Ne zaman yeni bir İşletim Sistemi yüklesek, her zaman yeni bir virüsten koruma veya kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımına sahip değiliz. Yüklemek için biraz zaman harcıyoruz – eğer varsa – bu, kötü amaçlı yazılımların gerçekten öldürücü bir darbe indirmesi için ideal zamandır. Peki, pencereler 10, Windows Defender, dikkat etmeseniz bile her zaman korunmanızı sağlar. Hepimiz Defender’ın getirdiği avantajlardan yanayız. Ancak, oradaki en verimli veya en yazılım değildir. Bu yazıda, Windows Defender Nasıl Kapatılır – Öğretici hakkında konuşacağız.

Windows Defender aslında nedir?

Windows Defender (artık Microsoft Defender Antivirus olarak bilinir), bilgisayarınızı dış tehditlerden koruyan, her zaman açık, kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımıdır. Antivirüs, bilgisayarları Windows 10 işletim sistemini çalıştıran virüs tehditlerinden korumak için Microsoft tarafından geliştirilmiştir.

Bu antivirüs, temelde Windows 10’un herhangi bir sürümü ile önceden yüklenmiş olarak gelir. Windows Defender, bilgisayarınızı gerçek zamanlı olarak yalnızca virüslerden değil, aynı zamanda fidye yazılımlarından, rootkit’lerden, truva atlarından, casus yazılımlardan ve birçok kötü amaçlı saldırı türünden de korur. Programın kullanımı tamamen ücretsizdir ve Microsoft, Windows 10’da düzenli güncellemeler gönderir.

Windows Defender’ın temel avantajları nelerdir?

Yukarıda belirtildiği gibi, Defender varsayılan olarak Windows 10 paketiyle birlikte gelir – ayrı bir kurulum gerekmez. İnternete bağlı olmasanız bile işi halletmek için size yeterince iyi koruma ve kullanışlı bir çevrimdışı tarama seçeneği sunar. Tabii ki, özellikler açısından gerçekten temel. Ancak, kesinlikle sahip olabileceğiniz en kötü şey değil.

Windows Defender’ı neden kapatmak istiyorsunuz?

Windows Defender aslında harika bir temel kötü amaçlı yazılımdan koruma çözümüdür. Ancak, aslında bilgisayarınızda güçlü, bağımsız bir kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımınız olduğunda gereksiz hale gelir. Teknik olarak, microsoft Defender’ın yeni bir anti-virüs tespit ettikten sonra kendini kapatması gerekiyor. Ancak, bunu çalışırken görmenin bir yolu yok, bu da microsoft Defender’ın bilgisayarınızın paha biçilmez kaynaklarını kullanıp kullanmadığını anlamanızı gerçekten zorlaştırıyor.

Windows Defender resmi yoldan nasıl kapatılır?

Farkında olmayanlar için, Windows Defender size onu kapatma seçeneği sunar. Ancak bu yöntem, iyi ya da kötü, kalıcı değildir. Kapatıldıktan sonra, Windows Defender çok kısa bir süre sonra kendini açar. Microsoft henüz kesin zaman dilimini belgelemedi ve yakın zamanda kesin bir yanıt almamız da olası değil.

Bu can sıkıcı sorunun üstesinden gelmek için, bazı kurnaz Windows kullanıcıları, Windows Defender’ı iyi bir şekilde kapatmak için kayıt defteri ayarlarını değiştirdi. Windows Defender’ı etkili bir şekilde kapatmak için ‘DisableAntiSpyware’ anahtarını etkinleştirdiler. Ancak son Windows güncellemesinden öğrendiğimiz gibi, kayıt defteri anahtarı yöntemi Microsoft tarafından kapatılmıştır.

Kayıt defteri anahtarı yöntemi kaldırıldı – Neden?

Önceki bölümde ima edildiği gibi, bazı süper akıllı Windows kullanıcıları, Windows Kayıt Defteri’nde DisableAntiSpyware düğmesini etkinleştirerek Windows Defender’ı kapatmanın bir yolunu buldular. Süper kullanışlı olmasa da, yine de kullanıcılara isterlerse kötü amaçlı yazılımdan koruma seçeneğinden kurtulma seçeneği verdi. Şimdi, son güncellemelerden sonra, geçiş iyi bir sebep olmadan değil, ancak yamalı.

Microsoft, kötü amaçlı yazılımın Windows Defender’ı kapatmak ve radarın altında fark edilmeden uçmak için bu Kayıt Defteri hilesini kullandığını tespit etmişti. Şimdi, Kayıt Defteri hilesi devre dışı bırakıldığında, aslında Microsoft Defender’ı atlamalarının bir yolu yok.

Windows Defender’ı kısa bir süre için nasıl kapatabilirim?

Siz çocuklar internetten oyun ve uygulama indirmeyi seviyorsanız. Ardından, uygulamanın crack dosyasını da yapıştırmak için antivirüsünüzü kapatmanızı istediği senaryolarla karşılaşmanız olasıdır. Bu garip durumlar için, geçici de olsa microsoft defender’ı kapatmanın yollarını aramalısınız. Bunu başarmak için temelde iki yolumuz var.

Windows’taki Ayarlar’dan

Windows Defender’ı Ayarlar’dan kapatmak mümkündür, ancak bu yalnızca geçici bir çözümdür. Microsoft ayrıca, Defender’ın belirli bir süre sonra otomatik olarak etkinleştirildiğini belirtir, ancak özelliklerden bahsetmez. Ancak merak ediyorsanız, yeniden başlatma ile birlikte microsoft Defender hizmetini yeniden başlatabilirsiniz.

 • Microsoft Defender’ı devre dışı bırakmak için önce ekranınızın altındaki arama çubuğunu bulun ve ardından şunu yazın. Windows Security.
 • Ekran yüklendiğinde, ‘Virüs ve tehdit koruması’na tıklamanız gerekir. Microsoft Defender sisteminizle ilgili ayarları keşfetmek için.
 • Ardından aşağı kaydırın, ‘Virüs ve tehdit koruma ayarları’nı bulun ve ‘Ayarları yönet’e dokunun.
 • Sonunda, ‘Gerçek zamanlı koruma’yı kapatın.

Defender Kontrolünü Kullanma

Daha önce gördüğümüz gibi, Defender Control aslında kullanımı en kolay uygulamalardan biridir. Tek yapmanız gereken indirin, çıkarın, çalıştırın ve ardından ‘Windows Defender’ı Devre Dışı Bırak’ üzerine dokunun.

Windows Defender'ı Kapatın

Yeniden etkinleştirmek için ‘Windows Defender’ı Etkinleştir’e dokunmanız gerekir.

Grup İlkesi aracılığıyla Windows Defender’ı nasıl kapatabilirsiniz:

Windows 10 Pro’da, Windows Defender Antivirus’ü kalıcı olarak kapatmak için Grup İlkesi Düzenleyicisini kullanmak gerçekten mümkündür.

 • İlk olarak, Windows tuşu + R başlatmak için klavye kısayolu Çalıştırmak emretmek.
 • Sonra yazın gpedit.msc ve dokunun tamam Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisini açmak için
 • Ardından aşağıdaki yola göz atın:

  Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Defender Antivirus

 • Şimdi sağ tarafta, Windows Defender Antivirus’ü kapatın politika.
 • Seç Etkinleştirilmiş seçenek.
 • Musluk Uygulamak.
 • basmak tamam.
 • Aşağıdaki yola göz atmanız gerekir:

  Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Defender Antivirus > Real-time Protection

 • Şimdi sağ tarafta, simgesine iki kez dokunmanız gerekiyor. Davranış izlemeyi aç politika.

Windows Defender'ı Kapatın

 • Seç Engelli seçenek.
 • basmak Uygulamak.
 • sonra tıklayın tamam.
 • sonra Real-time Protection, beyler çift tıklamanız gerekiyor Bilgisayarınızdaki dosya ve program etkinliğini izleyin politika.
 • seçin Engelli seçenek.
 • Tıklamak Uygulamak.
 • Tıklamak tamam.
 • Açık Real-time Protection, iki kez dokunun Gerçek zamanlı koruma etkinleştirildiğinde süreç taramayı açın politika.
 • Seç Engelli seçenek.
 • basın Uygulamak.
 • Üzerine dokunun tamam.
 • Şu andan itibaren Real-time Protection, iki kez dokunun Davranış izlemeyi aç politika.
 • Seç Engelli seçenek.
 • Üzerine dokunun Uygulamak.
 • sonra tıklayın tamam.

Windows Defender'ı Kapatın

 • Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Tüm bu adımları tamamladığınızda. Windows Defender Antivirus, bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra bile cihazınızdaki kötü amaçlı yazılımları artık taramaz ve algılamaz.

Çözüm

Pekala, hepsi bu kadardı Millet! Umarım bu makaleyi beğenirsiniz ve sizin için de faydalı olur. Bize geri bildirimde bulunun. Ayrıca, bu makaleyle ilgili başka sorularınız ve sorunlarınız varsa. O zaman aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Sana kısa zamanda geri dönüş yapacağız.

İyi günler!

Ayrıca Bakınız: Normal ve İyi CPU Sıcaklığı Nedir?