Windows kullanıcıları aslında Paint.net’e sahip olmadılar. Paint’in bu sürümü artık herhangi bir yeni özellik almıyordu. Paint 3D’nin ortaya çıkışıyla birlikte, MS Paint de kullanımdan kaldırıldı. Bu temelde, uygulamanın artık bir güncelleme almadığı anlamına gelir. Ancak Paint uygulaması, temel düzenleme amaçlarına hizmet etmek için çok temel, ancak yardımcı özelliklere sahip olan son derece kullanışlı bir resim düzenleyicidir. Yeniden boyutlandırma, bir resmi kırpma, bir resmin yapıştırılan kısımlarını kesme gibi. Bu yazımızda, Windows 10’da Paint.net Izgara Çizgileri Nasıl Eklenir hakkında konuşacağız. Haydi başlayalım!

Paint uygulaması Microsoft aracılığıyla kapatılmayacaktır. Redmond merkezli teknoloji devi, şu anda esas olarak Paint 3D’ye odaklanıyor ve uygulamayı nihai 3D görüntü ve logo düzenleyici olarak kullanmak için çok çalışıyor. Boya, Windows Mağazasında da indirilebilecek ücretsiz bir uygulama olarak mevcut olacak.

Paint.net, temel olarak, Windows kullanıcılarının hiç sahip olmadığı Paint sürümüdür. Paint uygulaması artık kullanımdan kaldırıldı, bu da aslında hiçbir zaman yeni özellikler almayacağı anlamına geliyor. Paint.net gerçekten Windows kullanıcılarının elinde kalan şey ve aynı zamanda şanslı. Uygulamanın iyi olduğunu ve hala aktif olarak geliştirildiğini. Paint.net’i en temel resim düzenleme ihtiyaçları için kullanabilir ve ayrıca temel resimler de oluşturabilirsiniz. Paint.net’te özel bir ızgara oluşturmanız gerekiyorsa, bunu küçük bir eklenti ile yapabilirsiniz.

Windows 10’da Paint.net Izgara Çizgileri Nasıl Eklenir

Özel bir ızgara görüntüsü oluşturmak için Paint.net, o zaman adlı bir eklenti yüklemeniz gerekiyor ızgara üreticisi. Paint.net’iniz açıksa, kapatın ve sisteminizde aşağıdaki konuma gidin. Buraya bir dosya yapıştırmak için yönetici haklarına ihtiyacınız olacak.

C:/Program Files/paint.net/Effects

Microsoft Store’da bulunan Paint.net uygulamasını kullanıyorsanız. Belgelerin, belge kitaplığınız olduğu aşağıdaki konuma gitmeniz gerekir.

Documents/paint.net App Files/Effects/

Paint.net’i açın ve Effects>Render> Grid Checker Maker’a gidin. Bu seçeneği seçin ve ardından yeni bir pencere açılacaktır. Burası, ızgaranızı oluşturabileceğiniz yer. Eklenti ayrıca bir ızgara, bir denetleyici deseni ve bir noktalı desen de oluşturabilir. Oluşturmak istediğiniz şeyi, ızgara, kareli veya noktalı deseni seçmek istiyorsanız ve Izgara türü açılır menüsünü açın.

Daha fazla | paint.net ızgarası

Orantılı bir ızgara oluşturmak için ‘Same Step H/V’ seçeneğini seçmeniz yeterlidir. Saydam bir ızgaraya ihtiyacınız varsa, ‘Yalnızca şeffaf’ seçeneğini seçin.

paint.net ızgarası

Siz bu pencerede değişiklik yaptığınızda, bunlar tuvale yansıtılacaktır. Izgarayı oluşturmadan önce tuvali yeniden boyutlandırmalısınız. Izgara boyutunuzun ne olmasını istiyorsanız onu boyutlandırın. Ortalamanız gerekiyorsa, Çizim Modu açılır menüsünü açın ve Çizgilerde ortalanmış’ı seçin. Kullanmanız gereken her şey için doğru görünen bir ızgaraya sahip olana kadar beraberlik seçenekleriyle oynayın.

Izgara daha sonra şeffaf olacaktır, ancak son görüntüyü PNG olarak kaydetmek size kalmıştır. Izgara altında dolgu katmanı olmadığından emin olmak için. Izgarayı boş bir katman üzerinde oluşturmalısınız, böylece daha sonra düzenlemek oldukça kolay olur. Izgara çizgilerinin rengini özelleştirmek istiyorsanız, önce renk çarkından/renk örneğinden seçmelisiniz. Ve sonra eklentiyi de açın. Temel olarak, ana veya ana renk olarak ayarlanan rengi çizecektir.

Paint.net, Photoshop veya Gimp’e herhangi bir şekilde rakip olabilecek bir uygulama değildir. Ancak, bir ızgara oluşturmanız gerekirse, bundan daha kolay olamaz.

Paint 3D’de Kılavuz Çizgileri Ekleme

  • Paint 3D aslında yerleşik bir kılavuz çizgileri seçeneği içermez, ancak kullanıcılar yine de resimlerinin üzerine şeffaf ızgaralar ekleyebilir. İlk olarak, Başlat menüsünde o uygulamayı seçerek Paint 3D’yi açmanız yeterlidir.
  • Ardından, Menü sekmesine dokunun.
  • basın Araştır Dosyalar Bir resmi açmak için düğmesine basın.
  • Kullanıcılar ayrıca Free Icons PNG’den şeffaf ızgara görüntüleri de indirebilirler. Ücretsiz Simgeler kılavuz resim sayfasını bir web tarayıcısında yazmanız gerekir.
  • Oradan bir ızgara seçin ve ardından PNG’yi veya Simgeyi İndirin buton.
  • Şimdi Paint 3D’ye dönün ve Sokmak buton.
  • Ardından indirilen ızgarayı seçin ve Açık buton.
  • Ardından, kullanıcılar ızgarayı 2B seçim aracıyla birlikte biraz yeniden boyutlandırmak isteyebilir. Böylece görüntüye tam olarak uyuyor. Bu yapıldığında seçim kutusunun dışına dokunun.
  • Resmin üstündeki ve altındaki boş beyaz boşlukları kaldırmak için tuvalin kenarlıklarını azaltın. Böylece görüntünün boyutlarıyla eşleşirler. Bunu yapmak için, Canvas yardımcı programıyla tuval kenarlıklarını sürükleyin. Bu, kullanıcıları aşağıda gösterildiği gibi bir görüntü ızgarasıyla birlikte bırakacaktır.

paint.net ızgarası

Genel olarak, görüntülere kılavuz çizgileri eklemek için orijinal MS Paint’i kullanmak daha iyidir. Ancak Paint 3D kullanıcıları yine de resimlerine örtüşen ızgara görüntüleriyle birlikte kılavuz çizgileri ekleyebilir.

Çözüm

Pekala, hepsi bu kadardı Millet! umarım bunu beğenirsiniz arkadaşlar paint.net grid makale ve ayrıca sizin için yararlı buluyorum. Bize geri bildirimde bulunun. Ayrıca, bu makaleyle ilgili başka sorularınız ve sorunlarınız varsa. O zaman aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Sana kısa zamanda geri dönüş yapacağız.

İyi günler!

Ayrıca Bakınız: Android için Microsoft Paint’in En İyi Alternatifleri