İnternet Bağlantı Paylaşımı hatasını düzeltmek için bir çözüm mü arıyorsunuz? Windows 10? Windows 10’da ICS, ağı diğer birçok cihazla paylaşmanıza yardımcı olur. ICS, İnternet Bağlantı Paylaşımı anlamına gelir. Eh, PC’nizde Ethernet veya kablolu bağlantı bağlantısını kullanırken ve mobil, tablet gibi diğer cihazları bu bağlantıya bağlamak istediğinizde çok kullanışlı görünüyor.

Windows 10’da ICS’yi Açın:

etkinleştirmek veya açmak isterseniz ICS. O zamanlar;

  • Başını aşmak Ağ bağlantıları çalıştırdıktan sonra yönetici ncpa.cpl emretmek.
  • Ardından ağ bağdaştırıcınıza sağ tıklayın ve Özellikler.
  • Özellik sayfasından şuraya gidin: Paylaşım sekme.
  • Şimdi kontrol edebilirsiniz Diğer ağ kullanıcılarının bu bilgisayarın İnternet bağlantısı üzerinden bağlanmasına izin ver seçenek.
  • Musluk tamam.
  • izin verir ICS ve ardından ‘Paylaşılan‘ içinde ağ bağdaştırıcısı girişinizi kullanan terim Ağ bağlantıları yönetici.

Ancak yukarıda belirtilen adımları uyguladıktan sonra aşağıdaki mesajı alıyorum çünkü ICS etkinleştirilemez:

İnternet Bağlantı Paylaşımı etkinleştirilirken bir hata oluştu.

Hizmet şu anda kontrol mesajlarını kabul edemez.

Bu mesajı aldıktan sonra, gözden geçirmeyi deneyin. Windows Güvenlik Duvarı bağlantınızın engelini kaldırıp kaldırmadığını onaylamak için yapılandırma. Bilgisayarınızı yeniden başlatmak ve ardından bağlantıyı paylaşıp paylaşamayacağınızı kontrol etmek isteyebilirsiniz. Sorun devam ederse, şu talimatları uygulayın:

Windows 10’da İnternet Bağlantı Paylaşımı Hatası Nasıl Onarılır:

hatayı düzelt

Windows 10’da İnternet Bağlantı Paylaşımı Hatasını düzeltmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  • Vurmak W8K + R ve giriş services.msc içinde Çalıştırmak iletişim kutusu. sonra basabilirsiniz Girmek açmak için anahtar Hizmetler ek bileşen.
  • itibaren Hizmetler pencere, aşağı hareket ettirin ve ardından İnternet Bağlantı Paylaşımı (ICS) hizmet. Servis girişine sağ tıklayın ve ardından Özellikler.
  • Servis özellik sayfasından, Genel sekmesinde, basitçe ayarlayın başlangıç ​​türü ile Otomatik (Gecikmeli Başlatma). Musluk Uygulamak bunu takiben tamam. çıkış Hizmetler ek bileşen.

Şimdi, cihazınızda paylaşımı açmayı denemelisiniz. internet bağlantı ve bu sefer iyi çalışıyor.

Çözüm:

Umarım şimdi Windows 10’da İnternet Bağlantı Paylaşımı Hatasının nasıl düzeltileceğini anlamışsınızdır. Adımların yararlı olduğu kanıtlanırsa, bunları arkadaşlarınızla paylaşın ve onlara yardımcı olun. Daha fazla soru ve soru için aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin. Ayrıca görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Ayrıca Okuyun: