WindowsApps klasörünü kaldırmak istiyor musunuz? Windows 10? Windows sürücünüzde silemeyeceğiniz veya erişemeyeceğiniz çok sayıda klasör var. Normalde bunlar sistem klasörleridir ve bunları kaldırmak veya değiştirmek işletim sistemini bozabilir. Bu klasörlerden bazıları işletim sistemine zarar vermeden kaldırılabilir, ancak yapıları gereği güvenli veya korumalıdırlar. WindowsApps klasörü böyle bir klasördür. Windows 8’de çok sayıda yerleşik apps oyunlara Posta ve Fotoğraflar gibi. Bu uygulamalar, sabit sürücünüzdeki WindowsApps klasöründe bulunur ve ince ayar yapmadan erişemezsiniz.

WindowsApps Klasörü Girişi:

WindowsApps klasörü, UWP uygulamalarının yüklendiği bir yerdedir. UWP uygulamaları PC’nizdeki herhangi bir sürücüye taşınabilir veya yüklenebilir. Bu, Windows olmayan bir sürücüye bir uygulama yüklemeyi denediyseniz, WindowsApps klasörünü içerdiği anlamına gelir. Ayrıca, WindowsApps klasörünü bir sürücüden kaldırmak istiyorsanız, klasörün bulunduğu sürücüde yüklü bir UWP uygulaması olmadığından emin olun. WindowsApps klasörünü kaldırmak istiyorsanız aşağıya inin!

Ayrıca Bakınız: Askeri Geçmiş Kontrollerine Kaydolmak İçin İpuçları ve Püf Noktaları

Windows 10’da WindowsApps Klasörü Nasıl Kaldırılır:

WindowsApps Klasörü

Size WindowsApps klasörünü nasıl kaldırabileceğinizi göstermeden önce, bulunduğu sürücüde yüklü uygulama olmadığından emin olmanız gerekir. Bir sürücüde hangi uygulamaların yüklü olduğunu kontrol etmek istiyorsanız, bu çok basit ve kolay bir işlemdir.

Ayarlar uygulamasına gidin ve Uygulamalar ayar grubuna gidin. Uygulamalar ve özellikler sekmesinden, uygulamalar listesine gidin. sonra aç Tarafından filtre açılır listeye gidin ve kaldırmak veya silmek istediğiniz WindowsApps klasörünün bulunduğu sürücüyü seçin.

Listeyi kontrol edin ve ardından saklamak istediğiniz uygulamaları başka bir sürücüye taşıyın. Kullanmak istemediklerinizi kaldırın. Liste, masaüstü uygulamaları ve UWP uygulamalarının bir kombinasyonu olacaktır. Masaüstü uygulamalarını silmeniz gerekmez. WindowsApps klasöründe bulunmazlar.

Klasör İznini Yapılandır

Bunun için yönetici hakları istiyorsunuz. WindowsApps klasörüyle sürücü köküne gidin. Sağ tıklayın ve ardından içerik menüsünden Özellikler’i seçin. Ardından Güvenlik sekmesine gidin ve ardından ‘Gelişmiş’e dokunun. WindowsApps klasörünü kaldırmak istiyorsanız aşağıya inin!

Açılan bir sonraki pencereden, Sahip’in yanında bulunan Değiştir seçeneğine dokunun.

Yeni bir klasör sahibi girdiğiniz başka bir pencere açılacaktır. Kutunun altında, yönetici kullanıcı adınızı girin ve ardından Adı Kontrol Et düğmesine dokunun. Ad doğrulandığında, Tamam’a ve ardından Uygula’ya dokunun.

WindowsApps Klasörünü Kaldır

İzinleri her değiştirdiğinizde, devam edin ve ardından WindowsApps klasörünü ve klavyenizdeki Sil tuşunu seçin. Yönetici kullanıcı olarak değişikliğe izin vermenizi isteyen bir komut istemi görünür, ancak buna yönetici izni verdiğinizde klasör kaldırılacaktır.

Bir UWP uygulamasını tekrar aynı sürücüye taşır veya yüklerseniz, bu klasör yeniden oluşturulur. Kaldırdığınız önceki modelden kalan hiçbir veri olmayacak.

Çözüm:

her şey burada Remove WindowsApps folder on Windows 10. Bu makale yardımcı oldu mu? Windows 10’da WinodwsApps klasörünü silmek için başka bir alternatif yöntem biliyor musunuz? Aşağıdaki bölümün altındaki yorumda düşüncelerinizi bizimle paylaşın. Ayrıca, daha fazla soru ve soru için aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin!

Ayrıca Okuyun: