Chcete opraviť chybu Roblox 103? Roblox je herná služba alebo platforma MMO, ktorá používateľom umožňuje vyvíjať a vytvárať hry pre ostatných. Platforma poskytuje užívateľom vytvorené žánrové hry, ako sú akčné hry na hrdinov, závodné hry, simulačné hry atď. Bola spustená už v roku 2006 a je dostupná pre MS Windows, Android, iOS, macOS, Xbox One, Mac, platformy Fire OS. Niektorí hráči konzoly Xbox však začali tvrdiť, že sa nemôžu zapojiť do žiadnych hier na Robloxe. Ak ste jedným z nich, prečítajte si pokyny na opravu kódu chyby Roblox 103 na konzole Xbox One.

Aby som bol veľmi konkrétny, hráči Xboxu sa stretávajú s chybovým hlásením niečo takého The Roblox game you are trying to join is currently not available (Error Code: 103). Zatiaľ čo mnohí iní používatelia spomenuli, že účet Xbox, ktorý používajú, funguje v systéme Windows bez problémov. Pre hráča je teda dosť nepríjemné mať zakaždým takýto problém.

Pozri tiež: Rôzne spôsoby, ako vyriešiť chybu Rosetta Stone 9114 alebo 9117

Príčiny:

Za výskytom chyby môžu byť rôzne dôvody:

 • Dátum narodenia vydania – Xbox One obsahuje ďalšiu vrstvu zabezpečenia, pokiaľ ide o detské účty. Ak sa teda chcete prihlásiť pomocou účtu pôvodne vytvoreného na počítači, v ktorom má DOB menej ako 13 rokov, nebudete sa môcť pripojiť k svetom vytvoreným používateľmi, pokiaľ neurobíte nejaké úpravy ochrany osobných údajov. Ak sa tomu chcete vyhnúť, stačí si vytvoriť nový účet Roblox s dátumom narodenia starším ako 13 rokov.
 • „Obsah od iných ľudí“ je vypnutý – Ak sa s týmto chybovým kódom stretávate iba s detským účtom, je veľmi pravdepodobné, že obsah od iných ľudí je pre detský účet zablokovaný. V takejto situácii môžete problém vyriešiť po prihlásení sa k rodičovskému účtu a zmene nastavení ochrany osobných údajov tak, aby bol „Obsah od iných ľudí“ povolený.
Ďalej | Reasons Behind The Error;
 • Problém NAT – Vždy, keď sa vyskytne, tento problém sa môže objaviť aj v prípade, že porty používané Robloxom nie sú správne presmerované. V tejto situácii môžete problém vyriešiť buď zapnutím UPnP v nastaveniach smerovača, alebo jednoduchým manuálnym presmerovaním portov, ktoré používa Roblox.
 • Chyba firmvéru – Hlavnou príčinou tohto problému môžu byť aj súbory, ktoré môžete dočasne používať vo svojom operačnom systéme. Na vyriešenie problému v prípade, že je spôsobený chybou firmvéru. Jednoducho vykonajte metódu cyklovania napájania a vymažte dočasný priečinok pomocou napájacích kondenzátorov.
 • Zlá inštalácia hry – Za určitých okolností sa chyba vyskytla v dôsledku zlej inštalácie hry. V tejto situácii môžete problém ľahko vyriešiť po odinštalovaní hry spolu s každým doplnkom a aktualizáciou pred opätovnou inštaláciou.

Pozri tiež: Rôzne spôsoby, ako opraviť chybu ESO 1005 – návod

Rôzne spôsoby, ako opraviť chybu Roblox 103:

Na opravu chyby Roblox 103 postupujte podľa nižšie uvedených metód:

Chyba Roblox 103

Oprava 1: Vytvorte nový účet Roblox (bez obmedzení DOB)

Ako sa ukázalo, hlavná príčina môže skončiť spustením chyby 103 po spustení Robloxu z konzoly Xbox One je problém DOB (dátum narodenia). Mnoho používateľov tvrdilo, že Xbox poskytuje ďalšiu vrstvu nastavení ochrany osobných údajov, ktoré môžu chrániť detské účty pred prístupom bez potrebných povolení.

Po prejdení rôznych používateľských správ sa zdá, že Xbox One má tendenciu mať problém s účtami vytvorenými na počítači, v ktorých má DOB menej ako 13 rokov.

V prípade, že na svojom účte nemáte uložený žiadny obsah, najjednoduchší spôsob riešenia problému Kód chyby: 103 je len si vytvoriť nový účet v Robloxe s DOB vyšším ako 18 a použiť ho na jednoduché prihlásenie pomocou konzoly Xbox One.

Ak si nie ste istí, ako to urobiť, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 • Z mobilného zariadenia alebo počítača prejdite na túto stránku vytvorenia účtu Roblox.
 • Po zadaní klepnite na tlačidlo Prihlásiť sa v pravej hornej časti obrazovky.
 • V okne poverení vyberte svoje narodeniny a uistite sa, že v danom roku budete mať 18+ rokov. Zabezpečí to, že dodatočná vrstva zabezpečenia na Xbox One nebude k dispozícii.
 • Vyplňte zostávajúce informácie a potom stlačte tlačidlo Prihlásiť Se vytvorte účet a potom podľa pokynov na obrazovke overte svoj novovytvorený účet.
 • Po úspešnom vytvorení nového účtu prejdite do konzoly Xbox a potom klepnite na Prihláste sa ako svoj účet Roblox.
 • Teraz sa pripojte k svetu a užívajte si!

Ak si nechcete vytvoriť nový účet Roblox alebo vám toto riešenie neumožnilo opraviť chybu Roblox 103, prejdite na ďalšie potenciálne riešenie nižšie.

Oprava 2: Povolenie „obsahu od iných ľudí“ v detskom účte

Ak sa s týmto chybovým kódom stretávate s detským účtom, je veľmi pravdepodobné, že čelíte aj vy Kód chyby: 103 z dôvodu nastavenia ochrany osobných údajov vynúteného na nadradenom účte. Pretože blokuje obsah, ktorý vytvorili iní členovia komunity. Toto je užitočná funkcia na Roblox, ktorá je potrebná, keď sa chcete pripojiť k iným svetom.

Ak je toto zdroj vášho problému, môžete ho jednoducho vyriešiť po otvorení nastavení ochrany osobných údajov vášho detského účtu a zapnutí Pozrite si obsah, ktorý tvoria iní ľudia vlastnosť. Keď to urobíte, môžete sa ľahko pripojiť k iným svetom v Robloxe bez toho, aby ste museli čeliť rovnakému chybovému kódu 103.

Ak si nie ste istí, ako to urobiť, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 • Prejdite ku konzole Xbox One, prihláste sa do svojho rodičovského účtu a potom získate prístup k Moje aplikácie a hry z hlavnej ponuky palubnej dosky.
 • Zamierte k Moje aplikácie a hry Ponuka. Potom jednoducho vstúpte do nastavenie Ponuka.
 • Potom, čo sa presuniete do nastavenie Ponuka. Ponorte sa dolu do rodina kartu a vyberte možnosť dieťa účet, na ktorom čelíte problému.
 • Od nastavenie v menu Dieťaťa vyberte položku Vlastné šablóna (pod Ochrana osobných údajov) začať úpravu vlastných predvolieb ochrany osobných údajov.
Ďalej;
 • Potom jednoducho rolujte v ponuke ochrany osobných údajov na karuseli. Potom môžete získať prístup k záznamu, ktorý je prepojený s Pozrite si obsah, ktorý tvoria iní ľudia.
 • V ďalšej ponuke jednoducho zmeňte stav Pozrite si obsah, ktorý tvoria iní ľudia‘ zásady ochrany osobných údajov Povoliť.
 • Potom uložte zmeny.
 • Potom môžete reštartovať konzolu Xbox One. Znova sa prihláste pomocou svojho účtu Child a zopakujte akciu, ktorá spôsobila Kód chyby: 103 aby ste videli, či bol problém vyriešený.

V prípade, že stále čelíte rovnakému problému, prejdite na ďalšie potenciálne riešenie uvedené nižšie.

Oprava 3: Presmerovanie portov, ktoré používa Roblox

Ak vám vyššie uvedená oprava nefungovala, je dosť pravdepodobné, že čelíte problému s presmerovaním portov. Uistite sa, že Roblox je hra pre viacerých hráčov, ktorá potrebuje vašu sieť NAT (preklad sieťových adries) byť otvorený.

Hra, ktorá podporuje výmenu údajov medzi rovesníkmi, používa niektoré porty, ktoré je možné otvoriť, aby ste mohli hrať online. Niektoré verzie smerovačov sa v súčasnosti štandardne postarajú o presmerovanie portov. Ak ste však vo svojom smerovači vykonali nejaké zmeny, funkcia, ktorá uľahčuje otvorenie NAT (Universal Plug and Play) môže byť skutočne vypnuté.

Ak však pracujete so starším smerovačom, potom nepodporuje UPnP – v tejto situácii chcete časť presmerovania portov vykonať manuálne.

Takže v závislosti od vášho smerovača existujú dve potenciálne metódy, ktoré vám umožnia presmerovať porty, ktoré používa Roblox:

 • Zapnutím UPnP v nastaveniach smerovača jednoducho otvoríte NAT
 • Presmerovanie portov používané Robloxom manuálne aby ste sa mohli úspešne spojiť so svetmi iných ľudí

Ak váš smerovač podporuje UPnP (Universal Plug and Play), postupujte podľa nižšie uvedeného článku (A). V prípade, že používate staršiu verziu smerovača, ktorá nie je kompatibilná s UPnP, postupujte podľa ďalšej podpríručky (B):

Zapnutie UPnP v nastaveniach smerovača

Poznámka: Tieto predvolené poverenia sa budú líšiť, pretože závisia od výrobcu smerovača. Potom vyhľadajte online predvolené prihlasovacie údaje podľa verzie smerovača, ak nie sú správne.

 • Keď konečne zadáte nastavenia smerovača. Potom môžete vyhľadať Pokročilé menu / NAT Forwarding a vyhľadajte možnosť s názvom UPnP.
 • Vždy, keď sa vám ho konečne podarí nájsť, zapnite ho. Potom uložte zmeny, aby ste vykonali zmenu.
 • Potom, čo sa vám úspešne podarí zapnúť Universal Plug and Play. Potom môžete reštartovať konzolu Xbox One alebo smerovač a skontrolovať, či sa chyba Roblox opakuje po opätovnom pokuse o pripojenie k hre.
Preposielanie portov
 • Postupujte podľa pokynov 1 až 3 z vyššie uvedenej časti, aby ste sa dostali do ponuky NAT Forwarding / Port Forwarding v nastaveniach vášho smerovača.
 • Keď ste vo vnútri Presmerovanie portov Ponuka. Jednoducho vyhľadajte ponuku, ktorá vám umožňuje manuálne presmerovať porty. Potom môžete začať preposielať porty, ktoré vyžaduje Roblox na Xbox One:
  TCP: 3074
  UDP: 88, 500, 3074, 3544, 4500
 • Keď sa ubezpečíte, že ktorýkoľvek z týchto portov je presmerovaný, uložte zmeny. Potom však môžete reštartovať konzolu aj smerovač predtým, ako sa znova pokúsite pripojiť k online hre v Roblox.

Ak stále čelíte rovnakému chybovému kódu 103, prejdite na ďalšie potenciálne riešenie uvedené nižšie.

Pozri tiež: Rôzne spôsoby, ako opraviť chybu ovládača BCM20702A0

Oprava 4: Vykonanie metódy Power Cycling

Ak vám žiadne z vyššie uvedených riešení neumožnilo vyriešiť problém, je možné, že sa vyskytne chyba 103. Vyskytuje sa nejaký typ poškodenia dočasného súboru, ktorý sa práve ukladá do dočasného priečinka.

Tento dočasný priečinok sa však nevymaže pri niekoľkých typoch vypnutia, problém možno budete môcť vyriešiť po vykonaní metódy cyklovania napájania. Skončí to vymazaním výkonových kondenzátorov, čo môže tiež vyriešiť váš problém.

Ak chcete na konzole Xbox One vykonať metódu cyklovania napájania, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 • Začnite tým, že zabezpečíte, aby bola vaša konzola úplne spustená v režime nečinnosti (nie v režime hibernácie).
 • Potom stlačte tlačidlo Xbox. Potom ho držte stlačený niekoľko sekúnd.
 • Keď je vaša konzola úplne vypnutá. Potom chvíľu počkajte, kým ho znova zapnete. Počas čakania môžete tiež odpojiť napájací kábel z elektrickej zásuvky, ku ktorej je práve pripojený, aby ste sa uistili, že napájacie kondenzátory sú úplne vyčistené.
 • Potom zapnite konzolu (stlačením tlačidla napájania na konzole) a počkajte na dokončenie druhého spustenia.
 • Po dokončení spustenia druhej konzoly. Potom môžete otvoriť Roblox. Potom sa pokúste zapojiť do hry pre viacerých hráčov.

V prípade, že sa pri pokuse o prístup k obsahu vytvorenému inými ľuďmi stále zobrazuje chybový kód 103. Potom sa ponorte do posledného riešenia nižšie.

Oprava 5: Preinštalovanie hry

Ak vám nefungovalo žiadne z vyššie uvedených riešení, potom máte čo do činenia s nekonzistentnosťou vytvorenou najhoršou inštaláciou. V niektorých situáciách sa problém vyskytuje, keď je konzola úplne vypnutá uprostred inštalácie alebo sťahovania hry.

V tejto situácii by ste mali byť schopní vyriešiť problém po preinštalovaní hry. Ak chcete opraviť chybový kód 103, postupujte podľa krokov nižšie, ktoré vám umožnia opraviť chybu Roblox 103.

Tu je rýchly sprievodca preinštalovaním Roboxu na konzolu Xbox One:

 • Kliknutím na konzolu Xbox One jednoducho otvoríte ponuku sprievodcu. Potom ho môžete použiť na jednoduchý prístup do ponuky Moje hry a aplikácie.
 • Keď ste v ponuke Hry a aplikácie. Potom sa ponorte do zoznamu nainštalovaných aplikácií a hier a zadajte Roblox.
 • Po vybratí Roblox stlačte tlačidlo Štart a potom vyberte Spravovať hru z novo objavenej kontextovej ponuky.
 • Na druhom paneli jednoducho použite ponuku na pravej strane a vyberte možnosť Odinštalovať všetko. Táto metóda zaisťuje, že si nainštalujete alebo stiahnete základnú hru s každou nainštalovanou aktualizáciou hry alebo doplnkom.
 • Po dokončení série odinštalovania. Potom reštartujte konzolu a počkajte, kým sa nedokončí ďalšie spustenie.
 • Jednoducho vstúpte do svojej digitálnej knižnice alebo pridajte fyzické médium. Potom znova nainštalujte Roblox alebo spustite hru, aby ste videli, či sa vám úspešne podarilo vyriešiť problém 103 Kód chyby.

To je všetko, chlapci.

záver:

Tu je všetko o „Opraviť chybu Roblox 103“. Dúfam, že vám jeho článok pomohol. Ak máte ďalšie otázky a otázky, dajte nám vedieť nižšie!

Prečítajte si tiež: