Chcete riešiť problémy s nedostupnosťou herných služieb GTA 5 rockstar? GTA 5 je akčná adventúra navrhnutá spoločnosťou Rockstar North a vydaná spoločnosťou Rockstar Games. Hra je prvou hlavnou edíciou v zostave GTA. Je k dispozícii pre platformy Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 a Microsoft Windows. Niektorí hráči však čelia chybe GTA 5 Online, ktorá obsahuje správu The Rockstar Game Services Are unavailable right now. Takže, ak ste tiež jedným z nich, postupujte podľa tohto článku úplne.

Konkrétna chyba je veľmi nepríjemná, pretože počas hrania hry môžete dostať chybové hlásenie, ktoré môže nielen prerušiť vašu hru, ale aj zničiť váš postup v hre a váš čas alebo úsilie. Neznamená to teda, že služby sú skutočne nedostupné. Chyba sa však týka sieťového pripojenia alebo ovládačov zariadení alebo tiež programov brány firewall.

Pozri tiež: Povesti Grand Theft Auto 6, viaceré mestá, konzoly novej generácie

Príčiny chyby GTA 5 Online:

Po spojení správ používateľov a rozsiahleho výskumu sme dospeli k záveru, že problém sa vyskytol z rôznych dôvodov, ale hlavný dôvod súvisí so sieťovými problémami. Tu sú niektoré z príčin:

 • Antivirusový softvér: Firewall/antivírus vášho PC blokuje komunikáciu Rockstaru. Vypnutie brány firewall/antivírusu vám môže pomôcť vyriešiť túto možnosť.
 • Nastavenia DNS: No, v tomto prípade sa používa obmedzené použitie DNS. Stretli sme sa však s mnohými scenármi, keď bol DNS nedostupný, kvôli čomu sa hra nemohla pripojiť k PC. Tu pomáha úprava DNS.
 • GTA V v Stuck State: Ďalším bežným dôvodom je, keď sa moduly hry zasekli alebo sú v chybovom stave. Reštartovanie celého PC môže všetko obnoviť.
 • Servery nefungujú: Ak sú servery Rockstar nefunkčné a nedostupné, nemôžete ich pripojiť a potom sa zobrazí chybové hlásenie, o ktorom sa diskutuje.
 • Počítač v chybovom stave: Váš počítač môže byť tiež v chybovom stave, keď prestane správne fungovať a nemôže prenášať informácie.
 • Problém s routerom: Počas používania smerovača sa uistite, že funguje správne. Ak router stále nefunguje a správne neprenáša informácie, zvážime jeho resetovanie.

Skôr ako začneme, nezabudnite, že ste na svojom počítači prihlásení ako správca.

Riešenie problémov s nedostupnými hernými službami Rockstar | Chyba GTA 5 Online:

Stáva sa to na akejkoľvek platforme, ako je PS3, Windows alebo Xbox One. Našťastie máme niekoľko možných metód, ktoré môžete vyskúšať. Takže, bez ďalších okolkov, poďme do toho.

Online herné služby Rockstar GTA 5 nie sú k dispozícii

Oprava 1: Vynútené resetovanie modulov GTA

Predtým, ako vyskúšame akúkoľvek metódu, najskôr sa pokúsime „naštartovať“ moduly pripojenia GTA 5 a skontrolovať, či toto riešenie niečo znamená. Narazili sme na zaujímavú metódu, ktorá problém rieši okamžite.

Ukazuje, že spustenie spustiteľného súboru „zmena jazyka“ a úprava jazyka prinúti GTA stiahnuť a nainštalovať jazykový balík. Počas celého procesu začnú sieťové moduly pracovať a udržiavať spojenie so servermi Rockstar.

 • Prejdite na nasledujúcu cestu k súboru:

Local Disk C > Program Files > Rockstar games

 • Teraz uvidíte názov hry, ktorá spôsobuje chybové hlásenie. Jednoducho ho otvorte.
 • Teraz jednoducho spustite nasledujúci spustiteľný súbor:

GTAVLanguageSelect.exe

 • Klepnite naň pravým tlačidlom myši a potom vyberte Spustiť ako správca. Upravte jazyk, uložte zmeny a ukončite program.
 • Teraz znova spustite GTA V a skontrolujte, či je problém vyriešený. Ak áno, potom môžete jazyk upraviť späť.

Ak stále čelíte problému „Herné služby Rockstar nie sú k dispozícii“, ponorte sa nižšie!

Oprava 2: Vypnutie antivírusového softvéru / softvéru brány firewall

Antivírusový softvér hrá dôležitú úlohu pri udržiavaní vášho počítača neustále v bezpečí. Kontrolujú tiež správanie všetkých vašich aplikácií a internetový prenos. Počas tejto ochrany sa vyskytujú celé prípady známe ako „falošné poplachy“, ktoré označia legitímny softvér ako škodlivý a odoberú im určitý prístup.

Rovnaký prípad je Rockstar Games. Rockstar Games je herný klient, ktorý zároveň spotrebuje príliš veľa internetového prenosu a zdrojov. Takže po zhliadnutí tohto správania môže veľa antivírusového softvéru zablokovať hry Rockstar, ak ho už nemôžu pridať na svoju bielu listinu. Po vypnutí antivírusu reštartujte počítač a skúste znova spustiť hry Rockstar.

Oprava 3: Kontrola rozhorčenia servera

Pred vyskúšaním iných technických metód najprv skontrolujte, či sú servery hier Rockstar skutočne zapnuté. V minulosti sme tiež našli malé prípady, keď došlo k výpadkom serverov, a preto sa používateľovi zobrazilo chybové hlásenie „Herné služby Rockstar nie sú na PC k dispozícii“.

Stačí sa rýchlo pozrieť na nasledujúce webové stránky a skontrolovať, či sú servery v prevádzke.

Ak stále čelíte problému „Herné služby Rockstar nie sú k dispozícii“, ponorte sa nižšie!

Oprava 4: Resetujte smerovač

Chybové hlásenie súvisí s pripojením Wi-Fi, môžu sa vyskytnúť rôzne prípady, keď vaša súčasná sieť neprenáša správne informácie do počítača z dôvodu chybnej konfigurácie smerovača. Toto je zriedkavý prípad, ale stáva sa. Úplne prvý údaj, ktorý by ste mali hľadať, je, či máte prístup k Wi-Fi na iných zariadeniach pripojených k rovnakej sieti. Ak fungujú správne, znamená to, že váš smerovač funguje dobre. Ak nie sú, môžete pokračovať v oprave.

Skôr ako sa pokúsite resetovať smerovač, mali by ste ho najprv úplne resetovať energetický cyklus a pozrite sa, či to má nejaký rozdiel. Vypnutím napájania sa úplne reštartuje počítač a všetky dočasné konfigurácie sa odstránia. Ak cyklovanie napájania nefunguje, pokračujte ďalej.

 • Uistite sa, že je váš smerovač povolený. Teraz sa už len poriadne pozrite na jeho zadnú stranu. Bude tam diera alebo malé tlačidlo s označením Resetovať.
 • Vždy, keď nájdete dieru, vezmite zatvárací špendlík a udrite a podržte ho, keď ucítite zvuk klepnutia, keď špendlík vložíte dovnútra. Pred uvoľnením ho podržte niekoľko sekúnd.
 • Po resetovaní smerovača reštart vášho PC a po pripojení k sieti jednoducho spustite hru.
 • Ak resetovanie prestane fungovať a nemôžete sa pripojiť k službám Rockstar. Skúste zvážiť pripojenie inej siete a skontrolujte, či to funguje.

Pozri tiež: Wow Classic Server Population – Wordcraft 2021

Oprava 5: Vypnutie serverov proxy

Mnoho kancelárií alebo organizácií využíva pri pripájaní k sieti proxy servery. Tieto servery mapujú jednu IP adresu na rôzne pracovné stanice prostredníctvom sub-IP adries. Týmto spôsobom veľa ľudí používa jednu hlavnú IP adresu. Pretože to šetrí veľa šírky pásma organizácie.

Tieto proxy servery však niekedy nedokážu zabaviť aplikácie, ako sú hry Rockstar. Buď sú tieto herné aplikácie blokované z backendu brány firewall, alebo nie sú kompatibilné. V tejto príručke prejdeme k vašim nastaveniam proxy a deaktivujeme ich, aby sme sa uistili, že hra má otvorené pripojenie.

Poznámka: V niektorých organizáciách nebolo možné získať prístup k sieti Wi-Fi bez servera proxy. V tejto situácii skúste upraviť sieť a skontrolujte, či to pomáha.

 • Stlačte Windows + R, vstup inetcpl.cpl v dialógovom okne a stlačte Enter.
 • Teraz, keď Vlastnosti internetu bude otvorená. Klepnite na kartu Spojenia a potom LAN nastavenia.
 • Ak sa teda pokúšate použiť proxy server, pole bude označené podrobnosťami vo vnútri. Zrušte začiarknutie všetky proxy servery, ak sú zapnuté. Teraz reštartujte hru a potom skontrolujte, či je ping definitívne vyriešený.

Ak stále čelíte problému „Herné služby Rockstar nie sú k dispozícii“, ponorte sa nižšie!

Oprava 6: Zapnutie a vypnutie počítača

Cyklovanie napájania je proces, pri ktorom sa celý počítač úplne vypne a reštartuje. Počas celého procesu sa odstránia všetky dočasné konfigurácie počítača a keď sa počítač znova zapne. Avšak s predvolenými hodnotami sú tieto konfigurácie vytvorené. Tento proces pomôže odstrániť akékoľvek problémy s modulom, ak sa v určitom bode zaseknú alebo sú v chybovej konfigurácii.

Cyklovanie napájania sa líši, ak máte PC alebo notebook. Ak chcete zapnúť a vypnúť a laptop, jednoducho vypnite počítač a potom vymažte napájací kábel. Potom musíte odstrániť batériu poklepaním na tlačidlo batérie. Po vybratí batérie môžete udri a podrž tlačidlo napájania na niekoľko minút, aby sa zabezpečilo vyčerpanie všetkej statickej energie. Teraz vložte všetko späť a zapnite počítač.

Ak máte stolný počítač, potom jednoducho odpojiť hlavný zdroj napájania z PC vytiahnutím sieťovej zásuvky. Teraz udri a podrž tlačidlo napájania na niekoľko minút. Po uplynutí času pripojte kábel späť a skontrolujte, či to pomohlo.

Ak stále čelíte problému „Herné služby Rockstar nie sú k dispozícii“, ponorte sa nižšie!

Oprava 7: Preinštalovanie hry

Ak chcete problém vyriešiť, urobíme to preinštalovať klient. Zabezpečí, že inštalačné súbory budú aktualizované, čerstvé a úplné.

 • Stlačením Windows + I spustíte nastavenie a vyberte kategóriu aplikácie.
 • Teraz hľadajte nasledovné:

Rockstar Games

Spoločenský klub Rockstar Games

ša>

Odinštalovať všetky jeden po druhom.

 • Po odinštalovaní programov úplne reštartujte počítač. Teraz skúste spustiť spúšťač hry a skontrolujte, či to fungovalo. Chcete hry znova stiahnuť, ak ste ich odinštalovali v predchádzajúcom kroku.

záver:

Tu je všetko o tom, že herné služby Rockstar nie sú k dispozícii. Dúfam, že vám tento návod pomohol. Jedno z týchto riešení uvedených v tejto príručke tiež ochráni váš počítač pred touto chybou. Ak máte akékoľvek otázky, otázky alebo spätnú väzbu, napíšte do sekcie komentárov nižšie!

Prečítajte si tiež: