Szukasz sposobu na zainstalowanie Sklepu Google Play? Sklep Google Play zapewnia częste aktualizacje, co jest dobrą wiadomością. Ale zła wiadomość jest taka, że ​​uzyskanie tej iteracji może zająć tygodnie, a niektórym nawet dłużej. Podstawowej funkcjonalności nie można modyfikować, więc utknięcie na starszym modelu nie jest takie złe. Z tego przewodnika dowiesz się, jak zainstalować Sklep Google Play na laptopach lub komputerach PC:

Pierwsza metoda to użycie emulator Androida zainstalować sklep Google Play na komputerach PC lub laptopach. Emulator to oprogramowanie, które pozwala jednemu komputerowi zachowywać się jak inny system komputerowy. W przypadku uruchamiania aplikacji na Androida na komputerze PC emulator działa jako system Android, który można zainstalować w systemie Windows. Ponadto na emulatorze są instalowane aplikacje ze sklepu. Więc bez większego trudu przejdźmy do naszych kroków instalacyjnych:

Różne metody instalacji sklepu Google Play:

Istnieją dwa sposoby zainstalowania Sklepu Google Play:

Zainstaluj aplikację Sklep Google Play przez BlueStack:

Emulatorów jest wiele, ale najlepszy jest ten BlueStack. Jednak emulator działa na dowolnym komputerze i działa bez problemu z opóźnieniem.

Jak zainstalować BlueStacks:

Krok 1:

Udaj się na oficjalną stronę Bluestack. Link to tutaj.

Krok 2:

Stuknij w przycisk Pobierz

Krok 3:

Po zakończeniu pobierania.

Krok 4:

Po prostu uruchom plik programu na swoim komputerze

Krok 5:

Po pomyślnym zainstalowaniu BlueStacks.

Krok 6:

Następnie możesz dodać swoje konto w sklepie Google Play

Krok 7:

Po skonfigurowaniu konta możesz oficjalnie uruchom sklep Google Play na BlueStacks i zainstaluj swoją aplikację na komputerze.

Krok 8:

Następnie możesz zainstalować aplikację przez Plik APK.

Alternatywna metoda instalacji Sklepu Play:

Aplikacja Sklep Google Play

Sprawdź swoją aktualną wersję

Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, jest sprawdzenie, który model masz, aby upewnić się, że instalujesz najnowszą wersję Sklepu Google Play.

Możesz to zrobić, wykonując poniższe czynności:

Krok 1:

Przejdź do aplikacji Sklep Google Play.

Krok 2:

Następnie otwórz ustawienia.

Krok 3:

Zejdź na dół. Tam znajdziesz Play Store version tam.

Jest to konieczne, ponieważ nie musisz przypadkowo instalować starszego modelu Google Play. Chcesz również upewnić się, że pobierasz model obsługiwany przez Twój telefon komórkowy. Nie może stworzyć problemu, chyba że używasz starszej wersji Androida, takiej jak 2.3 Gingerbread — jeśli to jest problem, możesz wymienić swój telefon komórkowy!

Pobierz lub zainstaluj Sklep Google Play za pomocą APK

Sklep Google Play jest dostępny w formacie APK, tak jak każda inna aplikacja mobilna. Możesz także instalować pakiety APK z wiarygodnych witryn internetowych. Jednak na razie APKMirror może być najlepszym rozwiązaniem dla zaufanych APK z wersją Sklepu Google Play. Oto kilka kroków, aby pobrać aplikację Sklep Play:

  • Przejdź do tego połączyć po dotknięciu klikając tutaj.
  • Znajdź odpowiedni model Sklepu Play. Jeśli chcesz najnowszą wersję, odwołaj się do najnowszej wersji i sprawdź, czy jest dostępna nowa.
  • Wystarczy pobrać aplikację po wykonaniu czynności na stronie.

Istnieje kilka innych miejsc, do których zostały przesłane aktualne pliki APK ze Sklepu Play. Jednak APKMirror to po prostu najprostsza technika, której ludzie na ogół ufają. Nie powinieneś mieć żadnych problemów z dostaniem go stamtąd.

Zajmij się kwestiami bezpieczeństwa

Ustawienie Niechciane źródła od wieków jest częścią telefonu komórkowego. Po wyłączeniu zabezpiecza użytkowników (i inne aplikacje) przed instalowaniem aplikacji z dowolnego miejsca poza Sklepem Google Play. Android Oreo zmodyfikował to do uprawnień dla poszczególnych aplikacji oprócz ustawień systemowych. Tak więc ta część składa się z dwóch części.

Przed Androidem Oreo:

Krok 1:

Wpisz ustawienia swojego urządzenia.

Krok 2:

Udaj się do Security.

Krok 3:

Poszukaj opcji Nieznane źródła i zaznacz pole. Pojawia się komunikat ostrzegawczy. Po przeczytaniu wiadomości naciśnij OK a to zmusi Cię do zainstalowania pakietów APK z nieznanych źródeł.

Jeśli Nieznane źródła nie są obecne w ustawieniach zabezpieczeń. Następnie możesz spróbować znaleźć go w ustawieniach prywatności lub ustawieniach aplikacji (aplikacji).

Po Androidzie Oreo:

Krok 1:

Rozpocznij instalację za pomocą przeglądarki plików lub przeglądarki internetowej.

Krok 2:

Android wyjaśnia, że ​​aplikacja nie ma uprawnień do instalowania pakietów APK. Dotknij dostępnej ikony Ustawienia w tym monicie.

Krok 3:

W drugim menu zaznacz pole, które umożliwia tej aplikacji instalowanie pakietów APK.

Krok 4:

Naciśnij przycisk Wstecz, aby powrócić do instalacji.

Jest to dość trudne, ale kompromisem jest dobre zabezpieczenie, ponieważ jedyną aplikacją, która może instalować pakiety APK innych firm, jest ta, do której właśnie przyznałeś prawa, w przeciwieństwie do ustawień systemowych we wcześniejszym modelu Androida.

Zainstaluj Sklep Google Play za pomocą Menedżera plików

Tutaj możesz użyć swojej ulubionej przeglądarki plików.

  • Przejdź do przeglądarki plików i przejdź do miejsca, w którym zainstalowałeś pakiet APK Sklepu Google Play. Po pobraniu go na telefon komórkowy będzie on znajdować się na karcie SD w folderze Pobrane.
  • Po znalezieniu pliku APK dotknij go. Może pojawić się okno, które wyskoczy w oparciu o aplikacje zainstalowane na urządzeniu z pytaniem, której aplikacji chcesz użyć. W takim przypadku dotknij Package Installer.
  • Na drugim ekranie przeczytaj wszelkie modyfikacje uprawnień (zwykle nie ma żadnych), a następnie dotknij zainstaluj. Po jej zakończeniu na Twoim urządzeniu zostanie zainstalowany najnowszy Sklep Google Play.

To wszystko! Ale czekaj, jest jeszcze jeden krok!

Wyłącz nieznane źródła

Pozostawienie zaznaczonego pola Nieznane źródła jest główną luką w zabezpieczeniach, która może powodować problemy w przyszłości. Najlepszą metodą na zachowanie bezpieczeństwa jest cofnięcie się i wyłączenie tego. Gdy masz Androida Oreo lub nowszego, skończysz i możesz zignorować ten krok, ponieważ te ustawienia nie są już dostępne na Twoim telefonie komórkowym.

Pre-Android Oreo:

Krok 1:

Wróć do ustawień urządzenia.

Krok 2:

Wróć do ustawień zabezpieczeń, ustawień prywatności lub ustawień aplikacji (wszędzie tam, gdzie ostatnio je znalazłeś).

Krok 3:

Odznacz pole. Zabezpieczy to wszystko (oprócz Sklepu Play) przed instalowaniem aplikacji. Zawsze możesz ponownie zaznaczyć pole później, jeśli chcesz to zrobić jeszcze raz.

Może być powód, dla którego zmodyfikowali go w Androidzie Oreo i prawdopodobnie to jest to.

Android Oreo i nowsze:

  • Przejdź do ustawień urządzenia, a następnie kliknij opcję Aplikacje.
  • Przenieś i znajdź aplikację, której użyłeś do zainstalowania Sklepu Play. Jest dość podobny do przeglądarki, w której pobrałeś Sklep Play. Kliknij to.
  • Na drugiej stronie sprawdź jego uprawnienia, aż znajdziesz sekcję niechcianych źródeł. Odznacz to pole, aby usunąć uprawnienia do instalowania aplikacji spoza Google Play.

Ważna uwaga – Proces może zmienić się z mobilnego na mobilny. Jednak po wykonaniu tego zadania system Android różni się znacznie od Androida Oreo do Androida 11. Jeśli początkowo nie możesz go znaleźć, szukaj dalej. Może jest dostępny lub obecny w innym miejscu.

Wniosek:

Oto wszystko o Install Google Play Store. Dzięki wspomnianym powyżej emulatorom Androida możesz uruchamiać i grać w aplikacje i gry na Androida na swoich Windows, Mac PC za darmo. Jednak czas reakcji symulatorów zależy od specyfikacji oprogramowania i sprzętu komputera. Druga metoda też jest najlepsza, ale jest dość skomplikowana.

Mam nadzieję, że spodoba Ci się ten artykuł. Aso, jeśli uważasz, że brakuje mi czegoś związanego z tym przewodnikiem, zostaw komentarz i daj mi o tym znać. Nie zapomnij podzielić się z nami swoimi opiniami!

Do tej pory! Pozostań szczęśliwy

Przeczytaj także: