Çevrimiçi akış web sitelerinin gelip gittiği bilinen bir gerçektir. Buna rağmen, bazı siteler, ortalama çevrimiçi akış sitesinin ömrünü büyük ölçüde aşan telif hakkı iddialarına, alan adı yayından kaldırmalarına ve DDoS saldırılarına karşı bağışık görünüyor. Uzun bir süre için, böyle bir site aslında PrimeWire. Bu yazıda PrimeWire – Bilmeniz Gereken En İyi Alternatifler hakkında konuşacağız. Hadi başlayalım!

Ne yazık ki PrimeWire, tüm içeriğin kötü amaçlı reklamlarla değiştirilmesiyle sonuçlanan agresif bir devralma sonrasında kapılarını kapattı. Bugün, PrimeWire’a orijinal alan adı üzerinden erişilemiyor.

İyi haber şu ki, en son filmlerin ve TV şovlarının keyfini bile ödemeden çıkarabileceğiniz birçok mükemmel çevrimiçi akış sitesi var.

PrimeWire’a Ne Oldu?

PrimeWire temel olarak beş yıldan uzun bir süre önce LetMeWatchThis olarak başladı. Daha sonra, PrimeWire olmadan önce alan adını da 1Channel olarak değiştirdi. Site, büyük ölçüde iyi düşünülmüş tasarımı ve aynı zamanda harika bir içerik seçimi sayesinde, çevrimiçi akış meraklıları arasında anında büyük bir takipçi kitlesi oluşturdu.

Nisan 2020’de PrimeWire’ın DNS kayıtları da EuroDNS olarak güncellendi. Bu, ICANN tarafından akredite edilmiş bir alan adı kayıt kuruluşu ve merkezi Lüksemburg’da bulunan DNS servis sağlayıcısıdır. Bu temelde sitenin birkaç gün erişilemez hale gelmesine neden oldu.

PrimeWire sonunda geri döndüğünde, herkesin beklediğinden çok daha kötüydü. Tüm içeriğin yerini, kullanıcıları Push play gibi şüpheli hizmetlere yönlendiren kötü niyetli reklamlar aldı. Bu, kredi kartı ayrıntılarını ister ve açıkçası, şüpheli olmayan kurbanlardan da para çalmak için yaratılmış dolandırıcılıklardır.

PrimeWire’ın uzun süredir sadık kullanıcıları bile sonunda web sitesinin temelde gittiğini fark etti. Belki siz de onlardan birisiniz ve hala PrimeWire’a mükemmel bir alternatif arıyorsunuz.

Bu yüzden, onu bulmanıza yardımcı olmak için 2020’de PrimeWire’a en iyi alternatiflerin bir listesini hazırladık. Ancak, onlara ulaşmadan önce değinmek istediğimiz son bir şey var.

PrimeWire’a Alternatifler

Güneş Filmi

SolarMovie, ziyaretçilerin çevrimiçi olarak farklı filmler ve TV şovları izlemeleri için modern bir tasarım sunuyor. Bu web sitesinin en önemli özelliği, ziyaretçilerin çevrimiçi film ve dizi izlemesini kolaylaştırmasıdır. Bu web sitesi aynı zamanda tüm ziyaretçiler için bir IMDb derecesi sağlıyor. Bu nedenle, her TV şovunun ve filmin derecelendirmesini de kolayca öğrenebilirsiniz. Her bir filmin ve TV şovunun derecelendirmesini izledikten sonra, izleyiciler için hiç ilgi çekici olmayan bir filmi veya TV şovunu kolayca atlayabilirsiniz.

SolarMovie aslında videoların kalitesinden ödün vermiyor. Bu yüzden kullanıcılarına en kaliteli videoları veriyor. Bu web sitesinin yardımıyla, filmlerin Blu-Ray kopyalarının da keyfini çıkarabilirsiniz. Bu, bu web sitesinin CAM ile kaydedilmiş içerik yerine orijinal içeriği yayınladığı anlamına gelir.

PutLocker

PutLocker ayrıca en eski çevrimiçi akış web sitelerinden biri olarak bilinir. Bu çevrimiçi akış web sitesini ziyaret ettiğinizde, bu çevrimiçi akış web sitesi modası geçmiş görünecektir. Web sitelerine de çekicilik katmak istedikleri için web sitesinin modası geçmiş tasarımını korumuşlardır. Tasarımını izlemek yerine, aslında bu web sitesinde bulunan içeriği izlemeye çalışmalısınız.

PrimeWire'a Alternatifler

Bu web sitesi ziyaretçiler için yeterli içeriğe sahiptir. Yeterli içeriğinin yardımıyla bu web sitesi çevrimiçi akış meraklılarını da tatmin ediyor. Bu web sitesinde Hollywood filmleri ve İngilizce talk showlardan oluşan geniş bir koleksiyon da bulunmaktadır. Asyalı ziyaretçileri memnun etmek için, bu web sitesi ayrıca geniş bir Asya dramaları ve TV şovları koleksiyonuna sahiptir. Ayrıca bu site sinemanın altın çağını yaşayan ziyaretçileri de memnun etmektedir. Çocukların ilgisini göz önünde bulundurarak, bu web sitesi aynı zamanda Japon çizgi filmlerini de yayınlıyor.

123Film

Birçok Primewire web sitesi kapatıldığından, bu web sitesi ziyaretçiler arasında ün kazanıyor. Ziyaretçilerin ilgisini çeken bu sitenin en önemli özelliği, ziyaretçilerine modern bir tasarım sunmasıdır. Ziyaretçiler için geniş bir içerik seçimi sağlıyor, ayrıca kullanıcılar için çoklu aynalar sağlıyor ve ayrıca klavye kısayolları için mükemmel destek sağlıyor.

PrimeWire'a Alternatifler

Bu web sitesindeki tek sorun, reklamların da gösterilmesidir. 123Movie’nin ziyaretçileri, bu reklamların arkasındaki gerçeği kolayca anlayabilir çünkü bu reklamlar, web sitesini ayakta tutmak için bu web sitesi için gereklidir. Ziyaretçilerin yardımı için, bu web sitesi içeriği farklı kategoriler arasında kategorize etmiştir. Bu nedenle, ziyaretçiler sadece gerekli kategoriye dokunarak ilgi alanlarına göre içeriği kolayca bulabilirler.

GoFilmler

GoMovies, geniş bir film ve TV şovu koleksiyonuna da sahiptir. Bu geniş film ve dizi koleksiyonunun yardımıyla, bu önemli web sitesi her türden izleyiciyi tatmin ediyor. Bu önemli web sitesi, ziyaretçiler için en belirgin arama çubuğunu sağlıyor. Bu arama çubuğunun yardımıyla artık istediğiniz filmi ve diziyi ilgi alanınıza göre kolayca arayabilirsiniz. Filmleri ve TV şovlarını aradıktan sonra, bu filmlerin ve TV şovlarının canlı akışının keyfini kolayca çıkarabilirsiniz.

Bu web sitesini ziyaret ettiğinizde, sayfanın üst kısmında dört çubuk göreceksiniz. İlki aslında Ana sayfa içindir. İkincisi de filmler için. Bu çubuğa tıkladığınızda, dört çeşit filmi kolayca izleyebilirsiniz. Bu dört tür film de aksiyon, macera, animasyon ve biyografidir. Üçüncü çubuk TV şovları için, son çubuk ise haber kanalları içindir.

Ffilmler

Başlangıçta, bu web sitesi insanlar arasında popüler değildi. Günümüzde ücretsiz film ve dizi izleme sitelerinden bahsettiğimizde, FMovies aslında izleyiciler için en önemli sitelerden biri olarak biliniyor. Bu sitede istediğiniz filmleri ve dizileri kolayca keşfedebilir ve ziyaret edebilirsiniz. Bu web sitesini ziyaret ettiğinizde, birçok kategori göreceksiniz. İlk kategori, film ve drama türleri için de geçerlidir.

Bu sitedeki en popüler film ve drama türleri aksiyon, macera, animasyon, biyografi, komedi ve ayrıca suç vs.’dir. İkinci kategori aslında ülke içindir. Üzerine dokunarak, ülkelerin bir listesini alacaksınız. Bir ülkeye dokunarak, bu ülkedeki filmleri ve TV şovlarını da izleyebilirsiniz. Benzer şekilde, yayın, en çok izlenenler ve AZ listesi gibi diğer bazı kategorileri de görebilirsiniz. Herhangi bir kategoriye dokunup en sevdiğiniz filmlerin ve TV dizilerinin keyfini çıkarmakta özgürsünüz.

CoolMovieZone

Bu web sitesinin en önemli özelliği, bu web sitesindeki tüm filmlerin türlere ve yayın yıllarına göre sınıflandırılmış olmasıdır. İlk kategori yeni çıkan filmler içindir. Bu seçeneğe tıklayarak şu an vizyona giren filmleri kolayca öğrenebilirsiniz. İkinci kategori, öne çıkan filmler içindir.

Üçüncü kategori gelecek filmler içindir. Dördüncü kategori Bollywood filmleri içindir. Beşinci kategori tüm filmler içindir. Bu seçeneğe tıklayarak, popülerliğe göre tüm türlerin filmlerinin bir listesini alacaksınız. Son seçenek Telugu filmleri içindir. Bu web sitesi ayrıca ziyaretçiler için bir arama çubuğu sağlar. Bu arama çubuğunun yardımıyla, seçiminize ve ilginize göre en ilginç filmleri kolayca bulabilirsiniz.

EvetFilmler

Bu web sitesini ziyaret ederek, sinematografinin harika deneyiminin de keyfini çıkarabilirsiniz. Bunun nedeni, bu web sitesini ziyaret ettiğinizde, sayfanın ortasında büyük bir arama çubuğu göreceksiniz. Bu büyük arama çubuğunun yardımıyla en sevdiğiniz filmleri ve TV şovlarını da kolayca arayabilirsiniz. Çoğu zaman, internette görülecek ilginç şeyleri bilmeme ihtimaliniz vardır.

Böyle bir durumda, bu web sitesi de sizin için en iyi çözümü sunar. Sadece ‘Yenilikler’e dokunmanız yeterlidir ve bu web sitesi size trend olan filmlerin ve TV şovlarının bir listesini sağlayacaktır. Bu çubuk ayrıca sayfanın sağ alt köşesinde bulunur. Ek olarak, sayfanın üst kısmında iki çubuk göreceksiniz. Birincisi filmler için, ikincisi ise aslında TV şovları için.

Bir VPN ile Gizliliğinizi Koruyun

İnternet servis sağlayıcıları, müşterilerinin çevrimiçi akış sitelerini kullanmasından hoşlanmazlar. Telif hakkı bekçileri, devlet kurumları ve ayrıca büyük medya hizmetleri sağlayıcılarının baskısı altındalar. Telif hakkıyla korunan içeriği barındıran çevrimiçi akış sitelerine erişimi kısıtlamak için.

İnternet servis sağlayıcınıza bağlı olarak, aşağıda listelenen sitelerden bazılarına erişemeyebilirsiniz. Trafiğinizi gözetleme, parazit ve sansürden korumak için şifreli bir tünel oluşturmanıza izin veren bir VPN hizmeti olmadan.

Çevrimiçi akış meraklıları arasında özellikle popüler hale gelen bir VPN hizmeti NordVPN’dir. 2012’de başlatılan NordVPN, Panama’da zorunlu veri saklama yasaları olmayan bir ülkede yerleşik güvenilir bir VPN hizmet sağlayıcısıdır. NordVPN ile başlamak gerçekten çok kolay ve hizmet ayda sadece birkaç dolara mal oluyor; gizliliğiniz aslında bundan çok daha değerli.

  • İlk önce şu adrese gidin: https://nordvpn.com/
  • Size en uygun planı seçin.
  • Ardından bir hesap oluşturun.
  • Şimdi bir ödeme yöntemi seçin.
  • Siparişinizi tamamlayın ve ardından NordVPN istemcisini indirin.

Çözüm

Pekala, hepsi bu kadardı Millet! Umarım bu makaleyi beğenirsiniz ve sizin için de faydalı olur. Bize geri bildirimde bulunun. Ayrıca, bu makaleyle ilgili başka sorularınız ve sorunlarınız varsa. O zaman aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Sana kısa zamanda geri dönüş yapacağız.

İyi günler!

Ayrıca Bakınız: Kodi Alternatifleri Üzerine Tam Bir İnceleme