Zaujíma vás, ako zapnúť nočné svetlo Windows 10? Všetci vieme, že lúče modrého svetla nie sú dobré pre oči. Ak pracujete nepretržite 10 hodín, vaše oči sa môžu dokonca namáhať. Preto sa každá spoločnosť snaží znížiť vplyv svetla a vylepšiť Dark Mode a jeho funkcie.

Nočné svetlo je funkcia v systéme Windows 10, ktorá obmedzuje modré svetlo na obrazovke displeja v noci, aby pomohla zlepšiť kvalitu spánku alebo znížiť únavu očí. Je úplne identický s nočným režimom Androidu alebo nočným posunom od Apple.

Ak však na svojom zariadení zapnete nočné osvetlenie. Táto funkcia určite nemusí fungovať dokonale. Nočné osvetlenie sa napríklad nemusí automaticky vypnúť podľa plánu, a to ani po reštartovaní alebo vypnutí zariadenia.

V tomto článku sa dozviete rôzne metódy na vyriešenie funkcie filtra modrého svetla v systéme Windows 10. (Ak nemôžete upraviť nastavenia nočného osvetlenia, pretože sú sivé, použite tento článok na obnovenie funkcie.)

Ako opraviť nočné svetlo v systéme Windows 10

V systéme Windows 10 závisí nočné svetlo od grafického ovládača vášho počítača, aby upravil farbu tak, aby sa znížilo modré svetlo. Ak nainštalovaný ovládač grafickej karty nie je podporovaný verziou, ktorú používate, je možné, že funkcia bude sivá alebo nebude fungovať dokonale.

Metóda 1: Aktualizujte grafický ovládač, aby ste problém vyriešili

Opravte nočné svetlo

Na vyriešenie tohto problému stačí manuálne nainštalovať najnovší ovládač videa. Túto úlohu môžete vykonať aj po presunutí webovej stránky podpory výrobcu počítača, aby ste si nainštalovali najnovší grafický ovládač. Je to len preto, že zastaraná verzia môže spôsobiť problém:

Ak chcete manuálne preinštalovať grafický ovládač, aby ste vyriešili nočný režim, použite tieto metódy:

Krok 1:

Choďte do Štart v systéme Windows 10.

Krok 2:

Potom hľadajte Správca zariadení a klepnutím na horný výsledok otvorte aplikáciu.

Krok 3:

Teraz rozbaľte Zobrazovacie adaptéry pobočku a vyberte grafickú kartu.

Krok 4:

Klepnite pravým tlačidlom myši na zariadenie a potom klepnite na Odinštalovať možnosť.

Krok 5:

V tomto kroku jednoducho skontrolujete Odstráňte softvér ovládača z tohto zariadenia možnosť (ak je to potrebné).

Krok 6:

Klepnite na ikonu Odinštalovať tlačidlo.

Krok 7:

Reštartujte počítač.

Po reštartovaní zariadenia systém Windows 10 automaticky preinštaluje najnovšie grafické ovládače dostupné z lokality Windows Update. Pamätajte tiež, že vždy, keď označíte možnosť odstrániť ovládač zo zariadenia. Možno budete chcieť preinštalovať ovládač manuálne.

Ak sa chcete uistiť, že systém Windows 10 znova nainštaluje ovládač nastavenie > Aktualizácia a zabezpečenie > aktualizácia systému Windowsa klepnite na Skontroluj aktualizácie tlačidlo.

Po použití ovládača môžete tiež použiť nástroj Display Driver Uninstaller (DDU) na spustenie čistého odinštalovania ovládača videa. Potom môžete preinštalovať ovládač a zistiť, či sa tým problém nočného osvetlenia vyriešil.

Metóda 2: Opravte vypnutím nočného svetla Problém nočného svetla

Ak chcete vyriešiť problém s nočným svetlom, vypnite nočné svetlo

Ak môžete túto funkciu zapnúť, ale nie je zakázaná automaticky podľa plánu a aktualizáciou ovládača grafiky sa problém nevyrieši. Potom je metódou manuálne vypnutie nočného osvetlenia.

Ak chcete vypnúť nočné svetlo v systéme Windows 10, použite tieto pokyny:

Krok 1:

Zamierte k nastavenie.

Krok 2:

Klepnite na Zariadenia.

Krok 3:

Klepnite na Displej.

Krok 4:

Zakázať Nočné svetlo prepínač.

Metóda 3: Manuálne resetovanie nastavení nočného osvetlenia

Manuálne resetovanie nastavení nočného osvetlenia

Na vyriešenie problému je tiež nevyhnutné manuálne resetovanie nastavení nočného osvetlenia v editore databázy Registry. Majte na pamäti, že nesprávna zmena databázy Registry môže viesť k zásadným problémom.

Preto pred spustením nasledujúcej operácie odporúčame vykonať správnu zálohu systému.

Krok 1:

Spočiatku, hit Vyhrať plus R kľúč na otvorenie Bežať okno. Vstup regedit v okne a potom klepnite na OK tlačidlo na otvorenie editora registra.

Krok 2:

Po otvorení môžete prechádzať nasledujúcou cestou:

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionCloudStoreStoreDefaultAccountCloud

Krok 3:

V Cloud (priečinok), ťuknite pravým tlačidlom a odstráňte nasledujúce dva kľúče (priečinky):

$$windows.data.bluelightreduction.bluelightreductionstate
$$windows.data.bluelightreduction.settings

Krok 4:

Nakoniec reštartujte počítač.

Potom sa nastavenia nočného osvetlenia resetujú a funkcia začne znova fungovať.

Metóda 4: Inštalácia tretej časti aplikácie F.lux

tok

Existuje veľa dôvodov, prečo existujú aplikácie tretích strán. Toto je skvelý príklad. Ak ste už nainštalovali nejaké aplikácie, môže to byť v konflikte s nočným režimom. Ak teraz chcete používať Windows 10 Night Light, odinštalujte všetky aplikácie a skúste to F.lux.

Aj keď je nočné svetlo základnou funkciou prichádzajúcou do systému Windows 10. F.lux je nástroj tretej strany a funguje celkom podobne ako režim nočného osvetlenia, ktorý by mal fungovať. Po úprave svetelných tónov upraví farbu obrazovky počítača tak, aby sa prispôsobila denným časom.

Metóda 5: Vypnite rýchle spustenie a obnovte nočné svetlo

vypnite spustenie

Ide o kombináciu studeného spustenia a hibernácie. Ak vypnete počítač s povoleným rýchlym spustením, používateľské účty budú úplne odhlásené. Spôsob, akým systém vstupuje do režimu hibernácie, nie je starším spôsobom studeného vypnutia. V takejto situácii sa druhý spustí, kým nebude prihlasovacia obrazovka rýchlejšia (30-70﹪).

Preto vypnutie rýchleho spustenia a reštartovanie počítača vám môže pomôcť obnoviť nočné svetlo.

Krok 1:

Najprv vyhľadajte a otvorte Ovládací panel a potom nájsť Možnosti napájania v Ovládací panel stránku.

Krok 2:

Klepnite na Vyberte, čo robí tlačidlo napájania.

Krok 3:

Klepnite Zmeňte nastavenia, ktoré sú momentálne nedostupné ísť ďalej.

Krok 4:

Zrušte označenie Zapnúť rýchle spustenie (odporúča sa) krabica, a potom klepnite na Uložiť zmeny.

Metóda 6: Preinštalujte systém Windows

Ak všetky vyššie uvedené riešenia nefungujú, preinštalovanie systému Windows 10 bude pre vás tromfom. Na druhej strane aktualizujte systém Windows na verziu KB4501375. Najnovšia verzia systému Windows 10 KB4501375 však obsahuje opravy na vyriešenie problému s nefunkčným nočným svetlom systému Windows 10, takže si tento model musíte nainštalovať do počítača.

záver:

Stručne povedané, tento článok predstavil šesť rôznych metód na opravu nočného osvetlenia v systéme Windows 10. Ak sa stretnete s týmto problémom, vyskúšajte tieto opravy, ktoré vám pomôžu. Ak poznáte inú metódu alebo trik na vyriešenie problému, dajte nám vedieť nižšie!

Prečítajte si tiež: