Keď sťahujete súbor ISO v systéme Windows 10 alebo vytvárate zavádzacie médium USB pomocou nástroja Media Creation Tool, jednou z možností je výber inštalačného jazyka.

Pre niektorých používateľov je to zvyčajne celkom jednoduchý krok, ale ak žijete v USA, Spojenom kráľovstve, Austrálii, Kanade alebo v inej krajine, kde je materinským jazykom angličtina. Potom môže byť možnosť výberu jazyka mätúca, pretože nájdete dve možnosti. Obsahuje Angličtina alebo English International.

Windows 10 angličtina vs angličtina International

Windows 10 English alebo English International ponúka podobné možnosti a výhody. Existuje však len niekoľko rozdielov od pravopisných alebo štandardných nastavení. Ak žijete vo Veľkej Británii (Spojené kráľovstvo), USA (Spojené štáty americké) alebo v inej krajine, kde sa hovorí po anglicky, je pre vás ťažké vybrať si medzi angličtinou a medzinárodnou angličtinou. Tiež sa naučíte jasne rozlišovať medzi 2. jazykom a medzinárodnou angličtinou.

Aktualizácia zo septembra 2020:

Teraz odporúčame použiť tento nástroj pre vašu chybu. Tento nástroj tiež rieši bežné chyby počítača, chráni vás pred stratou súborov, vírusmi, zlyhaniami hardvéru alebo optimalizuje váš počítač na maximálny výkon. Pomocou tohto softvéru môžete tiež rýchlo vyriešiť problémy s počítačom a zabezpečiť, aby sa pred nimi nestali ostatní:

Krok 1:

Najprv nainštalujte alebo stiahnite Nástroj na opravu a optimalizáciu počítača (Windows 10, 8, 7, XP, Vista – Microsoft Gold Certified).

Krok 2:

Potom klepnite na Start Scan nájsť chyby databázy Registry systému Windows, ktoré by mohli spôsobovať problémy s počítačom.

Krok 3:

Klepnite Repair All opraviť všetky problémy.

Angličtina vs angličtina International -> Pravopis

Windows 10 tiež ponúka rovnaké možnosti okrem jazykovej verzie, ktorú používate. Hlavným rozdielom medzi Windows 10 English alebo English International je pravopis. Obe verzie majú menšie pravopisné rozdiely alebo variácie. Je to rovnako ako v anglickej verzii prepisuje použitie písmena u v niektorých vetách na porovnanie pravopisu s výslovnosťou. Napríklad, keď Windows 10 English International vyhláskuje slovo coloUr zatiaľ čo anglická verzia slovo hláskuje colOr. Tiež Windows 10 English International vyhláskuje slovo personaliZation ako personaliSation v anglickej verzii. Windows 10 International je zvyčajne pre ľudí, ktorí rozumejú britskej angličtine a anglickej verzii, a je určený pre klientov Windows v Spojených štátoch [US].

Predvolené nastavenia

Okrem rozdielov v pravopise majú obe verzie malý rozdiel v predvolených nastaveniach. Oba modely sú zamerané na zákazníkov v úplne odlišných oblastiach, a preto majú úplne odlišné štandardné časové pásma, tj pomery alebo cudzie meny. Anglický variant systému Windows 10 má rovnako ako predvolené časové pásmo tichomorské časové pásmo Spojených štátov amerických (PST). Pre zákazníkov v USA je to však nevyhnutné a hodinky zobrazujú čas v 12-hodinovom formáte. Anglická globálna verzia Windowsu 10 má tiež štandardné časové pásmo nastavené na svoju krajinu. Nielen toto, ale aj hodinky ukazujú čas v 24-hodinovom formáte. Okrem toho druhý variant zobrazuje zahraničné fondy a kľúčové údaje pre klientov v Spojenom kráľovstve, Spojených štátoch (USA) a ďalších anglicky hovoriacich krajinách po celom svete.

Aký anglický variant systému Windows 10 by som si mal vybrať?

Angličtina vs angličtina medzinárodná WIndows 10

Takže, ak ste stále zmätení alebo neviete, ktorý variant si vyberiete, potom je model Windows 10 English International zvyčajne zameraný na používateľov, ktorí žijú v Spojenom kráľovstve a iných medzinárodných anglických krajinách. Anglický model Windowsu 10 je určený pre používateľov žijúcich v USA.

Obidva anglické varianty systému Windows 10 však obsahujú rovnaké funkcie, ako je uvedené vyššie. Jediný rozdiel medzi týmito dvoma jazykmi. Ak ste napríklad v Spojených štátoch, presný pravopis je colors a personalization, zatiaľ čo v Spojenom kráľovstve je pravopis presný coloUrs a personaliSation.

Tiež mena alebo metriky sa medzi týmito dvoma modelmi líšia, ale vždy môžete prepínať jazyky a upraviť tieto nastavenia na možnosti, ktoré sa vám páčia.

Záver:

Windows 10 English International alebo English má podobné funkcie alebo vlastnosti. Tiež existujú určité rozdiely v pravopise alebo predvolených nastaveniach. Závisí to však od krajiny, v ktorej žijete, pri počiatočnej inštalácii English International môžete jednoducho prepnúť na jazyky a vybrať si možnosť, ktorá sa vám páči na vašom počítači. Ak ste stále zmätení alebo sa chcete niečo opýtať v súvislosti s týmto článkom, dajte nám vedieť nižšie!

Čakáme na vašu cennú spätnú väzbu!

Prečítajte si tiež: