Putlocker spája používateľov s online mediálnymi prúdmi a umožňuje im sledovať obrovské množstvo televíznych relácií alebo filmov. Viete však, či je Putlocker legálny alebo nie? Ak neviete, zostaňte s nami až do konca!

Rôzne krajiny považujú stránky ako Putlocker za porušujúce zákon o autorských právach, a preto môžu používatelia čeliť následkom. Z tohto dôvodu odporúčame používateľom, aby podnikli potrebné kroky na zabezpečenie svojho súkromia online a skryli svoju identitu počas používania stránky.

Keď však stránka odkazuje na externé streamy, môže existovať šanca, že používatelia sa pomocou týchto odkazov stanú obeťami malvéru, vírusov a iných bezpečnostných hrozieb. Používatelia by preto mali pri používaní stránky dodržiavať aj rozumné bezpečnostné pokyny na internete.

Dôležitým a spoľahlivým online bezpečnostným nástrojom alebo nástrojom na ochranu osobných údajov, ktorý odporúčame každému, je použiť pri používaní Putlocker VPN, ktorá dokáže skryť vašu online identitu a zabezpečiť vás pred bezpečnostnými hrozbami jednoduchým šifrovaním vašich online údajov.

Čo je Putlocker?

Putlocker je stránka, ktorá uchováva online index hostovaných mediálnych súborov. Zahŕňa televízne programy, filmy a hudbu. Samotná stránka však nemôže hostiť žiadny obsah, ktorý môžu používatelia streamovať, ale tiež používateľom umožňuje prezerať a pristupovať k súborom, ktoré sú hosťované inde.

S nárastom používateľov však tento vrchol dosiahol v roku 2016, pričom putlocker sa zaradil medzi najnavštevovanejšie stránky v sieti. Aj 150 najlepších v USA viedlo k tomu, že putlocker získal rovnakú nechcenú pozornosť.

V priebehu rokov sa uskutočnilo veľa pokusov o zatvorenie alebo zablokovanie putlockeru, v dôsledku čoho sa adresa URL stránok mnohokrát zmenila.

Najprv sa presťahovali na putlocker.bz, ale webovú stránku mala pod kontrolou britská policajná jednotka pre boj proti duševnému vlastníctvu. V októbri 2016 sa však na tejto adrese URL práve zobrazilo chybové hlásenie. Ako sa to stáva v čase, keď MPAA (Motion Picture Association of America) nahlásila túto stránku americkému obchodnému úradu.

Putlocker.is potom opäť začal fungovať a preposielal používateľov na putlocker.ch, ale táto webová stránka bola tiež rýchlo zabavená po rozhodnutí Tribunal d’arrondissement of Luxembourg.

Prečo je Putlocker Essential?

Spôsob, akým ľudia berú médiá, sa za posledných päť rokov zmenil na nepoznanie. Neúnavné dni, počas ktorých si môžete skontrolovať, kedy sú programy, ktoré radi pozeráte, a v piatok večer sa presúvať do sekcie Blockbuster, aby ste si mohli vziať svoj obľúbený film, sú už definitívne minulosťou.

Dnes prepájame všetky naše médiá online. Okamžitý pohľad na hudobné rebríčky ukazuje, že takmer každej položke v zozname dominujú streamy. Mnoho a veľa televíznych relácií sa spúšťa cez internet ako celok. Online streamingové služby tiež v súčasnosti povoľujú svoje vlastné relácie.

Vyzerá to tak, že najnovšie streamovacie stránky ponúkajú to najlepšie riešenie pre každého. Je tu len jeden zásadný problém a to je cena. Všetky streamingové stránky však účtujú poplatok za prístup k ich obsahu.

Pre tých, ktorí si chcú len občas pozrieť veci alebo majú radi jednu alebo dve relácie, to vyzerá, že zbytočne míňajú peniaze a platia celý poplatok za predplatné.

Potom je tu geografické obmedzenie. Na tieto služby sa vzťahujú tieto obmedzenia. Znamená to, že ak ste predplatiteľom v jednej krajine, nemáte prístup k žiadnemu obsahu v inej krajine. Viac ľudí cestuje za prácou alebo cestuje na dovolenku.

Je teda celosvetovo dostupný, ktorý streamuje všetky úžasné médiá, ku ktorým chcete pristupovať na týchto predplatiteľských stránkach. A jeden z najpopulárnejších z nich je známy ako Putlocker.

Je Putlocker legálny alebo nelegálny?

No na to je veľmi ťažká odpoveď.

Mnoho krajín, ako je Spojené kráľovstvo, USA a EÚ, a poskytovatelia internetových služieb v týchto krajinách môžu považovať Putlocker za webovú stránku, ktorá porušuje zákon o autorských právach. Nie je zvláštne, že poskytovatelia internetových služieb posielajú oznámenia o porušení autorských práv tým, ktorí sledujú filmy a televízne programy na Putlocker.

Je to preto, že používatelia sledujú médiá na Putlocker. Ak prijímate televíznu reláciu cez Putlocker, okrem inštalácie obsahu do vášho zariadenia streamujete obsah, ktorý je hosťovaný inde. Je to spôsobené tým, že americký úrad pre autorské práva dal jasne najavo, že ak reprodukciu nemožno skopírovať alebo sprostredkovať, nedošlo k žiadnemu porušeniu zákona.

Putlocker je nezákonný

Niektorí právni experti by však povedali, že streamovanie obsahu nemôže nechať osobu, ktorá ho sleduje, v rozpore so zákonom. Používateľ, ktorý súbor nahral, ​​je zaň zodpovedný, a teda v rozpore s autorským zákonom.

Majte na pamäti, že streamovanie obsahu nie je také jednoduché, ako jeho sledovanie na webovej stránke. V niektorých situáciách online streaming vytvorí dočasný súbor na PC používateľa. Tieto dočasné súbory sú sporné. V inom regióne, kde sa zákony v USA a EÚ ešte len nedohodli. Niektoré súdy nariadili, že tieto súbory predstavujú sťahovanie, a preto používateľ porušuje zákony o autorských právach. Či je to legálne alebo nie, teda nevieme povedať.

Počas streamovania obsahu si môžete byť istí, že sa na vašom zariadení neukladajú súbory. Potom zákon s najväčšou pravdepodobnosťou neporušujete. Majte však na pamäti, že neinštalujte, neodovzdávajte ani nezdieľajte žiadny obsah z tejto lokality.

Je Putlocker bezpečný alebo bezpečný?

Tí, ktorí pravidelne používajú Putlocker, je to tak. Jedna stránka so spätnou väzbou tvrdí, že 79 % používateľov považovalo túto stránku za bezpečné, zatiaľ čo 73 % sa domnievalo, že je to stránka dôveryhodná pre deti. Všetci však vieme, že stránka, ktorá odkazuje na taký obrovský rozsah obsahu, je celkom dobrá a poráža mnohých najbližších konkurentov.

Trezor Putlocker

Samozrejme, Putlocker môže predstavovať rôzne bezpečnostné problémy, o ktorých by si používatelia mali byť vedomí.

Malvér

Spočiatku je veľmi dôležité hovoriť o malvéri. Putlocker nemôže hostiť obsah, ktorý používatelia sledujú, a preto nemôže byť legálny.

Ak tiež streamujete film, môže sa stať, že si do vášho systému stiahne alebo nainštaluje nejaké dočasné súbory. Je tiež možné, že sa môže prenášať aj malvér a iný škodlivý obsah.

Musíte si pozrieť spätnú väzbu k obsahu na stránke a podniknúť potrebné kroky, aby ste sa pred týmito hrozbami ochránili.

Mirror Sites

Putlocker môže pomerne často upravovať adresy URL. Existuje však veľa adries, ktoré používatelia nájdu a tvrdia, že sú Putlocker.

Niektoré adresy sú staré a už nefungujú. Niektoré sú však falošné adresy, ktoré vytvorili hackeri, len aby sa pokúsili prilákať používateľov Putlocker a potom ich oklamať, aby si nainštalovali malvér a iný škodlivý softvér. Mnohé z týchto stránok sú dosť podobné skutočným. Niektoré stránky však môžu streamovať obsah rovnakým spôsobom.

Vyskakovacie okná

Jedným z bežných problémov s Putlockerom je, že generuje veľa kontextových reklám. Aby na tom prevádzkovatelia stránok zarobili. Ale sú dosť dráždivé a prinajhoršom škodlivé.

Existujú predchádzajúce správy o vyskakovacích oknách Putlocker, ktoré vedú na stránky pre dospelých, riskantné stránky a stránky, ktoré sú škodlivé. Najlepším trikom, ako tomu čeliť, je povoliť blokovanie automaticky otváraných okien, ako aj bežný bezpečnostný softvér.

Vynútené presmerovanie

Po vyskakovacích oknách existuje veľa správ o odkazoch Putlocker, ktoré presmerovávajú používateľov na externé stránky. Niektoré stránky tiež obsahovali obsah škodlivý pre používateľov.

V prípade automaticky otváraných okien môže bežné zabezpečenie softvéru ľahko zastaviť otváranie týchto stránok.

Zbytočná inštalácia alebo sťahovanie

Niektorí používatelia tiež tvrdili, že Putlocker sa môže pokúsiť presvedčiť alebo prinútiť používateľov, aby si nástroje stiahli zbytočne.

Sťahovanie akéhokoľvek obsahu z Putlocker je nezákonné. Všetko, čo musíte urobiť, je stiahnuť si viac než len multimediálne súbory, ktoré radi pozeráte.

Bežné zabezpečenie softvéru sa snaží zastaviť inštaláciu a aktiváciu škodlivého obsahu. Používateľom Putlocker však odporúčame, aby sa zdržali sťahovania alebo inštalácie akéhokoľvek obsahu zo stránky.

Použite bezpečnostné nástroje s Putlockerom

bezpečnostné nástroje

Po prvé, existuje veľa nástrojov, ktoré môžete použiť na bezpečnostné účely a na riešenie potenciálnych bezpečnostných problémov, o ktorých sme hovorili vyššie. Oni sú:

Antivirusový softvér

Antivírusový softvér je v dnešnej dobe úžasným nástrojom pre všetkých používateľov internetu. Tento nástroj je tiež dôležitý pre tých, ktorí využívajú stránky ako Putlocker. Pretože existuje šanca, že sa z lokality nainštaluje malvér a iný škodlivý softvér, je nevyhnutné mať nástroj, ktorý dokáže kontrolovať súbory a zastaviť ich spustenie na vašom zariadení.

Ad-Blocker

Najnepríjemnejšia vec okolo sú nechcené alebo zbytočné reklamy. Takže dobrý blokovač reklám spustený na stránke by ich mal obmedziť na minimum.

Blokovanie automaticky otváraných okien

Ďalšou najnepríjemnejšou vecou sú vyskakovacie reklamy na Putlocker. Takže všetko, čo potrebujete, je účinný blokovač automaticky otváraných okien, ktorý možno použiť na zabránenie tomu, aby tento nepríjemný problém ovplyvňoval vaše zariadenie.

S týmito tromi nástrojmi môžete Putlocker používať veľmi bezpečne a menej otravne.

Použite VPN pre Putlocker

Z bezpečnostných dôvodov hrá dôležitú úlohu VPN. VPN prekladá vaše údaje. Potom ho môže odovzdať súkromnému proxy serveru, kde sa dekóduje a odošle späť do pôvodného cieľa označeného novou IP adresou. Pomocou súkromného pripojenia a maskovanej adresy IP nikto nehovorí o vašej identite.

Zostať v bezpečí na Wi-Fi je niečo, o čo mnohí ľudia začínajú mať obavy. Zatiaľ čo poskytovatelia internetových služieb sledujú a predávajú informácie o používateľoch, vlády si všímajú občanov a hackerov, ktorí hľadajú akúkoľvek slabinu, ktorú môžu využiť. Toto je tiež problém, pokiaľ ide o streamovanie videí pomocou Putlocker. Softvér vyvolal varovanie v celom odvetví vďaka mnohým doplnkom tretích strán, ktoré sú zdrojom pirátskeho obsahu. Poskytovatelia internetových služieb reagujú monitorovaním prevádzky používateľov Kodi a tiež obmedzovaním rýchlosti sťahovania.

vpn

Najlepšia sieť VPN vám pomôže ochrániť vás pred všetkými vyššie uvedenými hrozbami. Siete VPN tiež šifrujú časti údajov predtým, ako opustia vaše zariadenie. Tým však znemožníte komukoľvek vziať vašu identitu alebo zobraziť, čo inštalujete. Táto základná úroveň zabezpečenia je neuveriteľne výkonná pre množstvo úloh. Zahŕňa prelomenie cenzúrnych brán firewall, prístup k geograficky obmedzenému obsahu a zabezpečenie vašich prenosných zariadení na verejných Wi-Fi.

Ak chcete nájsť najlepšiu sieť VPN pre Putlocker, mali by ste splniť dôležité kritériá, z ktorých každé je nevyhnutné pre váš zážitok z online streamovania.

  • Vysokorýchlostné sťahovanie – Niektoré siete VPN nie sú rýchle a pomalšie ako nešifrované sieťové pripojenia. Ak chcete kompenzovať, chcete službu, ktorá uprednostňuje rýchlosť.
  • Veľká sieť serverov – Pri prevádzke veľkého množstva serverov budete mať viac možností, pokiaľ ide o rýchle a spoľahlivé celosvetové pripojenia.

Express VPN:

ExpressVPN je práve teraz lídrom na trhu a môžete ho mať zadarmo, ak budete postupovať podľa dnešného sprievodcu. Nie, neťaháme rýchlo, je úplne možné využiť bleskovo rýchlu šifrovanú sieť ExpressVPN bez platenia centu.

Express VPN, založená v roku 2009 a so sídlom na Britských Panenských ostrovoch, je bezpečná, všestranná a šialene rýchla. Či už sa len pokúšate privatizovať svoju online aktivitu vo veku kyberšpionáže, chcete odblokovať streamingové stránky, ako sú Netflix a Hulu, alebo získať prístup k inému cenzurovanému obsahu na webe. ExpressVPN je jedným z najlepších poskytovateľov, ktorí to dokážu. Ich ceny vám však môžu spôsobiť pauzu – najmä pri iných, lacnejších alternatívach.

ExpressVPN ponúka aj 256-bitové šifrovanie AES s viacerými protokolmi, takže vaše informácie sú nielen zakódované a skryté pred zvedavými očami, ale budete môcť vykonávať aj vylepšenia, ktoré sú niekedy potrebné na porazenie tvrdých blokov a cenzúry. Politika nulového protokolovania zaisťuje, že žiadna z vašich aktivít nebude nikde zaznamenaná. Môžete tiež neobmedzene používať siete P2P a torrent. Balík dopĺňa okrem iných funkcií test úniku DNS a prepínač automatického zabíjania.

Pros

  • Odblokovanie Netflix USA, iPlayer, Amazon Prime
  • Najrýchlejšie servery, ktoré sme testovali
  • Torrenting/P2P povolené
  • Neuchováva žiadne záznamy osobných údajov
  • Podpora živého chatu.

Zápory

  • Cena mierne vyššia.

záver:

Putlocker je webová stránka, ktorá nie je spoľahlivá, ale s preventívnymi opatreniami je to vynikajúca stránka na použitie. A po dodržaní tipov v tejto príručke a používaní ExpressVPN pri prístupe na stránku si môžete vychutnať hodiny bezproblémového mediálneho obsahu úplne zadarmo. Ak máte ďalšie otázky a otázky, dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie!

Prečítajte si tiež: