PC sisteminiz veya Android telefonunuz güvenlikle ilgili bazı sorunlarla karşılaşıyor olabilir ve bu sorunların gerçekten düzeltilmesini isteyebilirsiniz. Ancak, bunu nasıl yapabilirsiniz? Geri izleme, bilgisayarınızdaki sistem hatalarını ve teknik sorunları teşhis etmede potansiyel olarak yardımcı olabilecek bir yoldur. Windows’ta kurulumu ve ardından geri izlemeyi çalıştırmak oldukça kolaydır ve yakında bilgisayarınızı nasıl geri izleyeceğinizi öğreneceksiniz. Bu yazımızda Windows için Install and Run Backtrack hakkında konuşacağız. Hadi başlayalım!

Bilgisayarınıza geri izleme yüklemek ve çalıştırmak istiyorsanız. Ardından, geri izlemenin ne anlama geldiğini ve aslında bunun için uygun prosedürü öğrenmek için makalenin tamamını okuyun.

Backtrack ne demek

Backtrack, güvenlik uzmanları tarafından aslında sızma testleri için kullanılan, güvenlik araçları için yapılmış, Linux dağıtımı ile güçlendirilmiş bir sistemdir. Temel olarak güvenlik uzmanlarının güvenlik açıklarını değerlendirmesine ve tamamen yerel bir ortamda değerlendirmeler yapmasına izin veren bir sızma testi programıdır. Backtrack, 300’e kadar açık kaynak güvenlik aracından oluşan geniş bir koleksiyona sahiptir. GibiInformation Gathering, Stres testi, Reverse Engineering, Forensics, Reporting Tools, birlikte Privilege Escalation, Maintaining Access, ve bundan çok daha fazlası.

Windows için Backtrack’i Kurun ve Çalıştırın

Backtrack’i çalıştırmak ve kurmak gerçekten çok basit. Bilgisayarınızda geri izlemeyi çalıştırmak için aşağıdaki yöntemleri de kullanabilirsiniz:

 1. VMware kullanarak
 2. VirtualBox’ı Kullanma
 3. ISO (Görüntü Dosyası) Kullanımı

Windows’ta Backtrack’i Kurun ve Çalıştırın Üzerinden VMware

 • Öncelikle yapmanız gereken tek şey yeni bir sanal makine oluşturmak. seçebilirsiniz Typical hangi tavsiye edilir.
 • Ardından, ISO yükleyicisini seçmelisiniz (burada Backtrack’in ISO dosyasına göz atmanız gerekir)
 • Şimdi bir Konuk işletim sistemi seçmeniz istenecek. sadece seçin Linux ve Ubuntu sürüm olarak ve sonraki üzerine dokunun,
 • Bir sonraki pencerede, sizden sanal makineyi ve Konumu da Adlandırmanız istenecek.
 • Ardından disk kapasitesini belirtmeniz gerekir (Önerilen 20 GB’dir)
 • Tüm bunlardan sonra, bir sonraki pencerede, üzerine tıklamanız gerekiyor. Finish. Şimdi ekranı başlatmak için girmek için beklemeniz gerekiyor.
 • Şimdi seçim yapmanız gereken ekran görünene kadar beklemeniz gerekiyor. Backtrack Text- Default Boot Text Mode

pencereler için geri izleme

 • Bir sonraki pencere aslında böyle görünecek. GUI’yi almak için startx yazmanız ve Enter’a basmanız yeterlidir.
 • Şimdi bir simge bulacağınız bir Masaüstü alanı göreceksiniz. Install BackTrack çalıştırmak zorundasın.

Ardından, saati ve konumu ve ayrıca dili ayarlamak gibi bazı kolay işlemlerden geçmeniz gerekir. BackTrack’i kurma prosedürü gerçekten çok kolay, sadece ekrandaki talimatları izlemeniz gerekiyor.

Virtual Box ile Windows’ta Backtrack’i Kurun ve Çalıştırın:

 • Sanal makine oluşturmak için VirtualBox’ı başlatalım ve ‘Yeni‘ araç çubuğundaki sanal makine düğmesi.

pencereler için geri izleme

 • Yeni’ye dokunduktan sonra, Sanal Makine için herhangi bir ad girin. Gibi, Backtrack Ardından, Linux olarak işletim sistemi türünü ve Diğer Linux olarak Sürümü seçin. Bunu yaptığınızda, ardından öğesine dokunun. Sonraki.

Not:

Her zamanki seçimim 512 MB ile 800 MB arasındadır. Siz çocuklar bunu gerçekten istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz, ancak 512MB’de ram sorunuyla karşılaştım, bu yüzden aslında onu yükseltme eğilimindeyim.

 • Sadece ‘Yeni bir sabit disk oluştur’u seçin ve üzerine dokunun. Oluşturmak. Ardından, Sabit sürücü dosya türünü seçmenizi ister. Varsayılanı seçin VDI (Sanal Disk Görüntüsü) ve ardından öğesine dokunun Sonraki.
 • O zaman siz çocuklar seçim yapmak zorunda kaldıktan sonra ‘Dinamik olarak ayrılmış‘ ve İleri’ye dokunun. Ve şimdi asıl kısım geliyor. Sanal Sürücünün Boyutunu seçmelisiniz. Aslında Sanal Makine için yaklaşık 2 GB disk alanı verdim. Beyler ihtiyacınıza göre az ya da çok verebilirsiniz. dokunduktan sonra Sonraki, Sanal Makine daha sonra oluşturulacaktır.

sanal disk

 • Peki, Sanal Makineye Backtrack Linux ISO eklemek. Artık Sanal Makine oluşturduğunuza göre, bir işletim sisteminin ISO veya Görüntü dosyasını eklemeniz gerekiyor. Bunu yapmak için sadece Ayarlar buton. Depolama’yı seçmeniz ve ardından Boş’u seçmeniz gerekir. Ve son olarak, en sağdaki disk simgesini seçin. Bu da bir açılır menü açar.

Daha fazla | pencereler için geri izleme

 • Şimdi seçmelisiniz’Sanal bir CD/DVD disk dosyası seçin‘ ve ISO veya Görüntü dosyanızın kaydedildiği dizine göz atın. Bu durumda, sadece BT5’e göz atıp seçeceğim. ISO görüntüsü aslında benim sabit diskimden. Ve sadece dokunun Tamam. Şimdi her şey ayarlandı. Tek yapmanız gereken ‘Başlangıç‘.
 • beyler tıkladıktan sonra Başlangıç, Sanal Makine daha sonra açılır. Ardından işletim sistemini yükler (bu durumda – BackTrack 5). vurmak zorunda kalabilirsiniz Girmek böylece BackTrack şimdi önyüklemeye başlar.
 • Bu sadece şimdi yapabilirsin Windows’ta geri izlemeyi kurun ve çalıştırın. Böylece, bu şekilde beyler, başarılı bir şekilde backtrack 5’i bilgisayarınıza kuruyor ve çalıştırıyorsunuz. pencereler 7,8,10 ilave olarak.

ISO (Görüntü Dosyası) aracılığıyla Backtrack’i Kurun ve Çalıştırın

Bu yöntem, Windows PC üzerinde Backtrack kurmak ve çalıştırmak için kolay bir alternatiftir. Daha fazla ilerlemek için verilen adımları uygulamanız yeterlidir:

 • Power ISO veya iblis araçları yazılımı (Büyük olasılıkla, bilgisayarınıza zaten yüklenmiş olacaktır). Kurulu değilse, verilen bağlantıdan ISO araçlarını indirmeniz yeterlidir:

İndirme: {link

 • Backtrack ISO görüntü dosyasını indirin
 • Bir CD veya DVD yazıcı yazılımına ve ayrıca uyumlu bir Drive’a ihtiyacınız olacak.
 • Ardından Disk Sürücüsüne Boş bir DVD yerleştirin.
 • Diskte Görüntü Dosyasını yakmak için Power ISO dosyasını kullanmanız yeterlidir.
 • DVD ile yeniden başlattıktan sonra PC’nize geri izleme yükleyin.

Çözüm

Pekala, hepsi bu kadardı Millet! umarım bunu beğenirsiniz arkadaşlar backtrack for windows makale ve ayrıca sizin için yararlı buluyorum. Bize geri bildirimde bulunun. Ayrıca, bu makaleyle ilgili başka sorularınız ve sorunlarınız varsa. O zaman aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Sana kısa zamanda geri dönüş yapacağız.

İyi günler!

Ayrıca Bakınız: Mac, Windows ve Linux için Hacking Araçları