Zastanawiasz się nad zainstalowaniem rozszerzenia do Chrome na urządzeniu mobilnym? Użytkownicy Chrome często denerwują się, że nie mogą włączyć tych samych rozszerzeń, których używają w przeglądarce na swoim komputerze. Jednak niektórzy użytkownicy Firefoksa mogą używać rozszerzeń na swoich urządzeniach mobilnych, ale Chrome nie uruchomił jeszcze tej funkcji.

Możliwe jest również, że możesz pobrać rozszerzenia z Chrome na swój telefon komórkowy, ale tym razem możesz użyć innej przeglądarki. W ten sposób możesz zainstalować rozszerzenia, których używasz na swoim komputerze, w przeglądarce, której używasz na telefonie komórkowym. Te sposoby nie mogą wymagać dostosowania lub zrootowania telefonu komórkowego, poza tym, czy jest nowy, czy z Qwikfone linia przywracania. Nie oczekuj jednak, że możesz zainstalować dostępne dodatki w Chrome. Wynika to z faktu, że istnieje różnica między przeglądarkami na komputery i przeglądarkami na Androida.

Możliwe sposoby instalacji rozszerzenia Chrome na telefony komórkowe

Oto różne przeglądarki na telefonie z Androidem, w których można zainstalować żądane rozszerzenie Chrome. Istnieją różne opcje do rozważenia, takie jak te wymienione poniżej. Przyjdź, spójrzmy, jak zainstalować rozszerzenie do Chrome na telefonie komórkowym:

Zainstaluj rozszerzenie Chrome na urządzeniu mobilnym -> Yandex Browser

Ta przeglądarka została stworzona przez rosyjską firmę znaną jako Yandex. Po prostu używają Blink, przeglądarki internetowej z wyszukiwarką i opartej na Chromium o otwartym kodzie źródłowym. Przeglądarka umożliwia jednak instalowanie na niej rozszerzeń z Chromium. Czego jeszcze możesz się spodziewać po tej rosyjskiej przeglądarce? Podwójnie oznacza bezpieczeństwo strony internetowej i umożliwia firmie Kaspersky sprawdzenie, czy są jakieś wirusy, które zostały podłączone do strony, którą się zastanawiasz. Jeśli wolne połączenia uniemożliwiają Ci natychmiastowe wyszukiwanie informacji, z przyjemnością dowiesz się, że Yandex korzysta z technologii przeglądarki Opera, aby przyspieszyć Twoje możliwości przeglądania.

Krok 1:

Przejdź do aplikacji Sklep Play na telefonie komórkowym, a następnie sprawdź przeglądarkę Yandex. Pobierz aplikację, a następnie zainstaluj ją.

Krok 2:

Po zakończeniu instalacji nowej przeglądarki na telefonie komórkowym. Po prostu przejdź i poszukaj rozszerzeń, które chcesz pobrać. Możesz też odwiedzić Chrome Webstore, aby znaleźć je wszystkie.

Krok 3:

Po wyświetleniu żądanych rozszerzeń. Po prostu wybierz Add to Chrome. Yandex natychmiast pobierze plik, a następnie zainstaluje go w przeglądarce.

Krok 4:

Aby sprawdzić, czy rozszerzenie zostało pomyślnie zainstalowane, przejdź do ustawień Yandex. Tutaj zobaczysz listę rozszerzeń.

Przeglądarka kiwi

Ważną rzeczą w tej przeglądarce jest to, że jej interfejs jest dość podobny do interfejsu Chrome. Jest jednak wyposażony w tryb nocny i może również blokować reklamy. Wynika to z funkcji Open Source Chromium, w której uruchomiono kod źródłowy przeglądarki. Zewnętrzni deweloperzy korzystają z kodu źródłowego Chrome, aby stworzyć własny robot wyszukiwania, a jednym z nich jest Kiwi.

Kiwi jest oparty na Chrome i działa na Webkicie lub w wyszukiwarce Blink. Oznacza to, że Kiwi będzie działał z tymi samymi prędkościami pobierania i ładowania stron, co Chrome. Kolejną ważną rzeczą w korzystaniu z tej aplikacji jest to, że jest ona zgodna z rozszerzeniami Chrome.

Krok 1:

Włącz Sklep Play na telefonie komórkowym, a następnie poszukaj przeglądarki Kiwi.

Krok 2:

Po pomyślnym zainstalowaniu przejdź do rozszerzeń Chrome w jego adresie lub pasku wyszukiwania.

Krok 3:

Teraz aktywuj Developer Mode. Gdy się nie pojawi, chcesz odświeżyć przeglądarkę.

Krok 4:

Teraz możesz przejść do sklepu internetowego Chrome, aby wyszukać dostępne rozszerzenia.

Krok 5:

Chwyć rozszerzenie, które chcesz, a następnie zainstaluj w przeglądarce i gotowe.

Zainstaluj rozszerzenie Chrome na urządzeniach mobilnych -> Firefox

Firefox

Wszyscy znają tę niesamowitą przeglądarkę internetową Firefox, że jeśli nie używamy Chrome, najprawdopodobniej jest to przeglądarka, którą wybierzemy. Jednak możliwe jest również dodawanie rozszerzeń z Chrome za pomocą tej przeglądarki za pomocą funkcji Addon przeglądarki Firefox.

Krok 1:

Udaj się do Sklepu Google Play na swoim urządzeniu z Androidem, a następnie poszukaj przeglądarki Nightly lub Firefoksa.

Krok 2:

Powinieneś teraz najpierw poprosić o widok pulpitu.

Krok 3:

Przejdź do sekcji Narzędzia, a następnie wybierz opcję wyświetlenia wszystkich dostępnych dodatków. Powoduje otwarcie nowej karty w Firefoksie.

Krok 4:

Teraz musisz szukać Chrome Store Foxified. Po prostu włącz tę wtyczkę.

Krok 5:

Po zakończeniu wcześniejszego kroku możesz teraz odwiedzić sklep Chrome, aby poszukać rozszerzenia, którego chcesz używać.

Krok 6:

Następnie pojawi się monit z pytaniem, czy chcesz dodać go do przeglądarki Firefox. Następnie możesz wyrazić zgodę na monit, a nowe rozszerzenie pojawi się w przeglądarce mobilnej Firefox.

Pamiętaj, że niektórzy użytkownicy Firefoksa uważają dodawanie rozszerzeń w swoich przeglądarkach za nieco skomplikowane. Również nie wszystkie rozszerzenia stworzone dla Chrome mogą tutaj działać.

Rozszerzenie nie jest kompatybilne z przeglądarką

Jak wspomniano powyżej, nie wszystkie rozszerzenia mają zastosowanie do tych przeglądarek ze względu na ograniczenia dotyczące telefonów komórkowych. Jednym z rozwiązań jest po prostu pobranie tego samego rozszerzenia, które jest kompatybilne z posiadaną przeglądarką.

Chociaż mogą istnieć rozszerzenia przeglądarki Chrome, których można używać w Yandex, wydaje się, że przeglądarka internetowa Kiwi ma bardziej kompatybilne rozszerzenia po użyciu na telefonach komórkowych.

Zainstaluj rozszerzenie Chrome dla telefonów komórkowych, aby uważać

Zainstaluj rozszerzenie Chrome na urządzeniu mobilnym

Niektórzy z nas używają rozszerzeń w przeglądarce Chrome podczas korzystania z komputera, ale wypróbowanie ich na telefonie komórkowym może być dość trudne. Jednak jest to również możliwe, pod warunkiem, że możesz wykonać dowolny z wyżej wymienionych kroków podczas korzystania z innej przeglądarki. Po pomyślnym zainstalowaniu przeglądarki. Teraz możesz poszukać najlepszych rozszerzeń z Chrome, aby zainstalować te poniżej.

Zapisz w kieszeni

Zapisywanie stron internetowych lub linków, które chcesz przejrzeć później, można wykonać po użyciu rozszerzenia Save to Pocket. Pomaga zapisać adres URL strony, która Cię interesuje, dzięki czemu możesz ją odwiedzić na dowolnym urządzeniu, z którego korzystasz. Umożliwia także dodanie niektórych tagów do linku, a także rekomendacji innych osób. Możesz również zainstalować lub pobrać to za darmo lub uzyskać dostęp do jego funkcji po uaktualnieniu konta do Premium.

Bitmoji

Bitmoji

Innym niesamowitym rozszerzeniem z Chrome, które możesz wypróbować w przeglądarce mobilnej, jest Bitmoji. Aplikacja jest identyczna z emotikonami, których często używamy, z wyjątkiem tego, że to Ty stworzysz własną postać. Możesz także używać spersonalizowanego Bitmoji w swojej poczcie e-mail, mediach społecznościowych i innych platformach, z których korzystasz. Ponadto tworzysz wiadomości za pomocą emotikonów, co dodaje więcej zabawy.

Google Spotkania

Jest to przydatne rozszerzenie, ponieważ umożliwia wykonywanie połączeń, wysyłanie wiadomości, a także kontaktowanie się ze znajomymi za pośrednictwem czatu grupowego. Możesz także zadzwonić do 10 osób za pomocą wideo bez płacenia. Ponadto umożliwia interakcję z kontaktami, nawet gdy nie są one online. Jeśli zastanawiasz się, jak łatwo dotrzeć do bliskich, warto zainstalować to rozszerzenie w przeglądarce na Androida.

Gramatyka

Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności pisania, zainstalowanie rozszerzenia Grammarly w przeglądarce internetowej będzie dla Ciebie korzystne. Wydaje się jednak, że masz osobistego trenera pisania, który poprawia twoje zdania za każdym razem, gdy je piszesz. Jest to bardzo przydatne narzędzie, które możesz mieć na swoim urządzeniu z Androidem, zwłaszcza po napisaniu artykułu na swoje konto w mediach społecznościowych lub e-maila do wysłania każdemu. Dzięki temu Twój post, esej lub jakiekolwiek inne błędy w pisaniu są wolne od błędów.

Pablo

Pablo

Istnieje wiele cytatów do pobrania online, ale mogą nie wyglądać tak, jak chcesz. Wejdź do Pablo, rozszerzenia, które pozwala dodać więcej efektów wizualnych do cytatu, który uwielbiasz udostępniać. Możesz także Ctrl+V wypowiadać słowa na wyświetlaczu, które szukają obrazu, którego chcesz użyć jako tła. Istnieje wiele innych elementów, które możesz zintegrować z cytatem, aby uzyskać jak najlepszy wygląd.

Nożyczki sieciowe Evernote

Możesz także wypróbować narzędzie do strzyżenia sieci Evernote. Ten dodatek umożliwia zapisywanie fragmentów lub całej strony witryny. Jest to o wiele lepsze niż używanie zakładki, ponieważ masz również możliwość dodania wizualizacji do akapitu lub podkreślenia niektórych szczegółów do późniejszego wykorzystania. Jest to bardzo przydatne dla studentów, którzy prowadzą badania, ponieważ możesz utworzyć inny notatnik, aby zapisać te szczegóły. Następnie przeglądasz je i udostępniasz z resztą grupy. Oprócz prowadzenia badań lub wykonywania jakiejkolwiek pracy, po prostu uzyskaj dostęp do tego rozszerzenia, aby zapisać ważne informacje.

Adblock Plus

Masz dość oglądania tych wszystkich irytujących reklam wyświetlanych na telefonie komórkowym za każdym razem, gdy odwiedzasz witrynę? Możesz również sprawić, że wszystkie znikną po użyciu rozszerzenia Adblock Plus w przeglądarce. Zrozumiałe jest również, że lubisz bezproblemowe przeglądanie. Ale przerwy, które otrzymujesz z wyskakujących okienek i reklam, mogą być denerwujące. Dzieje się tak, dopóki nie zainstalujesz tego rozszerzenia w swojej przeglądarce. Zabezpiecza Cię przed śledzeniem przez strony internetowe, złośliwym oprogramowaniem przed atakowaniem telefonu komórkowego, a także uniemożliwia ciągłe wyświetlanie i odtwarzanie filmów. Po zainstalowaniu tego dodatku nie martwisz się, że surfowanie zostanie przerwane.

Miód

Miód

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy chcą robić zakupy online, zaleca się zainstalowanie Honey w swojej przeglądarce. Kupujący online, którzy szukają rabatów, mogą skorzystać z tego dodatku, ponieważ Honey znajduje kupony na wiele produktów online. Oprócz informowania Cię o dostępnych kuponach, to rozszerzenie informuje również, kiedy powinieneś robić zakupy online, ponieważ może mieć właściwe oko na wszelkie spadające ceny.

LastPass

LastPass może pomóc Ci wymyślić hasła, które są trudne do złamania za pomocą nazw użytkowników, a następnie zapisać je w bezpiecznym miejscu we wszystkich gadżetach. Inną ważną rzeczą w tym rozszerzeniu jest to, że możesz zaoszczędzić czas, logując się do często odwiedzanych witryn, ponieważ jesteś do nich automatycznie logowany. Ale upewnij się, że nie zapomnij głównego hasła dostępu do skarbca w LastPass i to wszystko.

Rozszerzenia przeglądarki są bardzo przydatne, ponieważ pozwalają nam korzystać z funkcji tych aplikacji w jednej przeglądarce. Nie chcesz pobierać ich osobno na telefon z Androidem, ponieważ mogą zajmować zbyt dużo miejsca. Po zainstalowaniu ich jako rozszerzeń w przeglądarce mobilnej możesz łatwo uzyskać do nich dostęp w dowolnym momencie.

Wniosek:

Ponieważ jednak przeglądarka Chrome działa inaczej na telefonach komórkowych, możesz być zirytowany, że nie możesz uzyskać dostępu do tych rozszerzeń na swoim urządzeniu. Istnieje jednak sposób na obejście tego problemu, korzystając z wielu innych przeglądarek internetowych, które nie obsługują otwartego źródła Chrome. Po zakończeniu instalacji dowolnej z tych przeglądarek możesz sprawdzić, które rozszerzenia są kompatybilne. Wspomniane reklamy to tylko kilka przykładów najlepszych rozszerzeń do wykorzystania na urządzeniu z Androidem.

Czy to jest pomocne? Postępuj zgodnie z powyższymi metodami, aby łatwo rozwiązać problemy. Jeśli chcesz podzielić się jakąkolwiek inną metodą lub wskazówkami dotyczącymi artykułu, daj nam znać poniżej. W przypadku dalszych pytań i pytań daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Przeczytaj także: