‘Windows 10’da kullanıcılar değiştirilemiyor’ sorununu çözmek için bir çözüm mü arıyorsunuz? Cevabınız evet ise doğru yerdesiniz. Windows 10’da, giriş ve kilit ekranında kullanmak istediğiniz hesapları kolayca seçebilirsiniz. Kullanıcıları değiştirmek istiyorsanız, üzerine tıklamanız yeterlidir. Başlama butonu > profil resminizin simgesine dokunun > ve ardından geçmek istediğiniz başka bir kullanıcı hesabını seçin.

Ancak geçiş yapmak için başka bir kullanıcı hesabını görmezseniz ne oldu? PC’nizde durum buysa, kullanıcıları değiştiremezsiniz. Bu, kullanıcıların karşılaştığı en büyük sorunlardan biridir ve sorun önceki sürümlerde de mevcuttu. pencereler sürümleri de var.

Bu nedenle, kullanıcılara geçiş yapamıyorsanız, sorunu şu şekilde çözebilirsiniz:

Windows 10’da Kullanıcılar Değiştirilemiyor Nasıl Onarılır

Sorunu Düzelt

‘Windows 10’da kullanıcılar değiştirilemiyor’ sorununu gidermek için aşağıdaki yöntemleri izleyin:

1. Çözüm – LUSRMGR Ek Bileşeni ile

  • Vurmak W8K + R ve giriş lusrmgr.msc içinde Çalıştırmak basitçe açmak için iletişim kutusu Yerel Kullanıcılar ve Gruplar ek bileşen. sonra dokunun TAMAM.
  • itibaren lusrmgr pencere, üzerine çift dokunun Grup. Şimdi Yöneticiler’e sağ tıklayın, ‘Gruba ekle’.
  • Şimdi Yöneticiler özellik sayfası, dokunun Eklemek buton.
  • sonra Kullanıcıları Seçin, sadece dokunun Nesne Türleri.
  • itibaren Nesne Türleri ekran, yalnızca unutmayın Kullanıcılar vardır işaretlenmiş. Ardından, yukarıda gösterilen pencerede tekrar öğesine dokunun. ileri.
  • Bir sonraki pencereye gidin, öğesine dokunun. Şimdi bul. Şimdi arama sonuçlarından geçiş yapamayacağınız diğer kullanıcı hesaplarını seçin. sonra dokunun tamam ve yeniden tamam kalan pencerede.

Kullanıcıyı başarıyla eklediğinizde Yöneticiler Bu yöntemle grup, anahtarlama için kullanılabilir olmalıdır. ‘Windows 10’da Kullanıcılar Değiştirilemiyor’ sorunu hala devam ediyorsa aşağı kaydırın!

2. Çözüm – Komut İstemi Yoluyla

Yöntem tüm sürümlerde çalışır.

  • Sağ dokunun Başlama butonu veya vur W8K + X tuşlar ve seçin Komut İstemi (Yönetici) açmak Komut istemi yönetici olarak.
  • itibaren Yönetim veya yükseltilmiş Komut İstemi penceresinde, aşağıdaki komutu kopyalayın veya yapıştırın ve ardından Girmek anahtar.
  • Çık Komut istemi penceresini açın ve ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • Bilgisayarınızı başarıyla yeniden başlattıktan sonra, şimdi kullanıcıların hesaplarına geçebilmeniz gerekir.

Hepsi bu kadar!

3. Çözüm: CTRL + ALT + DELETE

Bu yöntem yalnızca bir kullanıcı hesabıyla başarıyla oturum açtığınızda çalışır. Başlangıçta, vur CTRL + ALT + Sil klavyenizdeki tuşlar bir arada. Bazı seçeneklerin tam ortasında olduğu yeni bir ekran göründüğünde. sonra dokunun Switch user, ve oturum açma ekranına yönlendirilirsiniz.

Kullanmak istediğiniz kullanıcı hesabını seçin ve doğru oturum açma bilgilerini girin. simgesine dokunduktan veya tıkladıktan sonra oturum açma seçenekleri arasında seçim yapabilirsiniz. Sign-in options ve ardından tercih ettiğiniz seçeneği seçin.

Çözüm:

Umarım artık ‘Windows 10’da Kullanıcılar Değiştirilemiyor’ sorununu nasıl çözeceğinizi anlayabilirsiniz. Yöntemlerin yararlı olduğu kanıtlanırsa, bunları arkadaşlarınızla paylaşın. Daha fazla soru ve soru için aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin. Ayrıca görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Değerli geri bildiriminizi bekliyorum!

Ayrıca Okuyun: