Bir klavye kısayolu ile mikrofonun sesini kapatmak istiyor musunuz? Windows 10? Klavyeler, hoparlörlerden gelen sesi kapatmak için özel bir anahtar içerir. Eh, özel tuşlarla gelmiyorlarsa hala işlevi var (fn) medyayı yönetmek veya düzenlemek için kontrol işlevi gören anahtarlar dizisi. Ancak, bu tuşlar hoparlörlerin sesini kolayca kapatabilir.

Mikrofonun sesini kapatmak için benzer bir anahtar olamaz. Bunun nedeni mikrofonun her zaman açık olmamasıdır. Yalnızca bir uygulama ona eriştiğinde etkinleştirilir.

Bu nedenle, kullanıcılar sesini kapatmak uygulama içindeki düğme. Bu işe yarayabilir, ancak hızlı değil.

Windows 10’da Klavye Kısayoluyla Mikrofonun Sesini Kapatın – Nasıl Yapılır

Düğmeye fareyle dokunun ve bu bir klavye kısayolu kadar hızlı değil. İşte nasıl yapabileceğiniz sesini açmak veya sesini kapatmak Windows 10’da klavye kısayollu mikrofon.

mikrofonun sesini kapat

Klavye Kısayoluyla Mikrofonun Sesini Kapatın

Mikrofonun sesini klavye kısayoluyla kapatmak veya açmak için, şu adla bilinen ücretsiz bir uygulama kullanacağız. Mikrofon Sesi Kapat. Basitçe kurun veya indirin.

Uygulama, sistem tepsisinde yürütülür ve daha sonra ona bir mikrofon simgesi ekleyebilir. Ardından bu simgeden uygulamanın ayarlarına ve klavye kısayolu yapılandırmasına erişebilirsiniz. Ayrıca, size mikrofonun mevcut durumunu gösterecektir.

Siyah gösterge, mikrofonun Kapalı olduğu ve kırmızı, Açık olduğu anlamına gelir.

Uygulama bazı temel özellikler sunar; örneğin, başladığında mikrofonun sesini hemen kapatabilir. Ayrıca, algılanan ses giriş cihazlarını gösterebilir ve mikrofonun yalnızca bir düğme basılı tutulduğunda çalıştığı bir ‘Bas konuş’ moduna sahiptir.

Mikrofonun sesini kapatmak/açmak için kısayolu yapılandırmak istiyorsanız. Sistem tepsisinde uygulamanın simgesine sağ tıklayın ve ardından ‘Kısayolu kur’ seçeneğini seçin.

Peki, o zaman küçük bir pencere göreceksiniz. İçine dokunun ve mikrofonun sesini kapatmak/açmak için kullanmak istediğiniz tuşa veya tuşlara tıklayın. Uygulama, klavyedeki sıradan tuşları algılayabilir. Ayrıca klavye üzerinde bulunan özel tuşlar ile çalışmaktadır.

Artık klavyemdeki sesi kapatma/açma düğmesini bu uygulamaya ve üzerine tıkladığımda hoparlörü bağlayabilirim. Artık hoparlörleri ve mikrofonu aynı anda sessize alabilir ve açabilir.

Mikrofonun sesi kapatıldığında veya açıldığında, bir masaüstü bildirimi alırsınız. Bildirimleri almak istemiyorsanız uygulamanın ayarlarından kapatabilirsiniz.

Çözüm:

Windows 10’da, bir uygulama mikrofona eriştiğinde sistem tepsisinde bir mikrofon simgesi bulunur ve simge daha işlevsel hale gelir. Dokunursanız, mikrofonun sesini kapatamaz.

Umarım artık Windows 10’da bir mikrofonun sesini nasıl kapatacağınızı veya açacağınızı anlayabilirsiniz. Bu kılavuzla ilgili herhangi bir şey paylaşmak istiyorsanız, aşağıdan bize bildirin!

Ayrıca Okuyun: