Ak sa vaše zariadenie iDevice začne správať čudne a vy ste tiež prešli celým radom bežných opráv na riešenie problémov. Potom môže byť vašou odpoveďou režim obnovenia. To vám tiež umožní jednoducho resetovať zariadenie a znova nainštalovať iOS pomocou iTunes. V tomto článku budeme hovoriť o režime obnovenia iPadu v jednoduchých krokoch – návod. Poďme začať!

Keď preinštalujete iOS, existuje šanca, že stratíte všetky údaje v telefóne. Preto je dobré zostať vo zvyku pravidelne si zálohovať svoj počítač aj cez iTunes alebo iCloud. S tým sa pozrime, ako môžete zaviesť svoje zariadenie iOS do režimu obnovenia.

Uistite sa, že máte najnovšiu verziu iTunes | Režim obnovenia iPadu

Najprv sa musíte uistiť, že používate najnovšiu verziu iTunes. Keď je program otvorený, musíte prejsť do iTunes > O iTunes.

Poznačte si verziu, ktorú používate, a tiež ju porovnajte oficiálna stránka podpory spoločnosti Apple aby ste zistili, či máte najnovšiu verziu alebo nie.

S tým preč, ste pripravení začať teraz. Zvyšok postupu sa v skutočnosti mierne líši v závislosti od toho, aké zariadenie používate, takže ich prejdeme jeden po druhom.

Pre váš iPhone 7 alebo iPhone 7 Plus | Režim obnovenia iPadu

Pretože iPhone 7 v skutočnosti nemá fyzické tlačidlo Domov. Má kapacitné tlačidlo Force Touch Home – funkcia režimu obnovenia sa presunula aj na tlačidlo zníženia hlasitosti.

 • Najprv sa otočte Vypnuté váš iPhone 7, ak ešte nie je vypnutý.
  • Stlačte a podržte tlačidlo zapnutia/vypnutia na pravej strane (iPhone 6 alebo novší) alebo hore (všetky ostatné iPhony) na takmer 3 sekundy
  • Potom potiahnite posúvač na vypnutie potvrdzujúceho posúvača doprava.
 • Teraz stlačte a podržte tlačidlo zníženia hlasitosti na vašom iPhone 7.
 • Zapojte svoj iPhone 7 do svojho Mac alebo Windows PC a tiež sa uistite iTunes beží alebo nie.
 • Potom Uvoľnite tlačidlo zníženia hlasitosti, keď uvidíte Pripojte sa k iTunes obrazovke.

Pre váš iPhone 6s alebo starší a väčšinu iPadov

Tieto pokyny sa v skutočnosti vzťahujú na iPhone 6s a staršie modely, ako aj na väčšinu modelov iPad okrem 11- a 12,9-palcového iPadu Pro. V prípade týchto dvoch si musíte pozrieť nasledujúcu časť.

 • Vypnite svoj iPhone, iPod touch alebo aj iPad, ak ešte nie je vypnutý
  • Stlačte a podržte tlačidlo zapnutia/vypnutia na pravej strane (iPhone 6 alebo novší) alebo hore (všetky ostatné iPhony, iPody a iPady) na takmer 3 sekundy.
  • Potiahnutím posúvača vypnete aj potvrdzovací posúvač doprava.
 • Klepnite a podržte tlačidlo Domov na svojom iPhone, iPode touch alebo tiež iPhone.
 • Pripojte svoj iPhone, iPod touch alebo iPad k počítaču Mac alebo Windows PC a potom sa uistite, že iTunes beží alebo nie.
 • Potom uvoľnite tlačidlo Domov, keď uvidíte obrazovku Pripojiť sa k iTunes.

V tomto bode by iTunes mali zobraziť upozornenie, že bolo zistené, že iPhone, iPod touch alebo iPad je v režime obnovenia, a tiež vám umožní obnoviť vaše zariadenie.

Pre iPad Pro 11-palcový alebo iPad Pro 12,9-palcový

Klepnite a rýchlo uvoľnite tlačidlo zvýšenia hlasitosti a potom stlačte a rýchlo uvoľnite tlačidlo zníženia hlasitosti. Stlačte a podržte tlačidlo Sleep alebo Wake v hornej časti zariadenia, kým sa nereštartuje. Držte tlačidlo Spánok alebo Prebudenie, kým iPad skutočne neprejde do režimu obnovenia.

Keď sa otvorí režim obnovenia, pripojte zariadenie k počítaču.

Čo robiť, keď ste v režime obnovenia

Teraz, keď je vaše zariadenie v režime obnovenia, máte asi 15 minút, kým sa automaticky ukončí. Ak sa nepohybujete dostatočne rýchlo a váš telefón stále ukončí režim obnovenia. Potom zopakujte rovnaké stlačenia tlačidla, ako je vysvetlené vyššie, aby ste ho mohli znova zadať.

režim obnovenia ipadu

Po úspešnom vstupe do režimu obnovenia na telefóne alebo tablete sa na vašom počítači objaví okno podobné tomu nižšie. Keď uvidíte možnosti Restore or Update, potom vyberte Aktualizovať.

Budete tiež chcieť vyskúšať Update radšej než Restore pretože vaše problémy môžu byť veľmi dobre vyriešené jednoduchou aktualizáciou vášho iPhone. Tým sa zachová všetok váš obsah a tiež osobné nastavenia. Ak to však nefunguje, možno budete musieť vybrať Restore možnosť. Tým sa odstráni všetok váš obsah a osobné údaje z vášho zariadenia. Nedotýkajte sa náhodne Restore ak nemáte životaschopnú zálohu svojich údajov alebo chcete tento proces absolvovať. A tiež určite vyskúšajte Update najprv si ušetríte potenciálnu bolesť srdca.

Vyberte Update, potom a iTunes budú fungovať tak, aby preinštalovali iOS na vašom telefóne bez toho, aby vaše údaje zostali nedotknuté. Po dokončení procesu aktualizácie alebo obnovenia sa zobrazí výzva na nastavenie zariadenia.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám tento článok o režime obnovenia iPadu páči a tiež vám pomôže. Dajte nám svoj názor na to. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy súvisiace s týmto článkom. Potom nám dajte vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa vám ozveme.

Prajem pekný deň!

Pozri tiež: Ako opraviť, že sa iPod nezobrazuje v iTunes