Başlat menüsü aslında en yaygın bileşenlerden biridir. pencereler 10 da kırılabilir. Çoğunlukla, Windows Arama ve ayrıca Görev Çubuğu da onunla birlikte aşağı inebilir. Bu sorunlar gerçekten yaygındır, Microsoft’un aslında Başlat menüsü için özel bir sorun giderme aracı vardır. Bu yazımızda, Windows 10’da Veritabanı Bozuk Hataları Nasıl Düzeltilir hakkında konuşacağız. Haydi başlayalım!

Bu araç, Başlat Menüsü ile birlikte yaşadığınız sorunu her zaman çözmez. Ancak, soruna neden olabilecek bir veya daha fazla nedeni belirleyebilecektir. Böyle bir neden, ‘Döşeme veritabanının bozuk olmasıdır’. Bu aslında Başlat menüsünün çalışmamasına neden olabilir. Veya kiremit simgeleri de kayboluyor.

Bildiğiniz gibi, Windows 10’daki Başlat Menüsü gerçekten istikrarlı bir deneyimdir. Ancak, bozulma gibi bazı sorunlarla karşılaşabileceği zamanlar vardır. Bilgisayarınız aynı sorunu yaşıyorsa, bu yazı size nasıl düzeltebileceğiniz konusunda rehberlik edeceği için doğru yere geldiniz. Tile Data is corrupt hata.

Daha öte

Bu tür bir sorun aslında birçok Windows 10 kullanıcısı arasında gerçekten yaygındır. Bu tür bir sorun Başlat Menüsünün düzgün çalışmasını engeller ve klavye tuşlarına veya fareye dokunmak sorunu çözmez. İşletim sisteminin düzgün çalışması için Başlat Menüsü gerekli olduğundan, düzeltilmesi gereklidir. Ayrıca Başlat Menüsü aracılığıyla dolaşmanın birçok yolu olsa da, oldukça sorunlu olabilir.

Başlat Menüsünü açmayı başarsanız bile, bunları açmak için uygulamalara dokunma yeteneği söz konusu değildir ve sorunu çözmeniz gerekir. Bu gönderide sağlanan olası düzeltmeler için endişelenmeyin, takip etmek de zor değil. Başlat Menüsü sorun gidericisini çalıştırmayı deneyebilir veya DISM aracını da çalıştırabilirsiniz. Ayrıca Döşeme Veritabanı klasörünü sıfırlayabilir veya Windows 10 Başlat Menüsünü yeniden kaydedebilirsiniz. Daha fazla ayrıntı için, aşağıda verilen seçeneklerin her birine başvurmanız yeterlidir.

Windows 10’da Veritabanı Bozuk Hatası Nasıl Onarılır

veritabanı bozuk

Yeni Döşeme Veritabanı Dosyası

Başlat menüsü sorun gidericisi veritabanını düzeltemezse, bunu manuel olarak yapmak zorunda kalacaksınız. Aslında deneyebileceğiniz iki şey var; yeni bir kullanıcıdan yeni bir veritabanı kopyalamanız yeterlidir. Veya farklı bir makineden kopyalayabilirsiniz. Açıkçası, fazladan bir Windows 10 makinesi aramaya başlamadan önce yeni bir kullanıcıdan kopyalamayı denemek istiyorsunuz.

Sisteminizde yepyeni bir kullanıcı oluşturmanız ve ardından oturum açmanız gerekir. Aşağıdaki konuma gidin.

C:UsersnewUserAccountAppDataLocalTileDataLayer

Veritabanı klasörünü kopyalayın ve ardından erişmenizin oldukça kolay olduğu bir yere yapıştırın. Ardından, kullanıcı hesabınıza geri dönün (bozuk döşeme veritabanıyla birlikte). Şimdi aşağıdaki konuma gitmeniz gerekiyor.

C:UsersUserNameAppDataLocalTileDataLayer

Ayrıca burada başka bir Veritabanı klasörü de olacak. Sadece başka bir adla yeniden adlandırın, örneğin Veritabanı. eski ve ardından diğer kullanıcı hesabından kopyaladığınız Veritabanı klasörünü yukarıdaki konuma yapıştırmanız yeterlidir. Başlat menünüz de varsayılana sıfırlanacak, ancak yeniden çalışmaya başlayacak.

Yeni kullanıcı hesabının veritabanı klasörü çalışmıyorsa. Ardından, aynı klasörü tam olarak çalışan bir Başlat Menüsü olan farklı bir Windows 10 sisteminden almaya çalışın.

Windows 10 Başlangıç ​​Onarımı

Windows 10 Başlangıç ​​onarımı, Başlat menüsünü ve ardından bozuk döşeme veritabanını düzeltmek için mümkün olabilir. Ayrıca Ayarlar uygulamasından Başlangıç ​​onarımını başlatabilirsiniz. Güncelleme ve Güvenlik> Kurtarma’ya gidin ve Gelişmiş Başlangıç ​​altında Yeniden Başlat’a dokunun. Gelişmiş Başlangıç ​​ekranında, Sorun Giderme>Gelişmiş Seçenekler>Başlangıç ​​​​tamirine gitmeniz gerekir.

Aynen böyle, eğer bir Windows 10 yükleme diskiniz varsa, onu bağlayabilir ve Onar seçeneğini seçebilirsiniz.

Windows 10’u Sıfırla

Bu, kimsenin favori onarım seçeneği değildir, ancak her şey başarısız olursa, Windows 10’u sıfırlamak sorunu gerçekten çözecektir. Windows 10’u sıfırlamak istemiyorsanız, yeni bir kullanıcı hesabının gerçekten çalışan bir Başlat menüsü olup olmadığını kontrol edin. Ve mevcut kullanıcı hesabınızı da yenisine taşıyın.

Düzeltmeye yardımcı olması için DISM aracını da çalıştırabilirsiniz. Tile Database is corrupt hata. Bu yerleşik aracı kullanarak, aşağıdakiler gibi birçok seçeneğiniz var: /ScanHealth, /CheckHealth, ve ayrıca /RestoreHealth ilave olarak.

 • İlk olarak, Komut İstemi’ni yönetici ayrıcalıklarıyla açmanız gerekir.
 • Ardından aşağıdaki komutları yazın ve her birini yazdıktan hemen sonra Enter’a tıkladığınızdan emin olun:
  • Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
  • Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
  • Dism(.)exe /Çevrimiçi /Cleanup-image /Restorehealth
 • İşlem biraz zaman alırsa pencereyi kapatmayın, çünkü tamamlanması muhtemelen birkaç dakika alacaktır.
 • Bunu yaptığınızda, bozuk Başlat Menüsünü düzeltip düzeltemeyeceğini kontrol edin.
 • Win + X tuşlarına basın ve Windows PowerShell (Admin menüden seçenek.
 • PowerShell’i açtıktan ve ardından şu komutu yürüttükten sonra: Get-AppXPackage -AllUsers |Foreach{Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)AppXManifest.xml}
 • Şimdi, komut yürütülene kadar bekleyin ve ardından Başlat Menüsü ile birlikte sorunu çözüp çözmediğini görün.

yanında Tile Database is corrupt Windows 10 PC’nizde bazı düzeltmeleri olan sistemle ilgili başka sorunlarınız varsa. Aslında, onları düzeltmeyi deneyebileceğiniz Geri Yükle olarak bilinen tek tıklamalı bir çözüm var. Bu program, bozuk kayıtları onarabilen ve ayrıca bilgisayarınızın genel performansını optimize edebilen kullanışlı bir araçtır. Bunun dışında, bilgisayarınızı gereksiz veya bozuk dosyalar için de temizler.

Bu aslında sisteminizdeki istenmeyen dosyaları ortadan kaldırmanıza yardımcı olur. Bu temelde sadece bir tıklama ile kavrayabileceğiniz bir çözümdür. Kullanıcı dostu olduğu için kullanımı kolaydır. İndirme ve kullanmayla ilgili eksiksiz bir talimat seti için aşağıdaki adımlara bakın.

adımlar

Şimdi Restoro’yu kullanarak tam sistem taraması yapın. Bunu yapmak istiyorsanız, aşağıdaki talimatları izleyin.

 • Bilgisayarını aç. Zaten açıksa, yapmanız gerekir yeniden başlat
 • Bundan sonra, BIOS ekranı da görüntülenecektir, ancak bunun yerine Windows açılırsa, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve tekrar deneyin. BIOS ekranındayken, düğmesine basmayı tekrarlayın. F8, bunu yaparak Gelişmiş seçenek ortaya çıkıyor.
 • gezinmek için Gelişmiş seçenek ok tuşlarını kullanın ve ardından Güvenli Ağ ile Mod sonra vur
 • Eh, pencereler şimdi yükleyecek Güvenli Ağ ile Mod.
 • her ikisine de dokunun ve basılı tutun. r anahtar ve Windows anahtarı.
 • Doğru yapılırsa, o zaman Windows Çalıştırma Kutusu görünecek.
 • Çalıştır iletişim kutusuna URL adresini yazmanız ve ardından Enter’a dokunmanız veya Tamam’a tıklamanız gerekir.
 • Bundan sonra, programı indirecektir. Şimdi, indirme işleminin bitmesini bekleyin ve ardından programı kurmak için başlatıcıyı açın.
 • Yükleme işlemi tamamlandığında, tam sistem taraması gerçekleştirmek için Restoro’yu çalıştırın.
 • Tarama tamamlandıktan sonra sadece üzerine dokunun. Fix, Clean & Optimize Now buton.

Çözüm

Pekala, hepsi bu kadardı Millet! Umarım bu makaleyi beğenirsiniz ve sizin için de faydalı olur. Bize geri bildirimde bulunun. Ayrıca, bu makaleyle ilgili başka sorularınız ve sorunlarınız varsa. O zaman aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Sana kısa zamanda geri dönüş yapacağız.

İyi günler!

Ayrıca Bakınız: Ubisoft Rainbow Six Siege Oyuncularını Yasaklıyor mu?