Bir yöneticinin belirli bir kullanıcı hesabına izin vermek veya engellemek için neredeyse tüm ayrıcalıklara sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Genel olarak konuşursak, aslında iki ana grup vardır. pencereler makine ve onlar yönetici ve kullanıcı grup da. durumunda kullanıcı grup oturum açmaya izin vermiyor, aslında tek bir kullanıcı bile oturum açamıyor. Bu yazımızda, Windows 10’da Oturum Açma Yöntemine İzin Verilmez Hatası’ndan bahsedeceğiz. Haydi başlayalım!

Bu durumda, bir kullanıcı oturum açmaya çalıştığında aslında şu mesajı alır:

Kullanmaya çalıştığınız oturum açma yöntemine izin verilmiyor. Daha fazla bilgi için ağ yöneticinize başvurun. Veya bu hatayla da karşılaşabilirsiniz:

Kullanıcıya bu bilgisayarda istenen oturum açma türü verilmedi.

Siz makinenin yöneticisiyseniz ve kullanıcılar oturum açmayı denediğinde bu hata mesajını alıyorsa. Ardından, izinleri vererek bu sorunu onlar için kolayca çözebilirsiniz. Bu sorunun temel nedeni, bu sorunla gerçekten karşılaşan kullanıcıların, bu sorunun bir parçası olmamasıdır. kullanıcı grup. Veya Başka bir neden, kullanıcı grup, üyelerinin yerel olarak da oturum açma iznine sahip değil. Bu basit adımlar, bu sorunu çözmek için kesinlikle size yardımcı olacaktır:

Windows 10’da Oturum Açma Yöntemine İzin Verilmiyor Hatası

  • Öncelikle Windows Tuşu + R’ye tıklayın ve Çalıştır iletişim kutusuna secpol.msc yazın. Güvenlik Politikası ek bileşenini açmak için Tamam’a dokunun.
  • Ardından, gösterilen pencerede, sadece üzerine dokunun. Güvenlik ayarları > Yerel Politikalar > Kullanıcı Hakları Ataması. Ardından ilgili sağ bölmede, Politika adlandırılmış Yerel olarak oturum açmaya izin ver. Değiştirmek için bu ayara çift tıklamanız yeterlidir.

oturum açma yöntemine izin verilmiyor

  • Devam edersek, ayar özellik sayfasında, ya kullanıcıya yönelik sorunun ya da tüm kullanıcı grup aslında burada listelenmiyor. Aslında sorunun arkasındaki neden bu. sadece üzerine dokunun Kullanıcı veya Grup Ekle buton.
  • Üzerine dokunun ileri sonraki pencerede.
  • Şimdi seçin, Kullanıcılar veya Grup pencere aşağıdadır ve bulur öğesine dokunun Şimdi. Ardından, liste doldurmada kullanıcıya yönelik sorunu bulun ve ardından onu seçin. Birden fazla kullanıcı bu sorunun kurbanıysa, sadece seçin kullanıcı (grup) listeden. sonra üzerine dokunun tamam.
  • Sonunda, kullanıcı veya grubu ekliyor ve artık yerel olarak oturum açmaya izin veriyorlar. Üzerine dokunun Uygulamak üzerinden takip eder tamam. Kapat Güvenlik Politikası pencere ve yönetici hesabından da çıkış yapın.

oturum açma yöntemine izin verilmiyor

Artık bu sorunla karşı karşıya kalan kullanıcıların bu sorunla ilgili herhangi bir şikayeti olmamalı, çünkü aslında çözüyor.

Çözüm

Pekala, hepsi bu kadardı Millet! umarım bunu beğenirsiniz arkadaşlar the sign in the method is not allowed makale ve ayrıca sizin için yararlı buluyorum. Bize geri bildirimde bulunun. Ayrıca, bu makaleyle ilgili başka sorularınız ve sorunlarınız varsa. O zaman aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Sana kısa zamanda geri dönüş yapacağız.

İyi günler!

Ayrıca Bakınız: Oturum Açma İşlemi Başlatma Hatası Nasıl Onarılır