a umožnit jim dělat to, co milují, výměnou za bohatý a zábavný obsah, který vám poskytují, zcela zdarma.

Jak opravit, že Adblock již nefunguje na problém YouTube?

Znovu spustit Adblock na YouTube je docela jednoduché. Vzhledem k tomu, že reklamy jsou většinou spojeny s vaším účtem Google (vaší historií vyhledávání), můžete se zkusit odhlásit a vrátit se do něj, dočasně deaktivovat Adblock a poté znovu povolit nebo aktualizovat seznam filtrů Adblock. Pokud je problém způsoben chybou v rozšíření, budete je muset znovu nainstalovat.

Metoda 1: Odhlaste se a znovu do svého účtu YouTube

Než přejdeme k metodám, které zahrnují pohrávání si s rozšířením Adblock, zkuste se odhlásit ze svého účtu YouTube a poté se znovu přihlásit. Bylo hlášeno, že to některým uživatelům problém vyřešilo, takže byste to také mohli zkusit.

1. Začněte otevřením https://www.youtube.com/ na nové kartě v příslušném prohlížeči.

Pokud už nějaké máte Otevřená podstránka nebo video YouTube na existující kartě klikněte na logo YouTube v levém rohu webové stránky pro návrat na domovskou stránku YouTube.

2. Klikněte na svůj ikona kruhového profilu/účtu v pravém horním rohu pro přístup k různým účtům a možnostem YouTube.

3. V nabídce následujících účtů klikněte na Odhlásit se a zavřete kartu. Pokračujte a také zavřete prohlížeč.


4. Znovu spusťte prohlížeč, do adresního řádku zadejte youtube.com a stiskněte enter.

5. Tentokrát byste v pravém horním rohu webové stránky měli vidět a Přihlásit se knoflík. Stačí na něj kliknout a zadejte přihlašovací údaje k účtus (e-mailová adresa a heslo) na následující stránce a stisknutím klávesy Enter se znovu přihlaste ke svému účtu YouTube.


Jednoduše klikněte na tlačítko Přihlásit se a zadejte přihlašovací údaje k účtu

6. Klikněte na několik náhodných videa pro ověření, zda Adblock začal znovu blokovat reklamy, nebo ne.

Přečtěte si také: 17 nejlepších prohlížečů Adblock pro Android (2020)

Metoda 2: Zakažte a znovu povolte rozšíření Adblock

Nic nevyřeší technické problémy jako metoda evergreen vypnutí a opětovného zapnutí. Změněné zásady YouTube přehrávají nepřeskočitelné reklamy v prohlížečích vybavených Adblockem. Zatímco jednotlivci, kteří nepoužívají Adblock, musí řešit pouze přeskočitelné reklamy. Jednoduchým řešením této nestrannosti ze strany YouTube je na krátkou dobu deaktivovat Adblock a poté jej znovu povolit.

Pro uživatele Google Chrome:

1. Jak je zřejmé, začněte spuštěním aplikace prohlížeče a klikněte na tři svislé tečky (nebo tři vodorovné pruhy v závislosti na verzi Chrome) v pravém horním rohu okna prohlížeče.

2. V následující rozbalovací nabídce najeďte myší na Více nástrojů možnost otevřít podnabídku.

3. Z Více nástrojů podnabídky, klikněte na Rozšíření.

(Můžete také přistupovat ke svým rozšířením Google Chrome na následující adrese URL chrome://extensions/)


V podnabídce Další nástroje klikněte na Rozšíření |  Oprava Adblock, který již nefunguje na YouTube

4. Nakonec vyhledejte rozšíření Adblock a zakázat kliknutím na přepínač vedle něj.


Najděte své rozšíření Adblock a deaktivujte jej kliknutím na přepínač vedle něj

Pro uživatele Microsoft Edge:

1. Podobně jako v prohlížeči Chrome klikněte na tři vodorovné tečky v pravé horní části okna a vyberte Rozšíření z rozbalovací nabídky. (nebo typ edge://extensions/ v adresním řádku a stiskněte enter)


Klikněte na tři vodorovné tečky v pravém horním rohu okna a vyberte Rozšíření

2. Zakázat Adblock přepnutím vypínače do polohy vypnuto.


Vypněte Adblock přepnutím přepínače do polohy off

Pro uživatele Mozilla Firefox:

1. Klikněte na tři vodorovné pruhy vpravo nahoře a vyberte Doplňky z nabídky možností. Případně můžete stisknutím kombinace kláves Ctrl + Shift + A přejít na stránku Doplňky v prohlížeči Firefox. (Nebo navštivte následující URL o:doplňcích)


Klikněte na tři vodorovné pruhy vpravo nahoře a poté vyberte Doplňky

2. Přepněte na Rozšíření oddíl a zakázat Adblock kliknutím na přepínač aktivace-deaktivace.


Přepněte se do sekce Rozšíření a deaktivujte Adblock kliknutím na přepínač aktivace-deaktivace

Metoda 3: Aktualizujte nebo přeinstalujte Adblock na nejnovější verzi

Je docela možné, že Adblock nefunguje na YouTube kvůli inherentní chybě v určitém sestavení rozšíření. V takovém případě vývojáři pravděpodobně vydali novou verzi s opravenou chybou a vše, co musíte udělat, je aktualizovat ji.

Ve výchozím stavu, všechna rozšíření prohlížeče se aktualizují automaticky. Můžete je však také aktualizovat ručně prostřednictvím obchodu s rozšířeními vašeho prohlížeče.

1. Postupujte podle kroků vysvětlených v předchozí metodě a přistaňte na Stránka rozšíření vašeho příslušného webového prohlížeče.

2. Klikněte na Odstranit (nebo Odinstalovat) vedle Adblock a potvrďte svou akci, pokud o to budete požádáni.


Klikněte na tlačítko Odebrat (nebo Odinstalovat) vedle Adblock

3. Navštivte obchod/web rozšíření (Internetový obchod Chrome pro Google Chrome) aplikace vašeho prohlížeče a vyhledejte Adblock.

4. Klikněte na ‚Přidat do *prohlížeč* nebo Nainstalujte tlačítko pro vybavení vašeho prohlížeče rozšířením.


Klikněte na 'Přidat do prohlížeče' nebo na tlačítko Instalovat |  Oprava Adblock, který již nefunguje na YouTube

Až budete hotovi, zjistěte, zda to dokážete opravit Adblock nefunguje s YouTube problém, pokud ne, pokračujte další metodou.

Přečtěte si také: 6 způsobů, jak snadno obejít věkové omezení YouTube

Metoda 4: Aktualizujte seznam filtrů Adblock

Adblock, stejně jako ostatní rozšíření pro blokování reklam, udržuje sadu pravidel, která určují, co by mělo být blokováno a co ne. Tato sada pravidel se nazývá seznam filtrů. Seznam se automaticky aktualizuje, aby se upravil, pokud konkrétní web změní svou strukturu. Změna zásad YouTube byla s největší pravděpodobností přizpůsobena změně její základní struktury.

Chcete-li ručně aktualizovat seznam filtrů Adblock:

1. Najděte ikonu rozšíření Adblock na panelu nástrojů prohlížeče (obvykle se nachází v pravém horním rohu okna prohlížeče) a klikněte na něj.

V novějších verzích Chrome lze všechna rozšíření nalézt pomocí kliknutím na ikonu skládačky.

2. Vyberte Možnosti z rozbalovací nabídky, která následuje.


Z rozevíracího seznamu, který následuje, vyberte Možnosti

3. Přepněte na Filtrovat seznamy stránku/kartu z levého panelu.

4. Nakonec klikněte na červenou Nyní aktualizovat tlačítko vedle položky „Automaticky získám aktualizace; můžete také‘


Přepněte se na seznamy filtrů a klikněte na červené tlačítko Aktualizovat nyní |  Oprava Adblock, který již nefunguje na YouTube

5. Počkejte, až rozšíření Adblock aktualizuje svůj seznam filtrů, a poté zavřete Záložka Možnosti Adblock.

6. Restartujte tvůj počítač.

Po restartování otevřete webový prohlížeč a navštivte YouTube. Klikněte na a náhodné video a před zahájením přehrávání videa zkontrolujte, zda se stále zobrazují nějaké reklamy.

Doporučeno:

Doufáme, že vám jedna z metod pomohla zbavit se reklam na YouTube. Jak již bylo zmíněno, zvažte deaktivaci nebo odstranění blokovačů reklam, abyste podpořili tvůrce na celém webu a také nás!