Przekreślony tekst w Gmailu: Formatowanie tekstu jest istotną częścią pisania online. Możesz nie tylko zmienić wygląd swoich treści, ale także sprawić, że będą one bardziej przystępne i czytelne. Ludzi przyciąga przejrzystość, a użycie formatowania, aby tekst był wyraźniejszy, pomoże upewnić się, że ludzie rzeczywiście go przeczytają. Dlatego opanowanie podstawowego formatowania tekstu jest niezbędną umiejętnością dla każdego, kto pracuje online.

W tym przewodniku omówimy podstawową edycję tekstu w Gmailu, na przykład przekreślanie tekstu, zachęcanie do niego i wyróżnianie go. Omówi również inne porady i wskazówki dotyczące użyteczności, takie jak anulowanie subskrypcji e-maili marketingowych i włączenie trybu podglądu w Gmailu.

JAK UDERZAĆ PRZEZ TEKST W GMAILU?

Chociaż możesz pomyśleć, że możliwość przekreślenia tekstu zostanie dodana domyślnie w Gmailu. Obecna wersja nie obsługuje przekreśleń. Chociaż może to nie być funkcja, z której często korzystasz. Czasami jest to jedyny sposób na prawidłowe sformatowanie czegoś.

Aby umieścić przekreślony tekst w Gmailu, po prostu sformatuj tekst w Dokumentach, a następnie skopiuj go i wklej do Gmaila. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności.

Krok 1:

Najpierw zaloguj się na Dysk Google.

Krok 2:

Następnie utwórz nowy dokument i wpisz do niego swój tekst.

Krok 3:

Wybierz tekst, który chcesz przekreślić.

Krok 4:

Również wybierz Format oraz Strikethrough.

Krok 5:

Teraz skopiuj tekst.

Krok 6:

otwarty Gmail i dotknij Compose.

Krok 7:

Wklej tekst.

Cały ten proces jest trochę trudny, ale wykonuje swoją pracę. Jeśli jednak skonfigurowałeś Gmaila do wysyłania tylko w zwykłym tekście, formatowanie zniknie. Aby ponownie włączyć wiadomości e-mail w formacie Rich Text, wykonaj następujące kroki:

Krok 1:

Najpierw otwórz Gmaila i dotknij Compose.

Krok 2:

Stuknij trzy pionowe kropki w prawym dolnym rogu pustej wiadomości e-mail.

Krok 3:

Sprawdź też, czy obok Plain Text Mode, dotknij go.

Teraz spróbuj ponownie wkleić, a przekreślenie powinno pozostać takie samo. Ponadto włączyłeś tekst sformatowany, masz kilka innych opcji formatowania bezpośrednio w Gmailu.

POgrubiony tekst w Gmailu

Pogrubiony tekst wyróżnia go. Niezależnie od tego, czy chcesz zwrócić na niego uwagę, podkreślić go lub ułatwić jego znalezienie, pogrubiony tekst to skuteczny sposób na szybkie przekazanie znaczenia.

pogrubiony-kursywą-podkreślenie-tekst-gmail-dla-androida.1280x600

Krok 1:

Otwórz Gmaila i wybierz Compose.

Krok 2:

Wybierz podkreślone A obok Send w najnowszym oknie wiadomości e-mail, aby uzyskać dostęp do opcji tekstowych.

Krok 3:

Wybierz tekst, który chcesz pogrubić, a następnie wybierz B w oknie.

Możesz także pogrubić tekst, podświetlając go i naciskając Ctrl + B (Cmd + B na Macu).

PODŚWIETL TEKST W GMAILU

ZAZNACZANIE TEKSTU

Podświetlanie jest rzadko używane w wiadomościach e-mail poza środowiskiem biurowym, ale jest to możliwe, jeśli chcesz z niego korzystać.

Krok 1:

Najpierw otwórz Gmaila i wybierz Compose.

Krok 2:

Wybierz tekst, który chcesz wyróżnić w oknie tworzenia.

Krok 3:

Wybierz podkreślone A obok Send w oknie tworzenia, aby uzyskać dostęp do opcji tekstu.

Krok 4:

Wybierz inny podkreślony A na pasku podręcznym, aby wybrać opcje kolorów.

Krok 5:

Wybierz kolor tła w lewej części panelu.

Notatka: Pamiętaj też, że lewa paleta kolorów zmienia kolor tła, a prawa strona zmienia kolor tekstu.

SZYBKO ANULUJ SUBSKRYPCJĘ

SZYBKO ANULUJ SUBSKRYPCJĘ

Rzadko wiadomości-śmieci przedostają się poza filtr Gmaila. Ponadto subskrybujesz wiadomość e-mail i nie chcesz jej już otrzymywać. Możesz znaleźć link do anulowania subskrypcji na dole wiadomości e-mail – lub możesz oszukać. Gmail wie, jak irytujące może być ciągłe otrzymywanie wiadomości-śmieci, dzięki czemu można łatwo zrezygnować z subskrypcji.

Krok 1:

Najpierw otwórz e-mail w Gmailu.

Krok 2:

Wybierz szary Unsubscribe link obok nazwy nadawcy u góry.

Krok 3:

Gdy pojawi się wyskakujące okienko, dotknij Unsubscribe, a Gmail automatycznie anuluje subskrypcję w Twoim imieniu.

Podczas gdy niektóre e-maile marketingowe są dość łatwe do wypisania się. Ale niektórzy lubią zakopywać link tam, gdzie trudno go znaleźć, aby uniemożliwić ci to. To szybki sposób na obejście tego.

Oczywiście niektórzy irytujący marketerzy wiedzą, jak obejść zasady rezygnacji z subskrypcji. Aby mieć pewność, że nigdy więcej nie zobaczysz wiadomości e-mail, dotknij Spam. Pojawi się wyskakujące okienko z pytaniem, czy chcesz zgłosić to jako spam, czy anulować subskrypcję i zgłosić to jako spam. Wybierz drugą opcję, aby upewnić się, że Gmail nigdy więcej nie wyświetli żadnego z tych e-maili. Użyj jednak tej opcji, ponieważ może to zaszkodzić reputacji nadawcy.

UŻYWAJ SKRÓTÓW KLAWIATUROWYCH

Skróty-klawiaturowe-do-używania-WordPress-jak-Pro-620x350

Gmail dobrze radzi sobie z zarządzaniem skrzynką odbiorczą. Ponadto stale wprowadza zmiany, aby umożliwić Ci więcej. Jedną z dobrych części korzystania z Gmaila są skróty klawiaturowe, które nie są domyślnie włączone. Aby je włączyć, wykonaj następujące kroki:

Krok 1:

Najpierw otwórz Gmaila i wybierz ikonę zębatki ustawień po prawej stronie.

Krok 2:

Następnie wybierz Settings, i przewiń w dół do Keyboard shortcuts.

Krok 3:

Ponadto przełącz ustawienie na Keyboard shortcuts on.

Wszystko gotowe! Teraz możesz przejść niemal wszędzie w Gmailu, używając tylko klawiatury. Niektóre z najważniejszych skrótów to g niż I, ponieważ przeniesie Cię do Twojej skrzynki odbiorczej. C otworzy okno, w którym można napisać najnowszą wiadomość e-mail. E zarchiwizuje wiadomość e-mail. I j oraz k będzie przeglądać w górę iw dół między e-mailami.

Wniosek:

Oto wszystko o przekreślonym tekście w Gmailu. Czy kiedykolwiek próbowałeś tego? W przypadku dalszych pytań i pytań daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Przeczytaj także: