‘Sağlanan kimlik bilgileri bu yazıcıya erişmek için yeterli değil’ sorununu çözmek için bir çözüm mü arıyorsunuz? üzerinde paylaşılan bir yazıcıya bağlı değilseniz, pencereler çalışan makine, bu kılavuz bunu düzeltmenize yardımcı olabilir. Geçenlerde biri bana bu konuyla ilgili bir soru gönderdi. Paylaşılan yazıcıya erişmek istiyor, ancak sürekli olarak kimlik bilgileri için bir istem görüntüleniyor. Bunu düzeltmek için, paylaşılan yazıcı(lar) için parola gereksinimini sildi, ancak parola isteminin görünmeye devam etmesine yardımcı olamıyor. Hata mesajı:

Sağlanan kimlik bilgileri bu yazıcıya erişmek için yeterli değil. Yeni kimlik bilgileri belirtmek istiyor musunuz?

o basarsa Evet düğmesine basın ve ardından oturum açmak için kullandığı kimlik bilgilerini belirtir. pencereler. Sonra diyen başka bir mesaj alır:

Sağlanan kimlik bilgileri, mevcut bir kimlik bilgileri grubuyla çakışıyor. Mevcut kimlik bilgilerinin üzerine yazılması, çalışan bazı uygulamaların düzgün çalışmasının durmasına neden olabilir. Mevcut kimlik bilgilerinin üzerine gerçekten yazmak istiyor musunuz?

Bu sorunla karşılaşan kullanıcılar sorunu çözmek için talimatları uygulayabilir:

Ayrıca Bakınız: Windows 10 Kurulum Hatasını Başlatırken Bir Sorun Oluştu Nasıl Onarılır

‘Sağlanan Kimlik Bilgileri Bu Yazıcıya Erişmek İçin Yeterli Değil’ Hatasını Düzeltmenin Farklı Yolları:

hata

‘Sağlanan Kimlik Bilgileri Bu Yazıcıya Erişmek İçin Yeterli Değil’ sorununu gidermek için yöntemleri izleyin:

1. Çözüm – Genel Öneriler

 • Tüm bağlanan cihazları yeniden başlatın.
 • Ardından, bağlanan her iki cihazın da aynı ağ veya erişim noktasında olduğundan emin olun.
 • Bu sorunla daha eski bir işletim sistemi Windows XP gibi. Ardından, belirttikten sonra Windows 10’da paylaşılan yazıcıyı eklemek için yerel bağlantı noktasını kullanabilirsiniz. yerel bağlantı noktası: Windows10SisteminizPaylaşılan Yazıcı. Ayrıca, değiştirdiğinizi unutmayın. Windows10Sisteminiz senin kullanma Paylaşılan Yazıcı veya paylaşılan yazıcı ile makine adı.
 • Sonra kontrol edin Windows Güvenlik Duvarı yanlış ayarları doğru yöne yönlendirmek için yapılandırma.
 • Ayrıca, yüklüyse, üçüncü taraf virüsten koruma programını geçici olarak kapatmayı deneyin.
 • Ayrıca yeni bir kullanıcı hesabı oluşturmayı deneyebilir ve sorunun bununla çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz.

Hala ‘Sağlanan kimlik bilgileri bu yazıcıya erişmek için yeterli değil’ sorunuyla karşılaşıyorsanız, sonraki yönteme geçin:

Ayrıca Bakınız: Uygulamada Sesli Aboneliği Nasıl İptal Edebilirim?

2. Çözüm – Grup İlkesini Kullanma

‘Verilen Kimlik Bilgileri Bu Yazıcıya Erişmek İçin Yeterli Değil’ sorununu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Vurmak W8K + R ve sonra ekle gpedit.msc içinde Çalıştırmak başarıyla açmak için iletişim kutusu GPO ek bileşeni. Musluk TAMAM.
 • sol bölmeden GPO ek bileşeni, Başını aşmak:
  • Computer Configuration > Administrative Templates > Printers

* Etki alanına bağlı sistemler için, sadece Politikalar Bilgisayar Yapılandırmasından sonra klasör.

 • Altında yazıcılar, sağ bölmede, görüntüle İşaretle ve Yazdır Kısıtlamaları ayar. Üzerine çift dokunun ve seçin Etkinleştirilmiş. Daha sonra altında hareket edebilirsiniz Seçenekler, görüş Kullanıcılar yalnızca bu sunuculara işaret edebilir ve yazdırabilir ve ardından sunucu adını ekleyin sunucunuz.alanınız.yourtld biçim. Ayrıca, kullanabileceğiniz bir sunucu yoksa seçeneği yok sayabilirsiniz. Daha sonra belirtebilirsiniz Güvenlik İstemi açılır menüler Uyarı veya yükseltme istemi gösterme. Musluk Uygulamak bunu takiben Tamam.
 • Daha sonra bu yola gidin GPO ek bileşeni:
  • Computer Configuration > Administrative Templates > Driver Installation

* Etki alanına bağlı sistemler için, sadece Politikalar Bilgisayar Yapılandırmasından sonra klasör.

 • Sağ bölmeden, üzerine iki kez dokunun Yönetici olmayanların bu aygıt kurulum sınıfları için sürücü yüklemesine izin ver. Şimdi politikayı belirtin Etkinleştirilmiş durumu ve ardından öğesine dokunun. Göstermek altında Seçenekler.
 • itibaren İçeriği Göster kutusuna, yazıcının değerini yapıştırmanız yeterlidir GUID yani {4D36E979-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}. Musluk Tamam, Uygulamak, Tamam.

şimdi bırakabilirsin GPO ek bileşeni ve ardından yenileyin Grup ilkesi çalıştırdıktan sonra motor gpudate /kuvvet emretmek. Ayrıca, bağlanan cihazları yeniden başlatabilirsiniz. Başarıyla yeniden başlattıktan sonra sorun çözülmelidir.

Çözüm:

Umarım artık ‘Sağlanan kimlik bilgileri bu yazıcıya erişmek için yeterli değil’ sorununu nasıl çözeceğinizi anlayabilirsiniz. Yöntemlerin yararlı olduğu kanıtlanırsa, bunları arkadaşlarınızla paylaşın ve onlara yardımcı olun. Daha fazla soru ve soru için aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin. Ayrıca görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Değerli geri bildiriminizi bekliyorum!

Ayrıca Okuyun: