Microsoft wprowadził teraz również menedżera przepustowości Internetu w systemie Windows 10. Menedżer przepustowości Internetu w zasadzie informuje, ile danych internetowych faktycznie zużywa oprogramowanie. Ale Windows 10 tak naprawdę nie ma internetowego narzędzia do śledzenia prędkości. Chociaż możecie śledzić prędkość Internetu w czasie rzeczywistym za pomocą menedżera zadań, wystarczy za każdym razem otwierać menedżera zadań, aby to zrobić. W tym artykule porozmawiamy o Windows 10 Pokaż szybkość sieci na pasku zadań. Zaczynajmy!

Tak więc, jeśli chcecie aktywnie śledzić prędkość i korzystanie z Internetu, musisz również użyć narzędzia internetowego miernika prędkości. Istnieje wiele narzędzi internetowych do pomiaru prędkości dostępnych dla systemu Windows 10, których można również użyć do aktywnego śledzenia prędkości Internetu.

Wraz z internetowymi narzędziami do pomiaru prędkości, możecie łatwo śledzić zarówno prędkość pobierania, jak i wysyłania. Co więcej, dzięki tym narzędziom możesz również sprawdzić wykorzystanie przepustowości Internetu. Tak więc w tym artykule udostępnimy teraz metodę pracy, aby wyświetlić również internetowy miernik prędkości na pasku zadań.

Windows 10 pokazuje prędkość sieci na pasku zadań

Jeśli chcesz wyświetlić internetowy miernik prędkości na pasku zadań, użyjemy Miernik DU. To jest narzędzie premium. Ale narzędzie jest całkowicie bezpłatne do pobrania i używania przez okres próbny 30 dni. Sprawdźmy teraz, jak wyświetlić licznik prędkości Internetu na pasku zadań również w systemie Windows 10.

 • Przede wszystkim musisz to odwiedzić połączyć a następnie pobierz miernik DU na swój komputer.
 • Następnie po prostu otwórz plik instalacyjny i przejdź również przez kreatora instalacji.
 • Następnie musisz ustawić limit miesięcznego użycia (opcjonalnie).

nielimitowany dostęp

 • Następnie poprosi Cię o połączenie komputera z kontem dumeter.net. Tutaj musisz kliknąć „Pomiń”
 • Po skonfigurowaniu miernika DU pojawi się wyskakujące okienko z prośbą o włączenie miernika DU na pasku zadań. Po prostu dotknij „Tak”.
 • Teraz zobaczysz prędkość przesyłania i pobierania bezpośrednio na pasku zadań systemu Windows 10.
 • Pływający pasek pokaże Ci wykres sieci wraz z kilkoma innymi informacjami.

NetSpeedMonitor, aby pokazać prędkość sieci na pasku zadań w systemie Windows 8 i Windows 10

Jeśli chcecie użyć NetSpeedMonitor na urządzeniach z systemem Windows 8 i Windows 10, możesz to zrobić. Jednak nie daje tak szczegółowych informacji jak miernik DU, ale jest darmowy, co jest w rzeczywistości dużym plusem. Oto, jak włączyć NetSpeedMonitor na komputerach z systemem Windows 8 i Windows 10. Aby wyświetlić prędkość Internetu na pasku zadań za darmo.

 • Najpierw kliknij prawym przyciskiem myszy plik instalacyjny, a następnie wybierz właściwości.
 • Tam musisz wybrać Compatibility oraz włącz pole wyboru obok Run this program in compatibility mode for opcja (zaznaczona na poniższym obrazku). Stuknij w Apply a następnie zainstaluj tę aplikację tak, jak każdą inną zwykłą aplikację Windows.
 • Po zainstalowaniu aplikacji nie zobaczysz żadnych zmian na swoim komputerze. To dlatego, że musicie go najpierw włączyć. Aby to zrobić, tylko kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na pasku zadań systemu Windows, a następnie przejdź do paska narzędzi -> NetSpeedMonitor.
 • Na koniec musisz dotknąć Save przycisk.

netspeedmonitor

Dalsze | pokaż prędkość sieci na pasku zadań

 • Teraz, ponieważ to narzędzie nie jest przeznaczone do współpracy z urządzeniami z systemem Windows 8 i Windows 10. Dobrze, dla niektórych użytkowników licznik internetowy może również utknąć na zero. Na moim urządzeniu z systemem Windows 10 w zasadzie utknąłem na zero, jak pokazano na poniższym obrazku. Ale nie martw się, na to też mamy rozwiązanie.
 • Po prostu dotknij odczytu NetSpeedMonitor (który jest zablokowany na zero) i następnie dotknij Configuration.
 • Pod Network Interface po prostu dotknij menu rozwijanego i wybierz nazwę karty Wi-Fi i dotknij Zastosuj. Jeśli nie znasz karty WiFi twojego komputera, po prostu wybierz ją i zastosuj, a następnie powtarzaj proces, aż zacznie działać.

pokaż prędkość sieci na pasku zadań

 • Nawiasem mówiąc, możesz znaleźć kartę WiFi swojego urządzenia za pośrednictwem otwarcie Device Manager i rozszerzenie Network adapters menu.
 • Teraz powinien również zacząć śledzić prędkość Twojego Internetu. Zaczął dla mnie działać, jak widać na poniższym obrazku.

pokaż prędkość sieci na pasku zadań

Wniosek

W porządku, to wszystko ludzie! Mam nadzieję, że wam się podoba show network speed on taskbar artykuł, a także uznasz go za pomocny. Przekaż nam swoją opinię na ten temat. Również jeśli macie dalsze pytania i problemy związane z tym artykułem. Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej. Wkrótce się z tobą skontaktujemy.

Miłego dnia!

Zobacz także: Jak naprawić błąd „ms-windows-store:purgecaches”