Kopyalamanın farklı yolları olabilir. pencereler 10. Bunlar temel olarak perakende mağazasından satın almayı, Windows 10’u şu adresten önceden yüklemeyi içerir: OEMgibi çevrimiçi sitelerden lisans satın almak Amazon, vb. Ne zaman bu resmi olmayan kaynaklardan Windows 10’u beslerseniz. O zaman birlikte sorunla karşılaşabilirsiniz pencereler aktivasyon, makinenin daha önce nasıl etkinleştirildiğine bağlı olarak. çoğunlukla kullanıcıların karşılaştığı böyle bir sorundan bahsedeceğiz. Bu yazıda, Windows Hatası 0x8007007b – Öğretici Nasıl Onarılır hakkında konuşacağız. Hadi başlayalım!

Aktivasyon yapmaya çalıştığınızda aşağıdaki mesajı alabilirsiniz ve böylece aktivasyon işlemi sonlandırılır:

Kuruluşunuzun etkinleştirme sunucusuna bağlanamadığımız için bu cihazda Windows’u etkinleştiremiyoruz. Kuruluşunuzun ağına bağlı olduğunuzdan emin olun ve tekrar deneyin. Etkinleştirmeyle ilgili sorun yaşamaya devam ederseniz, kuruluşunuzun destek görevlisiyle iletişime geçin. (0x8007007b)

Siz de tam olarak bu hatayla karşı karşıyaysanız, endişelenmenize gerek yok, yalnız değilsiniz!

Windows Hatası 0x8007007b

Bu Windows 10 Hatası 0x8007007b Oluşmasının Nedeni?

Hata, aşağıdaki nedenlerden dolayı oluşabilir:

Bu hata, aracılığıyla karşı karşıya olduğunu varsayar Windows 10 Profesyonel ve Girişim aslında sürüm kullanıcıları. Bu iki basım genellikle büyük kuruluşlara satıldığından, bu toplu lisanslamayla sonuçlanır. Toplu lisans istemcileri farklı etkinleştirme yöntemleri kullanabilir. Genel olarak, bu tür istemciler bir Anahtar Yönetim Sunucusu (KMS) toplu aktivasyon için. KMS her müşteri için etkinleştirme isteklerinin merkezi yönetimini sağlar. olarak KMS istemci kurulumu kalıcı değildir ve etkinleştirme tarihinden itibaren fiilen 180 gün (6 ay) içinde sona erme süresi vardır. 180 gün sonra, eğer KMS istemci artık kuruluşun sunucusuna bağlı değildir ve yukarıda belirtilen hata oluşur. Bu nedenle, Windows 10’unuzla birlikte bu sorunla karşı karşıyaysanız, daha önce aracılığıyla etkinleştirilebilir. KMS kurmak.

Lisansınızın dağıtım şeklini bulmak istiyorsanız, çalıştırın slmgr.vbs /dlv komut vermek idari Komut İstemiT. Çıktı, aşağıda gösterilen pencereyle aynı olmalıdır. Eğer Ürün Anahtarı Kanalı temelde diyor GVLK, ardından sisteminiz toplu lisanslama yoluyla da etkinleştirilebilir. Aslında bu sorunun temel nedeni budur.

Hata 0xC004F074 yanlışlıkla yanlış bir kurulum yaparsanız da oluşabilir. pencereler aslında baskı. İndirdiğiniz ve yükselttiğiniz Windows 10 kopyası, genellikle Windows 10’un sürümüyle uyumlu olmalıdır. pencereler daha önce kurdunuz. Bu olmazsa, bu sorunların ortaya çıkması beklenir. Bunu siz yaptıysanız, indirmek doğru Windows 10 sürümü ve ardından temiz kurulum yap, ilk.

Windows Hatası 0x8007007b Nasıl Onarılır – Eğitim

  • Masaüstü ekranınızdayken, Windows tuşu + S’ye dokunun ve ardından yazın Command Prompt. Şimdi sadece sağ dokunun Command Prompt sonuçlarda ve seçin Run as administrator. When you prompt it via a message requesting permission in order to open, just tap on the Yes

  • Daha sonra command prompt, you guys will have to write the following command:

slmgr.vbsipk YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY

Yani, Y harfleri, Windows aktivasyon ürün anahtarınızın kodunu temsil eder. Beyler bir dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız ve ürün anahtarınızı gerçekten bilmiyorsanız, çünkü sizin için önceden etkinleştirilmiş pencereler var. O zaman aşağıdaki komutu ayrı bir şekilde çalıştırmanız gerekecek. command prompt pencere. Ve sonra aç command prompt yönetici erişimi ile birlikte.