‘Ralink Linux İstemcisi’ hakkında ne biliyorsunuz? FB sayfamızda, birçok Windows kullanıcısı Bu PC’de bahsedilen bilinmeyen bir girişi görüntülediklerini iddia etti. Ancak, yeni giriş aynı zamanda ‘Ralink Linux Client’ olarak da adlandırılır ve PC’ler arasında bir ağın parçası olarak bahsedilir. Bilinmeyen bir giriş, kullanıcılar bilgisayarlarına başka birinin eriştiğine inanıyor.

Bu nedenle, PC’nizin saldırıya uğramış olması mümkündür, ancak bu nadir bir şanstır. Sebep ne olursa olsun, PC’nin herhangi bir nedenle tehlikeye atılmadığından emin olmalıyız. Bazı durumlarda, ‘Ralink Linux İstemcisi’ aynı ağa bağlı başka bir cihazdır.

Ayrıca Bakınız: Ubuntu Linux’ta Deluge WebUI Nasıl Kurulur

Ralink Linux İstemcisi Hakkında Ne Biliyorsunuz?

Ralink, yönlendiriciler için önde gelen ve önemli dahili yonga seti üreticilerinden biridir. Bilmeyen kullanıcılar için, pazarda en büyük paya sahip olan Ralink, TV, ev güvenlik sistemi, yönlendiriciler vb. için dahili yonga setleri üretmektedir.

HP, D-Link, Asus Netgear, Belking, Gigabyte, vb. gibi bazı kuruluşlar, yönlendiricileri için dahili bir yonga seti olarak RLC kullanır. Bu nedenle, bazı durumlarda Ralink Linux İstemcisi ağınızın bir parçasıdır.

Ralink Linux İstemcisinin Ağ Cihazlarında Görünüşünün Arkasındaki Neden:

Ralink Linux İstemcisi

RLC, ağınızın bir parçası olduğu için ağ cihazlarında görünür, o zaman neden başka rastgele cihazlar görünmüyor veya görünmüyor? Bunun arkasındaki ana sebep, Ralink yonga setinin yönlendirici ile aynı IP Adresini kullanmasıdır. Ancak, aynı IP Adresini kullanır, böylece sistem ikisi arasında kafa karıştırır ve bir ağın parçası olarak yalnızca Ralink Linux İstemcisini görüntüler.

Dünyanın dört bir yanından birçok siber suçlu veya bilgisayar korsanı bu şeyin farkındadır ve aynı şeyi – RLC’yi PC’nize girmek için kullanabilirler. Bu durumda, kullanıcılar yönlendiriciye bağlanan cihazları tek tek devre dışı bırakmak ve herhangi bir cihazın Ralink Linux İstemci Yonga Seti sunup sunmadığını kontrol etmek ister.

RLC yonga setine sahip böyle bir cihaz yoksa, birisinin sisteminizi hacklemeye çalıştığının açık bir işaretidir. Bu nedenle, birinin ağınıza girmeye çalıştığını düşünüyorsanız, aşağıda verilen temel yöntemlerden bazılarını izlemelisiniz.

Ayrıca Bakınız: Fotoğrafları iTunes Olmadan PC’den iPhone’a Aktarma

1. WiFi Ağ Adını ve Parolasını Değiştirin

WiFi Ağ Adı ve Şifresi

Yönlendiricinin ağına bağlı cihazlardan hiçbirinde RLC yonga seti yoksa, bilgisayar korsanlarının algılamayı yok saymak için Ralink Linux İstemci adı aracılığıyla PC’nize girmeye çalışması olasılığı daha yüksektir. Bu durumda, WiFi şifresini veya adını değiştirmek istersiniz. Yönlendiricinin parolasını veya SSID’sini her değiştirdiğinizde, yönlendiricinize bağlı her cihazın bağlantısı kesilecektir.

  • Başlangıçta, ÇALIŞTIR iletişim kutusunu açmak için PC’nizde Windows Tuşu + R tuşlarına basın.
  • ÇALIŞTIR iletişim kutusundan ‘CMD’ yazın ve enter tuşuna basın.
  • CMD’den ‘ipconfig’ yazın ve enter tuşuna basın.

Artık tüm ağ bilgilerini görebileceksiniz. ‘Varsayılan Ağ Geçidi’ adresini yazın. Ancak, varsayılan ağ geçidi, yönlendiricinizin varsayılan oturum açma sayfasıdır. Sadece yeni bir adrese gidin pencere ve ardından şifre veya kullanıcı adı ile giriş yapın. Yönlendiricide şifreyi veya kullanıcı adını bulabilirsiniz. Manuel, veya daha sonra google’da arayabilirsiniz.

Oturum açtıktan sonra Yönlendiricinin grafik kullanıcı arayüzünü görüntüleyebilirsiniz. Kablosuz sekmesine gidin ve SSID ve Parolayı değiştirin. Tamamlandığında, ayarları kaydedin ve ardından yönlendiricinizi başarıyla yeniden başlatın. Hepsi bu, işiniz bitti! Parola veya SSID’yi bu şekilde değiştirebilirsiniz. Artık ağa bağlı ‘Ralink Linux İstemcisi’ni görmeyeceksiniz.

Ayrıca Bakınız: Denemeniz Gereken En İyi Köklü Android Telefon Hileleri

2. Windows Connect Now Hizmetlerini Kapatın

Windows Connect Now Hizmetlerini Kapatın

Herhangi bir zararlı tehditle uğraşıyorsanız, Parola veya SSID’yi değiştirmek muhtemelen Ralink Linux İstemcisinin bilgisayarınızdan kaybolmasına neden olabilir. Ancak, değilse, bunun için endişelenmenize gerek yok. Görüntülemekte olduğunuz RLC, büyük olasılıkla kendi cihazlarınızdan biridir. Ancak yine de PC’nizden RLC’yi silmek isterseniz, aşağıda verilen bazı basit talimatları izleyin.

  • Başlangıçta, Çalıştır İletişim kutusunu açmak için Windows Tuşu + R tuşlarına basın. Şimdi Çalıştır İletişim kutusundan ‘services.msc’ yazın ve Enter’a basın.
  • Şimdi hizmetler listesinden aşağı gidin ve ‘Windows Connect Now’ hizmetlerini arayın.
  • Üzerine sağ tıklayın ve ‘Özellikler’i seçin. Şimdi Başlangıç ​​türünden ‘Devre Dışı’ seçeneğini seçin

İşte bu, işiniz bitti! Windows 10 PC’den ‘Ralink Linux Client’ı bu şekilde silebilirsiniz.

Çözüm:

Bu nedenle, bunlar Windows 10’dan ‘Ralink Linux Client’ı silmek için en basit veya en iyi iki yöntemdir. Umarım bu kılavuz size yardımcı olmuştur! Hatayı çözmek için başka bir alternatif yöntem biliyorsanız, aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin. Ya da faydalı bulursanız başkalarıyla paylaşın.

O zamana kadar! Mutlu kal

Ayrıca Okuyun: