Hľadáte programovací textový editor pre Android? Ak ste ten, kto sa zaoberá veľkým množstvom kódu, musíte poznať vzrušenie z používania najlepšieho editora kódu. Dôvodom je, že ponúka automatické dopĺňanie, zvýrazňovanie syntaxe atď. a celkom vám uľahčuje život. Pre bežné počítače máte na výber príliš veľa editorov kódu. Ako napríklad Sublime Text, Atom, Notepad++, Brackets, VS Code Editor atď. Nie ste však vždy pri svojom stolnom počítači alebo nemusíte mať vždy pri sebe notebook, keď cestujete.

Ak máte myš alebo klávesnicu Bluetooth, na úpravy v systéme Android môžete použiť mobilné editory kódu. Pomocou daných aplikácií môžete svoj kód spravovať alebo upravovať kedykoľvek budete chcieť priamo na svojom mobilnom zariadení. Ak chcete začať, tu je zoznam niektorých najlepších textových editorov pre Android na programovanie, ktoré musíte vyskúšať.

Programovanie textového editora pre Android

DroidEdit

Aplikácia (Textový editor pre Android) dokáže upravovať bežný text a súbory zdrojového kódu na vašom mobilnom zariadení. Aplikácia poskytuje dobré zvýraznenie syntaxe. DroidEdit je kompatibilný s mnohými jazykmi ako Javascript, Python, PHP, C, Java, C++, C#, HTML, CSS, SQL atď. Ak chcete upraviť súbor, stačí ho otvoriť cez DroidEdit. Dokáže automaticky skontrolovať typ súboru a následne podľa toho upraviť zvýraznenie syntaxe.

DroidEdit poskytuje vstavanú podporu pre SFTP/FTP, takže sa môžete jednoducho pripojiť k zdrojovým súborom editora alebo serveru. Pomocou zabudovaného terminálu SSH môžete spúšťať príkazy. Mnohé ďalšie funkcie aplikácie zahŕňajú HTML náhľady, vlastné motívy, automatické odsadenie, ukladanie stavu súboru medzi reláciami, nahradenie alebo vyhľadávanie s podporou regulárneho výrazu, zvýraznenie zhody v zátvorkách a oveľa viac.

Cena:

Základná cena aplikácie je úplne zadarmo, ale niektoré úžasné funkcie, ako sú FTP, SFTP, SSH, vlastné motívy, kompatibilné s cloudovými službami, sú za platením. Môžete ich odomknúť aj nákupom v aplikácii za 2 doláre.

Stiahnuť ▼: DroidEdit

Editor kódu Quoda

Quoda je ďalší editor kódu pre mobil. Okrem iných editorov kódu poskytuje Quoda preddefinované šablóny pre rôzne jazyky. Ako HTML, CSS, C#, Java, PHP, Visual Basic, Python a XML. Uľahčuje vytváranie najnovších súborov od začiatku. Podobne ako Turbo Editor, aj Quoda má spodnú lištu so všetkými užitočnými klávesmi. Zadávajú úvodzovky, špeciálne znaky, zátvorky a symboly. Quoda je kompatibilná s dokončovaním kódu alebo zvýrazňovaním syntaxe pre rôzne jazyky, ako sú C, C++, Perl, Java, Lisp, JavaScript, C#, Lua, Markdown, Haskell, CSS, ActionScript, Objective-C, HTML, PHP, Google Apps Script, Python atď.

Quoda poskytuje vstavanú podporu pre Dropbox, Disk Google a SFTP/FTP. Pomocou funkcie SFTP/FTP môžete sťahovať, prehliadať a aktualizovať súbory na váš server a z neho. Mnoho ďalších úžasných funkcií Quoda zahŕňa možnosť inštalácie zdrojového kódu z adresy URL, kompatibilitu markdown, témy syntaxe, nahradenie alebo nájdenie s podporou regulárneho výrazu, automatické odsadenie, párovanie zátvoriek, vytváranie záložiek do riadkov a oveľa viac.

Cena:

Bezplatná aplikácia poskytuje obmedzenia funkcií a obsahuje reklamy. Ak chcete vymazať reklamy a získať prístup k ďalším funkciám, ako je podpora pre Dropbox, FTP/SFTP, Disk Google a integráciu GIT, chcete sa prihlásiť na odber profesionálnej verzie za 4 doláre ročne.

Stiahnuť ▼: Quoda

QuickEdit

QuickEdit

QuickEdit je ďalší ľahký alebo bohatý zdrojový editor alebo textový editor pre Android. Je kompatibilný s viac ako 50 jazykmi. Zahŕňa populárne jazyky ako C3, C, C++, Python, Java, Swift, HTML, CSS, PHP, XML, Javascript, Perl atď. QcuikEdit je tiež kompatibilný s Markdown, takže môžete okamžite vytvárať HTML dokumenty pomocou syntaxe Markdown. Po úprave súborov CSS, HTML alebo Markdown si ich môžete jediným kliknutím zobraziť pomocou svojho obľúbeného prehliadača.

Aplikácia je tiež kompatibilná s kartami, takže môžete okamžite otvárať rôzne súbory a ľahko sa medzi nimi pohybovať. To, čo sa mi na QuickEdit páči, môžete robiť neobmedzené vracanie alebo opakovanie. V prípade potreby sa potom môžete pripojiť k serverom prostredníctvom vstavaných cloudových služieb alebo FTP. Ako napríklad Dropbox, Disk Google a OneDrive. Medzi ďalšie úžasné funkcie aplikácie patrí prispôsobiteľné odsadenie, možnosť upravovať veľkosť písma alebo písma, kompatibilita s veľkými súbormi, plynulé posúvanie, základné funkcie nahradenia alebo vyhľadávania, môže upravovať systémové súbory Android, kedykoľvek máte prístup root atď.

Ak hľadáte malý, ale pohotový editor, ktorý je kompatibilný s veľkým množstvom jazykov, potom je pre vás QucikEdit najlepší.

Cena:

QuickEdit je úplne zadarmo a podporuje reklamy.

Stiahnuť ▼: QuickEdit

Turbo Editor

Turbo Editor je ďalší open source alebo minimálny textový editor pre Android, ktorý poskytuje všetky základné a úžasné funkcie, ktoré chcete. Podobne ako iné editory zdrojov zdieľané tu, Turbo Editor je kompatibilný s mnohými rôznymi jazykmi s automatickým odsadzovaním, automatickým dopĺňaním a podporou zvýrazňovania syntaxe. Ak porovnáme s inými editormi, Turbo Editor je výnimočný tým, že nemá žiadny náročný panel nastavení. Všetko, čo potrebujete, je potiahnuť prstom doprava a potom získate prístup ku všetkým ďalším možnostiam, ako je návrh klávesnice, zalamovanie riadkov, čísla riadkov, veľkosť písma a oveľa viac. Potom získate prístup k ďalším možnostiam na okamžité zadávanie špeciálnych znakov, ako sú lomené zátvorky, tabulátor, bodkočiarka, koncová lomka atď.

Okrem toho Turbo Editor poskytuje vstavanú podporu pre multiview pre zariadenia Samsung, úpravy Markdown, základné vyhľadávanie a nahradzovanie, prechod na riadok a režim iba na čítanie.

Takže, ak hľadáte ľahký, open source, robustný a materiálový editor kódu pre Android, vyskúšajte Turbo Editor a skontrolujte, či vyhovuje vašim požiadavkám.

Cena:

Aplikácia je bezplatná a neobsahuje žiadne reklamy. Niektoré funkcie sú však dostupné iba pre profesionálnych používateľov. Žiaľ, aplikácii nie je jasné, o aké funkcie ide, a pri používaní som nenašiel žiadne uzamknuté funkcie. V skutočnosti mám prístup len ku všetkým. Ak hľadáte akúkoľvek funkciu za paywallom, môžete ich odomknúť nákupom v aplikácii za 1 $.

Stiahnuť ▼: Turbo Editor

HTML editor anWriter

HTML editor anWriter

Ak hľadáte hlavne editor na úpravu HTML a mnohých ďalších súvisiacich technológií, ako sú CSS, Javascript, Bootstrap, jQuery a Angular s podporou automatického dopĺňania, potom je pre vás anWriter tou najlepšou voľbou. Tiež je tu vstavaná podpora pre FTP na sťahovanie, prehliadanie a nahrávanie súborov na server. Počas práce s CSS, HTML a Javascriptom môžete prehliadať webové stránky aj v internom prehliadači, ktorý poskytuje praktickú konzolu chýb Javascriptu. Namiesto webových technológií editor tiež zvýrazňuje syntax podporu mnohých ďalších jazykov, ako sú PHP, Python, C, LaTeX, C++ a Java.

Funkcie anWriter zahŕňajú, ale nie sú obmedzené na neobmedzené vrátenie, podporu hardvérovej klávesnice, číslovanie riadkov, nahradenie alebo vyhľadávanie s podporou regulárneho výrazu, možno jednoducho upravovať a presúvať sa medzi rôznymi zdrojovými súbormi, prispôsobiteľné nastavenia veľkosti písma a oveľa viac.

Cena:

anWriter je úplne zadarmo a podporuje reklamy. Ak sa chcete zbaviť reklám a chcete mať prístup k ďalším funkciám, ako je podpora zalamovania riadkov, podpora automatického dopĺňania pre SQL alebo PHP, nastavenia farieb syntaxe. Chcete si kúpiť pro verziu ktorý stojí 5 dolárov.

Stiahnuť ▼: anSpisovateľ

AWD

AWD je ďalší textový editor pre Android a je známy ako Android Web Developer. Je to IDE alebo editor kódu (Integrated Development Environment), ktorý dokáže kompatibilné webové technológie, ako sú CSS, HTML, Javascript, JSON a PHP. Takže, ak ste ten, kto môže pracovať pomocou týchto webových technológií, mali by ste vyskúšať AWD. Keďže ide o IDE, AWD tiež vykonáva kontrolu chýb po úprave zdrojových súborov a tiež vám umožňuje prezerať súbory v rámci aplikácie. AWD môže spolupracovať pomocou vášho webového servera. Tiež sa k nemu pripája rôznymi spôsobmi, ako sú FTP, FTPS, SFTP, WebDev atď.

Ďalšími úžasnými funkciami AWD sú zvýrazňovanie syntaxe, automatické dopĺňanie kódu, kompatibilné s hardvérovou klávesnicou a klávesovými skratkami, vyhľadávanie a nahrádzanie pomocou podpory regulárnych výrazov, automatické ukladanie, kompatibilné pre skrášlenie kódu jediným kliknutím, integrácia GIT, nekonečné možnosti vrátiť späť a znova vykonať atď.

Ak pracujete s mnohými jazykmi Javascript, HTML, PHP, JSON a CSS, potom je AWD najlepšou voľbou, pretože môže fungovať aj ako IDE a zobrazovať chyby.

Cena:

Aplikácia je úplne zadarmo s obmedzením funkcií a obsahuje reklamy. Ak chcete vymazať reklamy a odomknúť prémiové funkcie. Potom chcete prejsť na profesionálnu verziu po zaplatení 6 dolárov. Verzia Pro poskytuje prístup k funkciám. Napríklad formátovanie kódu, kompatibilné s hardvérovou klávesnicou, integrácia git, farebný piket, automatické ukladanie, schopnosť spúšťať kód PHP atď.

Stiahnuť ▼: AWD

záver:

To je všetko. Vo všeobecnosti odporúčam DroidEdit. Má všetko, čo chcete v základnom textovom editore pre Android. Je úplne zadarmo, neobsahuje žiadne reklamy.

Prečítajte si tiež: