Bir bilgisayarda çalışırken en yaygın sorunlardan biri düşük ses sorunlarıdır. İster çalışırken ister video izlerken de bilgisayarınızda medya oynattığınızı düşünürsek. Ses temel olarak en önemli bileşendir ve işlev bozuklukları varsa, bu sizi gerçekten erteleyebilir. Öyleyse Windows’ta düşük ses seviyesini çözmek için yöntemleri öğrenelim. Bu yazıda, Windows 10’da Hoparlör Sesini Geliştirmenin En İyi Yollarından bahsedeceğiz. Haydi başlayalım!

Windows 10’da Hoparlör Sesini Geliştirmenin En İyi Yolları

Ses Geliştirmelerini Kullanın

Bu yöntem aslında genel sistemin maksimum hacmini artıracaktır. Windows’ta, yapılandırılması gereken çoğu ses kartı tarafından desteklenen bir ses yüksekliği eşitleme seçeneği vardır. Aslında sesi daha yüksek hale getirmek için. Şimdi süreci adım adım inceleyelim:

  • Sistem tepsisindeki Ses simgesine dokunun
  • Ses karıştırıcı açılır penceresindeki hoparlör simgesine basın
  • Açılan pencereden Geliştirmeleri seçin
  • Şimdi listeden Loudness Equalization’ı kontrol edin ve ardından Tamam’a tıklayın.

Bu, genel sistem ses efektini de daha yüksek olacak şekilde artırmalıdır. Ancak, herhangi bir nedenle, ses kartınız eşitlemeyi desteklemiyor, o zaman bu makalede belirtilen diğer seçeneklere de gitmeniz gerekecek.

Ses Yükseltici Eklentileri Kullan | hoparlör sesini artır

İkinci yöntem ise aslında ses yükseltici eklentileri kullanmaktır. Bu temelde en güvenilir ve heyecan verici seçenektir. Ancak sorun şu ki, birçok ücretsiz seçeneğe sahip birçok ücretsiz ses yükseltici eklenti mevcut değil. Ancak, sistemin genel hacmini de artırmak için kullanılabilecek bazı eklentileri listeleyeceğiz.

Ses Geliştirici Bongiovi DPS Eklentisi

Bu aslında ticari bir eklentidir ancak deneme sürümünü kullanarak test edebilirsiniz. Birçok ses geliştirme ve eşitleme seçeneğini de destekler. Bongiovi DPS eklentisi ayrıca Windows 7, Windows 8 ve ayrıca Windows 8.1 için mevcuttur. Ayrıca Max OSX’i de destekler.

DFX Ses Geliştirici Eklentisi | hoparlör sesini artır

DFX Audio Enhancer aslında sistemimdeki sistem sesini artırmak için en sevdiğim araçtır. Bu Ses Geliştirici, müzik, video, İnternet sesi, oyun ve diğer birçok programı da içeren genel sistemin ses çalma kalitesini artırır. Bu eklenti ayrıca yapılandırma seçeneklerinin çoğunun kapalı olduğu ücretsiz bir sürümle birlikte gelir. Ancak, aslında sisteminizde temel bir ses artışı için yeterli olacaktır.

SoundPimp

SoundPimp ses geliştirici, High Definition Stereo ile birlikte bilgisayar sesinin genel dinleme deneyimini geliştirir. Ancak SoundPimp’i kullanmadım, gerçekten iyi görünüyor çünkü Windows, Mac OS ve Linux’u da içeren tüm platformlar için mevcut.

VLC Player’ı Kullanma | hoparlör sesini artır

VLC medya oynatıcı Oynatılan bir medya dosyasının ses seviyesini kontrol etmek için kullanılabilecek birçok kontrole sahiptir. Sesi artırmak ve azaltmak için fareyi kullanarak yukarı ve aşağı kaydırabileceğiniz ekran ses kontrolleri vardır. Sesi doğrudan klavyeden de kolayca kontrol etmek için kullanılabilecek kısayol tuşları veya kısayollar da vardır. Sesi kapatmak ve açmak veya stereo, mono, sol, sağ veya ters stereo olarak ayarlamak için benzer kontroller de içinde mevcuttur.

hoparlör sesini artır

Eşlik eden bir videoda sesi tamamen kapatma seçenekleri de vardır. Bir videoda birden fazla film müziği ile birlikte doğru sesi seçmek de mümkündür ve doğru ses çıkış modülünü seçebiliriz. Harici hoparlörler ve kulaklıklar veya gerçekten bağlı kulaklıklar ile birlikte dizüstü bilgisayar hoparlörlerimiz varsa.

Yalnızca multimedya sesinizi ve videonuzu daha yüksek sesle yapmak istiyorsanız, multimedya oynatıcıları kullanabilirsiniz. Bu, %100 ses sınırının ötesine geçmenizi sağlar. Seçeneklerden biri, sesi %125’ten fazla artırmanıza izin veren VLC Player’dır.

Çözüm

Pekala, hepsi bu kadardı Millet! umarım bunu beğenirsiniz arkadaşlar enhance speaker volume makale ve ayrıca sizin için yararlı buluyorum. Bize geri bildirimde bulunun. Ayrıca, bu makaleyle ilgili başka sorularınız ve sorunlarınız varsa. O zaman aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Sana kısa zamanda geri dönüş yapacağız.

İyi günler!

Ayrıca Bakınız: Flash Player Chrome’da Çalışma Duruyor Nasıl Onarılır