Putlocker łączy użytkowników ze strumieniami multimediów online i umożliwia im oglądanie szerokiej gamy programów telewizyjnych lub filmów. Ale czy wiesz, czy Putlocker jest legalny, czy nie? Jeśli nie wiesz to zostań z nami do końca!

Różne kraje uważają, że witryny takie jak Putlocker naruszają prawo autorskie, a zatem użytkownicy mogą ponieść konsekwencje. Z tego powodu zalecamy użytkownikom podjęcie niezbędnych kroków w celu zabezpieczenia swojej prywatności w Internecie i ukrycia swojej tożsamości podczas korzystania z witryny.

Jednak gdy witryna zawiera linki do zewnętrznych strumieni, może istnieć ryzyko, że użytkownicy padną ofiarą złośliwego oprogramowania, wirusów i innych zagrożeń bezpieczeństwa korzystających z tych linków. Dlatego użytkownicy powinni również stosować rozsądne instrukcje bezpieczeństwa online podczas korzystania z witryny.

Ważnym i niezawodnym narzędziem bezpieczeństwa online lub ochrony prywatności, które polecamy wszystkim, jest używanie podczas korzystania z Putlocker, to VPN, który może ukryć Twoją tożsamość online i zabezpieczyć Cię przed zagrożeniami bezpieczeństwa, po prostu szyfrując Twoje dane online.

Co to jest Putlocker?

Putlocker to witryna zawierająca internetowy indeks hostowanych plików multimedialnych. Obejmuje programy telewizyjne, filmy i muzykę. Jednak sama witryna nie może obsługiwać żadnych treści, które użytkownicy mogą przesyłać strumieniowo, ale umożliwia także użytkownikom przeglądanie i uzyskiwanie dostępu do plików hostowanych w innym miejscu.

Jednak wraz ze wzrostem liczby użytkowników, który osiągnął szczyt w 2016 r., Putlocker został sklasyfikowany jako jedna z najczęściej oglądanych witryn w sieci. Również top 150 w USA również doprowadziło do tego, że putlocker otrzymał identyczną niechcianą uwagę.

Na przestrzeni lat podjęto wiele prób zamknięcia lub zablokowania putlockera, co spowodowało wielokrotne modyfikowanie adresu URL witryny.

Najpierw przenieśli się na putlocker.bz, ale strona była kontrolowana przez brytyjską Policyjną Jednostkę ds. Przestępczości Własności Intelektualnej. Ale w październiku 2016 r. ten adres URL właśnie wyświetlił komunikat o błędzie. Jak to bywa w czasie, gdy MPAA (Motion Picture Association of America) zgłosiło witrynę do amerykańskiego biura handlowego.

Następnie Putlocker.is ponownie zaczął działać, przekierowując użytkowników do putlocker.ch, ale ta strona również została szybko przejęta po orzeczeniu sądu okręgowego Luksemburga.

Dlaczego Putlocker jest niezbędny?

Sposób, w jaki ludzie uważają media, zmienił się nie do poznania w ciągu ostatnich pięciu lat. Ciepłe dni, w których programy telewizyjne, w których można sprawdzić, kiedy są programy, które lubisz oglądać, i przenoszenie się do Blockbuster w piątek wieczorem, aby wziąć swój ulubiony film, należą już do przeszłości.

Dzisiaj przenosimy wszystkie nasze media do sieci. Natychmiastowy rzut oka na listy przebojów pokazuje, że prawie każdy wpis na liście jest zdominowany przez strumienie. Wiele i wiele programów telewizyjnych jest uruchamianych w postaci całych seriali online. Ponadto serwisy streamingowe online również autoryzują swoje własne programy w dzisiejszych czasach.

Wygląda na to, że najnowsze serwisy streamingowe oferują najlepsze rozwiązanie dla każdego. Jest tylko jeden główny problem, a jest nim cena. Ale wszystkie strony z transmisją strumieniową pobierają opłatę za dostęp do ich treści.

Dla tych, którzy chcą tylko od czasu do czasu oglądać rzeczy lub jak jeden lub dwa programy, wygląda na to, że marnują pieniądze i płacą pełną opłatę abonamentową.

Do tego dochodzi ograniczenie geograficzne. Te ograniczenia są nakładane na te usługi. Oznacza to, że jeśli jesteś subskrybentem w jednym kraju, nie masz dostępu do żadnych treści w innym kraju. Więcej osób wyjeżdża do pracy lub wyjeżdża na wakacje.

Jest więc dostępny na całym świecie i umożliwia strumieniowe przesyłanie wszystkich niesamowitych multimediów, do których chcesz uzyskać dostęp w tych witrynach z subskrypcją. Jednym z najpopularniejszych jest Putlocker.

Czy Putlocker jest legalny czy nielegalny?

Cóż, odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna.

Wiele krajów, takich jak Wielka Brytania, USA i UE, a także dostawcy usług internetowych w tych krajach mogą uznać Putlocker za witrynę naruszającą prawa autorskie. Nie jest niczym dziwnym, że dostawcy usług internetowych wysyłają powiadomienia o naruszeniu praw autorskich do tych, którzy oglądają filmy i programy telewizyjne w Putlocker.

Dzieje się tak, ponieważ użytkownicy oglądają multimedia na Putlocker. Jeśli oglądasz program telewizyjny przez Putlocker, przesyłasz strumieniowo zawartość hostowaną w innym miejscu, poza instalowaniem treści na swoim urządzeniu. Wynika to z tego, że Urząd ds. Praw Autorskich USA jasno wskazał w ich kierunku, że jeśli reprodukcja nie może być kopiowana lub przekazywana, nie doszło do naruszenia prawa.

Putlocker nielegalny

Jednak niektórzy eksperci prawni twierdzą, że treści przesyłane strumieniowo nie mogą pozostawić osoby oglądającej je z naruszeniem prawa. Użytkownik, który przesłał plik, jest za niego odpowiedzialny, a zatem narusza prawo autorskie.

Pamiętaj, że przesyłanie strumieniowe treści nie jest tak proste, jak oglądanie ich na stronie internetowej. W niektórych sytuacjach przesyłanie strumieniowe online tworzy plik tymczasowy na komputerze użytkownika. Te pliki tymczasowe są kwestionowane. W innym regionie, gdzie prawo w USA i UE nie osiągnęło jeszcze porozumienia. Niektóre sądy nakazały, że te pliki stanowią pobranie, a zatem pozostawiają użytkownika z naruszeniem praw autorskich. Nie możemy więc powiedzieć, czy jest to legalne, czy nie.

Podczas przesyłania treści i możesz mieć pewność, że pliki nie są zapisywane na Twoim urządzeniu. Wtedy najprawdopodobniej nie naruszasz prawa. Pamiętaj jednak, że nie instaluj, nie przesyłaj ani nie udostępniaj żadnych treści z tej witryny.

Czy Putlocker jest bezpieczny czy bezpieczny?

Ci, którzy regularnie używają Putlockera, twierdzą, że tak jest. Jedna z witryn z opiniami twierdzi, że 79% użytkowników uznało ją za bezpieczną, a 73% uznało, że jest to witryna godna zaufania dla dzieci. Ale wszyscy wiemy, że jak na witrynę, która zawiera linki do tak szerokiego zakresu treści, jest całkiem dobra i bije na głowę wielu najbliższych konkurentów.

Sejf Putlocker

Z pewnością Putlocker może przedstawiać różne problemy z bezpieczeństwem, o których użytkownicy powinni przynajmniej wiedzieć.

Złośliwe oprogramowanie

Na początku bardzo ważne jest, aby porozmawiać o złośliwym oprogramowaniu. Putlocker nie może hostować treści oglądanych przez użytkowników, a zatem nie może być legalny.

Ponadto, jeśli przesyłasz strumieniowo film, może to spowodować pobranie lub zainstalowanie niektórych plików tymczasowych w twoim systemie. Możliwe jest również, że przesyłane może być również złośliwe oprogramowanie i inne szkodliwe treści.

Musisz zapoznać się z opiniami o treści na stronie i podjąć niezbędne kroki, aby zabezpieczyć się przed tymi zagrożeniami.

Witryny lustrzane

Putlocker może dość często modyfikować adresy URL. Istnieje jednak wiele adresów, które użytkownicy uznają za Putlockera.

Niektóre adresy są stare i nie mogą już działać. Ale niektóre z nich to fałszywe adresy, które zostały skonfigurowane przez hakerów tylko po to, aby przyciągnąć użytkowników Putlockera, a następnie nakłonić ich do zainstalowania złośliwego oprogramowania i innego szkodliwego oprogramowania. Wiele z tych witryn jest bardzo podobnych do prawdziwych. Ale niektóre witryny mogą przesyłać strumieniowo zawartość w ten sam sposób.

Wyskakujące okienka

Jednym z powszechnych problemów związanych z Putlockerem jest to, że generuje wiele wyskakujących reklam. Aby operatorzy witryn zarabiali na tym pieniądze. Ale są dość irytujące, aw najgorszym przypadku szkodliwe.

Istnieją wcześniejsze doniesienia o wyskakujących okienkach Putlocker prowadzących do witryn dla dorosłych, podejrzanych witryn i witryn, które są szkodliwe. Najlepszą sztuczką, aby temu przeciwdziałać, jest włączenie blokowania wyskakujących okienek, a także zwykłego oprogramowania zabezpieczającego.

Wymuszone przekierowanie

Po wyskakujących okienkach pojawia się wiele doniesień o linkach Putlocker przekierowujących użytkowników do zewnętrznych witryn. Ponadto niektóre witryny zawierały treści szkodliwe dla użytkowników.

W przypadku wyskakujących okienek zwykłe zabezpieczenia oprogramowania mogą łatwo uniemożliwić otwieranie tych witryn.

Niepotrzebna instalacja lub pobieranie

Niektórzy użytkownicy twierdzili również, że Putlocker może próbować przekonać lub zmusić użytkowników do niepotrzebnego pobierania narzędzi.

Pobieranie jakichkolwiek treści z Putlocker jest czynem nielegalnym. Ale wszystko, co musisz zrobić, to pobrać coś więcej niż tylko pliki multimedialne, które lubisz oglądać.

Zwykłe zabezpieczenia oprogramowania próbują powstrzymać instalowanie i aktywowanie szkodliwych treści. Zalecamy jednak użytkownikom Putlocker powstrzymanie się od pobierania lub instalowania jakichkolwiek treści z witryny.

Użyj narzędzi bezpieczeństwa z Putlocker

narzędzia bezpieczeństwa

Po pierwsze, istnieje wiele narzędzi, których można używać do celów bezpieczeństwa i rozwiązywania potencjalnych problemów związanych z bezpieczeństwem, które omówiliśmy powyżej. Oni są:

Oprogramowanie antywirusowe

Oprogramowanie antywirusowe jest obecnie niesamowitym narzędziem dla wszystkich użytkowników Internetu. Narzędzie jest również ważne dla tych, którzy korzystają z witryn takich jak Putlocker. Ponieważ istnieje ryzyko zainstalowania złośliwego oprogramowania i innego szkodliwego oprogramowania z witryny, konieczne jest posiadanie narzędzia, które może sprawdzać pliki i blokować ich działanie na urządzeniu.

Ad-Blocker

Najbardziej irytujące są niechciane lub niepotrzebne reklamy. Tak więc posiadanie dobrego programu do blokowania reklam działającego w witrynie powinno ograniczyć je do minimum.

Blokowanie wyskakujących okien

Inną najbardziej irytującą rzeczą są wyskakujące reklamy w Putlocker. Wszystko, czego potrzebujesz, to skuteczna blokada wyskakujących okienek, której można użyć, aby powstrzymać ten irytujący problem przed wpływem na urządzenie.

Mając te trzy narzędzia, możesz korzystać z Putlockera bardzo bezpiecznie i mniej irytująco.

Użyj VPN dla Putlockera

Ze względów bezpieczeństwa VPN odgrywa ważną rolę. VPN tłumaczy Twoje dane. Następnie może przekazać go do prywatnego serwera proxy, gdzie jest dekodowany, a następnie wysyłany z powrotem do pierwotnego miejsca docelowego oznaczonego nowym adresem IP. Korzystając z prywatnego połączenia i zamaskowanego adresu IP, nikt nie mówi o Twojej tożsamości.

Bezpieczne korzystanie z Wi-Fi jest czymś, o co wiele osób się martwi. Podczas gdy dostawcy usług internetowych śledzą i sprzedają informacje o użytkownikach, rządy zauważają, że obywatele i hakerzy szukają wszelkich słabości, które mogą wykorzystać. Jest to również problem, jeśli chodzi o przesyłanie strumieniowe filmów za pomocą Putlockera. Oprogramowanie wywołało czerwone flagi w całej branży dzięki wielu dodatkom innych firm, które pozyskują pirackie treści. Dostawcy usług internetowych reagują, monitorując ruch użytkowników Kodi, a także tłumiąc prędkość pobierania.

VPN

Najlepsza sieć VPN pomaga zapewnić Ci bezpieczeństwo przed wszystkimi powyższymi zagrożeniami. Sieci VPN szyfrują również porcje danych, zanim opuszczą Twoje urządzenie. Uniemożliwi to jednak nikomu zabranie Twojej tożsamości lub wyświetlenie tego, co instalujesz. Ten podstawowy poziom bezpieczeństwa jest niezwykle skuteczny w przypadku wielu zadań. Obejmuje to przełamywanie zapór cenzury, dostęp do treści objętych ograniczeniami geograficznymi i zabezpieczanie urządzeń przenośnych w publicznych sieciach Wi-Fi.

Jeśli chcesz znaleźć najlepszą sieć VPN dla Putlockera, powinieneś spełnić ważne kryteria, z których każde jest niezbędne do korzystania z transmisji strumieniowych online.

  • Szybkie pobieranie – Niektóre VPN nie są szybkie i wolniejsze niż niezaszyfrowane połączenia sieciowe. Jeśli chcesz to zrekompensować, potrzebujesz usługi, która stawia na szybkość.
  • Duża sieć serwerów – Obsługując wiele serwerów, tym więcej będziesz mieć opcji, jeśli chodzi o szybkie i niezawodne połączenia na całym świecie.

Ekspresowa sieć VPN:

ExpressVPN jest obecnie liderem na rynku i możesz go mieć za darmo, jeśli będziesz postępować zgodnie z dzisiejszym przewodnikiem. Nie, nie robimy tego szybko, całkowicie możliwe jest korzystanie z niesamowicie szybkiej zaszyfrowanej sieci ExpressVPN bez płacenia ani grosza.

Założona w 2009 roku z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych usługa Express VPN jest bezpieczna, wszechstronna i szalenie szybka. Niezależnie od tego, czy próbujesz sprywatyzować swoją działalność online w dobie cyberszpiegostwa, chcesz odblokować serwisy streamingowe, takie jak Netflix i Hulu, lub uzyskać dostęp do innych ocenzurowanych treści w Internecie. ExpressVPN jest jednym z najlepszych dostawców, którzy to robią. Ale ich ceny mogą powodować przerwę – zwłaszcza w przypadku innych, tańszych alternatyw.

ExpressVPN oferuje również 256-bitowe szyfrowanie AES z wieloma protokołami, dzięki czemu Twoje informacje są nie tylko zaszyfrowane i ukryte przed ciekawskimi oczami, ale także będziesz mógł wprowadzać poprawki, które czasami są niezbędne do pokonania trudnych blokad i cenzury. Polityka zerowego rejestrowania zapewnia, że ​​żadna Twoja aktywność nie jest nigdzie rejestrowana. Możesz także bez ograniczeń korzystać z sieci P2P i torrentów. Pakiet uzupełniają między innymi test szczelności DNS i automatyczny wyłącznik awaryjny.

Plusy

  • Odblokowanie Netflix USA, iPlayer, Amazon Prime
  • Najszybsze serwery, które testowaliśmy
  • Dozwolone torrentowanie/P2P
  • Nie prowadzi dzienników danych osobowych
  • Obsługa czatu na żywo.

Cons

  • Cena nieco wyższa.

Wniosek:

Putlocker to strona internetowa, która nie jest niezawodna, ale dzięki środkom ostrożności jest to doskonała strona do użycia. A po zastosowaniu się do wskazówek zawartych w tym przewodniku i korzystaniu z ExpressVPN podczas uzyskiwania dostępu do strony, możesz cieszyć się godzinami bezproblemowych treści multimedialnych, całkowicie za darmo. W przypadku dalszych pytań i pytań daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Przeczytaj także: