Peki, Microsoft Edge’i Windows 10’dan tamamen kaldırmak istiyorsanız ne yaparsınız? eğer varsa Windows 10 1803 veya daha yeni sürümlerde, aslında yeni Microsoft Edge’i (Chromium tabanlı) tamamen kaldırabilirsiniz. Gelin yapmanız gerekenlere bir göz atalım. Bu yazımızda, Windows 10’da Microsoft Edge’i Kaldırma hakkında konuşacağız.

Windows 10’da Microsoft Edge Nasıl Kaldırılır

 • Öncelikle, sahip olduğunuz Microsoft Edge sürümünü bulmanız gerekir. Bunu yapmak istiyorsanız, Edge’de yeni bir tarayıcı penceresi açmalı ve aşağıdakileri adres çubuğuna yapıştırmalısınız: kenar://ayarlar/yardım Bu örnekte, Edge sürüm numarası aslında 83.0.478.64
 • Ardından bu adresi kesip yapıştırın: C:Program Dosyaları (x86)MicrosoftEdgeApplication83.0.478.64Yükleyici Windows Gezgini’nde de. Her şey, hangi Edge sürümünü çalıştırdığınıza bağlıdır, 83.0.478.64’ü Edge’de de sürüm numaranız ne olursa olsun ile değiştirin.
 • basılı tutun Vardiya ve ardından klasör içinde herhangi bir yere sağ tıklayın ve Komut istemi penceresini burada açın.
 • Şimdi Komut İstemi’nde ve aşağıdaki komutu kesip yapıştırın ve Enter’a dokunun:
  setup.exe –kaldır –sistem düzeyi –ayrıntılı günlüğe kaydetme –force-kaldır

Bu komut daha sonra kaldıracak new Windows 10’da Microsoft Edge (Chromium tabanlı). Eski Microsoft Edge, Windows 10 PC’nizde de kalacaktır. her zaman geri dönebilirsin Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamalar ve Özellikler yeni Microsoft Edge’in kaldırıldığını doğrulamak için.

Daha öte

Windows 10’da Microsoft Edge’i tamamen kaldırmadıysanız, tamamlamanız gereken bir adım daha var. önlemek istiyorsanız new Edge tarayıcının Windows Update aracılığıyla yeniden yüklenmesi. Aslında Windows Kayıt Defteri’nde yapılması gereken bir düzenleme var.

Microsoft, bu Kayıt Defteri düzenlemesini halletmek için Engelleyici Araç Takımı’nı verir, böylece siz de yanlışlıkla bir hata yapmaktan endişelenmenize gerek kalmaz. Engelleyici Araç Takımı, Windows 10’un Windows Update aracılığıyla yeni Microsoft Edge’i yeniden yüklemesini engeller. Engelleyici Araç Takımı, kullanıcıların Edge’i internetten manuel olarak kurmasını veya harici bir cihazdan da kurmasını engellemez.

Microsoft Edge’i diğer herhangi bir program gibi kaldırın

 • Windows Tuşuna dokunun
 • sonra yazın Köşe
 • üzerine sağ tıklayın Microsoft Kenarı
 • Seçmek Kaldır ve ardından kaldırmak için kararınızı onaylayın

microsoft edge'i kaldır

 • Şimdi PC’nizin Microsoft Edge tarayıcısını silmesini bekleyin
 • Sonunda yeniden başlat senin bilgisayarın

Not: Bu tipik kaldırma işlemi aslında biraz daha hızlı olduğunda, artık dosyalar hala geride kalacaktır. Ancak, kendi başlarına fazla disk alanı kaplamazlar, işlemi diğer programlarla birlikte tekrarlamak, sonunda kalan dosyaların zamanla birikmesine ve değerli disk alanını kaplamasına neden olur.

Çözüm

Pekala, hepsi bu kadardı Millet! umarım bunu beğenirsiniz arkadaşlar uninstall Microsoft edge makale ve ayrıca sizin için yararlı buluyorum. Bize geri bildirimde bulunun. Ayrıca, bu makaleyle ilgili başka sorularınız ve sorunlarınız varsa. O zaman aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Sana kısa zamanda geri dönüş yapacağız.

İyi günler!

Ayrıca Bakınız: Windows 10 Bluetooth Çalışmıyor Nasıl Onarılır