Zaujíma vás, ako naplánovať vypnutie systému Windows 10? ak áno, tak ste na správnom mieste. V mnohých podnikoch je bežnou prevádzkovou technikou, keď zamestnanci nechávajú zapnuté počítače, keď odchádzajú z kancelárie. Po určitom čase tieto pracovné stanice prejdú do režimu spánku alebo hibernácie, čo obmedzuje spotrebu energie – aspoň trochu. Čo sa však stane, keď chce podnik ešte viac obmedziť spotrebu energie?

V systéme Microsoft Windows 10 môžete jednoducho naplánovať vypnutie počítača na konkrétny čas. Taktiež počítač, ktorý je úplne vypnutý, spotrebuje menej energie.

V tomto článku sa dozviete, ako použiť Plánovač úloh systému Windows na spustenie sekvencie vypínania počítača so systémom Windows 10 v požadovanom čase.

Metóda 1: Ako naplánovať vypnutie pomocou príkazového riadka (automatické vypnutie)

Najjednoduchším alebo najjednoduchším spôsobom, ako pridať jednorazový časovač vypnutia, je jednoducho vyvolať vypnutie pomocou príkazového riadka. Jednoducho spustite príkazový riadok z ponuky Štart (vstup cmd do vyhľadávacieho poľa), aby ste spustili používanie tejto techniky.

Syntax pre shutdown príkaz je uvedený nižšie:

shutdown /s /t 300

Zadajte príkaz a stlačte enter. Zobrazí sa upozornenie, že sa vaše zariadenie vypne o 5 minút. Oneskorenie je však špecifikované v niekoľkých sekundách, keď hodnota za /t v príkaze – upravte toto číslo, aby ste zmenili, ako dlho čaká systém Windows pred vypnutím.

Teraz stačí zatvoriť príkazový riadok a pokračovať v používaní počítača. Na druhej strane ho zamknite a vzdiaľte sa od neho, pričom ponechajte úlohy na pozadí na dokončenie. V každom prípade sa systém Windows automaticky vypne a vynúti si zatvorenie všetkých programov po skončení časovača. Vypnutie môžete tiež kedykoľvek po spustení prerušiť shutdown /a.

Metóda 2: Ako naplánovať vypnutie pomocou Plánovača úloh

Naplánovať vypnutie

Pomôcka Plánovač úloh systému Windows vám umožňuje spúšťať programy podľa plánu. Je možné použiť množstvo rôznych spúšťačov. Aj keď pri tomto návode sa budeme držať časového spúšťača.

Krok 1:

Prejdite do Plánovača úloh tak, že ho nájdete v ponuke Štart.

Krok 2:

Teraz prejdite na tablu Akcie napravo a klepnite na Create Basic Task a potom zadajte názov úlohy Shutdown. Klepnite na ikonu Next tlačidlo pre pokračovanie.

Krok 3:

Teraz chcete definovať spúšťač pre vypnutie. Môžete si tiež vybrať medzi denným, týždenným a mesačným opakovaním. Alebo sa rozhodnite pre jednorazovú akciu. Jednoducho klepnite na Ďalej, aby ste vykonali výber a poskytli parametre pre váš spúšťač. V našej situácii zariadenie automaticky vypneme každý deň o 22:00.

Krok 4:

Klepnite Next sa dostanete na obrazovku konfigurácie akcie.

Krok 5:

Jednoducho si vyberte Start a program a klepnite na Next. V spodnej časti Program/script, vstup shutdown. Potom zadajte /s /t 0 do Add arguments box – potom si zhora pomyslíte, že ešte musíme zahrnúť oneskorenie vypnutia, ale po použití 0 seconds časovač okamžite vyprší.

Krok 6:

Nakoniec klepnite na Next na kontrolu a uloženie úlohy. Po klepnutí na finále sa automaticky zapne Finish tlačidlo. Teraz si môžete byť istí, že sa vaše zariadenie automaticky vypne v požadovanom čase, takže úlohy môžete vykonávať aj vtedy, keď nechávate svoje zariadenie bez dozoru.

Metóda 3: Naplánujte vypnutie pomocou špeciálneho softvéru

Naplánujte vypnutie systému Windows 10

Asistent vypnutia systému Windows je softvér, ktorý vám umožňuje automaticky vypnúť počítač v určenom čase. Môžete tiež naplánovať jeho vypnutie v iných prípadoch, ako je nadmerné využitie procesora, nečinnosť systému alebo nízka batéria.

Podporuje tiež odhlásenie z počítača, reštartovanie a uzamknutie, všetko automaticky. Preto sme vám navrhli stiahnuť alebo nainštalovať jeho bezplatnú verziu.

To je všetko!

Záver:

Na záver, tento článok predstavil tri rôzne spôsoby plánovania vypnutia. Ak čelíte problémom, vyskúšajte tieto metódy, ktoré vám pomôžu. Ak poznáte inú metódu alebo trik na vyriešenie problému, dajte nám vedieť nižšie. Teraz viete, ako naplánovať vypnutie v systéme Windows 10. Ak máte nejaké otázky alebo otázky, dajte nám vedieť nižšie!

Prečítajte si tiež: