Windows 10’da zamanlayıcıyı ayarlamak veya kullanmak istiyor musunuz? Eh, Windows 10 için resmi bir zamanlayıcı uygulaması yok, kullanabilirsiniz. zamanlayıcı içinde Saat uygulama & Alarmlar zaman kaydını tutmak için. Ne zaman bir video oyununa kapılmış olarak fırında bir şey unutsanız. Ayrıca kendinize 11 dakika içinde yatmaya söz verdiniz, Windows 10 Zamanlayıcı da oldukça kullanışlı olabilir. Ayrıca mutfağınızı yakmak ya da güzellik uykunuzu bozmak istemiyorsanız da rahatlıkla kullanabileceğiniz faydalı bir araç. Bu kılavuz size bu konuda bilmek istediğiniz her şeyi öğretiyor, hadi başlayalım:

ÖNEMLİ NOT: Özellikler, Windows 10 Kasım veya sonrasında mevcuttur. Windows 10’un daha eski bir modelini kullandıktan sonra, muhtemelen tüm özelliklere erişemezsiniz. Ayrıca Windows 10 yapınızı kontrol edebilir ve gerekirse size sunulan en yeni Windows 10 güncellemesini alabilirsiniz.

Windows 10 Zamanlayıcıya Erişin -> İşte Nasıl Yapılır

Windows 10 zamanlayıcı eklenir Alarmlar ve Saat uygulama. İşte uygulamaya erişmek için farklı yöntemler. Ama girmeyi en kolay veya en basit buluyoruz alarms görev çubuğunuzun arama alanında ve ardından öğesine dokunun veya tıklayın. Alarmlar ve Saat.

Uygulama açılır ve pencerenin üst tarafında 4 sekme görüntülenir. simgesine dokunun veya tıklayın zamanlayıcı özelliğine erişmek için sekmesine tıklayın.

kullandıktan sonra zamanlayıcı genellikle, bunun için basitçe bir döşeme oluşturabilirsiniz. Başlangıç ​​menüsü. simgesine dokunun veya tıklayın Pin timers to Start buton.

Seçiminizi onaylamak için bir açılır pencere belirir. Tıklayın veya üzerine dokunun Evet.

Şimdi zamanlayıcı kiremit eklendi Başlangıç ​​menüsüve ardından aracı doğrudan açmak için kullanabilirsiniz.

Ayrıca Microsoft’un sanal asistanını da kullanabilirsiniz – Cortana – erişmek için zamanlayıcı. Sadece dinlemesini ve söylemesini sağlar timer. The Alarms & Clock app opens.

NOTE: This guide focuses on using the Windows 10 Timer manually, the outdated way. Microsoft’s Cortana is, however, well-integrated with the Alarms & Clock app.

Add Timers in Windows 10

zamanlayıcı

You can also set timers in Windows 10 for any duration from one second to 23 hours, 59 minutes and 59 seconds. Whenever your device is on and awake, it notifies you when the countdown reaches to ‘0’, also if your PC is locked. You have more than twenty timers saved. Also, they can also count down at the same time.

Adding a new timer is easy and simple. All you need is to click or tap on the Add new timer (+) pencerenin sağ altındaki düğmesine basın.

İçinde Yeni zamanlayıcı pencere, hareket ettirin ve gerekli değerlere dokunun. saatler, dakika, ve saniye Bir zamanlayıcı süresi ayarlamak için

Ekranın altındaki alana her dokunduğunuzda veya tıkladığınızda Zamanlayıcının adı. Ardından, varsayılan adı değiştirmek üzere zamanlayıcınız için bir ad girebilirsiniz. Zamanlayıcı (1). Zamanlayıcımızın adı öğle yemeği, ve beş dakikaya ayarlı, öğle yemeğiniz hazır olduğunda bize haber veriyor.

Zamanlayıcılarınızı adlandırmayı düşünmüyorsanız, Windows 10 her jenerikten sonra yeni bir numara ekledikten sonra aralarında ayrım yapmanıza yardımcı olur. zamanlayıcı. Numaralarınızı girmeyi bitirdikten sonra, Başlangıç zamanlayıcıyı başlatmak için altındaki düğmeye basın.

Artık zamanlayıcınız tamamen ayarlanmıştır ve sıfıra doğru saymaya başlar.

Zamanlayıcı(lar)ınıza tam olarak göz kulak olmak isteyene kadar. Ayrıca, kapatabilirsiniz Alarmlar ve Saat uygulamanız bittiğinde. Windows 10, zamanlayıcınızın geri sayımın ne zaman biteceğini bilmenizi sağlar.

Windows 10’da Zamanlayıcıları Kullanın

Pencere zamanlayıcısı

Oluşturduğunuz tüm zamanlayıcılar zamanlayıcı sekmesi Saat uygulama & Alarmlar.

Aşama 1:

Uzaktan bir zamanlayıcıyı düzgün bir şekilde izlemek için veya yalnızca belirli bir zamanlayıcıya odaklanmak istiyorsanız, simgesine dokunun veya tıklayın. Genişletmek çift ​​başlı bir ok gibi görünen düğme.

Adım 2:

Zamanlayıcı, tüm pencereyi kaplayacak şekilde genişler. I vur Eski haline getirmek normale döndürmek için düğmesine basın.

Aşama 3:

Bir zamanlayıcıyı duraklatmak istiyorsanız, tura dokunun veya tıklayın Duraklat ortadaki düğme.

4. Adım:

Dokunarak veya tıklayarak Başlangıç duraklatılmış bir zamanlayıcının geri sayımını sürdürür.

Bir zamanlayıcı geri sayımı tamamladığında varsayılan davranış, bir ses çalarak ve ekranınızın sağ köşesinde bir başlık göstererek sizi bilgilendirmektir. Uyarı sesini duyduğunuzdan emin olmak için PC’nizden veya cihazınızdan çalınan diğer seslerin seviyesi kısılır. Tıklayın veya üzerine dokunun Azletmek Bildirimi durdurmak ve başlığı gizlemek için

Bu davranışı değiştirmek için, aşağıdaki uyarılarla uğraşmak istiyorsunuz. Alarmlar ve Saat uygulama.

İPUCU: Zamanlayıcının ayrıntılarını gösteren alandaki başlığa dokunmak veya tıklamak, açılırken bildirimi de durdurur. zamanlayıcı sekmesi Alarmlar ve Saat.

Ayrıca, zamanlayıcı işini tamamladığında, zamanlayıcıda gösterileni görüntüleyebilirsiniz. zamanlayıcı pencere. Onun Başlangıç butonu tekrar kullanmak isterseniz aktiftir.

Bir zamanlayıcıyı düzenlemek istiyorsanız, üzerine dokunun veya tıklayın. Geri sayımı tamamlayan veya yakın zamanda duraklatılmış zamanlayıcıları da düzenleyebilirsiniz.

bu Zamanlayıcıyı düzenle penceresi de açılır ve zamanlayıcınızın adını ve süresini, oluşturduktan sonra yaptığınız gibi değiştirmenize olanak tanır.

Windows 10’da Zamanlayıcılar Nasıl Silinir

Windows 10'da Zamanlayıcıları Sil

Zamanlayıcılarınız sıfıra ulaştığında, zamanlayıcılardan silinmezler. zamanlayıcı alet. Tekrar istemeniz durumunda saklanırlar. Ancak, bir zamanlayıcıyı silmek oldukça basittir. Zamanlayıcınız geri saymadığında, açmak için üzerine dokunun veya tıklayın. Zamanlayıcıyı düzenle pencere. Silmek için, ya Silmek klavyenizdeki tuşa basın veya çöp tenekesi görünümlü simgesine dokunun veya tıklayın Silmek pencerenin altındaki düğmeye basın.

Dokunarak veya tıkladıktan sonra seçiminizi onaylayın Silmek tekrar ve zamanlayıcınız gitti.

Onay penceresini yok saymak ve etkin olup olmadığına bakılmaksızın herhangi bir tek zamanlayıcıyı kolayca kaldırmak için, üzerine sağ dokunun veya basılı tutun ve ardından üzerine dokunun veya tıklayın. Silmek.

Zamanlayıcı silinir ve görüntüleyemiyorsunuz, ekranın alt kısmında gösterilir. zamanlayıcı sekme. Bu sekmeden, duraklatılmış, durdurulmuş veya son zamanlarda geri sayım yapan birçok zamanlayıcıyı aynı anda kaldırabilirsiniz. Başlangıçta, simgesine dokunun veya tıklayın. Zamanlayıcıları seçin pencerenin altındaki düğmeye basın.

Seçtiğiniz kutu her zamanlayıcı için görünür. Kutuyu işaretledikten sonra silmek istediğiniz zamanlayıcıları seçin.

sadece Seçili zamanlayıcıları sil Seçilen zamanlayıcıyı/zamanlayıcıları silmek için pencerenin altındaki düğmesine basın.

Onay gerekmez ve ayrıca seçilen tüm zamanlayıcıların ekrandan hızla silindiğini de görüntüleyebilirsiniz. zamanlayıcı sekme.

Çözüm:

Windows 10’da zamanlayıcıları ayarlamak, özellikle bilgisayarınızda daha fazla zaman geçirdiğinizde çok önemlidir. Neden zamanlayıcılar istiyorsun? 30 zamanlayıcıdan fazlasını istediğini mi düşünüyorsun? Başka bir yöntem veya numara biliyorsanız, aşağıda bize bildirin!

Ayrıca Okuyun: